بازگشت به بالا

ارسال پیام در واتس اپ

ارسال تیکت پشتیبانی

SabaHost Small Loding

در حال بررسی ...

اطلاعات دامنه

کپی کردن اطلاعات در حافظه

https://sitetop.ir/license
https://sitetop.ir/blog/how-does-a-dedicated-server-work

سرور اختصاصی چه کاربردهایی دارد ؟

کاربردهای سرور اختصاصی بسیار متنوع و متفاوت از هم هستند؛ در این مقاله علاوه بر توضیح کاربردهای این نوع سرور، خواهیم دید که یک سرور اختصاصی برای چه سازمان هایی و چه اهدافی بیشتر مناسب است، و چه زمانی وقت مهاجرت یک سازمان یا حتی یک شخص به سمت سرور اختصاصی است. در آخر هم به شما را هکاری خواهیم داد تا بتوانید برای خرید یک سرور اختصاصی یک ارائه دهنده خوب پیدا کنید.

کاربرد های سرور اختصاصی 

سازمان ها می توانند از سرور اختصاصی به دلایل مختلفی استفاده کنند، از جمله:

 • اجرای نرم افزارهای حیاتی و حساس: با استفاده از این نوع سرورها، میزان آپ تایم و قابلیت اطمینان کسب و کار بالا می رود. علاوه بر این حجم جریانات کاری بسیار بالا نیز تنها با سرور اختصاصی قابل اجراست.
 • راه اندازی وب سایت پرترافیک: میزبانی از سایت هایی که به منابع زیادی نیاز دارند، مثل فروشگاه های اینترنتی، یکی از متداول ترین کاربردهای سرورهای اختصاصی است. این نوع وب سایت ها در لحظه هزاران ریکوئست همزمان و میلیون ها کلیک را دریافت می کنند، که برای ارسال پاسخ مناسب و سریع به یک میزبان قوی نیاز دارند.
 • میزبانی چند وب سایت: بیشتر ارائه دهندگان خدمات هاستینگ وب، محصولات یا پلن هایشان را روی یک سرور اختصاصی اجرا می کنند. چراکه یک سرور با کیفیت و قوی، می تواند از وبسایت های مشتریان آنها به خوبی پشتیبانی کند.
 • اجرای یک فایروال اختصاصی: فایروالها اولین خط دفاعی سازمان ها در مقابل حملات هستند.با توجه به اینکه نرم افزارها و سخت افزارهای دفاع کننده موجود، هزینه بسیار زیادی دارند، سازمان ها می توانند از یک سرور اختصاصی به عنوان یک مدافع قوی در مقابل حملات سایبری استفاده کنند. 
 • میزبانی از کلودهای خصوصی: یک سازمان می تواند از یک سرور Dedicated، برای میزبانی کلود یا ابر شخصی خود و یا ماشین های مجازی استفاده کنند.

اختصاصی بودن این سرورها: باعث می شود تا کنترل کاملی، مانند کامپیوترهای شخصی، روی سرور وجود داشته باشد. این کار منابع را به حد کافی تأمین کرده و از لحاظ امنیتی نیز کیفیت کار را بالاتر خواهد برد. اما این سرورها که این اندازه کیفیت کار را بالا می برند هموارره ضروری نیستند و گاهی صرفه اقتصادی ندارند. سرورهای اختصاصی قیمت بالایی دارند. از همین رو برای انتخاب این گزینه باید موارد بیشتری را مد نظر قرار دهیم.

یک سرور اختصاصی چطور کار می کند؟ 

یک سرور اختصاصی چطور کار می کند ؟

یک پلن سرور اختصاصی کامل و خوب، می تواند بازگشت سرمایه بسیار خوبی برای شما به همراه داشته باشد. در این نوع سرورها، شما دقیقاً هر زمان که احساس نیاز به تغییر کردید، می توانید قطعات سخت افزاری و حتی نرم افزارها را کم و زیاد کنید؛ در واقع می توانید محیط کاری دلخواه خود را روی سرور اجاره شده ایجاد کنید.

