بازگشت به بالا

ارسال پیام در واتس اپ

ارسال تیکت پشتیبانی

SabaHost Small Loding

در حال بررسی ...

اطلاعات دامنه

کپی کردن اطلاعات در حافظه

https://sitetop.ir/license
https://sitetop.ir/blog/difference-linux-windows-server

تفاوت سرور مجازی لینوکس و ویندوز

کسب و کار های مختلف سطح نیاز های متفاوتی دارند. در ابتدا که کسب و کار هنوز رونق چندانی ندارد، می توان از هاست اشتراکی به عنوان یک راهکار خوب استفاده کرد. اما پس از مدتی که کسب و کار رونق بیشتری گرفت هاست اشتراکی دیگر قادر نخواهد بود تا به اندازه کافی منابع در اختیار وب سایت قرار دهد. 

در این هنگام هنوز میزان نیاز سایت به منابع به اندازه یک سرور کامل و اختصاص یافته نبوده، ولی از هاست اشتراکی بیشتر است. در این موقعیت بهترین راهکار سرورهای مجازی هستند. در سرورهای مجازی میزان مشخصی از CPU و RAM و حافظه در اختیار سایت قرار داشته و رقابتی بر سر این منابع وجود ندارد. 

VPS سروری با اطمینان بالاتر و امنیت بهتر را برای مشتریان فراهم می کند.

در این مقاله به بررسی سرورهای مجازی با سیستم عامل لینوکس و ویندوز پرداخته و تفاوت و شباهت های این دو راهکار مختلف را برای شما بازگو خواهیم کرد.

این دو سیستم عامل بسیار معتبر، حدود 60 درصد کل وب سایت های موجود را در بر می گیرند. اما مهم است که بدانیم، بسیاری از این سایت ها بر روی سرور های VPS قرار دارند.

در این مقاله تفاوت میان میزبانی لینوکس و میزبانی ویندوز را بررسی می کنیم. این تفاوت ها در هاستینگ اشتراکی و سرورهای مجازی نمود پیدا می کنند. با هم بررسی خواهیم کرد که یکی از این دو سیستم عامل از دیگری ارزان تر بوده، امنیت بالاتری داشته و برای استفاده آسان تر است. 

فرق بین vps لینوکس و vps ویندوز

فرق بین vps لینوکس و vps ویندوز

قبل از اینکه بخواهیم این دو سیستم عامل بسیار مشهور را مقایسه کنیم، بهتر است تکنولوژی پشت هر کدام از این دو سیستم عامل را مورد بررسی قرار دهیم.

میزبانی ویندوز: در این نوع میزبانی سیستم عامل سرور ویندوز بوده و نرم افزارها و ابزارهایی هم که مورد استفاده قرار می گیرند، محصولات شرکت مایکروسافت و مجموعه آفیس هستند.

میزبانی لینوکس: در این سرویس میزبانی، از سیستم عامل لینوکس برای مدیریت سرور استفاده می شود و بر مبنای پلتفرم های متن باز و ابزارهای توسعه وب کار می کند.

در بازار صنعت سرورهای لینوکس بسیار معروف تر و کاربردی تر از سرورهای ویندوز هستند. البته آمارها نشان می دهند که میزان استفاده از این دو سیستم عامل برای سرور تقریباً برابر است.

سرورهای ویندوز بیشتر در سازمان های بزرگ که بودجه کافی برای ایجاد سرور با سیستم عامل ویندوز دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. اما اکثر کسب و کار های کوچک و متوسط، لینوکس را انتخاب می کنند. دلیل این امر هزینه های پایین تر لینوکس و راحتی کار با آن است.

مقیاس پذیری سرورهای مجازی ویندوز و لینوکس

مقیاس پذیری مورد نظر ما در اینجا به سه فاکتور تقسیم می شود. عملکرد، هزینه و انعطاف پذیری. در قسمت بعد این سه بخش را به طور جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.

