بازگشت به بالا

ارسال پیام در واتس اپ

ارسال تیکت پشتیبانی

SabaHost Small Loding

در حال بررسی ...

اطلاعات دامنه

کپی کردن اطلاعات در حافظه

https://sitetop.ir/license
https://sitetop.ir/blog/how-does-a-vps-differ-from-shared-hosting

تفاوت سرور مجازی و هاست اشتراکی در چیست ؟

 تفاوت سرور مجازی با هاست اشتراکی در چیست ؟ قبل از اینکه اقدام به خرید هاست یا سرور کنیم، هم باید بدانیم که فرق vps با هاست چیست و هم اینکه یک سرور مجازی با سرور اختصاصی چه تفاوتی دارد. در این مقاله هم به معنای هر دو مفهوم خواهیم پرداخت و هم هر دو را با یکدیگر مقایسه می کنیم؛ سپس مشخصات یک سرور خوب که هنگام خرید باید در نظر بگیرید، را بررسی خواهیم کرد.


تفاوت سرور مجازی با هاست اشتراکی 

ابتدا در این بخش فرق VPS با هاست را به طور مختصر توضیح می دهیم و در ادامه با جزئیات بیشتر هر کدام را بررسی خواهیم کرد.

هاست اشتراکی یعنی به اشتراک گذاشتن یک سرور و منابع سخت افزاری آن، با سایر کاربران. این اشتراک شامل پهنای باند، فضای دیسک و سایر منابع می شود. یک vps در طرف مقابل، یک محیطی مجازی ایجاد می کند که شبیه سرور اختصاصی عمل کند؛ ولی درون یک محیط هاستینگ مشترک.

هاست اشتراکی در این بین ارزان ترین نوع است؛ البته مزایای خاص خود را دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، ولی گاهی معضلات خود را هم دارد.

Vps جایی است که شما چیزی بیش از یک بخش خیلی کوچک از یک سرور را در اختیار می گیرید. اما هاست اشتراکی مثل اجاره یک اتاق است در خانه ای که صد اتاق برای اجاره دارد. اما وی پی اس، اجاره یک واحد کامل در یک آپارتمان است.

هرچه فضا بیشتر، انعطاف پذیری و راحتی بیشتر، و البته هزینه بیشتر. با وجود کنترل بیشتری که در vps نسبت به هاست اشتراکی دارید، اما هنوز درون یک سرور فیزیکی مادر ( آپارتمان ) هستید.

در کل، یک هاست اشتراکی برای وب سایت های ایستا مناسب است. به عبارت دیگر وب سایت هایی که محتوایی ثابت و بدون تغییر دارد. این نوع هاستینگ برای وب سایت های شخصی، مثل وبلاگ ها و برای استارت آپ ها گزینه مناسبی است.

در حالت اشتراکی، منابع زیاد، امنیت نفوذ ناپذیر و سرعت فوق العاده بالا، در اختیار شما قرار نمی گیرند. اما ممکن است اصلاً به چنین ویژگی هایی نیازی نداشته باشید.

هاست vps، یک سطح بالاتر است؛ بیشتر برای کسب و کارهای کوچک و متوسط، فروشگاه های آنلاین و سایت های شخصی بزرگ تر، ایده آل است. به صورتی که ویژگی های بیشتری نظیر سرعت و امنیت بالاتر دریافت خواهید کرد، ولی با هزینه ای بیشتر.

وی پی اس زمانی مناسب شماست که قصد تقویت بیزنس خود را داشته باشید. به آن به صورت یک سرمایه گذاری نگاه کنید که قرار است این پلن، شما را به اهدافتان برساند، نه این که صرفاً برای یک مدتی فقط یک گزینه هزینه بر باشد.

