بازگشت به بالا

ارسال پیام در واتس اپ

ارسال تیکت پشتیبانی

SabaHost Small Loding

در حال بررسی ...

اطلاعات دامنه

کپی کردن اطلاعات در حافظه

https://sitetop.ir/license
https://sitetop.ir/blog/everything-about-cpanel

همه چیز درباره کار با سی پنل

سی پنل یکی از معروفترین نرم افزار کنترل پنل سایت های لینوکسی است و تقریبا پر استفاده ترین آنها. در مجموعه ذیل به بررسی بخش های مختلف سی پنل می پردازیم.  

ساخت دیتابیس در سی پنل

دیتابیس یکی از اجزا اصلی هر سایتی است. نصب و ایجاد دیتابیس برای سایت در قسمت کنترل پنل هاست انجام می شود. سی پنل برای ساخت و ایجاد دیتابیس به صورت ذیل عمل می کند.

قدم اول:

در قسمت دیتابیس روی گزینه MySQL Databases کلیک می کنیم.

 


قدم دوم: 


در قسمت Create New Database در باکس New Database نام پایگاه داده جدید را می نویسیم. قدم سوم:

روی گزینه Create Database کلیک می کنیم.
با این کار دیتابیس ساخته شده و در بخش Current Databases در لیست دیتابیس ها نمایش داده می شود.                          


چطور در سی پنل دیتابیس MySQL را ذخیره کنیم؟

 1. وارد cPanel می شویم.
 2. در بخش Files بر روی Backup کلیک می کنیم.
 3.  در بخش Download a MySQL Database Backup، روی نام دیتابیس کلیک می کنیم تا فایل دیتابیس با پسوند «sql. gz. » به صورت فشرده شده در سیستم کامپیوتر ذخیره شود. 

نحوه بازیابی دیتابیس MySQL در سی پنل

گاهی نیاز داریم پایگاه داده بکاپ شده را بازیابی کنیم. برای این کار:

 در همان بخش بکاپ در قسمت Restore a MySQL Database روی Choose File کلیک می کنیم.

در کادری که باز می شود فایل پشتیبان که قبلاً تهیه کرده ایم را انتخاب و با کلیک روی گزینه Open در انتها بر روی دکمه Upload کلیک می کنیم.

چطور در سی پنل ایمیل اکانت بسازیم؟

روی صفحه کنترل پنل اسکرول می کنیم تا آیکن ایمیل اکانت نمایان شود.

روی ایمیل اکانت کلیک می کنیم. صفحه Email Account Page نمایش داده می شود. اگر اکانتی از قبل در سی پنل وجود داشته باشد در این قسمت نمایش داده می شود. روی دکمه ای که Create روی آن نوشته شده کلیک می کنیم.

 صفحه ای باز می شود که در آن می توانیم اکانت ایمیل را ایجاد کنیم. دامینی که می خواهیم برای ایجاد ایمیل از آن استفاده کنیم را انتخاب می کنیم. در صورتی که چندین دامین داشته باشیم می توانیم آیتم مورد نظر را از منوی آبشاری انتخاب می کنیم. به قدم بعدی می رویم.

یوزرنیم مورد نظرمان را در اینجا وارد می کنیم. نام دامین بر اساس انتخابی که در قدم قبلی انتخاب کردیم به ایمیل ملحق می شود. طول کلمه کاربری می تواند تا 64 کاراکتر باشد.

در قدم بعدی باید پسورد ایمیل را تعیین کنیم. می توان از یک ایمیل برای ارسال لینکی به کاربران ایمیل استفاده کرد و از طریق لینک مزبور شخص وارد سیستم شده و پسورد خود را وارد کنند. در این قسمت همچنین امکان ایجاد پسورد تصادفی وجود دارد.

 

 قدم بعد تنظیم فضای ذخیره سازی است که به ایمیل اختصاص می یابد. به صورت پیشفرض این مقدار 250 مگابایت در نظر گرفته شده است. این مقدار میزانی از فضاست که ایمیل اکانت روی سرور اشغال کرده است. می توانیم آن را به عددی مشخص تغییر داده یا گزینه nonlimited را انتخاب کنیم.

پس از معین کردن میزان فضای ذخیره سازی گزینه ای با این عنوان می بینیم: Automatically Create Folders for Plus Addressing. در صورتیکه فولدری از addressing پلاس استفاده کند قابلیت ایجاد فولدرهای جدید وجود خواهد داشت. می توانیم این گزینه را روی not create folders انتخاب کنیم. می توانیم یک نامه خوشآمدگویی به همراه راهنمای استفاده از اکانت ایمیل را طراحی کرده و در بدو ورود شخص ارسال شود. به صورت پیشفرش این گزینه تیک خورده است. اگر نخواهیم ایمیل خوش آمدگویی بفرستیم این تیک را بر می داریم. در انتها روی create کلیک می کنیم و ایمیل اکانت مور نظر ساخته شده و با یوزر پسوردی که قبلاً تعریف کردیم می توانیم از ایمیل استفاده کنیم.


چگونه در سی پنل پارک دامین انجام دهیم؟

 • وارد سی پنل می شویم
 • روی آیکن Parked Domains کلیک می کنیم.
 • دامنه ای که قرار است پارک شود را وارد می کنیم.
 • روی دکمه Add Domain کلیک می کنیم.

برای استفاده از پارک دامین باید به نیم سرور های Cpanel پوینت شوند. پس از انجام تنظیمات و پوینت شدن به سرورهای هاستینگ حدود 24 ساعت زمان می برد تا در فضای آنلاین قرار بگیرد.

آموزش ساخت ساب دامین در سی پنل

از ساب دامین برای بخش بندی معنی دار محتوای وبسایت استفاده می شود

blog. yourdomain. com and shop. yourdomain. com

برای ایجاد سابدامین ابزار های مخصوصی در سی پنل تعبیه شده است.

روی آیکن ساب دامین که پایین Domain قرار دارد در سی پنل کلیک می کنیم.

 پایین قسمت سابدامین نام سابدامینی که می خواهیم بسازیم را وارد می کنیم.

به صورت پیشفرض و اتوماتیک فایل ها را از طریق نام سابدامین که واره کرده ایم به مسیر ریشه اسناد می فرستد. Root Path Document.  اگر بخواهیم فایل های آپلود و هاست را در فولدر دیگری قرار دهیم بایستی مسیر کامل آن را به سی پنل اعلام کنیم.

 • روی Create کلیک می کنیم .
 • حال با قرار دادن فایل ها در پوشه سابدامین به سابدامین آپلود کنیم.

شخصی سازی صفحات ارور در سی پنل

صاحبان وب سایت می توانند صفحات ارور که به کاربران نمایش داده می شود را طراحی و به شکلی دلخواه در بیاورند. می توان با توجه به تم کسب و کار صفحات ارور را طراحی کرده و شکل درستی به آنها داد.

در سی پنل صفحه ای بنام Error Page وجود دارد که از طریق آن می توانیم صفحات ارور مختلف را دیده و آنها را ویرایش کنیم. این کار برای سئوی سایت نیز بسیار خوب خواهد بود.

ابتدا وارد سی پنل سایت می شویم.

 • به قسمت advanced رفته و روی Error Page کلیک می کنیم.

 

 • صفحه ای باز می شود که در آن می توانیم دامین مورد نظر خود را انتخاب می کنیم.
 • روی هر کدام از خطاهایی که می خواهیم صفحه مربوط به آن را ویرایش کنیم کلیک می کنیم. در صفحه خطا باید کدهای HTML برای طراحی صفحه وارد و در انتهای کار باید روی Save کلیک کنیم.

 


چگونه در سی پنل یک A Record بسازیم؟

گاهی نیاز داریم تا بین یک ساب دامین در یک هاست با هاست دیگر ارتباط برقرار کنیم. با این کار از خدمات هاست دیگر نیز می توان استفاده کرد. این کار با ایجاد A Record قابل انجام است.

برای ساخت یک A Record وارد کنترل پنل هاست می شویم. در بخش Domains یک گزینه با عنوان Zone Editor وجود دارد که با کلیک کردن بر روی آن انواعی از رکورد قابل ساخت است. 

  برای ایجاد A Record از تب دامین استفاده می کنیم.   تنظیمات مربوط به بخش Add an A Record:

 • جهت اتصال در بخش name دامین خود را وارد می کنیم.
 • آی پی سابدامین را در قسمت IP Address وارد می کنیم.
 • در انتها برای ثبت رکورد ایجاد شده روی دکمه Add an A Record کلیک می کنیم.  


 • A Record در دایرکت ادمینابتدا وارد کنترل پنل دایرکت ادمین می شویم.
 • گزینه DNS Management را از قسمت Your Account انتخاب می کنیم.
 • در صفحه DNS Management به بخش Add Domain Records می رویم.

 Add Domain Records ابزاری است که می توانیم از طریق آن A رکورد را ایجاد کنیم در قسمت Add Domain Records و کلمه A در کادر سمت چپ، آدرس سابدامین خود را وارد می کنیم.

کادر سمت راست محل درج IP هاست یا سروری است که به آن متصل خواهیم شد.

بر روی Add کلیک می کنیم تا رکورد A ساخته شود.

 سابدامین به هاستی که  IPآن را وارد کردیم و رکورد را ساختیم متصل می شود. از طریق TTL می توانیم مشخص کنیم DNS چه زمانی رکورد را در کش نگه دارد.

این زمان طبق پیشفرض 14400 ثانیه، اما قابل تغییر است.

ایمیل های اسپم غالبا آزاردهنده هستند و بیشتر شامل محتوای تبلیغاتی اند. بسیاری از کاربران بدون مشاهده آنها را پاک می کنند. در سی پنل امکانی فراهم است که توسط این نرم افزار ایمیل های اسپم شناخته شده و بصورت خودکار حذف شوند.

برای این کار ابتدا وارد سی پنل می شویم.

 • در قسمت Email روی Apache Spam Assassin کلیک می کنیم.

 •  در مرحله بعد وارد صفحه Apache SpamAssassin می شویم.

 •  با کلیک بر روی دکمه Apache SpamAssassin™ Enable این گزینه فعال می شود و در نهایت پیام موفقیت آمیز بودن عملیات نشان داده می شود.  

  در قسمت فیلتر تنظیماتی به شرح ذیل وجود دارد

در این قسمت می توانید تعیین می کنیم ایمیل هایی که به نام اسپم شناخته می شوند به صورت خودکار حذف شوند.

 • Score: عدد اسکور به صورت پیشفرض بر روی 5 است اما برای اطمینان بالاتر می توانیم عددی بالاتر انتخاب کنیم.
 • Auto-Delete Spam: ایمیل های اسپم را به صورت خودکار حذف می کند.
 • Disable Auto-Delete Spam: حذف ایمیل های خودکار به صورت اتوماتیک متوقف می شود.

  معمولا ایمیل های اسپم برای مقاصد تبلیغاتی ارسال می شوند. بسیاری افراد این کار را در حال حاضر برای کسب و کار مفید نمی دانند؛ اما با این حال بسیاری کسب و کار ها از این موضوع در جهت منافع سازمان قدم بر می دارد. گاهی اوقات ایمیل های اسپم دریافت شده خطرناک بوده و قصد در نفوذ به سیستم و سرقت اطلاعات کاربر را دارد. هزینه هر ایمیل بسیار پایین است؛ از این رو شرکت ها و افراد می توانند این ایمیل هارا به صورت گسترده می توان تهیه و ارسال کرد.