  • مقایسه سرور مجازی ویندوز و لینوکس: عملکرد (performance)

هر سیستم عاملی که سرور را مدیریت می کند، بایستی سریع و پایدار باشد. زمانی که به دنبال سرور های مجازی با منابع اختصاص یافته هستیم، اکثر ما بیشتر به دنبال سرعت و پایداری بالاتری هستیم. در این حالت بهترین سیستم عامل آن است که بیشترین بهینه سازی و ظرفیت بالای منابع را برای مصرف کننده به همراه بیاورد. با خرید VPS ، فضایی در اختیار خواهیم داشت که می توانیم آن را طوری تنظیم کنیم که عملکرد سایت بهینه تر شود. انتظار مشتریان از سرور ها اعتماد پذیری و عملکرد مناسب است. این عملکرد توسط سرورهای چند هسته ای، RAM بالاتر، هارد دیسک SSD با چندین ترابایت حافظه و غیره، به سطحی بسیار بالاتر ارتقا پیدا می کند.هر دوی سیستم عامل های ویندوز و لینوکس برای این کار مناسب هستند، چراکه این سیستم عامل ها عملکرد بسیار خوبی از خود در این زمینه نشان داده اند.


  • مقایسه سرور مجازی ویندوز و لینوکس: قیمت 

از آنجایی که سیستم عامل لینوکس منبع باز است، هزینه بسیار کمتری از سیستم عامل ویندوز دارد.

نرم افزارهای منبع باز به این صورت هستند که استفاده کنندگان از آن در مجامع آنلاین دائما در حال بررسی بوده و به یکدیگر آموزش می دهند، یا یک نرم افزار را تغییر می دهند و آن را در اختیار کسانی که به این نرم افزارها نیاز دارند قرار می دهند. مدل فروش نرم افزارهای منبع باز معمولاً با هزینه های بسیار کمی صورت می گیرد. نسخه های رایگان لینوکس که بتوانند به نیازهای سازمانی پاسخ دهند نیز، در فضای آنلاین وجود دارند. شرکت های هاستینگ می توانند از لینوکس برای ایجاد محیط های مدیریت VPS استفاده کنند و از آنجا که این سیستم عامل رایگان است، سرویس های هاستینگ با کمترین هزینه بدست مشتری می رسند.

هزینه های لایسنس برای ویندوز بسیار بالاست. زمانی که محیط VPS توسط ویندوز ساخته می شود، اگر سرویس دهنده مجبور به پرداخت هزینه ای بابت لایسنس ویندوز باشد، احتمالا این هزینه را روی هزینه ها و دستمزد سرویس خود فاکتور خواهد کرد.

از لحاظ هزینه سرویس لینوکس کاملاً برنده مسابقه است

  • مقایسه سرور مجازی ویندوز و لینوکس: انعطاف پذیری

زمانی که کسب و کاری پیشرفت می کند و سرویس های اشتراکی هاستینگ پاسخگوی نیاز های وب سایت نیستند، در چنین شرایطی صاحبان سایت احتمالاً تصمیم به تغییر هاست از اشتراکی به سرور مجازی یا VPS می گیرند. دلیل این امر در واقع نیاز بیشتر به منابع پردازشی و حافظه است. برای هر سایتی لازم است که;سیستم عامل روی هاست و سرور انعطاف پذیر بوده و نرم افزارها و ابزارهای مختلف برای مدیریت بهتر فضای سایت در سرور قابل استفاده باشند. این نوع انعطاف پذیری از ویژگی های خاص VPS است و هر دوی این سیستم عامل ها از این حیث بسیار عالی عمل می کنند.

سیستم عامل لینوکس از لحاظ انعطاف پذیری در سطح بالاتری از ویندوز قرار دارد. از دلایل آن می توان به ارزان بودن منابع پردازشی و پشتیبانی لینوکس از CMS ها و ابزارهای بیشتر اشاره کرد.