مزایا و معایب هاست اشتراکی و vps 

مزایا و معایب هاست اشتراکی و vps

همانطور که می توان حدس زد، هاست اشتراکی از بقیه ارزان تر است؛ اما یک وی پی اس بابت هزینه بیشتر ارزش بیشتری نیز به کاربر ارائه می‌دهد. اما باید ببینید به چه چیزی نیاز دارید، اگر یک وب سایت شخصی ساده دارید و یا تازه کار هستید، یک هاست اشتراکی برایتان کاملاً کافیست. بیایید به برخی از مزایا و معایب هر دو نگاهی بیاندازیم:

معایب هاست اشتراکی

مزایای هاست اشتراکی

 • منابع محدود و غیر اختصاصی
 • ریسک امنیتی بالاتر
 • تأثیرپذیری از سایتهای مشترک در سرور
 • ارزان ترین نوع هاستینگ 
 • طراحی شده برای افراد تازه کار و مبتدی
 • کارایی کافی برای سایت های ایستا و با ترافیک کم    

معایب سرور مجازی

مزایای سرور مجازی

 • کمی گران تر از هاست اشتراکی
 • نیاز به دانش فنی در حد متوسط
 • باید حدس بزنید که چقدر فضا و پهنای باند نیاز دارید
 • دریافت ارزش عالی با هزینه مناسب
 • توانایی شخصی سازی بیشتر
 • پلن های انعطاف پذیر که همراه با سایت شما رشد می کنند

 

مقایسه هاست با vps 

خب بیایید جدول بالا را کامل توضیح دهیم. یک هاست اشتراکی نسبت به یک VPS، فضای دیسک و پهنای باند کمتری دارد. البته ممکن است حتی برخی از سایت ها مثل صباهاست، در پلن های خود،  ترافیک ماهانه بی نهایت را در اختیار شما بگذارند. 

یک سری موارد دیگر در وی پی اس دیده می شوند که معمولاً در پلن های اشتراکی برجسته نیستند؛ مثل پورت شبکه یا ip اختصاصی، سیستم عامل و شاید CPU. این موارد بیشتر هنگامی که قصد مقایسه سرور مجازی با سرور اختصاصی را داشته باشید، بیشتر اهمیت پیدا می کنند.

 • اختصاص منابع 

هر شخصی با توجه به نیازش به منابع مشخصی نیاز دارد. برای مثال پکیج های خط موبایل یا اینترنت، در تعداد پیامک، تماس، استفاده از دیتا و غیره محدودیت دارند. هاستینگ هم همینطور است، با این تفاوت که منابع آن، فضای دیسک، مموری و ترافیک ماهانه و غیره هستند.

در هاست اشتراکی شما این منابع را با دیگر سایت هایی که از یک سرور استفاده می کنند، به اشتراک می گذارید. اگر یک سایت بیش از حد از پهنای باند استفاده کند، روی بقیه سایت ها هم تأثیر می گذارد. مثل زمانی که بخواهید در یک آشپزخانه مشترک که تمام اجاق های آن مشغول هستند، آشپزی کنید.

هاستینگ VPS، محدودیت کمتری دارد؛ چراکه شما از یک بخش یا تکه بزرگ تری از سخت افزارهای یک سرور سهم می برید. علاوه بر این به محیط روت نیز دسترسی خواهید داشت، که اصولاً به این معناست که می توانید نرم افزارهای اضافی نصب کرده و فایل ها را درون سرور ادیت کنید.

 • امنیت 

ارائه دهندگان خدمات هاستینگ برای بالا بردن امنیت تلاش زیادی می کنند، اما در پلن های اشتراکی هیچ تضمینی وجود ندارد. این موضوع باز به علت وجود سایت های زیاد روی یک سرور است. 

اگر سایتی اشتباهی کند و از لحاظ امنیتی به مشکل بخورد، تمام سایت های دیگر روی سرور تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. در مثال خانه، شما می‌توانید اتاق خود را قفل کنید، اما اگر یکی از هم خانه های شما درب اصلی واحد را باز بگذارد، دیگر امنیت شما هم در خطر خواهد بود.