اما یک سرور اختصاصی چطور ایجاد می شود؟

 • این نوع هاستینگ زمانی اتفاق می افتد که یک ارائه دهنده خدمات هاستینگ، یک سرور را به صورت اختصاصی به شما اجاره می دهد. این سرور به صورتی کانفیگ می شود که با نرم افزار مورد نظر، وب سایت، محیط ابری، دیتابیس، گیمینگ و یا وب هاستینگ و سایر نیازهای کاربر، همخوانی داشته باشد.
 • با وجود اینکه شرکت هاستینگ این نوع سرورها را به شما اجاره می دهند، اما مدیریت آن کاملاً با شماست. علاوه بر این لزوماً نباید از تنها یک سرور استفاده کرد، چندین سرور اختصاصی می توانند به هم متصل شده تا عملکرد بهتر و قوی تری داشته باشند. این رویکرد بیشتر برای کسب و کارهایی که داده های بسیار سنگین تر و یا حجم کاری بسیار بالایی داشته باشند، مناسب است.
 • در اولین قدم باید سخت افزار مورد نیاز خود را انتخاب کنید. یکی از بزرگترین مزیت های یک سرور اختصاصی این است که می توانید آن را customize کنید، یعنی بر اساس نیاز خود آن را شخصی سازی کنید. این موضوع با انتخاب سخت افزار شروع می شود. باید ببینید به چه نوع پردازشگری احتیاج دارید؟ یک CPU با شش هسته و یا دو سی پی یو با 24 هسته؟!
 • منابع دیگر را هم طبیعتاً باید در نظر بگیرید، مثل RAM، فضای دیسک و نوع هارد ( مثل SSD ) و یا یک فایروال. پس از این مرحله باید نرم افزار را انتخاب کنید. مسلماً شخصی سازی با انتخاب و تغییرات سخت افزاری به اتمام نمی رسد؛ زمانی که یک سرور اختصاصی اجاره می کنید، با گزینه های نرم افزاری بسیار زیادی هم مواجه خواهید شد. اول با انتخاب سیستم عامل شروع کنید؛ می توانید از بین گزینه های موجود، یکی مثل ویندوز سرور، CentOS، Debian و یا Ubuntu را انتخاب کنید.
 • برای مثال، اگر روی سرور اختصاصی خود، سرور مجازی راه اندازی کرده اید، به نرم افزارهای مجازی سازی مثل Hyper-V، VMware ESXi و یا Xen Hypervisor نیاز خواهید داشت. 
 • از این مرحله به بعد مدیریت سرور با شماست. که البته می توانید از پلن های مدیریت سرور اختصاصی نیز استفاده کنید تا ارائه دهنده سرورتان در امور کانفیگ کردن و مدیریت سرور کمکتان کند.

چه زمانی باید از سرور اختصاصی استفاده کرد؟ 

زمانی که بحث مزایا و کاربردهای سرور اختصاصی به میان می آید، متوجه می شویم که شاید خیلی قبل تر باید از سرور اختصاصی بجای اشتراکی و یا مجازی استفاده می کردیم. برای مثال، سرور اختصاصی به مخاطبان سایت  کمک می‌کند تا سریعتر دسترسی پیدا کنند. در واقع این نوع سرورها سرعت عملکرد و پایداری سایت را بالا می برند. 

اگر یک بازیکن یا گیمر حرفه ای باشید یا بخواهید بازی جدید بسازید، و یا حتی فقط قصد بازی کردن با دوستانتان را داشته باشید، می توانید از یک سرور اختصاصی برای میزبانی یک بازی چندنفره یا multiplayer استفاده کنید.

حتماً می دانید VPN ها چه کاربردی دارند! خب در واقع، یک شبکه خصوصی مجازی یا وی پی ان، زمانی به کار می آیند که بخواهیم اطلاعاتمان محفوظ مانده و فقط روی یک دستگاه در دسترس باشد. برای اینکار، فقط کامپیوترهای خاص می توانند به یکدیگر و یک سرور متصل شوند، نه دستگاه دیگری، پس دسترسی به داده ها فقط از طریق یکی از این کامپیوترهای خاص امکان پذیر است. این روش امنیت را بالا برده و از هک شدن جلوگیری می کند.