اگر ویندوز را به عنوان سیستم عامل سرور انتخاب کنیم، از لحاظ عملکردی بسیار عالی کار خواهد کرد؛ اما از لحاظ ابزارها و نرم افزارهای مورد نیاز برای کار روی سرور و CMS مورد استفاده برای وب سایت با محدودیت زیادی مواجه خواهیم شد. از این گذشته بایستی برخی تکنولوژی های مایکروسافت مانند ASP، .Net، و مایکروسافت SQL server را فرا بگیریم. سوای از نوع سیستم عامل اگر VPS خوب مدیریت شود، سایت انعطاف پذیری خود را خواهد داشت؛ اما اگر می خواهیم منابع سرور را به آسانی تخصیص دهیم، در انتخاب CMS و ابزارها آزاد باشیم و به نرم افزارهای یک شرکت خاص محدود نباشیم، سرور مجازی لینوکس بهترین انتخاب است.

  • مقایسه سرور مجازی ویندوز و لینوکس: راحتی استفاده

همانطور که همه انتظار داریم، امنیت بالا و عملکرد عالی باید در اینترفیس و محیط کاربری تضمین شود. کانفیگ کردن سیستم برای تخصیص پویای منابع، از جمله Ram و CPU به نظر می رسد برای بسیاری از ما کاری پیچیده باشد.

اگر VPS ویندوز تهیه کنیم، این نگرانی ها به جا هستند. البته اگر در پلتفرم ویندوز متخصص باشیم، می توانیم از این نگرانی ها بکاهیم. اما در صورتی که فردی که صاحب سایت است از دانش مناسبی در زمینه پلتفرم ویندوز برخوردار نیست، بهتر است از هاست لینوکس استفاده کند که سادگی بیشتری دارد. سرورهای لینوکس به گونه ای طراحی می شوند که امکان بیشتری برای تخصیص و تقسیم منابع خواهیم داشت، اما در عین حال کنترل راحت تری روی آنها بدست می آوریم. افراد پس از تغییر هاست اشتراکی خود و مهاجرت به سمت vps ها، همچنان از ابزار ها و CMS های تحت لینوکس مانند cPanel استفاده می کنند.

  • مقایسه هاست لینوکس و ویندوز: پشتیبانی فنی

 برای استفاده از تکنولوژی مایکروسافت به عنوان سیستم عامل VPS، با پرداخت هزینه مشخصی از حمایت پشتیبانی در سطح جهانی برخوردار می شویم. این هزینه را شرکت تامین کننده هاست تقبل کرده و بر روی صورت حساب اضافه خواهد کرد.
پشتیبانی در زمینه نرم افزار سیستم عامل لینوکس بسیار عالی است. این نرم افزار منبع باز بوده و شبکه وسیعی از برنامه نویسان یک جامعه مجازی همیشه آنلاین برای دارندگان این سیستم عامل وجود دارد.

امنیت سرورهای مجازی ویندوز و لینوکس

امنیت سرورهای مجازی ویندوز و لینوکس
یکی از دغدغه های اولیه برای هر سایتی امنیت آن است. حفظ کردن داده های کاربران و دفع حملات هکرها بسیار حیاتی است و امنیت سرور به سیستم عامل بستگی دارد.

سیستم عامل ویندوز بیشترین آمار حمله های هکری را دارد. هکرها به وب سرورهای لینوکس نیز حمله می کنند، اما بیشترین تمرکز روی ضعف امنیتی ویندوز است.

لینوکس امنیت بالایی در سطح سازمانی داشته و گذشته از این جامعه طرفداران لینوکس به صورت آنلاین حضور دارد که هرگونه مشکل امنیتی را می توان به کمک آنها به سرعت رفع کرد.