ایمیل اسپم می تواند از سوی هکر ها برای دسترسی به سایت ما باشد.

چطور در سی پنل دریافت ایمیل های اسپم را لغو کنیم؟

متوقف کردن ایمیل های اسپم کاری بسیار سخت است. این ایمیل ها را می توان از طریق botnet ارسال کرد. بات نت ها مجموعه ای از کامپیوتر هستند که به دلیل آلوده شدن به این بدافزار می توانند ایمیل ارسال کنند. بتابراین trace و متوقف کردن اسپمر اصلی تقریبا غیرممکن است.

اگر ایمیلی دریافت کردیم که حدس می زنیم اسپم است و اگر فرستنده ایمیل را نمی شناسیم بهتر است پیام مورد نظر را در ایمیل خود اسپم کنیم. بهتر است روی هیچ کدام از لینک ها و دانلود ها کلیک نکنیم.

حتی روی unsubscribe انتهای ایمیل نیز نبایستی کلیک کنیم. گاهی اوقات اسپمرها چنین لینک هایی را در ایمیل می گذارند تا ایمیل واقعی و قانونی به نظر برسد اما در واقع این لینک ها دارای اثرات مخرب هستند.

آیا ایمیل اسپم خطرناک است؟

ایمیل های اسپم می توانند خطرناک باشند. اگر این ایمیل ها شامل لینک های مخرب باشند ممکن است از طریق انتقال malware به کامپیوتر آسیب برسانند.

هیچوقت روی لینک هایی که در ایمیل های اسپم قرار دارد نباید کلیک کرد. ایمیل های اسپم معمولا اورژانسی به نظر می رسند و نیاز به پاسخ سریع را القا می کنند.

در ادامه برخی از انواع ایمیل ها اسپم معرفی می شوند.

انواع ایمیل های اسپم رایج

 • تبلیغات تجاری

چه یک ایمیل اسپم باشد و چه یه پیام تبلیغاتی بی خطر، ایمیلی است که ممکن است اسپم باشد.

وقتی کسب و کاری ایمیل ما را دریافت می کند، معمولا این ایمیل از طرف صاحبان سایت در لیست ایمیل آن شرکت قرار خواهد گرفت.

این کار برای تبلیغات و فروش کالاها راه بسیار کم هزینه ای است. گرچه این ایمیل ها بی خطر به نظر می رسند اما اکثر آنها خطرناکند و طبق قانون بایستی لینک unsubscribe را در خود داشته باشند.

اگر unsubscribe کردیم ولی همچنان ایمیل مربوطه برای ما ارسال می شود، بهتر است قسمت فیلتر ایمیل ها را باز کرده و فرستنده ایمیل مزبور را فیلتر کنیم. به طوری که ایمیل ها برای ما ارسال نشوند.

 • اخطار آنتی ویروس

اخطارهای آنتی ویروس یکی دیگر از روش های اسپم است. این ایمیل ها اعلام می کنند که کامپیوتر شما در معرض خطر است و در ادامه یک ایمیل برای ما می فرستند و راه حلی برای آن پیشنهاد می دهد.

معمولا این کار اسکن کردن سیستم به صورت آنلاین است. اما در واقع کلیک کردن روی لینک باعث می شود که هکر بتواند از سیستم اطلاعاتی را بدزدد که برای ما لازم است و یا اینکه فایل آلوده ای دانلود می شود.

اگر به آلوده شدن کامپیوتر مشکوک شدیم، نباید به صورت تصادفی روی لینک ها کلیک کنیم. بجای این کار می توانیم از نرم‌افزار های مخصوص برای محافظت از سیستم استفاده کنیم. این کار باعث محافظت از سیستم می شود.

 • ایمیل فیشینگ

چرا ایمیل های فیشینگ اینقدر موثرند؟ به این دلیل که آن ایمیل ها به نظر می رسد که از طرف سازمآنهای قانونی فرستاده شده اند.

وقت که اسپمر از نام یک شرکت معتبر در ایمیل استفاده می کند باعث اعتماد بیشتر مشتری شده و احتمالا روی لینک ها کلیک خواهد کرد. اسپمر ها از سربرگ، لوگو و تنظیمات کارفرما برای جلب اطمینان مشتری استفاده می کنند.

قبل از ریپلای کردن و یا کلیک بر روی هر لینکی چک می کنیم که فرستنده ایمیل قانونی باشد، اگر شکی وجود دارد بهتر است به کمپانی مورد نظر تماس گرفته و از صحت و سقم ایمیل های ارسالی از طرف شرکت مزبور اطمینان حاصل شود.

 • برنده مسابقه

معمولا اسپمر ها ایمیل هایی ارسال می کنند که در آنها ادعا شده است که شخص مقابل برنده جایزه ای شده است و احتمالا خواهند خواست تا برخی اطلاعات مشخصات فردی اولیه را وارد کنیم.

اگر مسابقه ذکر شده را نمی دانستیم و اگر آدرس ایمیل به نظر مشکوک بود بهترین کار این است که روی هیچ لینکی کلیک نکنیم و هیچ اطلاعاتی را وارد نکنیم.

 • کمک های پولی

متأسفانه اسپمر ها ممکن است از حس انسان دوستی افراد استفاده و ایمیلی مبنی بر درخواست کمک ارسال کنند. اسپمر در این مواقع داستانی مبنی بر نیاز فوری به مبلغی پول تهیه کرده و از احتمال فاجعه ای در صورت نرسیدن پول برای خانواده اش صحبت می کند.

برخی از این انواع اسپم ها به شما قول می دهند که اگر شماره حساب کارت اعتباری خود را وارد  می کنیم، هزینه های پرداخت به آن واریز می شوند؛ در دادن اطلاعات شخصی و مهم دقت  می کنیم.

فایل منیجر در سی پنل 

ابزاری مفید است که از طریق آن می توانیم فایل ها را در رابط کاربری سی پنل مدیریت کنیم. این ابزار مشکلات کار با ftp را برطرف می کند. از طریق این ابزار می توانیم فایل های مختلفی را ساخته، بارگذاری و یا حذف کنیم.

فایل منیجر این ویژگی را دارد که قبل از حذف کامل فایل، آن را به محلی برای نگهداری و بازیابی می توان ارسال کرد.

 برای ورود به فایل منیجر کافی است بر روی گزینه File Manager از قسمت Files کلیک  می کنیم.


  وقتی وارد سی پنل می شویم، داشبورد اصلی سی پنل به صورت شکل ذیل دیده می شود.

 فایل منیجر در سی پنل انعطاف زیادی در اداره فایل های روی هاست دارد.

از فایل منیجر می توانیم برای انجام کارهای ذیل استفاده کنیم:

سرچ کردن یک فایل مشخص

برای جستجوی یک فایل از باکس سرچ در بالای داشبورد فایل منیجر استفاده می کنیم. با این ابزار می توانیم در میان همه فایل هایی که داریم به دنبال فایل مورد نظر بگردیم. برای این کار نام فایل را در باکس نوشته و اینتر را بزنید.

به این صورت سیستم به دنبال فایل در می ان فایل ها،public HTml و یا پوشه جاری خواهد گشت.

نکته: public html پوشه ای است که تمام فایل هایی که در فرانت سایت قابل دسترسی هستند در این فولدر قرار می گیرند. وقتی کسی از سایت بازدید می کند و از طریق یو آر ال به سایت متصل است فایل های index. php و index. html که در این فولدر قرار دارند در ابتدا لود می شوند.

تنظیمات فایل منیجر

برای دیدن گزینه های موجود در فایل منیجر روی دکمه setting در بالای داشبورد فایل می جر کلیک  می کنیم. با این کار صفحه ای که در پایین نشان داده شده نمایش داده می شود.

  سی پنل به صورت پیشفرض دایرکتوری Home را باز می کند. می توانیم با رفتن به روت وب این گزینه را عوض کنیم. در لینوکس فایل های مخفی در ابتدای نام یک دات (. ) دارند. فایل منیجر پیشفرض سی پنل این فایل ها را نشان نمی دهد. با انتخاب و فعالسازی گزینه Show Hidden Files می توانیم این فایل ها را نیز ببینیم.

وقتی یک فایل متنی مانند php و یا html را باز می کنیم، سی پنل برای ایجاد بالاترین انطباق، یک باکس محاوره ای باز کرده تا کدگذاری فایل را چک کند.

با انتخاب گزینه Disable Character Encoding Verification Dialogs می توانیم این قابلیت را غیر فعال کنیم.

کار با فایل منیجردر سی پنل

ایجاد فایل جدید

برای ایجاد یک فایل جدید و انتقال آن به دایرکتوری مورد نظر روی گزینه New File در داشبورد فایل منیجر کلیک می کنیم. کادری باز می شود و نام فایل را از ما درخواست می کند. این نام را معنی دار انتخاب می کنیم. سر آخر روی گزینه Create New File کلیک می کنیم. با این کار فایل جدید ایجاد می شود.

ایجاد یک فولدر

برای ایجاد یک پوشه یا دایرکتوری ابتدا به پوشه ای منتقل می شویم که قرار است پوشه حاضر در آن ایجاد شود. از داشبورد روی New Folder  کلیک می کنیم. کادری باز می شود و نام پوشه را از کاربر سوال می کند. نام را وارد کرده و روی گزینه Create New Folder  کلیک می کنیم. با این کار فولدر جدید داخل فولدر یا مکانی که انتظار داریم ایجاد می شود.

کپی کردن

در فایل منیجر سی پنل این امکان وجود دارد که فایل ها یا فولدرهایی را کپی کرده و در جای دیگر پیست کنیم. برای این کار روی فایل مورد نظر رفته و راست کلیک می کنیم. و از گزینه های نمایش داده شده گزینه کپی را انتخاب می کنیم.

در کادری که باز می شود مسیری که باید فایل در آنجا بازنشانی شود را وارد می کنیم. برای کپی کردن چندین فایل یا فولدر بایستی همه آنها را با موس انتخاب و سپس روی کپی کلیک می کنیم. آدرس مورد نظر را در کادر محاوره باز شده وارد می کنیم و روی گزینه کپی در نهایت کلیک می کنیم.

جابجایی و انتقال فایل

از طریق فایل منیجر می توانیم یک یا چندین فایل و فولدر را جابجا کنیم؛ برای این کار فایل یا فایل هایی که مدنظر داریم را انتخاب، یک کلیک روی آن کرده و گزینه Move را انتخاب می کنیم.

در اینجا از ما آدرسی که می خواهیم فایل را به انجا بفرستید پرسیده می شود. مسیر را وارد کرده و روی گزینه Move کلیک می کنیم. با این کار فایل ها و فولدرهایی که انتخاب شده بودند به مقصد مورد نظر ارسال می شوند.

