بازگشت به بالا

ارسال پیام در واتس اپ

ارسال تیکت پشتیبانی

SabaHost Small Loding

در حال بررسی ...

اطلاعات دامنه

کپی کردن اطلاعات در حافظه

https://sitetop.ir/license
https://sitetop.ir/blog/what-is-dedicated-server

سرور اختصاصی چیست ؟

منظور از سرور اختصاصی یا dedicated چیست؟ آیا می دانید با سرور مجازی و یا هاست اشتراکی چه تفاوتی دارد؟ در این مقاله به طور جامع در مورد سرور اختصاصی توضیح خواهیم داد و آن را با دو نوع دیگر هاستینگ مقایسه کرده و ویژگی های یک سروراختصاصی خوب را مرور خواهیم کرد. در انتها به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین سرور را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

سرور اختصاصی چیست؟ 

یک سرور اختصاصی کامپیوتری است که برای یک کار خاص تعبیه شده است؛ کارهایی مثل میزبانی یک اپلیکیشن یا وب سایت. در واقع یک سرور اختصاصی حالت های مختلفی به خود می گیرد. در بعضی از موارد یک سرور اختصاصی می تواند در محل کسب و کار شما راه اندازی شود. اما خب این راهکار مزایا و معایب خود را دارد.  

مزیت واضح این روش این است که شما بر سرور و سخت افزارها و همینطور شخصی که به آن دسترسی دارد، کنترل فیزیکی کامل خواهید داشت. این مورد برای شرکت هایی مناسب است که به امنیت بسیار بالا نیاز دارند.

البته این حد از امنیت برای میزبانی هر وب سایتی ضروری نیست، و بیشتر مناسب شرکت هایی است که با داده های مالی، رکوردهای پزشکی، داده های حساس دولتی و قانونی سرو کار دارند.

در طرف مقابل، ایراد این تصمیم، یعنی سرور در محل یا in-house server، دشواری در نگهداری، تعمیرات و مقیاس پذیری آن است؛ مخصوصاً اگر از سرور مدیریت نشده استفاده کنید. اموری مثل آپدیت کردن نرم افزارها و سخت افزارها، می تواند هزینه های مالی و زمانی زیادی در پی داشته باشد که می توانند در جایی دیگری صرف شوند.

علاوه بر این باید یک اتاق سرور نیز برای این کار اختصاص دهید که هم از لحاظ دما در وضعیت مناسبی باشد، و هم از لحاظ دسترسی کنترل شده باشد. 

سرور اختصاصی چیست ؟

در طرف مقابلِ سرور در محل، گزینه off site قرار دارد که به شرکت میزبان وب یا نرم افزار ( شرکت شما )، اجازه می دهد تا از مزایای یک سرور اختصاصی بهره مند شود، با این تفاوت که دیگر در محل شرکت راه اندازی نخواهد شد (در عوض در دیتا سنترهای شرکت ارائه دهنده پیاده سازی خواهد شد ).

اغلب، شرکت ها این سرورها را اجاره می کنند و امور مربوط به بک آپ گیری، نگهداری، بروزرسانی و ارتقا را بر عهده شرکت ارائه دهنده هاستینگ می گذارند.

در مجموع، یک سرور اختصاصی، سروری است که کاملاً برای سایت یا دیگر نیازهای میزبانی شما اختصاص یافته است. برخلاف سرور اشتراکی، تمام منابع فقط برای شما بوده و هیچ سایت دیگری به آن دسترسی نخواهد داشت. 

این موضوع باعث افزایش سرعت، امنیت و قابلیت اطمینان سایت شما می شود. علاوه بر این شما بر کل امور سرور از جمله کانفیگ های سخت افزاری و گزینه های شخصی سازی نرم افزارها، کنترل کامل خواهید داشت.