یکی از کاربردهای دیگری که به VPN ها هم بسیار شبیه است، این است که شما می توانید فایل هایتان را روی سرور اختصاصی ذخیره کنید تا تمام دستگاه های متصل شده به سرور بتوانند از آنها استفاده کنند. معمولاً این کار از طریق شبکه ابری صورت می گیرد، اما مانند وی پی ان ها، بخاطر اینکه فقط دستگاه های خاصِ تعریف شده، می توانند به داده ها دسترسی داشته باشند، فایل ها امن تر خواهند بود.

ایمیل ها غالباً از طریق کامپیوتر هایی ارسال می شوند که به اینترنت دسترسی دارند؛ که باعث می شود که گاهی با اخلال مواجه شویم. اما به لطف سرورهای اختصاصی، می توانیم از پیام های IRC ( Internet Relay Chat ) استفاده کنیم، تا به هر دستگاه دیگری که به شبکه متصل است، پیام ارسال و دریافت کنیم. 

اگر یکی از موارد ذکر شده در بالا، ذهنتان را درگیر کرده و آن را برای کسب و کار خود مفید دیدید، زمان آن است که از یک سرور اختصاصی استفاده کنید. 

چه زمانی از vps به سرور اختصاصی مهاجرت کنیم ؟ 

مهاجرت از سرور مجازی به یک سرور اختصاصی برای هر کسب ‌و کاری تصمیم بزرگی است. به دلیل اینکه این تغییر می‌تواند چندین برابر بیشتر از یک سرور مجازی هزینه داشته باشد، طبیعی است که سازمان ها برآورد می کنند که آیا این هزینه ی بیشتر، ارزشش را دارد یا نه؟ حال چه زمانی زمان تغییر است؟

 • مشکلات عملکرد: اگر میزان استفاده از منابع VPS شما زیاد و سرعت شبکه پایین است، یا اگر قدرت CPU، کافی نیست، زمان آن است که به پلن بالاتری بروید. اما اگر از بالاترین پلن سرور مجازی استفاده می کنید، انتخاب بعدی شما باید سرور اختصاصی باشد.
 • پهنای باند و فضای پر شده: یکی از دلایل رایج دیگر برای این مهاجرت این است که از شّر محدودیت های پهنای باند و فضای دیسک خلاص شویم. یک سرور اختصاصی تمام این محدودیت ها را حذف می کند و شما می‌توانید از تمام ظرفیت یک سخت افزار استفاده کنید.
 • نیاز به دسترسی و کنترل بیشتر: اگرچه سرورهای مجازی هم دسترسی زیادی به کاربر می دهند و شباهت زیادی به سرورهای اختصاصی دارند، اما باز هم دسترسی کاملی به سخت افزارها ندارند (آنطور که سرورهای اختصاصی به شما دسترسی می دهند). بخاطر همین است که بیشتر سازمان های بزرگ سرورهای اختصاصی را به مجازی ترجیح می دهند تا هم کنترل بیشتری داشته باشند، و هم بتوانند نرم افزاری را نصب یا پاک کنند، برای کاربرانشان دسترسی های محدودی ایجاد کنند و یا سخت افزارها را بروز کنند.
 • نیاز به امنیت بالاتر: با اینکه امنیت سرورهای مجازی نسبت به اشتراکی بسیار بیشتر است، اما باز هم یک ریسک امنیتی وجود دارد، چراکه چند کاربر از یک سرور فیزیکی به طور مشترک استفاده می کنند. به همین دلیل، برای کسب و کارهایی که از داده های حساس و خصوصی استفاده می کنند، توصیه می کنیم از سرور اختصاصی بهره مند شوند.