  امنیت سرور

سرور مجازی نسبت به هاست اشتراکی، امنیت بالاتری دارد. هرچند که شما یک سرور را با چند کاربر vps دیگر به اشتراک می گذارید، ولی تعداد آنها به مراتب کمتر از مشترکین یک سرور اشتراکی است. بنابراین هر فرد امنیت بیشتری دارد. برای مثال، در یک ساختمانی که شما یک واحد مجزا دارید، دیگر درب واحد را خودتان تحت کنترل دارید و یا امنیت واحدتان به خودتان بستگی دارد که شاید از زنگ های آلارم یا دوربین مدار بسته استفاده کنید. 

 • عملکرد 

حتی اگر تمام منابع سخت افزاری جهان را هم برای خود بگیرید، چیزی که بازدیدکنندگان شما به آن اهمیت می دهند، این است که سایتتان چقدر سریع عمل می کند یا آیا همیشه بالا می آید. چیزهایی مثل پهنای باند، پلن به پلن متفاوت هستند، اما بحث آپ تایم بودن چیزی است که به ارائه دهنده سرور شما بستگی دارد؛ پس یک سایت یا شرکت خوب انتخاب کنید.

تحقیقات نشان داده که کاربران اینترنت، انتظار دارند یک سایت ظرف دو ثانیه یا کمتر باز شود. با در نظر گرفتن چنین مسئله مهمی، بهتر است پلنی را انتخاب کنید که بتواند میزان ترافیک بالا را تحمل کند و بر سرعت تأثیر منفی نداشته باشد.

 • کانفیگ و شخصی سازی 

کانفیگ کردن هاستینگ شما ( یا به عبارتی دیگر نصب و پیکر بندی کردن )، اغلب برای شما از طرف ارائه دهنده انجام می شود. در پلن های اشتراکی، این کار تماماً از طرف شرکت تقبل می شود که شما می توانید زمان خود را صرف انجام کارهای دیگر کنید.

VPS کمی پیچیده تر است؛ دو نوع وی پی اس وجود دارد: vps مدیریت شده (Managed  ) و vps مدیریت نشده (Unmanaged). پلن های مدیریت شده دقیقاً مثل هاست اشتراکی برایتان کانفیگ می شوند. اما در پلن های مدیریت نشده این کار بر عهده خودتان است؛ که البته این مدل پلن ها بیشتر توسط توسعه دهندگان و متخصصان انتخاب می شوند.

در مورد شخصی سازی، برای مثال پکیج موبایلتان را تصور کنید. در هر دو نوع میزبانی، می توانید پلن خود را تغییر دهید. مثل تعداد پیامک ها و دقایق تماس، سرورها هم به شما اجازه تغییر پلنتان را می دهند، یعنی شما می توانید محدودیت های پلن خود را ماه به ماه تغییر دهید.

 •  دلیل کانفیگ کردن چیست؟

زمانی که سرور را تحویل می گیریم، سیستم کامل و یا کنترل پنل ریموت به صورت خام که صرفا نصب و راه اندازی شده است به ما تحویل داده می شود. برای ایمن سازی سرور و استفاده بهینه از منابع سرور بایستی سرور را کانفیگ کنیم. کانفیگ درست و صحیح می تواند سرعت لود سایت را بالاتر برده و امنیت اطلاعات را تامین کند. برای جلوگیری از مشکلاتی مانند هک شدن  و استفاده حداکثری از منابع اختصاص یافته در سرور بایستی هاست را به خوبی کانفیگ کنیم.


چگونه یک سرور مناسب انتخاب کنیم؟

بیایید برای انتخاب یک هاستینگ خوب ، با یک مثال از سرویس های ارائه دهندگان خارجی، نمونه یک سرور و یک ارائه دهنده خوب را با هم ببینیم. پس از اینکه این مثال ها را خوب بررسی کردید، آنها را هنگام خرید سرور در نظر بگیرید.