تفاوت سرور اختصاصی با هاست اشتراکی 

تفاوت سرور اختصاصی با هاست اشتراکی

تفاوت سرور اختصاصی با هاست اشتراکی شامل موارد زیر است:

 • مدیریت، پیکر بندی و کانفیگ سرور کاملاً در دست کاربر است، ولی در هاست اشتراکی مدیریت به ‌طور کامل در دست شرکت هاستینگ است.
 • از لحاظ سرعت و قدرت سرور اختصاصی بسیار قوی ‌تر می ­باشد؛ چرا که کل منابع سخت ‌افزاری در دست یک کاربر است، ولی در هاست اشتراکی منابع بین چندین کاربر به‌ طور مشترک استفاده می ‌شوند.
 • در سرور اختصاصی امکان ارتقا منابع وجود دارد، ولی در هاست اشتراکی شما با محدودیت مواجه هستید و چنین امکانی را ندارید.
 • برای وب ‌سایت ‌های بزرگ و سازمان ‌های امنیتی که با داده ‌های مهمی سروکار دارند، سرور اختصاصی پیشنهاد می‌شود؛ زیرا در هاست اشتراکی اگر سایتی با مشکلی روبرو شود، روی دیگر سایت ‌ها تأثیر می ‌گذارد.
 • در این سرورها می ‏توانید از یک یا چند آی پی اختصاصی استفاده کنید که اشتراکی با دیگر کاربران نداشته باشد.
 • در این سرویس برای ارسال ایمیل با محدودیتی مواجه نخواهید شد، چون آی پی اختصاصی خودتان را دارید، ولی در هاست اشتراکی برای ارسال ایمیل سقفی تعریف می شود.
 •  برای پیاده ‌سازی و انتخاب سخت ‌افزار، نرم ‌افزار و سیستم ‌عامل دستتان باز است، چون شما یک سرور را به‌ طور کامل در اختیار دارید، ولی در هاست اشتراکی چنین امکانی وجود ندارد.

مقایسه سرور اختصاصی ایرانی با خارجی 

مقایسه سرور اختصاصی ایرانی با خارجی

مقایسه سرور اختصاصی ایرانی با خارجی برای کاربرانی که قصد خرید سرور اختصاصی دارند، بسیار مهم است و کاربر را قادر می­ سازد که بهترین سرویس را انتخاب کند:

 • سرعت سرور اختصاصی ایرانی بالاتر می ‌باشد؛ زیرا بُعد مسافت، در دسترسی به اطلاعات بسیار مهم و مؤثر است.
 • در سرور اختصاصی ایرانی امکان دسترسی به داده‌ ها و اطلاعات همیشه وجود دارد، زیرا اگر اینترنت قطع شود یا دچار مشکل شود، امکان دسترسی به سایت ‌هایی که بر روی سرورهای خارجی قرار گرفته ‌اند، امکان پذیر نیست.
 • تعرفه ترافیک داخل ایران بسیار کمتر است.
 • برای امنیت اطلاعات سازمان‌ های دولتی و سازمان ‌هایی که با داده‌ های مهم سروکار دارند، سرورهای داخل ایران پیشنهاد می ‌شوند.

تفاوت سرور اختصاصی با vps

سرور اختصاصی با سرور مجازی تفاوت هایی دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم، اما اگر می خواهید بیشتر در این مورد مطالعه کنید، به مقاله تفاوت سرور مجازی با سرور اختصاصی مراجعه کنید.

 • در سرور اختصاصی منابع به‌ طور اختصاصی فقط به یک کاربر تعلق دارند، ولی کاربرانی که از سرور مجازی استفاده می‌ کنند، از مواردی مثل کارت شبکه و برق به ‌طور مشترک استفاده می کنند.
 • از لحاظ قدرت، سرور اختصاصی بسیار قوی‌ تر است؛ چون تمامی منابع متعلق به یک کاربر می­ باشند.
 • امنیت سرور اختصاصی از سرور مجازی بیشتر است؛ زیرا افراد دیگری به آن دسترسی ندارند.
 • می ‌توانید هر نوع سیستم‌ عامل و هر نسخه ‌ای را بر روی آن نصب کنید، در حالی ‌که در سرور مجازی در برخی از نسخه ‌ها با محدودیت مواجه هستید و این امکان وجود ندارد. 
 • پهنای باند سرور اختصاصی بیشتر از سرور مجازی است.
 • کاربر در سرور dedicated بر منابع سخت ‌افزاری و نرم‌ افزاری کنترل کامل دارد؛ زیرا در سرور اختصاصی سخت ‌افزار به ‌طور کامل در اختیار کاربر است و این کاربر می‌ تواند چندین سیستم‌ عامل را روی آن نصب کند، ولی در vps، کاربر دسترسی به سخت ‌افزار نداشته و فقط یک سیستم‌ عامل دلخواه را در اختیار دارد.