آپلود فایل

برای آپلود کردن فایل در فایل منیجر در سی پنل به دایرکتوری ای که می خواهیم فایل در آن قرار بگیرد رفته و روی گزینه Upload کلیک می کنیم. در ادامه صفحه ذیل را خواهیم دید:

  برای آپلود فایل ها در این کادر می توانیم فایل ها و فولدر ها را درگ اند دراپ کنیم یا از گزینه select در پایین صفحه فایل را انتخاب کنیم. برای overwrite کردن فایل در هنگام آپلود می توانیم گزینه Overwrite existing files checkbox را انتخاب کنیم.

دانلود فایل

برای دانلود فایل از فایل منیجر در سی پنل می توانیم یک یا چند فایل را انتخاب کنیم و روی دانلود در فایل منیجر کلیک کنیم.

حذف فایل یا فولدر

برای دیلیت کردن یک فایل یا فولدر صرفاً روی آن کلیک کرده و دکمه delete را کلیک می کنیم. کادر محاوره ای باز شده اعلام می کند که فایل ها وارد مکان مخصوص فایل های حذف شده خواهد شد.

اگر نمی خواهید این اتفاق بیفتد بهتر است این کادر را بسته و یا به عبارتی skip را انتخاب کنیم. اگر این چک باکس علامت نخورده باشد این فایل وارد فولدر زباله ها شده ولی در آینده قابل بازیابی خواهد بود.

تغییر نام فایل و فولدر

برای تغییر نام فایل یا فولدر روی آن یک کلیک کرده و روی دکمه rename کلیک می کنیم. سیستم در این مرحله از کاربر می خواهد تا نام فایل یا فولدر که قرار است جایگزین شود را وارد کند. نام جدید را وارد کرده و روی دکه Rename کلیک می کنیم. با این کار تغییرات ثبت و ذخیره می شوند.

 روش دیگر تغییر نام فایل یا فولدر دابل کلیک کردن و سپس نوشتن نام جدید است.

ویرایش متن

برای تغییر هر متنی آن را انتخاب کرده و روی دکمه Edit کلیک می کنیم. سپس روی گزینه Edit در پیام باز شده کلیک می کنیم. ویرایشگر متن در صفحه جدیدی باز شده و در این صفحه می توانیم فایل را ویرایش کنیم. از اینجا همچنین می توانیم به قسمت کد ادیتور جابجا شویم.

 پس از پایان ویرایش روی دکمه Save کلیک کردن و تغییرات را ذخیره می کنیم.

کد ادیتور

در کد ادیتور غیر از متن عادی کدها نیز با رنگی متفاوت نشان داده می شوند. از این رو می توان آنها را به راحتی ویرایش کرد.

 اکسترکت کردن فایل

 برای باز کردن فایل هایی که فشرده شده اند، فایل مورد نظر را انتخاب کرده و روی دکمه اکسترکت کلیک می کنیم. در اینجا سیستم درخواست می کند که آدرسی که می خواهیم فایل اکسترکت شده در آنجا ذخیره شود را وارد کنیم.

اگر آدرسی که وارد می کنیم وجود نداشته باشد سی پنل به صورت اتوماتیک دایرکتوری مورد نظر را ایجاد کرده و فایل را در آن اکسترکت می کند.

فشرده سازی فایل یا فولدر

برای کمپرس کردن فایل یا فولدر آن را انتخاب کرده و روی دکمه Compress کلیک می کنیم. سیستم درخواست می کند تا نوع کمپرس که Zip Gzi ،Bzip2, است را انتخاب کنیم؛ سپس نام فایل کمپرس شده را وارد کرده و روی دکمه Compress کلیک می کنیم. پس از اتمام کار گزارشی از فرایند به ما نشان داده می شود.

 

آموزش فوروارد ایمیل‌ در سی پنل

اگر بخواهیم ایمیل های ارسال شده به هاست خود را در یکی از ایمیل های معمول مانند یاهو یا جیمیل داشته باشیم مراحل ذیل را انجام می دهیم:

وارد سی پنل شده و روی بخش EMAIL زیربخش Forwarders کلیک می کنیم.

   پس از ورود از قسمت Create an Email Account Forwarder روی گزینه Add Forwarder کلیک می کنیم.

  در صفحه Add a New Forwarder فیلدها را طبق توضیحات زیر پر می کنیم.

 

 • Address to Forward:

این فیلد پیشوند آدرس ایمیلی که در هاست ایجاد کرده ایم و قصد داریم ایمیل آن را به ایمیل دیگری فوروارد کنیم وارد می کنیم: مانند info.

 • Domain:

در این باکس آدرس دامنه خود را انتخاب می کنیم. اگر درهاست مورد نظر پارک دامین و ادان دامین وجود داشت منوی کشویی فعال شده و می توانیم دامین مورد نظر که ایمیل آن را انتخاب کرده ایم را انتخاب کنیم.

 • Forward to Email Address

آدرس ایمیلی که می خواهیم ایمیل ها به آن ارسال شوند را وارد می کنیم.

 • Discard and send an error to the sender

با تیک زدن این گزینه هر ایمیلی که به آدرس ما ارسال شود پیامی با محتوای دریافت نشدن ایمیل به فرستنده ارسال می شود. فیلدی به نام Failure Message وجود دارد که از طریق آن می توانیم پیام مورد نظر را ویرایش کنیم.

این کار زمانی انجام می شود که آدرس ایمیل تغییر کرده است و قرار است به کاربران این موضوع را اعلام کنیم. نمونه ای از پیام ها این است که "آدرس مورد نظر فعال نیست."

روی دکمه Add forwarder کلیک  می کنیم.

پاسخگویی ایمیل‌ها با Autoresponders در سی پنل

برای ساخت پاسخگوی خودکار به ایمیل های دریافتی از منوی Email به قسمت Autoresponder می رویم. ایجاد پاسخ گویی خودکار در سی پنل به صورت کامل در همین قسمت انجام می شود.

 • Add Autoresponder

روی این گزینه کلیک می کنیم تا وارد صفحه تنظیمات ایمیل خودکار شویم. فیلدهای زیادی در این قسمت باز می ‌شود که به توضیح تک تک آنها می پردازیم.

 • Character Set

این بخش یونیکد مور نیاز برای ارسال متن ایمیل را انتخاب می کنیم. معمولا از یونیکد utf8 برای زبان فارسی استفاده می شود.

 • Interval

در این بخش زمان بین ایمیل های ارسال شده از یک آدرس را برای دادن پاسخ مشخص می کنیم. توضیح اینکه مثلا تعریف می کنیم اگر کمتر از زمان خاصی دوباره از ایمیل مورد نظر پیامی ارسال شد تنها به ایمیل اول پاسخ داده می شود.

برای ایمیل هایی که در کمتر از این زمان مشخص شده از یک آدرس ارسال شوند فقط برای اولین ایمیل پاسخ خودکار ارسال شده و برای بقیه این پاسخ ارسال نمی شود.

عددی که برای اینتروال ثبت می کنیم بر حسب ساعت است.

در این قسمت پیشوند ایمیل هاست را می نویسیم تا پاسخ ها از این آدرس برای کاربران ارسال شود.

 • Domain

اینجا پسوند ایمیل یا همان نام سایت را می نویسیم.

 • From

یک نام دلخواه برای نام پاسخ دهنده می نویسیم تا ایمیل های خودکار با این نام ارسال شوند.

 • Subject

موضوع ایمیل در این بخش نوشته می شود. مثالی در این زمینه: با تشکر، ایمیل شما دریافت شد.

 • This message contains HTML

برخی ایمیل ها بسیار شیک و دارای لوگو و طرحهای خاصی هستند. این ایمیل ها با HTML ساخته می شوند. اگر ایمیل حاوی کدهای HTML است این گزینه را تیک بزنید.

 • Body

بخش اصلی هر ایمیلی بدنه آن است. متن ایمیل مورد نظر که می خواهد در پاسخ به کاربران ارسال می کنیم وارد می ‌شوند.

 • Start

این بخش زمان ارسال پاسخ ایمیل کاربران را نشان می دهد.

اگر گزینه immediately انتخاب شودبلافاصله پس از دریافت ایمیل پاسخ آن ارسال می شود. گزینه Custom زمان ارسال نسبت به زمان دریافت را تعیین می کند.

 • Stop

زمان پایان پاسخگویی به ایمیل ها از اینجا مشخص می شود. اگر گزینه Never انتخاب شود تا زمانی که به صورت دستی پاسخ گویی خودکار حذف شود ایمیل ها بلافاصله پاسخ داده خواهند شد. در گزینه Custom می توانیم تعیین کنیم که از زمانی مشخص دیگر به ایمیل هایی که ارسال می شوند پاسخ خودکار ارسال نشود.

 

پس از این کار می توانیم روی گزینه Create/Modify کلیک کنیم تا ساخت پاسخگویی خودکار تکمیل شود.


کاربرد اکانت ایمیل پیشفرض در سی پنل چیست ؟

وقتی از سایت سی پنل استفاده می شود، اگر شخصی ایمیلی برای هاست ارسال کرد که در هاست وجود ندارد، در این صورت این آپشن ایمیل را به آدرسی که ما تعیین کرده ایم ارسال می کند.

برای تنظیم این گزینه در سی پنل مراحل ذیل را انجام دهید:

 • در ابتدا وارد هاست سی پنل خود شوید .
 • از قسمت EMAIL وارد بخش Default Address شوید .

 

 

 • در ادامه صفحه ذیل باز می شود.

  برای انجام تنظیمات صفحه فوق مراحل ذیل را انجام دهید:

 •  Send all unrouted e-mail for

دامنه ای که در نظر دارید را اینجا وارد  می کنیم. ایمیل ها به این دامنه ارسال می شوند ولی آدرس آن اشتباه است.

  در این قسمت دامنه مورد نظرتان را انتخاب می کنیم. (این دامنه همان دامنه ای است که می خواهید ایمیل های ارسالی اشتباهی به آن را مدیریت  می کنیم).

 • Discard with error to sender

 اگر ایمیل های اشتباه را نمی خواهیم دریافت کنیم و ارسال کننده پیامی مبنی بر اشتباه بودن آدرس مقصد دریافت کند، می توانیم این گزینه را انتخاب کنیم. از قسمت Failure Message پیامی که می خواهیم به فرستنده ارسال شود را مشخص می کنیم.

 • Forward to email address

برای فوروارد ایمیل های اشتباهی به آدرسی که مورد نظر ماست یک آدرس معتبر ایمیل را در اینجا وارد  می کنیم.

 • Advanced Options

 در صورت کلیک بر روی این لینک دو گزینه دیگر برای شما نمایان می شود .

 • Discard

اگر این گزینه را انتخاب کنیم ایمیل های ارسالی اشتباه نادیده گرفته می شود و هیچ پیامی برای ارسال کننده فرستاده نمی شود. مشکل این روش این است که ارسال کننده ایمیل هرگز متوجه نخواهد شد که به آدرسی اشتباه ایمیل ارسال کرده است.

 • Pipe to a Program

  این گزینه به شما اجازه می دهد که ایمیل را به یک اسکریپت ارسال  می کنیم.

 • Change

در پایان با کلیک بر روی این گزینه تنظیمات ذخیره خواهد شد .