از کجا سرور اختصاصی بخریم ؟ 

از کجا سرور اختصاصی بخریم ؟


ارائه دهندگان زیادی در ایران وجود دارند که به شما راهکارها و پلن های مختلفی را با قیمت های متفاوت پیشنهاد می‌کنند. اما قبل از خرید، برای اینکه بدانید از کجا چنین سروری را تهیه کنید که هم از لحاظ قیمتی مناسب باشد و هم از لحاظ کیفیت، به این مثال توجه کنید:


سرور اختصاصی خوب


ارائه دهنده Liquid Web یک ارائه دهنده خارجی است که مزایا و معایب خاص خود را دارد، برای مثال سرورهای قدرتمندی با رم 16 گیگ، فضای ذخیره سازی RAID، دیتاسنترهای اروپا و آمریکا، پشتیبانی 24/7 و حتی CDN کلودفلر نیز ارائه می دهد. اما بابت cPanel، روی پلن های ماهانه هزینه اضافی درخواست می کند و پهنای باند محدودی هم دارد.

این مثال می تواند به شما در انتخاب ارائه دهنده مناسب کمک کند. اگر دنبال پلن های حرفه ای و مطمئن با پشتیبانی قوی هستید، به پلن های سرور اختصاصی صباهاست نگاهی بیندازید.

راهکار صباهاست

اگر به دنبال بهره مندی از مزایای فوق العاده سرورهای اختصاصی هستید، صباهاست راهکارهای حرفه ای و مطمئنی را به شما پیشنهاد می کند. در واقع، صباهاست پس از سالها تجربه، نگرانی های مخاطبین خود را به خوبی درک کرده و بر اساس آن خدمات متمایزی ارائه می کند.

راهکار سرور اختصاصی صباهاست

 • امکان مجازی سازی
 • منابع اختصاصی سخت افزاری با IP اختصاصی
 • ارائه دسترسی KVM به کاربران جهت مدیریت سرور
 • پشتیبانی 24 ساعته حتی ایام تعطیل
 • مانیتورینگ اختصاصی
 • پورت یک گیگ شبکه
 • دسترسی کامل به روت
 • سفارشی سازی سخت افزاری و نرم افزاری
 • خدمات مدیریت سرور اختصاصی در صورت سفارش مشتری
 • قرارگیری در امن ترین و معتبرترین دیتاسنترهای داخل و خارج کشور

مزایای دریافت خدمات از صباهاست

 • ضمانت بازگشت وجه
 • آپ تایم 100 درصد
 • ترافیک نامحدود
 • پشتیبانی 24/7
 • تحویل آنی خدمات
 • بک آپ روزانه
 • آخرین تکنولوژی ابری
 • دسترسی کامل به روت
 • قابلیت ارسال تیکت، برقراری تماس تلفنی، ارتباط از طریق چت آنلاین سایت، واتس اپ و تلگرام
 • ارائه مناسب ترین قیمت با بهترین کیفیت


در صورت نیاز به دریافت مشاوره، هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و یا پلن های سرور اختصاصی صباهاست را مشاهده کنید.

جمع بندی

در این مقاله به مزایا و کاربردهای فوق العاده سرورهای اختصاصی اشاره کردیم و آن را با سرور مجازی نیز مقایسه کردیم. البته اگر مایلید در مورد تفاوت این دو نوع سرور بیشتر بدانید، به مقاله تفاوت سرور اختصاصی با سرور مجازی مراجعه کنید. در کل یک سرور اختصاصی برای کسب و کارهای بزرگ و یا کارهای خاص که به منابع زیادی نیاز دارند، و به امنیت بیشتر اهمیت می دهند، گزینه بسیار مناسبی است.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. اگر سوالی دارید که در این مقاله پاسخش را پیدا نکردید، در قسمت کامنت ها سوال خود را مطرح کنید، کارشناسان ما در کمتر از چند دقیقه به سوالات پاسخ خواهند داد. 

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

موفق باشید.


جدیدترین مطالب

پرسش ها و پاسخ های متداول

اگر سوالی دارید که پاسخش را در زیر پیدا نکرده اید، آن را با واحد پشتیبانی یا فروش ما در میان بگذارید.

تفاوت سرور مجازی و اختصاصی در چیست؟

در هاست اختصاصی خود هاست به صورت فیزیکی در اختیار مدیر سایت قرار دارد و کنترل بسیار بیشتری روی سرور نسبت به سرور مجازی وجود دارد.