ویژگی های سرور اختصاصی

برخلاف CPU در سطح سیستم های خانگی یا لپتاپ ها، CPU در سطح سرور، بسیار قدرتمندتر است، که سرور را قادر می سازد تا  داده های بیشتری را با سرعت بالاتر پردازش کند و یا ویژگی های دیگری مثل توانایی اصلاح کدهای ارور ( ECC ) داشته باشد.

سرورهای اختصاصی از رم ECC نیز استفاده می کنند، که قابل اطمینان تر از رم های کامپیوترهای PC است. رم ECC، داده ها را شناسایی کرده و زمانی که اروری رخ دهد، آن را اصلاح و رفع می کند. این موضوع، سرورها را برای انجام کارهای حیاتی کسب و کار، قابل اعتمادتر و ایمن تر می کند.

علاوه بر رم و پردازشگر قوی تر در سرورها، سرورهای اختصاصی به سیستم عامل خاصی هم نیاز دارند. چندین سیستم عامل مختلف برای انتخاب وجود دارد، اما بیشتر با دو نوع ویندوزی و لینوکس ارائه می شوند.

چرا سرور اختصاصی

سوالی که بیشتر صاحبان کسب و کار از خود می پرسند، این است که واقعاً چرا باید از یک سرور اختصاصی استفاده کنند، در حالی که سرورهای ارزان تری مثل سرورهای ابری در بازار موجود است. جواب این سوال بیشتر زمانی خود را نشان می دهد که سایت به علت استفاده بیش از حد از منابع و یا فرود بازدیدکنندگان بسیار زیاد، به اصطلاح Down شود. 

در این مرحله است که صاحب سایت تصمیم می گیرد که به سرور اختصاصی با منابع قوی تر مهاجرت کند.

کسب و کارهایی که داده های حساسی دارند، یا باید از قوانین دولتی پیروی کنند، باید از سرور اختصاصی استفاده کنند تا ریسک های بالقوه و ضررهای مالی و جرایم سنگین را به حداقل برسانند.

بهترین سرور اختصاصی

بهترین سرور اختصاصی

وقتی زمان انتخاب پلن مناسب می رسد، اول از هر چیز باید ببینید که به چه پلنی نیاز دارید و اینکه از سرور چه استفاده ای خواهید کرد. برای مثال یک بلاگ نسب به یک سایت فروشگاه اینترنتی به منابع کاملاً متفاوتی نیاز دارد. اما زمانی که فهمیدید به یک سرور اختصاصی نیاز دارید، هنگام خرید پلن مورد نظر، به این فاکتورها حتماً توجه کنید:

 • توقع دارید پردازشگرتان چقدر قوی باشد؟

در کل هرچه سایتتان به منابع بیشتری برای چیزهایی مثل اپلیکیشن های خاص یا رمزگردانی ویدیوها، نیاز داشته باشد، پردازشگر سرورتان نیز باید قوی تر باشد.

 • به چقدر پهنای باند نیاز دارید؟

اگر پیش بینی می کنید که ترافیک زیادی به سمت سایتتان هدایت خواهد شد، یا اینکه می خواهید از عکس های HD استفاده کنید و یا فایلهای چند رسانه ای را استریم کنید، پس به پهنای باند بیشتری نیاز خواهید داشت.