اول سه تا از برترین ارائه دهندگان هاست اشتراکی را در سال 2020 بررسی کنیم. در تصویر زیر سه گزینه بالای تصویر، مربوط به هاست اشتراکی هستند:

چگونه یک سرور مناسب انتخاب کنیم

 • InMotion 

در این پلن، کاربر با سی پنل کار خواهد کرد، تحویل آنی، بک آپ رایگان و یک دامنه رایگان نیز از ویژگی های این پلن است. علاوه بر این گزینه های مهمی مثل ایمیل نامحدود، گواهی ssl برای امنیت بیشتر و فضای دیسک نامحدود (که این آپشن به ندرت پیدا می شود)، در این پلن موجود است که باعث شده اولین گزینه برای بسیاری از وبمسترها باشد.

 • HostGator 

مانند inmotion، این ارائه دهنده نیز در پلن خود سی پنل، تحویل آنی و فضای دیسک نامحدود را ارائه می کند. HostGator در پلن خود بک آپ و دامنه رایگان ندارد، ولی ایمیل نامحدود و یک گواهی SSL در اختیار کاربر قرار می گیرد. این ارائه دهنده بیشتر در بحث هاستینگ اختصاصی پیشنهادهای فوق العاده ای دارد.

 • A2 Hosting 

سی پنل، تحویل آنی، فضای دیسک نامحدود و بک آپ رایگان در این پلن هم ارائه می شود. ولی هزینه بالاتری دارد و بابت یک ماه 18.99 دلار دریافت می کند. خدمات پشتیبانی این ارائه دهنده عالیست. به طوری که هم می توانید از طریق چت آنلاین 24 ساعته، تماس تلفنی 24 ساعته و هم یک سیستم تیکت زنی قوی، هنگام مواجه با هر مشکلی با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید. 

حالا سه تا از بهترین ارائه دهندگان سرور مجازی در سال 2020 را بررسی خواهیم کرد که در عکس زیر سه گزینه پایین تصویر، مربوط به سرور مجازی هستند:

چگونه یک سرور مناسب انتخاب کنیم

 • InMotion 

این ارائه دهنده، بین 4 تا 8 گیگ رم، دسترسی روت در صورت نیاز، CPU نامحدود و بین 4 تا 6 ترابایت پهنای باند، در این پلن ارائه می دهد. علاوه بر این کاربر می تواند به تعداد نامحدود وب سایت و ایمیل و تا 260 گیگ فضا داشته باشید

 • A2 Hosting 

این ارائه دهنده شباهت زیادی به Inmotion دارد، ولی فضای ذخیره سازی کمتری ارائه می دهد. تا 260 گیگ فضا در اختیار کاربر می گذارد و پشتیبانی بسیار خوبی هم دارد و گزینه هاستینگ سرور ویندوزی هم دارد.

 • Bluehost 

Bluehost یکی از گزینه های بسیار خوب است، ولی فضای ذخیره سازی و پهنای باند کمتری نسبت به بقیه دارد، تا 3 ترابایت پهنای باند و 120 گیگ فضا. نسبت به دو مورد بالا ضعیف تر است اما باز هم در رقابت با بسیاری از ارائه دهندگان vps قوی است.

مشخصات یک سرور قوی 

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید، این است که آیا سایتی که از آن خریداری می کنید، پشتیبانی قوی دارد یا نه. چون ممکن است سایت شما هر لحظه دچار مشکلی شود که خودتان از پس حل کردن آن بر نیاید.

اگر سایت نوپایی دارید و بازدیدکننده یا ترافیک کمی به سمت آن هدایت می شود، بهتر است از یک هاست اشتراکی استفاده کنید که هزینه راه اندازی رایگان، حداقل 30 ایمیل، حداقل 2 گیگ فضای دیسک، حداقل 50 گیگ ترافیک ماهانه و حداقل 2 گیگ رم داشته باشد. البته باز هم تاکید می کنیم که ممکن است به منابع کمتری نیاز داشته باشید.

اما اگر قصد خرید سرور مجازی دارید، به مواردی دقت کنید که نیاز شما را به بهترین نحو پاسخ دهند؛ مثلاً ممکن است به VPS ویندوزی ایران نیاز داشته باشید که پلن های آن حداقل 3 گیگ حافظه، 200گیگ ترافیک ماهانه و یک آی پی اختصاصی داشته باشد. تأکید مجدد: انتخاب منابع مناسب سرور کاملاً به نیاز شما بستگی دارد.