سرور اختصاصی تهیه کنیم یا مجازی؟

هر کدام مزایا و معایب و محدودیت ها و ویژگی های خود را دارند. باید طبق نیازی که به منابع و کنترلی که نیاز داریم روی سرور داشته باشیم و البته قیمت تمام شده کار هاست مورد نظر را انتخاب کنیم.

مطالب مرتبط

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟ در این مقاله به طور کامل پاسخ این سوال را توضیح خواهیم داد. اما پس از مرور تفاوت دو سرور در یک جدول، در مورد هر دو نوع...

سرور اختصاصی چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور اختصاصی چیست ؟

منظور از سرور اختصاصی یا dedicated چیست؟ آیا می دانید با سرور مجازی و یا هاست اشتراکی چه تفاوتی دارد؟ در این مقاله به طور جامع در مورد سرور اختصاصی توضیح خواهیم...

تفاوت سرور اختصاصی مدیریت شده و مدیریت نشده در چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور اختصاصی مدیریت شده و مدیریت نشده در چیست؟

سرور اختصاصی مدیریت شده یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از مشتریانی است که قصد خرید سرور اختصاصی را دارند. اما آیا می دانید تفاوت سرور اختصاصی مدیریت شده و مدیریت...

مزایا و معایب سرور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مزایا و معایب سرور اختصاصی

یک سرور اختصاصی چه مزایا و معایبی دارد؟ در این مقاله خواهیم دید که یک سرور اختصاصی چه ویژگی هایی داشته و چرا توسط سازمان های بزرگ انتخاب می شوند. پس از خواندن ا...

راهنمای قدم به قدم خرید سرور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای قدم به قدم خرید سرور اختصاصی

راهنمای خرید سرور اختصاصی در این مقاله به دو صورت اینفوگرافیک و متن برای شما همراهان عزیز فراهم شده است. به صورتی که ابتدا با مزایای سرور اختصاصی آشنا شده و سپس...

­­­Nginx چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

­­­Nginx چیست؟

Nginx یک وب سرورopen source و قدرتمند است که از performance بالایی برخوردار می باشد و مسئول رسیدگی به بارگذاری سریع بسیاری از سایت های بزرگ در اینترنت می باشد....

تفاوت vds با vps چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت vds با vps چیست؟

وب سایت ها برای قراردادن فایل های مورد نیاز و محتوایی که منتشر می کنند نیاز به فضایی در اینتر نت دارند. این فضا هاست نام دارد. روی هر سرور می توان چندین هاست دا...

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7

پیش از آن که به تعریف وب سرور litespeed بپردازیم، در ابتدا لازم است با مفهوم کلی تر وب سرورآشنا شویم.وب سرور به سخت افزار و نرم افزاری اتلاق می شود که با هم کار...

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی

Solidcp در سال 2016 جهت به عنوان یک پنل جدید از کنترل پنل website panel راه اندازی شد. هدف از راه اندازی، ایجاد یک کنترل پنل با ثبات و پایدار برای ترکیب سرور ها...

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP

DNS، مخفف عبارت Domain Name System است. ما با استفاده از نام دامنه نظیر example.com به صورت آنلاین به اطلاعات وب سایت ها دسترسی پیدا می کنیم.مرورگرهای وب (web b...

راه های افزایش ترافیک سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راه های افزایش ترافیک سایت

روش های افزایش ترافیک وب سایت چه هستند و چطور می توان بازدیدکنندگان سایت را به تعامل بیشتر دعوت کرد؟ حتماً در مرحله ای هستید که یک وب سایت شکیل طراحی کرده اید،...

سرور VDS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور VDS چیست؟

با گسترش روز افزون اینترنت و اثر آن بر زندگی مردم روزانه افراد بیشتری به سمت استفاده از سرویس های آنلاین گرایش پیدا می کنند. این کسب و کارها برای اداره امور وب...

suspend کردن اکانت در ssh
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

suspend کردن اکانت در ssh

در برخی مواقع بنا به دلایلی ممکن است نیاز باشد اکانتی را در سرور مسدود کنیم که باعث بروز اختلال در سرور شده و دسترسی ساسپند کردن در whm برای ما وجود ندارد، در ا...