 • چقدر مموری یا رم لازم دارید؟

داشتن رم بالاتر به بارگذاری سریعتر سایتتان کمک بسیار زیادی خواهد کرد، که این لود سریعتر مزایای بسیاری از جمله بهبود سئو برایتان به همراه خواهد داشت.

 • آیا به یک سیستم عامل خاص نیاز دارید؟

بسیاری از صاحبان وب سایت، به این موضوع اصلاً اهمیتی نمی دهند. اما اگر یکی از دو نوع OS، لینوکس یا ویندوز را به دیگری ترجیح می دهید، یا می خواهید از ASP.NET یا SQL استفاده کنید، باید پلن خاصی را انتخاب کنید.

چطور یک ارائه دهنده سرور اختصاصی خوب پیدا کنیم ؟

انتخاب یک ارائه دهنده سرور اختصاصی خوب، دقیقاً مثل انتخاب یک سرور است که در بالا در مورد آن توضیح داده شد. قبل از خرید حتماً باید در نظر بگیرید که آیا سرویسی که آنها ارائه می دهند، با نیازهای شما تطابق دارد یا نه؟ این فاکتورها حداقل چیزهایی هستند که باید بررسی کنید:

 • ثبات سرور: این معیاری بر مبنای عملکرد کلی، در دسترس بودن، و کارکرد است؛ باید سروری را انتخاب کنید که میزان آپ تایم 99.9 درصدی داشته باشد تا قطعی را تا حد امکان به حداقل برسانید.
 • حمایت مشتری: دنبال ارائه دهنده هاستینگی باشید که پشتیبانی 24/7 را پیشنهاد می دهد، و به چند روش در دسترس باشد ( تماس تلفنی، پیام رسان آنلاین، واتس اپ و غیره ). چون زمانی که با مشکلی رو به رو شوید، به یک کارشناس آنلاین نیاز دارید که به سرعت پاسخ دهد و مشکل را رفع کند.
 • شخصی سازی: آیا شرکت ارائه دهنده، هم لینوکس و هم ویندوز را ساپورت می کند؟ آیا می توانید هارد دیسک را آن طور که مایلید، تقسیم‌بندی کنید؟ چه نوع گزینه هایی برای سخت افزارها در اختیار شما گذاشته می شوند؟
 • امنیت: سرور های اختصاصی ذاتاً از گزینه های اشتراکی دیگر ایمن تر هستند، اما این بدان معنا نیست که 100 درصد از حملات در امان خواهید بود. اگر می خواهید امنیت بیشتری داشته باشید، ارائه دهنده ای را انتخاب کنید که امنیت بالاتری را تضمین کند.

اما از لحاظ فنی هم به این موارد توجه کنید:

 • CPU چند گیگاهرتز دارد؟
 • CPU چه تعداد هسته‌ دارد؟
 • رم چقدر است؟ 
 • آیا RAM از نوع DDR4 است یا DDR3 ؟
 • ارائه دهنده چقدر فضای ذخیره سازی را در اختیار شما می گذارد؟
 • سرعت خواندن و نوشتن دستگاه ذخیره‌ سازی یا storage چقدر است ؟
 • آیا این دستگاه ذخیره ‌سازی HDD است یا SSD ؟
 • مکان datacenter کجاست؟

راهکار صباهاست

اگر به دنبال بهره مندی از مزایای فوق العاده سرورهای اختصاصی هستید، صباهاست راهکارهای حرفه ای و مطمئنی را به شما پیشنهاد می کند. در واقع، صباهاست پس از سالها تجربه، نگرانی های مخاطبین خود را به خوبی درک کرده و بر اساس آن خدمات متمایزی ارائه می کند.