جمع بندی

در مقایسه بین ویندوز و لینوکس به مسائلی همچون هزینه و 5 مورد دیگر از فاکتورهای اساسی در تصمیم گیری اشاره کردیم؛ که بیشتر آن به هزینه این دو سیستم عامل مرتبط شده است. به نظر می رسد که تأمین کنندگان سرویس های هاستینگ که هم ویندوز و هم لینوکس را پیشنهاد می دهند، بیشتر تمایل دارند تا سرورهای لینوکسی را به مشتریان بفروشند. از آنجا که هزینه سرویس های ویندوزی بالاست، پس برای سرویس های هاستینگ به صرفه نخواهد بود تا از تکنولوژی ویندوز برای مدیریت سرور استفاده کنند. اما در صباهاست می توانید از هر دو نوع سیستم عامل بنا به درخواست خود استفاده کنید.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. اگر سوالی دارید که در این مقاله پاسخش را پیدا نکردید، در قسمت کامنت ها سوال خود را مطرح کنید، کارشناسان ما در کمتر از چند دقیقه به سوالات پاسخ خواهند داد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


جدیدترین مطالب

پرسش ها و پاسخ های متداول

اگر سوالی دارید که پاسخش را در زیر پیدا نکرده اید، آن را با واحد پشتیبانی یا فروش ما در میان بگذارید.

سیستم عامل ویندوز چه محدودیت هایی نسبت یه لینوکس دارد؟

سیستم عامل ویندوز تنها از محصولاتی که لایسنس مایکروسافت دارند استفاده کرده از این رو در ابزارها و نرم افزارهای مورد نیاز دچار محدودیت است.

نرم افزار متن باز چیست؟

متن باز به نرم افزارهایی گفته می شود که می توان کد آنها را عوض کرده، اشکالاتش را برطرف و محصولات بهتری تولید کرد.

مطالب مرتبط

سرور مجازی یا vps چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور مجازی یا vps چیست؟

سرور مجازی چیست و چرا برخی از افراد از آن استفاده می کنند؟ شاید شما به تازگی عبارت VPSرا شنیده باشید و با توجه به پیچیدگی های علم فناوری و اینترنت، که پر از مخف...

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟ در این مقاله به طور کامل پاسخ این سوال را توضیح خواهیم داد. اما پس از مرور تفاوت دو سرور در یک جدول، در مورد هر دو نوع...

یک سرور مجازی چطور کار می کند ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی چطور کار می کند ؟

حتماً برایتان این سوال پیش آمده که یک سرور مجازی چطور ایجاد شده و چطور کار می کند. اگر قصد راه اندازی یک وب سایت را دارید، یا اگر میخواهید داده های کسب و کار خو...

یک سرور مجازی چه مزایا و معایبی دارد ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی چه مزایا و معایبی دارد ؟

یک سرور مجازی چه مزایا و معایبی دارد ؟ آیا تا بحال از خود پرسیده اید که چرا باید از یک vps استفاده کنیم ؟ خب در این مقاله به این سوالات مهم پاسخ خواهیم داد و در...

تفاوت سرور مجازی و هاست اشتراکی در چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی و هاست اشتراکی در چیست ؟

تفاوت سرور مجازی با هاست اشتراکی در چیست ؟ قبل از اینکه اقدام به خرید هاست یا سرور کنیم، هم باید بدانیم که فرق vps با هاست چیست و هم اینکه یک سرور مجازی با سرور...

یک سرور مجازی چه کاربردی دارد ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی چه کاربردی دارد ؟

حتماً تا بحال بارها به واژه vps برخورد کرده اید، و به احتمال زیاد این سوال در ذهنتان پیش آمده که یک vps به چه دردی می خورد. در این مقاله بررسی خواهیم کرد که یک...

راهنمای قدم به قدم خرید سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای قدم به قدم خرید سرور مجازی

راهنمای خرید سرور مجازی در این مقاله به دو صورت اینفوگرافیک و متن برای شما همراهان عزیز فراهم شده است. به صورتی که ابتدا با کاربردها و انواع سرور مجازی آشنا شده...

میزبانی وب سایت با سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

میزبانی وب سایت با سرور مجازی

سرور مجازییکی از منابع میزبانی وب سایت است که ما می توانیم سایت خودمان را با استفاده از آن در اینترنت به صورت آنلاین منتشر کنیم. در واقع برای میزبانی وب سایت، س...