آموزش کار با Mailinglist در سی پنل

فرض می کنیم در یک شرکت کار می می کنیم و قصد دارید با ایمیل چندین نفر را برای یک جلسه دعوت  می کنیم. اگر تعداد این افراد بالا باشد طبیعی است که ایمیل زدن به هر کدام از این افراد بسیار زمان بر است؛ از طریق لیست ایمیل هایی که می توان در سی پنل ایجاد کرد، می توانیم این کار را به آسانی انجام دهیم.

برای ایجاد یک لیست ایمیل به صورت ذیل عمل  می کنیم:

 • وارد سی پنل شده و در صفحه اصلی از قسمت EMAIL گزینه Mailing Lists را انتخاب می کنیم.
 • در صفحه جدید که مربوط به Mailing Lists است از قسمت Create a Mailing List اطلاعات مربوط به لیست پستی را وارد می کنیم.
 • در کادر List Name نام لیست پستی را تعیین می کنیم.
 • از طریق گزینه Domain دامنه مورد نظر را انتخاب می کنیم.
 • در کادر های Password و (Password (Again پسورد مناسبی را انتخاب می کنیم.
 • از طریق گزینه Access Type می توانیم دو حالت Public و Private را انتخاب کنیم.
 • در حالت Public اشتراک ها یا Subscriptions باز هستند.
 • در حالت Private ادمین باید اشتراک ها یا Subscriptions را تایید کند.
 •  بر روی گزینه Add کلیک می کنیم.
 • لیست ها پس از ساخته شدن در Current Lists قابل مشاهده است.
 • افزودن ایمیل ها به Mailing List
 • برای اضافه کردن ایمیل ها به Mailing List ، از تب Functions گزینه Manage را انتخاب  می کنیم.
 • در صفحه جدید بر روی گزینه Membership Management کلیک کرده و پس از آن گزینه Mass Subscription را انتخاب می کنیم.
 • از طریق گزینه Subscribe These Users Now or Invite Them می توانیم مشخص کنیم که کاربران به صورت خودکار به لیست اضافه شوند (Subscribe) یا باید آنها را دعوت کنیم (Invite).
 • از طریق گزینه Send Welcome Messages to New Subscribers می توانیم مشخص کنیم که برای اشتراک های جدید پیام خوش آمد ارسال شود.
 • این گزینه افزوده شدن ایمیل جدید به ایمیل لیست را به مدیر نشان می دهد Send Notifications of New را بر روی حالت Yes قرار می دهیم.
 • حال در کادر موجود می توانیم آدرس ایمیل های مورد نظر خود برای ایجاد Mailing List را در هر خط وارد کرده یا از طریق گزینه Choose File لیست ایمیل ها را از روی سیستم شخصی آپلود کنیم.
 • Submit Your Changes: کلیک بر روی این گزینه تغییرات را ذخیره کرده و لیست ساخته می شود. 

در سی پنل می توانیم نام دامنه ای که ایمیل ها به آن تحویل داده شده است را تغییر داده و پس از آن ایمیل آدرس شما تحت دامنه مورد نظر شما خواهد بود.

در قسمت MX Records در پایین صفحه مشاهده  می کنیم.

 1. وارد سی پنل می شویم.
 2. بر روی MX Entry کلیک می کنیم.
 3. دامنه مورد نظر را وارد می کنیم.
 4. سپس اولویت را با عدد وارد می کنیم.
 5. مقصد را وارد می کنیم
 6. در انتها بر روی Add New Records کلیک می کنیم.


چگونه در سی پنل یک آی پی آدرس را بلاک کنیم؟

بلاک کردن آی پی آدرس ها به مدیران سایت اجازه کنترل ترافیک را می دهد. فرایند بلاک کردن یک یا چند آی پی به سیستم عاملی که مورد استفاده قرار می دهیم بسیار ارتباط دارد.

با توجه به سیستم عاملی که مورد استفاده قرار می دهیم باید فرایند های مختلفی را برای بلاک کردن یک آی پی انجام دهیم. در ادامه به بررسی روش بلاک کرن آی پی آدرس در لینوکس و ویندوز می پردازیم.

آموزش فعالسازی IP deny manager در سی پنل

 1. ابتدا وارد سی پنل می شویم.
 2. سپس بر روی IP deny manager کلیک می کنیم.


3. کادر باز شده را مانند شکل کامل می کنیم.

 4. در انتها روی ADD کلیک می کنیم.

تغییر پسورد در سی پنل

در قدم اول باید وارد کنترل پنل سی پنل شویم.

سپس از منو PREFERENCES زیر منو Password & Security را کلیک می کنیم.

بعد از این مرحله صفحه ای باز می شود و بایستی برای تغییر رمز فیلد هایی که در عکس نشان داده شده اند را تکمیل کنیم. از Password Generator در سی پنل می تواند یک کلمه عبور با امنیت بالا ارائه دهد. در قدم بعدی فیلد های باز شده را مطابق عکس تکمیل می کنیم تا در انتها تغییر رمز در سی پنل انجام شود.

در انتها با کلیک بر روی «Change your password now» تغییرات اعمال شده را ذخیره می کنیم. نحوه تهیه فول بکاپ از هاست سی پنل

در ابتدا وارد پنل سی پنل شده و از قسمت files روی Backup wizard کیلیک می کنیم.

در صفحه باز شده دو بخش وجود دارد. سمت چپ برای تهیه بکاپ و سمت راست برای ریستور کردن فایل های بکاپ قدیمی است. برای گرفتن بکاپ از سایت در سمت چپ روی backup کلیک می کنیم.

در صفحه ای که باز می شود چهار گزینه نشان داده می شود به شرح ذیل:

 •  the home directory: از تمام فایل های داخل فایل منیجر بکاپ می گیرد.
 • Mysql databases با این گزینه از هر دیتابیسی که مربوط به هاست است بکاپ بگیریم.
 • Email forwarder configurations: از طریق این گزینه از ایمیل های سایت نیز بکاپ تهیه می شود.
 • Email filter configurations: با این گزینه از فیلتر های ایمیل موجود در سایت بکاپ بگیریم.

اگر قصد بر بکاپ کامل داشته باشیم روی گزینه آبی رنگ Full backup کلیک می کنیم.

حالا باید تنظیمات رو مطابق با توضیحات زیر اعمال  می کنیم:

 • از قسمت Generate a Full Backup دقت می کنیم که Backup Destination روی home directory تنظیم شده باشد.
 • از قسمت Email Address آدرس ایمیل درست را وارد می کنیم.
 • درصورتی که گزینه Do not send email notification of backup completion را انتخاب کنیم پس از اتمام بکاپ گیری ایمیلی به مدیر سایت ارسال نخواهد شد.
 • در مرحله بعد روی generate backup کلیک می کنیم. با این کار یک پیام ابی رنگ مبنی بر شروع فرایند بکاپ گیری نشان داده می شود. در انتها پس از انجام بکاپ کامل یک ایمیل به صورت خودکار به مدیر سایت فرستاده می شود.

 

آموزش Addon Domain در سی پنل

با استفاده از تکنولوژی ادان دامین که در سی پنل تعبیه شده است می توانیم سایتی مجزا از سایت اصلی ایجاد کنیم. این دامنه جدید برای گوگل دامنه ای کاملاً جداست و بیشتر برای دسته بندی کردن محتوای سایت از آن استفاده می شود.

قبل از شروع ادان دامین باید دامنه ای را خریداری کنیم و سپس از لینک موجود در عکس پایین ادان دامین را انجام دهیم.

1. ابتدا وارد پنل هاست یعنی سی پنل می شویم.

2. روی گزینه Addon Domains کلیک می کنیم.

 

3. با توجه به شکل ذیل صفحه ذیل را پر می کنیم.  

4. در انتها روی Add Domain کلیک می کنیم. بعد از این مرحله ادان دامین ایجاد می شود.

باید دقت شود که با این کار یک سایت جدید را بر روی دامنه جدید روی همان هاست می توان ایجاد کرد. نکته مهم این است که باید قبلاً بررسی کرده باشیم دامینی که مدنظر ماست قابلیت Add on domain را داراست یا خیر.

 پاسخگویی خودکار به ایمیل های دریافتی در سی پنل  باAuto-Responders

بعد از خرید هاست لینوکس در صباهاست شما می توانید در سی پنل تنظیماتی انجام بدهید که بصورت خودکار بعد از دریافت ایمیل یک پاسخ برای ارسال کننده ایمیل ارسال کند . این می تواند مطلبی مثل این باشد : ایمیل شما دریافت شد ، حتماً در اولین فرصت پس از بررسی به ایمیل شما پاسخ می دهم .

پاسخ گویی خودکار به ایمیل های دریافتی از جمله قابلیت هایی است که در سی پنل وجود دارد. اگر این قابلیت را فعال کرده باشیم در شرایط خاصی به ایمیل های دریافتی پاسخ داده می شود. در سی پنل بخشی به نام Vacation response وجود دارد که دایرکت ادمین از آن برخوردار نیست. می توانیم هر دو گزینه را فعال یا غیر فعال کنیم.

برای انجام تنظیمات پاسخ گویی خودکار

 • ابتدا وارد سی پنل می شویم.
 • سپس بر روی Auto-Responders کلیک می کنیم.

 • بر رویAdd Auto-Responders  کلیک می کنیم.  

 

 • تنظیمات interval: Interval ین معنی است که دست کم بین دو ایمیل که برای آدرسی مشخص فرستاده می شود چقدر زمان باید وجود داشته باشد.
 • در بخش Email نام این Auto Responder را وارد می کنیم. توجه می کنیم که اشکالی ندارد می توانید در این بخش نامی برای پاسخ گو در نظر می گیریم.
 • در قسمت From نام را وارد کرده و در قسمت Subject عنوان پاسخ را وارد می کنیم.
 •  در صورتی که ایمیلی دارای HTML است گزینه HTML Message را فعال می کنیم.
 • محتوای ایمیل را در بخش Body وارد می کنیم.
 • برای ایجاد یک پاسخ گوی معمولی مقادیر شروع و پایان را تغییر نمی دهیم، ولی در مورد Vacation Respons کافی است در جلوی Start گزینه ی Custom را انتخاب و تاریخ شروع پاسخ دهی را تعیین و با انتخاب Custom تاریخ پایان پاسخ دهی را مشخص می کنیم.
 •  در پایان با کلیک بر روی دکمه Create/Modify تنظیمات را ذخیره می کنیم.
 • پاسخگو ذخیره شده و در لیست پاسخگوهای خودکار نمایان خواهد شد.

MX Records در سی پنل در سی پنل می توان نام دامنه ایمیل را تغییر داد که پس از آن ایمیل آدرس تحت دامنه مورد نظر خواهد بود.

 • وارد سی پنل می شویم
 • بر روی MX Entry کلیک می کنیم.

 • دامنه مورد نظر را وارد می کنیم.

 • اولویت را با عدد وارد می کنیم5. مقصد را وارد  می کنیم.
 • بعد بر روی Add New Records کلیک می کنیم

آپلود کردن سایت بر روی هاست در سی پنل

یکی از مراحلی که در ایجاد و راه اندازی یک سایت جزو مراحل اصلی است آپلود کردن سایت روی هاست است. سی پنل روی سایت های لینوکسی کار می کند. در ادامه روش آپلود وب سایت روی هاست را نشان می دهیم.