راهکار سرور اختصاصی صباهاست

 • امکان مجازی سازی
 • منابع اختصاصی سخت افزاری با IP اختصاصی
 • ارائه دسترسی KVM به کاربران جهت مدیریت سرور
 • پشتیبانی 24 ساعته حتی ایام تعطیل
 • مانیتورینگ اختصاصی
 • پورت یک گیگ شبکه
 • دسترسی کامل به روت
 • سفارشی سازی سخت افزاری و نرم افزاری
 • خدمات مدیریت سرور اختصاصی در صورت سفارش مشتری
 • قرارگیری در امن ترین و معتبرترین دیتاسنترهای داخل و خارج کشور

مزایای دریافت خدمات از صباهاست

 • ضمانت بازگشت وجه
 • آپ تایم 100 درصد
 • ترافیک نامحدود
 • پشتیبانی 24/7
 • تحویل آنی خدمات
 • بک آپ روزانه
 • آخرین تکنولوژی ابری
 • دسترسی کامل به روت
 • قابلیت ارسال تیکت، برقراری تماس تلفنی، ارتباط از طریق چت آنلاین سایت، واتس اپ و تلگرام
 • ارائه مناسب ترین قیمت با بهترین کیفیت

در صورت نیاز به دریافت مشاوره، هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و یا پلن های سرور اختصاصی صباهاست را مشاهده کنید.

جمع بندی

در این مقاله بررسی کردیم که سرور اختصاصی چیست و آن را با سرورهای مجازی و اشتراکی مقایسه کردیم. در نهایت دیدیم که یک سرور اختصاصی برای کسب و کارها، صاحبان وب سایت، و یا توسعه دهندگانی مناسب است که به منابع بیشتری برای ذخیره سازی، پردازش و امنیت داده های خود نیاز دارند. با وجود اینکه هزینه این نوع سرورها بیشتر است، اما منابع و سخت افزارهای قوی تر و مطمئن تری در اختیار شما قرار خواهد گرفت که دیگر آن را با هیچ کاربر دیگری به اشتراک نخواهید گذاشت.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. اگر سوالی دارید که در این مقاله پاسخش را پیدا نکردید، در قسمت کامنت ها سوال خود را مطرح کنید، کارشناسان ما در کمتر از چند دقیقه به سوالات پاسخ خواهند داد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

موفق باشید.


جدیدترین مطالب

پرسش ها و پاسخ های متداول

اگر سوالی دارید که پاسخش را در زیر پیدا نکرده اید، آن را با واحد پشتیبانی یا فروش ما در میان بگذارید.

چه نوع سیستم عامل هایی را می توان بر روی سرور اختصاصی نصب کرد؟

امکان نصب انواع سیستم عامل­ها از جمله Windows Server،Cent OS ، Ubuntu،Debian ، Gentoo، Arch، openSUSE، Fedora، FreeBSD و OpenBSD بر روی سرور اختصاصی وجود دارد.

آیا سرورهای اختصاصی قابل اعتماد هستند؟

بله، زیرا مصرف بیش از اندازه CPU، رم و پهنای باند از سمت سایت‌ های دیگر بر روی وب‌ سایت‌ هایی که از سرور اختصاصی برای میزبانی استفاده می ‌کنند تأثیری ندارد.

عملکرد سرورهای اختصاصی به چه شکلی است؟

از آنجایی که پردازنده، فضای دیسک و حافظه و دیگر منابع سیستم با سایر افراد به اشتراک گذاشته نمی شوند، چنین سروری سرعت بالایی داشته و می تواند حجم بالایی از ترافیک را مدیریت نماید.

آیا شرکت هاستینگ هم می تواند از سرور اختصاصی من نگهداری کند؟

بله، هم خودتان و هم شرکت هاستینگ می­ توانید از آن نگهداری کنید. ولی برای پشتیبانی آن توسط شرکت هاستینگ هزینه جداگانه باید بپردازید.

آیا می توان هر نوع نرم افزاری را بر روی سرور اختصاصی نصب کرد؟

بله، امکان نصب هر نوع نرم افزاری بر روی سرور اختصاصی وجود دارد.

سرور اختصاصی برای چه نوع سایت هایی مناسب است؟

برای وب­ سایت ­هایی که دارای ترافیک و بازدید بالا نیستند، هاست اشتراکی معمولی، حرفه­ ای یا پر ترافیک صبا هاست نیاز آن­ها را برآورده می ‌سازد. اما برای وب ­سایت­های بسیار پر بازدید شما می­ توانید از سرور اختصاصی استفاده نمایید.