تفاوت سرور مجازی با هاست ابری
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی با هاست ابری

سرویس های زیادی برای میزبانی وب سایت وجود دارند که هر کدام از آنها ویژگی ها و منابع خاص خود را دارند. دو نوع از رایج ترین سرویس های میزبانی وب سایت، سرور مجازی...

­­­Nginx  چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

­­­Nginx چیست؟

Nginx یک وب سرورopen source و قدرتمند است که از performance بالایی برخوردار می باشد و مسئول رسیدگی به بارگذاری سریع بسیاری از سایت های بزرگ در اینترنت می باشد....

تفاوت vds با vps چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت vds با vps چیست؟

وب سایت ها برای قراردادن فایل های مورد نیاز و محتوایی که منتشر می کنند نیاز به فضایی در اینتر نت دارند. این فضا هاست نام دارد. روی هر سرور می توان چندین هاست دا...

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7

پیش از آن که به تعریف وب سرور litespeed بپردازیم، در ابتدا لازم است با مفهوم کلی تر وب سرورآشنا شویم.وب سرور به سخت افزار و نرم افزاری اتلاق می شود که با هم کار...

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی

Solidcp در سال 2016 جهت به عنوان یک پنل جدید از کنترل پنل website panel راه اندازی شد. هدف از راه اندازی، ایجاد یک کنترل پنل با ثبات و پایدار برای ترکیب سرور ها...

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP

DNS، مخفف عبارت Domain Name System است. ما با استفاده از نام دامنه نظیر example.com به صورت آنلاین به اطلاعات وب سایت ها دسترسی پیدا می کنیم.مرورگرهای وب (web b...

سرور مجازی لینوکس چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور مجازی لینوکس چیست؟

سرور مجازی لینوکس چیست و چه تفاوتی با vps ویندوز دارد؟ به احتمال زیاد هنگام خرید سرور مجازی با دو یا چند سیستم عامل از جمله لینوکس، ویندوز و یا میکروتیک مواجه ش...

بهینه سازی سرور مجازی برای وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بهینه سازی سرور مجازی برای وردپرس

سرویس مجازی برای وردپرس چگونه است؟ حتما سرویس مجازی یا vpsرا می شناسید و یا اسم آن را شنیده اید. اما برای داشتن یک سیستم وردپرس همراه با سرور مجازی چه بایدهایی...

راه های افزایش ترافیک سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راه های افزایش ترافیک سایت

روش های افزایش ترافیک وب سایت چه هستند و چطور می توان بازدیدکنندگان سایت را به تعامل بیشتر دعوت کرد؟ حتماً در مرحله ای هستید که یک وب سایت شکیل طراحی کرده اید،...

نحوه نصب Cpanel بر روی Centos لینوکس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه نصب Cpanel بر روی Centos لینوکس

نحوه نصب Cpanel بر روی Centos لینوکس، می تواند برای برخی از کاربران کمی پیچیده باشد، بنابراین در این مقاله در مورد سی پنل و سنتوس و نحوه نصب آن توضیح خواهیم داد...

سرور VDS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور VDS چیست؟

با گسترش روز افزون اینترنت و اثر آن بر زندگی مردم روزانه افراد بیشتری به سمت استفاده از سرویس های آنلاین گرایش پیدا می کنند. این کسب و کارها برای اداره امور وب...

نحوه تهیه بک آپ از هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه تهیه بک آپ از هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی

بک آپ از کارهای بسیار مهم در اداره یک وب سایت است. این مورد مخصوصاً وقتی سرور مجازی یا اختصاصی استفاده میکنیم، اهمیت بالاتری پیدا می کند. بر روی سرورهای هاست ای...

suspend کردن اکانت در ssh
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

suspend کردن اکانت در ssh

در برخی مواقع بنا به دلایلی ممکن است نیاز باشد اکانتی را در سرور مسدود کنیم که باعث بروز اختلال در سرور شده و دسترسی ساسپند کردن در whm برای ما وجود ندارد، در ا...