 1. در ابتدا فایل یا فایل هایی که می خواهیم آپلود کنیم را در کامپیوتر Zip می کنیم.
 2. وارد محیط cpanel خود شوید و گزینه file manager را کلیک می کنیم.
 3.  وارد public_html شده و upload را کلیک می کنیم.
 4. فایل zip را آپلود و سپس extractمی کنیم.

محدود کردن دسترسی در سی پنل

بیشتر سیستم های مدیریت محتوا در شاخه اصلی خود فایلی مخفی به نام htaccess دارند. این فایل در اصل برای کنترل آپاچی استفاده می شود. این فایل می تواند روی تمام شاخه ها و زیر شاخه های سایت اثر بگذارد. فایل htaccess در سرور مخفی است و راه حل نمایش آن زدن تیک show hide files در file manager است. می توانیم در htaccess دسترسی ها را محدود کنیم.

با طی مراحل ذیل می توانیم دسترسی به بخش های مختلف سایت را ایجاد و قطع کنیم.

 order allow,deny deny from 37. 228. 136. 138 allow from all

دستور allow from all همه ای پی ها به غیر از ای پی های بلاک شده به سایت دسترسی خواهند داشت.

“allow from 188. 50. 38. 143” و به جای آی پی درج شده ای پی مورد نظر را وارد می کنیم.

دستور “deny from 200. 49. 176. 139” هم اجازه دسترسی این آی پی را می بندد.

: این دستور همه آی دی ها را از دسترسی به سایت منع می کند. “deny from all”

ایمپورت کردن اکانت ایمیل در سی پنل

Import Email Accounts and Forwarders این امکان را ایجاد می کند این گزینه به شما این اجازه را می دهد که 2 نوع از فایل ها را برای وارد کردن چندین آدرس ایمیل یا ایجاد ایمیل فرستنده برای account خود استفاده می کنیم.

مراحل ذیل را انجام می دهیم:

1. وارد سی پنل شوید.

2. بر روی Import Email Accounts and Forwarders کلیک می کنیم.

3. انتخاب نوع فایل. 4. فایل را آپلود می کنیم.

 5. بر روی Next کلیک می کنیم.

آموزش فیلتر کردن یوزرها در سی پنل

Account level filtering، User level filtering به کاربر این اجازه را می دهند که از دریافت بعضی از ایمیل ها جلوگیری شود و یا فعالیتی خاص انجام دهد. 

مثلا به کمک این قسمت ها می توانیم تعیین کنیم که تمامی ایمیل هایی که دارای کلمه ای خاص در عنوان خود هستند و یا از آدرس ایمیل خاصی ارسال شده اند، 

پذیرفته نشوند و فرستنده ی آنها خطایی مبنی بر پذیرفته نشدن ایمیل دریافت کند. و یا می توانیم تعیین کنیم که کلیه ی ایمیل های دارای یک محتوای خاص، 

برای شما به آدرسی که تعیین می کنیم ارسال شوند. البته امکانات این بخش به دو مورد ذکر شده محدود نمی شود و کاربرد های بسیاری دارند.

فرق Account Level Filtering و User Level Filtering این است که فیلترهایی که در بخش Account Level Filtering تعریف شوند، بر روی کل حساب کاربری هاستینگ شما و هر چند تا اکانت ایمیل که در آن داشته باشید تأثیر خواهند گذاشت ولی فیلترهای مربوط به User Level Filtering فقط روی اکانت ایمیلی که فیلتر را بر روی آن تعریف کرده ایم، تأثیر خواهند داشت.

1. واردسی پنل می شویم.

2. بر روی User Level Filtering کلیک می کنیم.

3. بر روی اکانتی که می خواهیم فیلتر مورد نظر بر روی آن اعمال کنیم بر روی لینک Manage Filters کلیک می کنیم. 4. بر روی دکمه ی Create New Filter کلیک می کنیم. 5. در کادر Filter Name نام فیلتر خود را وارد می کنیم 6. در قسمت Rules از منوی کشویی اول، قسمتی که مایلید مورد بررسی قرار گیرد را انتخاب  می کنیم

7. در منوی کشویی دوم، شرط دلخواه خود را انتخاب می کنیم

8. در بخش Actions؛ عملی که مایل هستید روی ایمیل دریافتی انجام شود را تعیین می کنیم.

9. ودر آخر بر روی دکمه ی Create کلیک می کنیم تا فیلتر ایجاد شود.


جمع بندی

امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. اگر سوالی دارید که در این مقاله پاسخش را پیدا نکردید، در قسمت کامنت ها سوال خود را مطرح کنید، کارشناسان ما در کمتر از چند دقیقه به سوالات پاسخ خواهند داد.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


سرفصل های این مطلب

جدیدترین مطالب

پرسش ها و پاسخ های متداول

اگر سوالی دارید که پاسخش را در زیر پیدا نکرده اید، آن را با واحد پشتیبانی یا فروش ما در میان بگذارید.

سی پنل بهتر است یا دایرکت ادمین؟

کار هر دو نرم افزار یکی است و به یک منظور مورد استفاده قرار میگیرند. طرفداران بسیاری دارند اما در کل سی پنل جدید تر بوده و کاربری بهتری دارد.

مطالب مرتبط

هاست ویندوز چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست ویندوز چیست ؟

هاست ویندوزی چیست و چرا برخی از توسعه دهندگان از آن استفاده می کنند؟ زمانی که می خواهید برای کسب و کار و سایت خود پلنی را برای میزبانی انتخاب کنید، دو نوع هاست...

هاست سی پنل چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست سی پنل چیست؟

هاست cpanel چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ به احتمال بسیار زیاد، اگر در دنیای وب حضور آنلاین داشته باشید یا قصد چنین کاری را داشته باشید تا کسب و کارتان از طریق یک...

هاست اختصاصی چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست اختصاصی چیست؟

هاست اختصاصی چیست و چه کاربردی دارد؟ اگر سایتی دارید که رشد کرده و به منابع بیشتری نیاز دارد و می خواهید از یک هاست قوی تر برای میزبانی استفاده کنید، گزینه پیش...

تفاوت هاست وردپرس و هاست لینوکس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت هاست وردپرس و هاست لینوکس

فرق بین هاست اشتراکی یا لینوکس با هاست وردپرس چیست؟ حتماً تا بحال به پلن هایی برخورد کرده اید که از عبارت هاست وردپرسی، استفاده کرده باشند. اما آیا می دانید کار...

هاست لینوکس چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست لینوکس چیست ؟

هاست لینوکس چیست و چرا محبوب تر از هاست ویندوز است؟ قطعاً بارها شنیده اید که هاست لینوکس بسیار محبوب بوده و توسط اکثر صاحبین وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد....

هاست پرترافیک چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست پرترافیک چیست ؟

هاست پربازدید چیست و چرا برخی از ارائه دهندگان آن را پیشنهاد می کنند؟ زمانی که کسب و کار و سایت ما، یک سایت ساده و با ترافیک اندک باشد، مطمئناً یک هاست ساده و پ...

هاست یا میزبانی وب چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست یا میزبانی وب چیست؟

هاستچیست و چه کاربردی دارد؟ اگر قصد ایجاد سایتی را داشته باشید، حتماً شنیده اید که باید برای بالا آوردن یک وب سایت یا وبلاگ، یک هاست و یک دامنه داشت. در واقع ها...

هاست ایران یا خارج
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست ایران یا خارج

هاست ایران یا خارج؟ کدام بهتر است؟ اگر برای میزبانی سایتمان به دنبال یک هاست خوب باشیم، به احتمال زیاد به پلن هایی برخورد خواهیم کرد که لوکیشن های مختلفی را نیز...

بهترین هاست کدام است؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بهترین هاست کدام است؟

کدام هاست بهترین گزینه برای میزبانی سایت ماست؟ این روزها، داشتن یک وب سایت به یک اصل حیاتی برای بسیاری از کسب و کارها تبدیل شده است، اما برای داشتن یک وب سایت،...

تفاوت هاست لینوکس و هاست ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت هاست لینوکس و هاست ویندوز

فرق هاست ویندوز و لینوکس در چیست و چرا هاست لینوکس محبوب تر از هاست ویندوز است؟ احتمالاً هنگام خرید هاست با دو گزینه لینوکس و ویندوز مواجه شده اید و نمی دانید ک...

هاست وردپرس چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست وردپرس چیست؟

هاست وردپرس چیست و چرا برخی از شرکت های میزبانی وب آن را توصیه می کنند؟ حتماً کسب و کارتان به جایی رسیده است که به یک وب سایت نیاز دارد، و یا شاید از قبل وب سای...

هاست لینوکس حرفه ای چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست لینوکس حرفه ای چیست؟

هاست لینوکس حرفه ای چیست و چرا باید از آن برای میزبانی سایتمان استفاده کنیم؟ حتماً هنگام سفارش هاست لینوکس، با گزینه ای به نام پیشرفته، ویژه و یا لینوکس حرفه ای...

هاست فروشگاهی چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست فروشگاهی چیست ؟

هاست فروشگاهی چیست ؟ اگر قصد ساخت یک فروشگاه اینترنتی را داشته باشیم و بخواهیم محصولاتمان را به صورت آنلاین به فروش برسانیم، باید ابتدا یک هاست مناسب فروشگاهی ت...

راهنمای قدم به قدم خرید هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای قدم به قدم خرید هاست

انتخاب یک میزبان وب مناسب و قابل اعتماد، یکی از مهمترین مراحل حضور آنلاین و ساخت وب سایت است؛ مخصوصاً اگر وب سایت یک کسب و کار یا شرکت باشد. هاستینگ ها، نه تنها...

هاست دانلود چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست دانلود چیست؟

امروزه انواع مختلفی از سرویس های هاستینگ در بازار وجود دارد که ما با استفاده از آنها می توانیم سایت های خود را در اینترنت به نمایش بگذاریم؛ در واقع هر کدام از ا...

تفاوت سرور مجازی با هاست ابری
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی با هاست ابری

سرویس های زیادی برای میزبانی وب سایت وجود دارند که هر کدام از آنها ویژگی ها و منابع خاص خود را دارند. دو نوع از رایج ترین سرویس های میزبانی وب سایت، سرور مجازی...

تأثیر هاست در سرعت سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تأثیر هاست در سرعت سایت

تأثیر هاست در سئو سایت چقدر است؟ حتماً تابحال به این موضوع فکر کرده اید که آیا هاست نیز در سرعت سایتمان تأثیری دارد یا نه؟ جواب این سوال و بهترین راهکار را در ا...

هاست ابری چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست ابری چیست؟

هاست ابری امروزه به یکی از محبوب ترین سرویس های میزبانی وب تبدیل شده است؛ اگر بخواهیم سایتی راه اندازی کنیم که آپ تایم آن 100 درصد باشد، در بین سرویس های اشتراک...

Smtp، Imap، pop3 چه هستند؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Smtp، Imap، pop3 چه هستند؟

ایمیل ابزار ارتباطی می باشد، که برای ارسال ایمیل بین دو یا چندین نقطه ی مختلف از آن استفاده می گردد. به طوری که با تنظیم نمودن آدرس دریافت کننده ها می توانیم به...