مطالب مرتبط

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟ در این مقاله به طور کامل پاسخ این سوال را توضیح خواهیم داد. اما پس از مرور تفاوت دو سرور در یک جدول، در مورد هر دو نوع...

سرور اختصاصی چه کاربردهایی دارد ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور اختصاصی چه کاربردهایی دارد ؟

کاربردهای سرور اختصاصی بسیار متنوع و متفاوت از هم هستند؛ در این مقاله علاوه بر توضیح کاربردهای این نوع سرور، خواهیم دید که یک سرور اختصاصی برای چه سازمان هایی و...

تفاوت سرور اختصاصی مدیریت شده و مدیریت نشده در چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور اختصاصی مدیریت شده و مدیریت نشده در چیست؟

سرور اختصاصی مدیریت شده یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از مشتریانی است که قصد خرید سرور اختصاصی را دارند. اما آیا می دانید تفاوت سرور اختصاصی مدیریت شده و مدیریت...

مزایا و معایب سرور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مزایا و معایب سرور اختصاصی

یک سرور اختصاصی چه مزایا و معایبی دارد؟ در این مقاله خواهیم دید که یک سرور اختصاصی چه ویژگی هایی داشته و چرا توسط سازمان های بزرگ انتخاب می شوند. پس از خواندن ا...

راهنمای قدم به قدم خرید سرور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای قدم به قدم خرید سرور اختصاصی

راهنمای خرید سرور اختصاصی در این مقاله به دو صورت اینفوگرافیک و متن برای شما همراهان عزیز فراهم شده است. به صورتی که ابتدا با مزایای سرور اختصاصی آشنا شده و سپس...

­­­Nginx چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

­­­Nginx چیست؟

Nginx یک وب سرورopen source و قدرتمند است که از performance بالایی برخوردار می باشد و مسئول رسیدگی به بارگذاری سریع بسیاری از سایت های بزرگ در اینترنت می باشد....

تفاوت vds با vps چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت vds با vps چیست؟

وب سایت ها برای قراردادن فایل های مورد نیاز و محتوایی که منتشر می کنند نیاز به فضایی در اینتر نت دارند. این فضا هاست نام دارد. روی هر سرور می توان چندین هاست دا...

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7

پیش از آن که به تعریف وب سرور litespeed بپردازیم، در ابتدا لازم است با مفهوم کلی تر وب سرورآشنا شویم.وب سرور به سخت افزار و نرم افزاری اتلاق می شود که با هم کار...

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی

Solidcp در سال 2016 جهت به عنوان یک پنل جدید از کنترل پنل website panel راه اندازی شد. هدف از راه اندازی، ایجاد یک کنترل پنل با ثبات و پایدار برای ترکیب سرور ها...

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP

DNS، مخفف عبارت Domain Name System است. ما با استفاده از نام دامنه نظیر example.com به صورت آنلاین به اطلاعات وب سایت ها دسترسی پیدا می کنیم.مرورگرهای وب (web b...

راه های افزایش ترافیک سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راه های افزایش ترافیک سایت

روش های افزایش ترافیک وب سایت چه هستند و چطور می توان بازدیدکنندگان سایت را به تعامل بیشتر دعوت کرد؟ حتماً در مرحله ای هستید که یک وب سایت شکیل طراحی کرده اید،...

سرور VDS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور VDS چیست؟

با گسترش روز افزون اینترنت و اثر آن بر زندگی مردم روزانه افراد بیشتری به سمت استفاده از سرویس های آنلاین گرایش پیدا می کنند. این کسب و کارها برای اداره امور وب...

suspend کردن اکانت در ssh
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

suspend کردن اکانت در ssh

در برخی مواقع بنا به دلایلی ممکن است نیاز باشد اکانتی را در سرور مسدود کنیم که باعث بروز اختلال در سرور شده و دسترسی ساسپند کردن در whm برای ما وجود ندارد، در ا...