میکروتیک چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

میکروتیک چیست؟

میکروتیک یک شرکت لتونی است که درشهر ریگا، پایتخت لتونی واقع شده است و بیش از 280 کارمند دارد. این شرکت در سال 1996 برای توسعه روترها و سیستم های ISP (Internet s...

تفاوت IPV4 با IPV6
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت IPV4 با IPV6

جالب است بدانید، ارسال اطلاعات و دیتا در سطح اینترنت بین دو دستگاه، از طریق IP انجام می شود، و این IP که یک مجموعه اعداد است، کاملاً منحصر بفرد و unique می باشد...

آموزش تغییر پسورد هاست از WHM
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تغییر پسورد هاست از WHM

در این مقاله قصد داریم نحوه تغییر پسورد هاست از طریق WHM را به دو روش کاربردی آموزش دهیم. توجه داشته باشید، این روش ها از سمت پنل مدیریت سرور WHM بوده و نیاز به...

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7

در مقاله امروز قصد داریم نحوه نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos 7 را به شما آموزش دهیم. در این آموزش ابتدا به صورت مختصری کنترل پنل CPanel و کنترل پنل Direct...

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت

Restore یا بازگردانی بکاپ ها یکی از امکانات هر سرویس میزبانی وب است، که بسیار نیز مورد استفاده قرار می گیرد. دلایلی مختلفی برای نیاز به ریستور کردن بکاپ وجود دا...

پروتکل SSH چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

پروتکل SSH چیست؟

پروتکل SSH یک روش ارتباطی امن برای برقراری اتصال بین کلاینت یا کاربر با سرور از راه دور می باشد. از طریق این پروتکل می توانیم به ترمینال لینوکس متصل شده، و کد ه...

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای دیجیتالی امروز، داشتن یک وب سایت با عملکرد مناسب یکی از فاکتورهای کلیدی برای موفقیت در کسب و کار است. اطمینان از عملکرد کامل وب سایت و عدم خرابی های من...

منظور از سرور اختصاصی Bare Metal چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

منظور از سرور اختصاصی Bare Metal چیست؟

در زمان انتخاب یک سرویس میزبانی وب، می توان گفت انتخاب یک پلن مناسب به اندازه انتخاب یک ارائه دهنده خدمات بسیار مهم است. در حالی که پلن هایی مانند هاست اشتراکی...

ثابت IP چیست؟ و چگونه در اینترنت ثابت IP داشته باشیم
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ثابت IP چیست؟ و چگونه در اینترنت ثابت IP داشته باشیم

از کلماتی که ممکن است شما در دنیای دیجیتال آن را شنیده باشید میتوان به IP اشاره نمود. IP یا همان internet protocol کد یا آدرسی است که به دستگاه های که به اینترن...

قوانین استفاده از سرویس های صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

قوانین استفاده از سرویس های صبا هاست

این شرکت با نام تجاری صبا هاست فعالیت خود را از سال 1385 آغاز نموده است. از بهترین و با تجربه ترین شرکت های موجود در زمینه خدمات میزبانی و دامنه میباشد. به گونه...

نحوه ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل

فرآیند بکاپ گیری از سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد که همواره بایستی در حوزه حفظ و نگهداری اطلاعات و داده ها، همیشه به آن توجه نمود. پس از آنکه نام د...

نحوه کار با Jetbackup در سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه کار با Jetbackup در سی پنل

این موضوع برای وب مستران و صاحبان سایت بسیار مهم میباشد که از داده ها و اطلاعات یک وب سایت بکاپ تهیه نمایند. از اینرو اشخاص بایستی به صورت منظم از داد ها و اطلا...

تفاوت سی پنل با دایرکت ادمین در چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سی پنل با دایرکت ادمین در چیست؟

از مهم ترین اقداماتی که شما بایستی به منظور موفقیت در کسب و کار انجام دهید انتخاب یک هاستینگ یا همان سرویس میزبانی وب می باشد. از اینرو در حقیقت یکی از پایه های...