دامنه eu. چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

دامنه eu. چیست؟

با گسترش اینترنت در سال های اخیر، تعداد سایت ها به طرز قابل توجهی افزایش یافته اند؛ برای داشتن هر نوع وب سایتی نیز، باید ابتدا یک دامنه ثبت کنیم تا بتوانیم سایت...

جوملا چیست ؟ و نحوه نصب آن در هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

جوملا چیست ؟ و نحوه نصب آن در هاست

جوملا یک cms ( content Management system ) open source می باشد. CMS به کسانی که دانش برنامه نویسی ندارند، کمک می کند که وب سایت خود را با قالب های از پیش تعریف...

تاثیر هاست بر سئو سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تاثیر هاست بر سئو سایت

تاثیر هاست بر سئو چگونه است؟ در این مطلب می خواهیم تاثیر یک هاست را بر سئو سایت مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم که آیا یک هاست می تواند باعث بهبود سئو یک سایت شود...

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی

Solidcp در سال 2016 جهت به عنوان یک پنل جدید از کنترل پنل website panel راه اندازی شد. هدف از راه اندازی، ایجاد یک کنترل پنل با ثبات و پایدار برای ترکیب سرور ها...

FTP چیست و چه کاربردی دارد؟ ایجاد اکانت FTP
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

FTP چیست و چه کاربردی دارد؟ ایجاد اکانت FTP

FTP یکی از کاربردی ترین پروتکل های انتقال فایل بر اساس استاندارد TCP/IP است. در این مقاله پس از بررسی چیستی ftp، به ویژگی ها و نحوه استفاده از آن با نرم افزار ف...

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP

DNS، مخفف عبارت Domain Name System است. ما با استفاده از نام دامنه نظیر example.com به صورت آنلاین به اطلاعات وب سایت ها دسترسی پیدا می کنیم.مرورگرهای وب (web b...

پلاگین های مهاجرت وردپرس از یک هاست به هاست دیگر
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

پلاگین های مهاجرت وردپرس از یک هاست به هاست دیگر

آیا پلاگین های مهاجرت وردپرساز یک هاست به هاست دیگر را می شناسید؟ در این مقاله می خواهیم این پلاگین ها را به شما معرفی کنیم و پروسه مهاجرت وردپرس از یک سرور به...

مقایسه هاست SSD با هاست HDD
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مقایسه هاست SSD با هاست HDD

مقایسه هاست SSD با هاست HDD. همانطور که می دانیم، هارد درایو مکانی است که همه اطلاعات سرور در آن ذخیره شده است. این اطلاعات دربرگیرنده سیستم عامل، نرم افزارهای...

آموزش ریست هاست سی پنل و پلسک
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش ریست هاست سی پنل و پلسک

ریست هاست سی پنل و پلسک یکی از رایج ترین سوالات یا مشکلاتی است که برخی از وب مستران با آن مواجه می شوند. حتما تا بحال برایتان پیش آمده که به هر دلیلی بخواهید تم...

تفاوت سرور ایران با سرور اروپا
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور ایران با سرور اروپا

تفاوت سرور ایرانبا سرور اروپا. شاید شما هم در زمان تهیه سرور بر سر این دو راهی بمانید. یکی از سوالات متداولی که برای کسانی که به دنبال تهیه هاست هستند پیش می آی...

تفاوت هاست سی پنل و هاست دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت هاست سی پنل و هاست دایرکت ادمین

تفاوت هاست سی پنل و دایرکت ادمین. شاید زمانی که برای راه اندازی وب سایت خود به دنبال خرید یک هاست مناسب بودید، با گزینه انتخاب کنترل پنل هم مواجه شده باشید. واق...

سرور VDS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور VDS چیست؟

با گسترش روز افزون اینترنت و اثر آن بر زندگی مردم روزانه افراد بیشتری به سمت استفاده از سرویس های آنلاین گرایش پیدا می کنند. این کسب و کارها برای اداره امور وب...

آموزش ایجاد پارک دامین در دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش ایجاد پارک دامین در دایرکت ادمین

پس از ثبت هاست و دامنه اصلی تکنولوژی این اجازه را می دهد تا دامین را با پسوندهای دیگر نیز در اختیار داشته باشیم. این قابلیت پارک دامنه نام دارد. در پنل کاربری م...

فایل زیلا چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

فایل زیلا چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

بروزرسانی قالب سایت و استفاده از ابزارهایی مانند فایل زیلااز جمله فنونی است که وبمستران و مدیران سایت باید بر آن تسلط کافی داشته باشید، ابزار Filezillaابزاری بس...

چطور بدون تأثیر منفی بر سئو، هاست را عوض کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چطور بدون تأثیر منفی بر سئو، هاست را عوض کنیم؟

گاهی پیش می آید که بخواهیمسرویس هاست وب سایت خود را عوض کنیم. در این شرایط این اتفاق باید به گونه ای صورت بگیرد که کمترین اثر منفی را بر سئوی سایت و ترافیک ورود...

چگونه از سی پنل استفاده کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه از سی پنل استفاده کنیم؟

سی پنل یکی از معروف ترین کنترل پنل های بر مبنای لینوکس است که برای مدیریت حساب کاربری میزبانی وب به کار می رود. cPanel به ما این امکان را می دهد که به صورت مستم...

بعد از خرید هاست و دامنه چه باید کرد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بعد از خرید هاست و دامنه چه باید کرد؟

برای داشتن حضوری آنلاین در اینترنت باید در وهله اول یک وب سایت تأسیس کنیم. برای ایجاد یک وب سایت جدید باید مراحلی را پشت سر بگذاریم. در مرحله اول بایستی هاست و...

تخمین پهنای باند مورد نیاز وب سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تخمین پهنای باند مورد نیاز وب سایت

اگر قصد داشته باشیم که برای کسب و کارمان یک وب سایت تأسیس کنیم، یکی از مواردی که باید هنگام خرید به آن توجه شود انتخاب شرکت میزبانیوب یا هاستینگ و پلن مناسب است...

تغییر پسورد Cpanel ،WHM و دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تغییر پسورد Cpanel ،WHM و دایرکت ادمین

تغییر پسوردCpanel ،WHM و دایرکت ادمین هاست یکی از ضروریات هر وب سایتی است. برای اینکه فضایی در اینترنت برای بارگذاری فایل های خود داشته باشیم باید هاست تهیه کنی...

آموزش forward کردن ایمیل در سی پنل و دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش forward کردن ایمیل در سی پنل و دایرکت ادمین

سی پنل و دایرکت ادمین دو نرم افزار لینوکسی هستند که برای مدیریت کنترل پنلهاستمورد استفاده قرار میگیرند. این دو نرم افزار قابلیت های بسیاری داشته و از محبوبیت با...

ایجاد A Record در سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ایجاد A Record در سی پنل

همان طور که می دانیم A Record یکی از رکورد های بخش Zone Editor است. اگر بخواهیم یکی از زیردامنه های سایت روی سرور دیگری باز شود از A Record استفاده می کنیم.برای...

مدیریت Error Page در سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مدیریت Error Page در سی پنل

ارورهای مختلفی در بروزرها نشان داده می شوند. اینارورها دلایل متعددی دارند اما برای رفع هر کدام از آنها چه کاری باید انجام دهیم؟ ابتدا بایدارورها را بشناسیم و دل...

آموزش File Manager در دایرکت ادمین و سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش File Manager در دایرکت ادمین و سی پنل

فایل منیجر در سی پنل ابزاری مفید است که از طریق آن می توانیم فایل ها را در رابط کاربری سی پنل مدیریت کنیم. این ابزار مشکلات کار با ftp را برطرف می کند. از طریق...

هاست ابری لینوکس چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست ابری لینوکس چیست؟

هاست یا میزبانی ابری تکنولوژی جدیدی در زمینه هاستینگ است. این تکنولوژی از آخرین تکنولوژی ها در این زمینه بوده و در سال های اخیر به دلیل ویژگی های خاص آن به شدت...

نحوه بک آپ گیری در هاست ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه بک آپ گیری در هاست ویندوز

بکاپ گیری یا تهیه نسخه پشتیبان از هاست، یکی از مهم ترین، ضروری ترین و اولین کارهایی هست که هر مدیر سایتی باید انجام بده. Backup یا نسخه پشتیبان، زمانی به کمک ما...

آموزش تغییر پسورد هاست از WHM
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تغییر پسورد هاست از WHM

در این مقاله قصد داریم نحوه تغییر پسورد هاست از طریق WHM را به دو روش کاربردی آموزش دهیم. توجه داشته باشید، این روش ها از سمت پنل مدیریت سرور WHM بوده و نیاز به...

ویژگی های کنترل پنل cPanel
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ویژگی های کنترل پنل cPanel

بعد از خرید هاست ، یکی از دغدغه های اصلی کاربران، عدم آشنایی با cPanel و کاربرد آن است. خیلی افراد به خصوص مبتدی ها نمی دانند که این کنترل پنل چه قابلیت ها و چه...

چگونگی انتقال وب سایت به هاست جدید
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونگی انتقال وب سایت به هاست جدید

تغییر هاست وب سایتممکن است به دلایل زیادی انجام گردد. انتقال سایت به خصوص اگر قبلاً آن را انجام نداده اید، می تواند کمی دلهره آور باشد. ایجاد خرابی یا مشکلات دی...

آیا هاست بر رتبه گوگل تاثیر دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آیا هاست بر رتبه گوگل تاثیر دارد؟

در آخرین بروز رسانی که گوگل در ماه May سال 2020 ارائه نمود، تعدادی از معیار های رتبه بندی وب سایت ها که در اثر کیفیت میزبانی وب یا همان هاستینگ وب سایت ها می با...

هاست وردپرس چه مزایایی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست وردپرس چه مزایایی دارد؟

یکی از سرویس های میزبانی وب که بسیار بحث بر انگیز است، هاست وردپرس می باشد، که در صباهاست نیز به مشتریان ارائه می گردد. با توجه به اینکه بسیاری از افراد هنوز مت...

xml چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

xml چیست؟

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد، که در پوشه دانلود های خود، با فایل هایی با پسوند .xml مواجه شده باشید. در این مقاله قصد داریم، که شما را با فایل های XML و کارب...

مزایای هاست با هارد NVMe
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مزایای هاست با هارد NVMe

اگر شما یک طراح متخصص وب سایت، مالک یک سایت تجارت الکترونیک یا وبلاگ نویس هستید، به خوبی می دانید که عملکرد سایت شما تا حد زیادی به فناوری ذخیره سازی سرور میزبا...

چرا از هاست اختصاصی استفاده کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چرا از هاست اختصاصی استفاده کنیم؟

انتخاب یک میزبان یاHostمناسب برای راه اندازی وب سایت یک تصمیم بزرگ است، که می تواند در موفقیت و رشد وب سایت و کسب و کار شما تأثیر مستقیمی داشته باشد. با این حال...

آموزش جلوگیری از دریافت اسپم در وردپرس و هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش جلوگیری از دریافت اسپم در وردپرس و هاست

همه ما از کامنت ها یا پیام های اسپم بیزاریم! اگر از کنترل پنل های cPanel یا Plesk استفاده می کنید، در این پست آموزشی، چند روش سریع و آسان برای جلوگیری از اسپم ه...