راهکار صباهاست

اگر به دنبال بهره مندی از مزایای فوق العاده سرورهای مجازی هستید، صباهاست راهکارهای حرفه ای و مطمئنی را به شما پیشنهاد می کند. در واقع، صباهاست پس از سالها تجربه، نگرانی های مخاطبین خود را به خوبی درک کرده و بر اساس آن خدمات متمایزی ارائه می کند.

راهکار سرور مجازی صباهاست

 • دسترسی کامل به سرور مجازی و کنترل پنل
 • IP اختصاصی رایگان
 • امکان نصب سیستم عامل دلخواه
 • پشتیبانی 24 ساعته حتی ایام تعطیل
 • مانیتورینگ اختصاصی
 • پورت یک گیگ شبکه
 • دسترسی کامل به روت
 • استفاده از Waf اختصاصی جهت جلوگیری از DDoSattack
 • خدمات مدیریت سرور اختصاصی در صورت سفارش مشتری
 • هارد SSD
 • قرارگیری در امن ترین و معتبرترین دیتاسنترهای داخل و خارج کشور

مزایای دریافت خدمات از صباهاست

 • ضمانت بازگشت وجه
 • آپ تایم 100 درصد
 • ترافیک نامحدود
 • پشتیبانی 24/7
 • تحویل آنی خدمات
 • بک آپ روزانه
 • آخرین تکنولوژی ابری
 • دسترسی کامل به روت
 • قابلیت ارسال تیکت، برقراری تماس تلفنی، ارتباط از طریق چت آنلاین سایت، واتس اپ و تلگرام
 • ارائه مناسب ترین قیمت با بهترین کیفیت


در صورت نیاز به دریافت مشاوره، هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و یا پلن های سرور مجازی صباهاست را مشاهده کنید.

جمع بندی

پلن هاستینگ شما به شدت به میزان نیاز شما برای میزبانی بستگی دارد. Vps به شما گزینه هایی پیشنهاد می دهد که یک هاست اشتراکی توانایی ارائه آنها را ندارد. اما خب هر کدام مزایای خاص خود را دارند و البته پلن های اشتراکی به مراتب ارزان تر هستند.

انتخاب شما به این بستگی دارد که بخواهید تازه یک وب سایت را راه اندازی کنید، حجم ترافیک بالایی داشته باشید و یا به فضای زیاد نیازی داشته باشید یا نه. 

امیدواریم این مقاله راهنمای خوبی برای شما باشد. اگر سوالی دارید که در این مقاله پاسخش را پیدا نکردید، در قسمت کامنت ها سوال خود را مطرح کنید، کارشناسان ما در کمتر از چند دقیقه به سوالات پاسخ خواهند داد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

موفق باشید.


جدیدترین مطالب

پرسش ها و پاسخ های متداول

اگر سوالی دارید که پاسخش را در زیر پیدا نکرده اید، آن را با واحد پشتیبانی یا فروش ما در میان بگذارید.

تفاوت سرور مجازی با سرور اختصاصی در چیست ؟

تفاوت سرورهای مجازی با سرور اختصاصی در این است که دیگر نیازی نیست که نگران مدیریت سخت‌افزارها باشید، یعنی نیازی به نظارت دائم بر وضعیت هارد دیسک ها، RAM  و CPU ندارید. چراکه وی پی اس ها طوری سازگار شده اند که انواع پروژه های متوسط وب را میزبانی کنند.

وی پی اس مخفف چیست؟

VPS مخفف Virtual Private Server که به معنای سرور خصوصی مجازی است و کاربردهای متنوعی نیز دارد.

هاست اشتراکی چیست؟

هاست اشتراکی یعنی به اشتراک گذاشتن یک سرور و منابع سخت افزاری آن، با سایر کاربران. این اشتراک شامل پهنای باند، فضای دیسک و سایر منابع می شود.