آموزش نصب KVM Virtualizor
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش نصب KVM Virtualizor

یکی از قدرتمند ترین مجازی ساز هایی که به همراه KVM نصب می شود، KVM Virtualizor است که امکانات بسیار خوبی در اختیار ما قرار می دهد. در این مقاله با آموزش نصب KVM...

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7

در مقاله امروز قصد داریم نحوه نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos 7 را به شما آموزش دهیم. در این آموزش ابتدا به صورت مختصری کنترل پنل CPanel و کنترل پنل Direct...

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت

Restore یا بازگردانی بکاپ ها یکی از امکانات هر سرویس میزبانی وب است، که بسیار نیز مورد استفاده قرار می گیرد. دلایلی مختلفی برای نیاز به ریستور کردن بکاپ وجود دا...

مقایسه VPN با VPS
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مقایسه VPN با VPS

VPS و VPN مفاهیمی هستند که با وجود آنکه کلمات اختصاری آنها مشابه است، هر یک از آنها به دو نوع خدمات بسیار متفاوت اشاره می کنند.پیش از انجام مقایسه بین سرور مجاز...

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای دیجیتالی امروز، داشتن یک وب سایت با عملکرد مناسب یکی از فاکتورهای کلیدی برای موفقیت در کسب و کار است. اطمینان از عملکرد کامل وب سایت و عدم خرابی های من...

ارتقا امنیت سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ارتقا امنیت سرور مجازی

امنیت یکی از نگرانی های بزرگ برای اکثر مدیران وب سایت ها می باشد. با این حال تنها نگرانی شما نباید محافظت از مدیریت وب سایت باشد، بلکه حفظ امنیت سرور مجازی یا V...

معرفی کامل انواع سیستم عامل ها
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی کامل انواع سیستم عامل ها

سیستم عامل چیست؟سیستم عامل (OS) نرم افزاری است که به عنوان رابط بین اجزای سخت افزار کامپیوتر و کاربر عمل می کند. هر سیستم کامپیوتری باید حداقل یک سیستم عامل برا...

سرور لینوکس ubuntu چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور لینوکس ubuntu چیست؟

یکی از موارد حائز اهمیت در انتخاب یک سرویس میزبانی وب، این است که از چه سیستم عامل سرور مبتنی بر لینوکس در آن سرور استفاده شده است. تصمیم گیری در این زمینه کار...

Vmware چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Vmware چیست؟

مجازی سازی چیست؟مجازی سازی سرور در حال حاضر موضوعی پرطرفدار در دنیای فناوری اطلاعات است و محبوبیت و پذیرش آن به ویژه در محیط های سازمانی همچنان در حال رشد است....

یک سرور مجازی به چه میزان رم، cpu و فضا نیاز دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی به چه میزان رم، cpu و فضا نیاز دارد؟

در زمان خرید سرور مجازی ( VPS ) ممکن است مطمئن نباشید، که به چه میزان منابعی نیاز دارید. در این مقاله آموزشی بررسی خواهیم کرد که به چه میزان منابع RAM، CPU، Dis...

سرور مجازی ویندوز صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور مجازی ویندوز صبا هاست

سرور مجازی یا virtual private server که مخفف آن vps میباشد یک بخش کوچک از یک سرور میباشد. زمانی که شما اقدام به خرید یک سرور مجازی مینمایید همه ای محیط سرور مجا...

چرا باید از سرور مجازی صبا هاست استفاده کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چرا باید از سرور مجازی صبا هاست استفاده کنیم؟

اینترنت یک شبکه ای بسیار وسیع از کامپیوتر های میباشد که در سراسر جهان قرار دارد. زمانی که شما دو سیستم کامپیوتری را به هم دیگر متصل مینمایید و از آنها برای رد و...