میکروتیک چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

میکروتیک چیست؟

میکروتیک یک شرکت لتونی است که درشهر ریگا، پایتخت لتونی واقع شده است و بیش از 280 کارمند دارد. این شرکت در سال 1996 برای توسعه روترها و سیستم های ISP (Internet s...

تفاوت IPV4 با IPV6
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت IPV4 با IPV6

جالب است بدانید، ارسال اطلاعات و دیتا در سطح اینترنت بین دو دستگاه، از طریق IP انجام می شود، و این IP که یک مجموعه اعداد است، کاملاً منحصر بفرد و unique می باشد...

آموزش تغییر پسورد هاست از WHM
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تغییر پسورد هاست از WHM

در این مقاله قصد داریم نحوه تغییر پسورد هاست از طریق WHM را به دو روش کاربردی آموزش دهیم. توجه داشته باشید، این روش ها از سمت پنل مدیریت سرور WHM بوده و نیاز به...

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7

در مقاله امروز قصد داریم نحوه نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos 7 را به شما آموزش دهیم. در این آموزش ابتدا به صورت مختصری کنترل پنل CPanel و کنترل پنل Direct...

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت

Restore یا بازگردانی بکاپ ها یکی از امکانات هر سرویس میزبانی وب است، که بسیار نیز مورد استفاده قرار می گیرد. دلایلی مختلفی برای نیاز به ریستور کردن بکاپ وجود دا...

پروتکل SSH چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

پروتکل SSH چیست؟

پروتکل SSH یک روش ارتباطی امن برای برقراری اتصال بین کلاینت یا کاربر با سرور از راه دور می باشد. از طریق این پروتکل می توانیم به ترمینال لینوکس متصل شده، و کد ه...

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای دیجیتالی امروز، داشتن یک وب سایت با عملکرد مناسب یکی از فاکتورهای کلیدی برای موفقیت در کسب و کار است. اطمینان از عملکرد کامل وب سایت و عدم خرابی های من...

منظور از سرور اختصاصی Bare Metal چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

منظور از سرور اختصاصی Bare Metal چیست؟

در زمان انتخاب یک سرویس میزبانی وب، می توان گفت انتخاب یک پلن مناسب به اندازه انتخاب یک ارائه دهنده خدمات بسیار مهم است. در حالی که پلن هایی مانند هاست اشتراکی...

ثابت IP چیست؟ و چگونه در اینترنت ثابت IP داشته باشیم
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ثابت IP چیست؟ و چگونه در اینترنت ثابت IP داشته باشیم

از کلماتی که ممکن است شما در دنیای دیجیتال آن را شنیده باشید میتوان به IP اشاره نمود. IP یا همان internet protocol کد یا آدرسی است که به دستگاه های که به اینترن...

قوانین استفاده از سرویس های صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

قوانین استفاده از سرویس های صبا هاست

این شرکت با نام تجاری صبا هاست فعالیت خود را از سال 1385 آغاز نموده است. از بهترین و با تجربه ترین شرکت های موجود در زمینه خدمات میزبانی و دامنه میباشد. به گونه...

نحوه ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل

فرآیند بکاپ گیری از سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد که همواره بایستی در حوزه حفظ و نگهداری اطلاعات و داده ها، همیشه به آن توجه نمود. پس از آنکه نام د...

نحوه کار با Jetbackup در سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه کار با Jetbackup در سی پنل

این موضوع برای وب مستران و صاحبان سایت بسیار مهم میباشد که از داده ها و اطلاعات یک وب سایت بکاپ تهیه نمایند. از اینرو اشخاص بایستی به صورت منظم از داد ها و اطلا...

تفاوت سی پنل با دایرکت ادمین در چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سی پنل با دایرکت ادمین در چیست؟

از مهم ترین اقداماتی که شما بایستی به منظور موفقیت در کسب و کار انجام دهید انتخاب یک هاستینگ یا همان سرویس میزبانی وب می باشد. از اینرو در حقیقت یکی از پایه های...