آیا می توانم روی یک vps چند سایت را میزبانی کنم ؟

هیچ محدودیتی بر تعداد وب سایت‌هایی که می توانید در یک سرور مجازی داشته باشید وجود ندارد. شما فقط با مقدار منابعی که در سرور مجازی در اختیار دارید، محدود می شوید. مزیت داشتن یک محیط مجازی این است که هر زمان که نیاز داشتید، می توانید سرور مجازی خصوصی تان را براساس نیازهای خود ارتقا یا تنزل دهید.

از کجا می توانم سرور مجازی بخرم؟

برای خرید vps می توانید به بخش پلن های سرور مجازی صبا هاست مراجعه کنید و متناسب با نیاز خود پلن مناسب را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط

سرور مجازی یا vps چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور مجازی یا vps چیست؟

سرور مجازی چیست و چرا برخی از افراد از آن استفاده می کنند؟ شاید شما به تازگی عبارت VPSرا شنیده باشید و با توجه به پیچیدگی های علم فناوری و اینترنت، که پر از مخف...

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟ در این مقاله به طور کامل پاسخ این سوال را توضیح خواهیم داد. اما پس از مرور تفاوت دو سرور در یک جدول، در مورد هر دو نوع...

یک سرور مجازی چطور کار می کند ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی چطور کار می کند ؟

حتماً برایتان این سوال پیش آمده که یک سرور مجازی چطور ایجاد شده و چطور کار می کند. اگر قصد راه اندازی یک وب سایت را دارید، یا اگر میخواهید داده های کسب و کار خو...

یک سرور مجازی چه مزایا و معایبی دارد ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی چه مزایا و معایبی دارد ؟

یک سرور مجازی چه مزایا و معایبی دارد ؟ آیا تا بحال از خود پرسیده اید که چرا باید از یک vps استفاده کنیم ؟ خب در این مقاله به این سوالات مهم پاسخ خواهیم داد و در...

یک سرور مجازی چه کاربردی دارد ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی چه کاربردی دارد ؟

حتماً تا بحال بارها به واژه vps برخورد کرده اید، و به احتمال زیاد این سوال در ذهنتان پیش آمده که یک vps به چه دردی می خورد. در این مقاله بررسی خواهیم کرد که یک...

راهنمای قدم به قدم خرید سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای قدم به قدم خرید سرور مجازی

راهنمای خرید سرور مجازی در این مقاله به دو صورت اینفوگرافیک و متن برای شما همراهان عزیز فراهم شده است. به صورتی که ابتدا با کاربردها و انواع سرور مجازی آشنا شده...

میزبانی وب سایت با سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

میزبانی وب سایت با سرور مجازی

سرور مجازییکی از منابع میزبانی وب سایت است که ما می توانیم سایت خودمان را با استفاده از آن در اینترنت به صورت آنلاین منتشر کنیم. در واقع برای میزبانی وب سایت، س...

تفاوت سرور مجازی با هاست ابری
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی با هاست ابری

سرویس های زیادی برای میزبانی وب سایت وجود دارند که هر کدام از آنها ویژگی ها و منابع خاص خود را دارند. دو نوع از رایج ترین سرویس های میزبانی وب سایت، سرور مجازی...

­­­Nginx چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

­­­Nginx چیست؟

Nginx یک وب سرورopen source و قدرتمند است که از performance بالایی برخوردار می باشد و مسئول رسیدگی به بارگذاری سریع بسیاری از سایت های بزرگ در اینترنت می باشد....

تفاوت vds با vps چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت vds با vps چیست؟

وب سایت ها برای قراردادن فایل های مورد نیاز و محتوایی که منتشر می کنند نیاز به فضایی در اینتر نت دارند. این فضا هاست نام دارد. روی هر سرور می توان چندین هاست دا...

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7

پیش از آن که به تعریف وب سرور litespeed بپردازیم، در ابتدا لازم است با مفهوم کلی تر وب سرورآشنا شویم.وب سرور به سخت افزار و نرم افزاری اتلاق می شود که با هم کار...