هزینه هاست چقدر است؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هزینه هاست چقدر است؟

برای افراد زیادی میزان هزینه ای که برای یک هاست یا سرور مدیریت شده باید بپردازند، اهمیت بسیار بالایی دارد. بنابراین، در این مقاله قصد داریم نحوه محاسبه و هزینه...

خرید هاست ویندوز ایران و آلمان
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

خرید هاست ویندوز ایران و آلمان

در حوزه ی میزبانی وب از مهم ترین فاکتور ها خرید هاست ویندوز میباشد. در کشور ما ایران تقسیم بندی هاست بر اساس مکان دو نوع میباشدکه عبارت است از هاست ایران و هاست...

هاست ویندوز ماهانه
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست ویندوز ماهانه

هاست ویندوز فضایی است که اطلاعات سایت در آن ذخیره می گردد به طوری که زمانی که کاربر سایت را باز می کند می تواند اطلاعات را مشاهده نماید. هر سایتی با توجه هدف را...

هاست ابری (Cloud Hosting) چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست ابری (Cloud Hosting) چیست؟

انواع متعددی از هاست به منظور میزبانی از وب سایت وجود دارد یک از این هاست که میتوان به آن اشاره نمود هاست ابری میباشد. اکنون شاید برای شما این سوال پیش آید که ه...

هاست ابری ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست ابری ویندوز

برای میزبانی وب سایت ها هاست های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها هاست ابری ویندوز است. هاست ابری یا به عبارتی میزبانی وب ابری بهCloud Hostingمعروف می باشد. مفه...

برای سئو، هاست داخلی بهتر است یا هاست خارجی؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

برای سئو، هاست داخلی بهتر است یا هاست خارجی؟

هاست از مهم ترین و اصلی ترین بخش های یک سایت است، به طوری که حتی اگر از جنبه تاثیر آن بر سئو نیز صرف نظر کنیم باز هم اهمیت ویژه ای دارد و باید با دقت بالایی انت...

تفاوت هاست معمولی با هاست ابری در چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت هاست معمولی با هاست ابری در چیست؟

قبل از بیان مطلب اصلی مقاله بهتر است که در ابتدا با مفهوم هاست آشنا شویم و سپس در رابطه با موضوع اصلی مقاله بحث نماییم. هاست در واقع به معنای میزبانی میباشد. در...

5دلیل شگفت انگیز برای خرید هاست و دامنه از صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

5دلیل شگفت انگیز برای خرید هاست و دامنه از صبا هاست

هاست و دامنه دو سرویس کاملاً متفاوت از یک دیگر میباشد و همکاری این دو سرویس با یک دیگر موجب میشود تا یک سایت قابل نمایش باشد. به عبارتی نام دامنه همان نام سایت...

آموزش روش نصب اپن کارت روی دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش روش نصب اپن کارت روی دایرکت ادمین

این روزه ها بیشتر اشخاص به دنبال راه اندازی فروشگاه اینترنتی هستند و تمام سعی خود را میکنند تا این کار را به نحوه احسنت انجام دهند. در مرحله ای اول شما بایستی ی...

برای فروشگاه اینترنتی چه هاستی مناسب تر است؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

برای فروشگاه اینترنتی چه هاستی مناسب تر است؟

اگر شما به تازگی فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کرده باشید یا قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی را داشته باشید. این سوال برای شما میاید که برای راه اندازی یک...

هزینه ای ارتقاء هاست چگونه محاسبه میشود؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هزینه ای ارتقاء هاست چگونه محاسبه میشود؟

این امکان وجود دارد که افراد بعد از خرید هاست به وسیله ای مشتری و پس از استفاده از هاست، نیاز باشد که فر هاست خریداری خود را ارتقاء دهد. یعنی هاست خود را به پلن...

آموزش خرید هاست از صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش خرید هاست از صبا هاست

بسیاری از اشخاص و افرادی که به دنبال تاسیس و را اندازی فروشگاه های آنلاین و وب سایت هستند. در وهله اول بایستی اقدام به خرید هاست و دامنه کنند. ولیکن این سوال مم...

نحوه ی تغییر DNS در صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه ی تغییر DNS در صبا هاست

ممکن است سوالاتی نظیر در اینترنت وب سایت ها چگونه نشان داده میشوند؟ به چه نحوی شما با تایپ نمودن آدرس وب سایت به آن دسترسی پیدا میکنید؟ برای شما به وجود آید. در...

چگونه دروپال را روی هاست نصب کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه دروپال را روی هاست نصب کنیم؟

CMSها یا همان سیستم مدیریت محتوا نرم افزاری میباشد که به اشخاص این امکان را میدهند محتوا را در یک وب سایت انتشار، حذف و ویرایش نمایند. شما این کار را میتوانید ب...

آموزش تغییر پسورد سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تغییر پسورد سی پنل

چنانچه که شما نیز از وب سایت ها استفاده میکنید یا وب سایتی را مدیریت میکنید. به طور قطع از بزرگترین مشکلاتی که در این حوزه میتوان نام برد دسترسی غیر مجاز به اطل...

روش نصب ورد پرس روی هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

روش نصب ورد پرس روی هاست

ورد پرس از سیستم های مدیریت محتوا میباشد که از محبوبیت زیادی برخوردار میباشد. ورد پرس برای شما این امکان را فراهم میسازد تا بدون هیچ گونه نیاز به دانش برنامه نو...

هاست ارزان بخرید.
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست ارزان بخرید.

آیا تا به حال شما فکر کرده اید ماهیت وب سایت چیست؟ به طور معمول ما کامپیوتر یا گوشی خود ر ا باز میکنیم. سپس در مرورگر خود با وارد کردن عبارت یا کلمه ای مورد نظر...

آیا برای وردپرس نوع قالب مهم است؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آیا برای وردپرس نوع قالب مهم است؟

در دنیای امروز که بیشتر کار ها به صورت اینترنتی صورت میگیرد راه اندازی و تأسیس یک وب سایت حرفه ای و کار آمد بسیار مهم میباشد. یکی از مهم ترین فاکتور های که سبب...

نحوه ارسال ایمیل گروهی در دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه ارسال ایمیل گروهی در دایرکت ادمین

در دنیای امروزه که بیشتر کارها به صورت اینترنتی و در فضای مجازی انجام میگیرد. از اینرو ایمیل مارکتینگ را میتوان بهترین شیوه ای جلب نظر کاربران قلمداد کرد. چنانچ...

تفاوت هاست و دامین چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت هاست و دامین چیست؟

شاید برای شما نیز جالب باشد که همه ای اشخاصی که قصد ورود به دنیای اینترنت و کسب و کار آنلاین دارند. در این راستا بایستی اقدام به راه اندازی و تأسیس یک وب سایت ک...

قوانین استفاده از سرویس های صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

قوانین استفاده از سرویس های صبا هاست

این شرکت با نام تجاری صبا هاست فعالیت خود را از سال 1385 آغاز نموده است. از بهترین و با تجربه ترین شرکت های موجود در زمینه خدمات میزبانی و دامنه میباشد. به گونه...

دلیل مسدود شدن هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

دلیل مسدود شدن هاست

این امکان وجود دارد که شما پس از خریدای هاست پس از مدتی که شما هاست خریداری شده را استفاده نمایید. پیامی تحت عنوان This Account has been suspended روبرو شده باش...

نرخ پرش یا bounce rate وب سایت چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نرخ پرش یا bounce rate وب سایت چیست؟

یکی از مهم ترین مسائلی که تأثیر مستقیمی در رتبه یک وی سایت در موتور های جستجو دارد میتوان به نرخ پرش اشاره نمود. از اینرو بایستی به این موضوع بسیار توجه نمود. ن...

چگونگی مشاهده میزان منابع مصرفی سایت در هاست سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونگی مشاهده میزان منابع مصرفی سایت در هاست سی پنل

از موضوعات و مسائلی که میتواند بر روی عملکرد کلی سایت و همچنین میزان کاربران نقش مهمی داشته باشن. میتوان به سرعت وب سایت و قدرت هاست اشاره نمودسرعت یک وب سایت ب...

نحوه تغییر پسورد سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه تغییر پسورد سی پنل

دسترسی های غیر مجاز به داده ها و اطلاعات از بزرگترین و مهم ترین مشکلاتی است. که اشخاص فعال در زمینه فناوری ممکن است با آن روبرو شوند. در بعضی از موارد این احتما...

الزام تعیین سطح دسترسی فولدر و فایل ها در هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

الزام تعیین سطح دسترسی فولدر و فایل ها در هاست

از مهم ترین موضاعات و مسائلی که میتواند امنیت وب سایت شما را بسیار تحت تأثیر قرار دهد. میتوان به اجازه دسترسی به فایل در شبکه اشاره نمود. به بیان دیگر Permissio...

آموزش نصب دو یا چند سایت بر روی یک هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش نصب دو یا چند سایت بر روی یک هاست

این احتمال وجود دارد که شم با دلایل متعددی از قبیل تست یک وب سایت، کم نمودن هزینه ها و ... قصد داسته باشید که دو سایت را بر روی یک هاست نصب نمایید. از اینرو ما...

نحوه نصب پرستاشاپ بر روی هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه نصب پرستاشاپ بر روی هاست

همانگونه که میدانید در دنیای امروز راه اندازی و تأسیس یک فروشگاه اینترنتی یکی از شیوه های کسب در آمد به وسیله اینترنت میباشد. از اینرو بسیاری از اشخاص که تمایل...

نحوه نصب مجنتو بر روی هاست سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه نصب مجنتو بر روی هاست سی پنل

از مهم ترین موضوعاتی که برای وب مستران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد مدیریت نوشته ها در وب سایت است. چرا که بعد از خرید هاست و دامنه مناسب اولین گامی که...

هاست چیست و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر شما کمی با دنیای وب آشنایی داشته باشید بدون شک میدانید برای آنکه موفق به راه اندازی شبکه شوید بایست هاست، دامنه و به یک سیستم مدیریت محتوا نیاز دارید. هاست...

هاست اشتراکی (Shared hosting)
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست اشتراکی (Shared hosting)

برای درک بهتر مطالب بیان شده در رابطه با هاست اشتراکی بایستی چنین بیان نمود که نوعی از میزبانی وب میباشد. که در این هاست یک سرور میزبانی تعدادی وب سایت را به تن...

چه زمانی میتوان هاست اشتراکی استفاده کرد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چه زمانی میتوان هاست اشتراکی استفاده کرد؟

زمانی که شما تصمیم به راه اندازی وب سایت می گیرد. اولین کاری که پس از خریداری دامنه انجام می دهید خرید هاست می باشد. در حقیقت شما به یک فضا به منظور ذخیره سازی...

کیفیت هاست چه تأثیری در راه اندازی سایت دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

کیفیت هاست چه تأثیری در راه اندازی سایت دارد؟

زمانی که شما کسب و کار خود را در بستر اینترنت تحت قالب وب سایت راه اندازی و تأسیس می نمایید. شما برای آنکه در این حوزه موفق شوید و توانایی آن را داشته باشید با...

مزایا و معایب استفاده از هاست فروشگاهی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مزایا و معایب استفاده از هاست فروشگاهی

اگر شما دارای یک فروشگاه اینترنتی هستید در این صورت کیفیت هاست انتخابی شما دارای اهمیت بالایی می باشد. چرا که علاوه بر راندمان کلی وب سایت شما در سرعت دریافت و...

شش نکته برای انتخاب یک هاست پر سرعت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

شش نکته برای انتخاب یک هاست پر سرعت

در مبحث طراحی و راه اندازی وب سایت مهم ترین و اساسی ترین مسئله ای که وجود دارد انتخاب درست و مناسب هاست می باشد. در واقع هاست زیر ساخت (پایه) کسب و کار شما به ح...

سیستم مدیریت محتوا چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سیستم مدیریت محتوا چیست؟

CMS چیست؟ این واژه مخفف عبارت Content Management System و به معنی یک سیستم مدیرت محتوا است. این نرم افزار برای مدیریت تولید و اصلاح محتوای دیجیتال استفاده می شو...

ابزارهای طراحی سایت در سال 2021
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ابزارهای طراحی سایت در سال 2021

ابزارهای ساخت سایت در سال 2021 می توانند برای هر کسب و کاری مفید و کاربردی باشند. طراحی وب سایت که یک مقوله بسیار مهم است که ما در مراحل اولیه شروع کسب و کار خو...

MySql چیست و چه کاربردهایی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

MySql چیست و چه کاربردهایی دارد؟

معروفترین سیستم مدیریت پایگاههای داده mySQL که به صورت متن باز بوده و از زبان SQL برای انجام کارها بهره میبرد، یکی از پرطرفدارترین و کاربردی ترین ابزارها در حوز...

hellobar جایگزینی برای پاپ‌آپ
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

hellobar جایگزینی برای پاپ‌آپ

hello bar چیست؟Hellobarیکی از خدماتی است که در قالب وبسایت عرضه میشود. از طریق این سرویس قادر خواهیم بود تا پیامهای مورد نظر خود را برای بازدیدکنندگان مدیریت و...

الگوریتم MUM گوگل چطور کار می کند؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

الگوریتم MUM گوگل چطور کار می کند؟

پس از الگوریتم اخیر گوگل یعنی BERT هم اکنون گوگل آماده می شود تا به تدریج الگوریتم جدید و بسیار قدرتمند خود یعنی MUM را به جهان آنلاین معرفی کند.این به روزرسانی...

فایل زیلا چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

فایل زیلا چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

بروزرسانی قالب سایت و استفاده از ابزارهایی مانند فایل زیلااز جمله فنونی است که وبمستران و مدیران سایت باید بر آن تسلط کافی داشته باشید، ابزار Filezillaابزاری بس...

چگونه رتبه سایت خود را در کوتاه ترین زمان ممکن بهبود دهیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه رتبه سایت خود را در کوتاه ترین زمان ممکن بهبود دهیم؟

بهبود رتبه سایتهمواره یکی از دغدغه های اساسی صاحبان وب سایت است. تصور کنید یک وبسایت تاسیس کرده و محصولی را به صورت آنلاین می فروشیم. حدی از ترافیکی وارد سایت ش...

ساخت صفحه سوالات متداول در وردپرس با کمک Yoast SEO
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ساخت صفحه سوالات متداول در وردپرس با کمک Yoast SEO

یکی از صفحاتی که در برخی سایت ها دیده می شود و بسیار صفحه مفیدی است صفحه پرسش و پاسخ های رایج است. این صفحه را می توان در وردپرس و یا سی ام اس های دیگر طراحی کر...

چطور یک نام مناسب برای دامنه انتخاب کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چطور یک نام مناسب برای دامنه انتخاب کنیم؟

یکی از کارهای بسیار مهمی که در ابتدای کسب و کار و زمانی که در حال تأسیس وب سایت هستیم، باید انجام شود، انتخاب دامنه وب سایت است.انتخاب دامین همیشه یکی از دغدغه...

تخمین پهنای باند مورد نیاز وب سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تخمین پهنای باند مورد نیاز وب سایت

اگر قصد داشته باشیم که برای کسب و کارمان یک وب سایت تأسیس کنیم، یکی از مواردی که باید هنگام خرید به آن توجه شود انتخاب شرکت میزبانیوب یا هاستینگ و پلن مناسب است...

تأثیر میزان رم و سی پی یو بر سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تأثیر میزان رم و سی پی یو بر سایت

سرعت وب سایتدر افزایش بازدید از سایت تأثیر بسیار زیادی دارد. سایت هایی کهلود تایم بالایی دارند، معمولاً با آمار بالای شاخص بانس ریت مواجه هستند. عوامل متعددی در...

معرفی برخی ابزارهای مهم چک سئو
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی برخی ابزارهای مهم چک سئو

استفاده از ابزارهای چک سئو به صورت مداوم و منظم باعث کشف و رفع مشکلات مرتبط با سئوی onpage، offpage و تکنیکال شده و به ما در بهبود وضعیت سئوی سایت و در نهایت کس...

آموزش forward کردن ایمیل در سی پنل و دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش forward کردن ایمیل در سی پنل و دایرکت ادمین

سی پنل و دایرکت ادمین دو نرم افزار لینوکسی هستند که برای مدیریت کنترل پنلهاستمورد استفاده قرار میگیرند. این دو نرم افزار قابلیت های بسیاری داشته و از محبوبیت با...

چگونه یک وب سایت ریسپانسیو داشته باشیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه یک وب سایت ریسپانسیو داشته باشیم؟

طراحی وب سایت واکنش گرا یا RWD یک استراتژی طراحی صفحات وب است که هدف آن سازگاری و نمایش مناسب صفحات وب در دستگاه های مختلف همچون تلفن همراه، تبلت و دسکتاپ و مرو...

اصلاح پیوند های شکسته وب سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

اصلاح پیوند های شکسته وب سایت

اگر صاحب یک وب سایت هستید، اصلی ترین الویت شما باید ارائه یک تجربه کاربری یا UX ( User Experience ) عالی به کاربران باشد. متأسفانه لینک های شکسته در سایت ها می...

آموزش ساخت صفحات ارور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش ساخت صفحات ارور اختصاصی

صفحات خطا از نظر بهینه سازی برای موتور های جستجو و سئو گزینه مناسبی نیستند، و هیچ پوئن مثبتی نیز برای وب سایت ها ندارند. با این حال هر وب سایتی ممکن است بنابر د...

چطور با دروپال یک وب سایت ریسپانسیو بسازیم
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چطور با دروپال یک وب سایت ریسپانسیو بسازیم

این روز ها تعداد زیادی از کاربران در سطح اینترنت برای وب گردی از گوشی های موبایل یا تبلت ها با اندازه و ابعاد متنوعی استفاده می کنند. در واقع، 52 درصد از کل ترا...

فشرده سازی Gzip چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

فشرده سازی Gzip چیست؟

شاید دو ثانیه زمان زیادی به نظر نرسد. با این حال، وقتی نوبت به وبسایت شما می رسد، اتفاقات زیادی در این مدت کوتاه میتواند رخ دهد.به گفته گوگل، افزایش زمان بارگذا...

به روزرسانی نسخه PHP
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

به روزرسانی نسخه PHP

PHP امروزه یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در وب است. بر اساس گزارش W3Techs، بیش از 78٪ از وب سایت ها از PHP به عنوان زبان برنامه نویسی سمت سرور استفاده...

آموزش دریافت درگاه پرداخت اینترنتی برای سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش دریافت درگاه پرداخت اینترنتی برای سایت

امروزه، افراد زیادی ترجیح می دهند زمان خود را برای خرید به صورت حضوری صرف نکنند و در عوض خرید کالاها یا خدمات را به صورت آنلاین و از خانه خود انجام دهند. این مو...

آموزش صفر تا صد ساخت فروشگاه اینترنتی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش صفر تا صد ساخت فروشگاه اینترنتی

برای ساخت سایت فروشگاهی، استفاده از وردپرس یکی از گزینه های مناسب است. در حال حاضر بیش از 40.6٪ از وب سایت ها با استفاده از وردپرس طراحی شده اند. بسیاری از این...

شبکه تحویل محتوا ( CDN ) و کاربردهای آن چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

شبکه تحویل محتوا ( CDN ) و کاربردهای آن چیست؟

آیا می دانید cdn یا شبکه توزیع (تحویل) محتوا چیست و چه کاربردی دارد؟ در این مقاله ابتدا به طور مفصل در خصوص چیستی، مزایا، کاربردها و تاثیر cdn بر سئو توضیح خواه...

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp

وردپرس به عنوان محبوب ترین پلتفرم وب شناخته می شود. بیش از یک سوم کل وب سایت ها با استفاده از وردپرس ساخته شده اند.نصب وردپرس بر روی رایانه به ما کمک می کند ورد...

انواع سیستم های مدیریت محتوا
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

انواع سیستم های مدیریت محتوا

چنانچه که شما تا کنون با طراحی سایت سر و کار داشته باشید به طور قطع نام سیستم های مدیریت محتوا یاCMSها را شنیده اید. سیستم مدیریت محتوا متعددی در دنیای طراحی سا...

آموزش نصب ورد پرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش نصب ورد پرس

همانگونه که میدانید وردپرس از محبوبت ترین سیستم مدیریت محتوا به شمار میاید که از سایت ساز های رایگان به حساب میاید. پیش از 33 درصد همه ای وب سایت های دنیا به وس...

تفاوت بین UI و UX چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت بین UI و UX چیست؟

بیشتر ما زمانی که با یک نرم افزار کار کرده ایم یا با نرم های گوناگون با مواردی برخورد کرده ایم که با وجود اینکه ظاهری زیبا و دلنشین دارد. ولیکن کار کردن با آنها...

آموزش تنظیمات سرویس dns کلودفلر
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تنظیمات سرویس dns کلودفلر

چنانچه که شما یک طراح وب سایت باشید یا در رابطه با سئو آشنا باشید همچنین اگر در دنیای وب گشتی زده باشید. بدون شک نام DNS را شنیده اید این کلمه که مخفف عبارت Dom...

نقشه سایت چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نقشه سایت چیست؟

یکی از بهترین و مهم ترین کار های که بایستی برای بهینه سازی محتوا و همچنین بهبود سایت انجام داد ثبت نقشه سایت در گوگل میباشد. در حقیقت یکی از اساسی ترین گام های...

آموزش ساخت برگه اختصاصی در وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش ساخت برگه اختصاصی در وردپرس

اگر شما در دنیای وب و اینترنت فعالیت داشته باشید. بدون شک با انواع سیستم های مدیریت محتوا آشنا هستید به تبع وردپرس را میتوان یکی از این سیستم مدیریت محتوای کارآ...

نکاتی که بایستی در طراحی صفحه اصلی سایت به آن توجه نماییم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نکاتی که بایستی در طراحی صفحه اصلی سایت به آن توجه نماییم؟

زمانی که شما وارد یک فروشگاه میشود و مهم ترین عامل برای جذب شما ویترین و ظاهر آن فروشگاه بوده است. در واقع صفحه اول سایت نیز همینطور میباشد از اینرو شما بایستی...