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی

Solidcp در سال 2016 جهت به عنوان یک پنل جدید از کنترل پنل website panel راه اندازی شد. هدف از راه اندازی، ایجاد یک کنترل پنل با ثبات و پایدار برای ترکیب سرور ها...

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP

DNS، مخفف عبارت Domain Name System است. ما با استفاده از نام دامنه نظیر example.com به صورت آنلاین به اطلاعات وب سایت ها دسترسی پیدا می کنیم.مرورگرهای وب (web b...

سرور مجازی لینوکس چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور مجازی لینوکس چیست؟

سرور مجازی لینوکس چیست و چه تفاوتی با vps ویندوز دارد؟ به احتمال زیاد هنگام خرید سرور مجازی با دو یا چند سیستم عامل از جمله لینوکس، ویندوز و یا میکروتیک مواجه ش...

بهینه سازی سرور مجازی برای وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بهینه سازی سرور مجازی برای وردپرس

سرویس مجازی برای وردپرس چگونه است؟ حتما سرویس مجازی یا vpsرا می شناسید و یا اسم آن را شنیده اید. اما برای داشتن یک سیستم وردپرس همراه با سرور مجازی چه بایدهایی...

راه های افزایش ترافیک سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راه های افزایش ترافیک سایت

روش های افزایش ترافیک وب سایت چه هستند و چطور می توان بازدیدکنندگان سایت را به تعامل بیشتر دعوت کرد؟ حتماً در مرحله ای هستید که یک وب سایت شکیل طراحی کرده اید،...

نحوه نصب Cpanel بر روی Centos لینوکس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه نصب Cpanel بر روی Centos لینوکس

نحوه نصب Cpanel بر روی Centos لینوکس، می تواند برای برخی از کاربران کمی پیچیده باشد، بنابراین در این مقاله در مورد سی پنل و سنتوس و نحوه نصب آن توضیح خواهیم داد...

سرور VDS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور VDS چیست؟

با گسترش روز افزون اینترنت و اثر آن بر زندگی مردم روزانه افراد بیشتری به سمت استفاده از سرویس های آنلاین گرایش پیدا می کنند. این کسب و کارها برای اداره امور وب...

تفاوت سرور مجازی لینوکس و ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی لینوکس و ویندوز

کسب و کار های مختلف سطح نیاز های متفاوتی دارند. در ابتدا که کسب و کار هنوز رونق چندانی ندارد، می توان از هاست اشتراکی به عنوان یک راهکار خوب استفاده کرد. اما پس...

نحوه تهیه بک آپ از هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه تهیه بک آپ از هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی

بک آپ از کارهای بسیار مهم در اداره یک وب سایت است. این مورد مخصوصاً وقتی سرور مجازی یا اختصاصی استفاده میکنیم، اهمیت بالاتری پیدا می کند. بر روی سرورهای هاست ای...

suspend کردن اکانت در ssh
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

suspend کردن اکانت در ssh

در برخی مواقع بنا به دلایلی ممکن است نیاز باشد اکانتی را در سرور مسدود کنیم که باعث بروز اختلال در سرور شده و دسترسی ساسپند کردن در whm برای ما وجود ندارد، در ا...

آموزش نصب KVM Virtualizor
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش نصب KVM Virtualizor

یکی از قدرتمند ترین مجازی ساز هایی که به همراه KVM نصب می شود، KVM Virtualizor است که امکانات بسیار خوبی در اختیار ما قرار می دهد. در این مقاله با آموزش نصب KVM...

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7

در مقاله امروز قصد داریم نحوه نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos 7 را به شما آموزش دهیم. در این آموزش ابتدا به صورت مختصری کنترل پنل CPanel و کنترل پنل Direct...

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت

Restore یا بازگردانی بکاپ ها یکی از امکانات هر سرویس میزبانی وب است، که بسیار نیز مورد استفاده قرار می گیرد. دلایلی مختلفی برای نیاز به ریستور کردن بکاپ وجود دا...

مقایسه VPN با VPS
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مقایسه VPN با VPS

VPS و VPN مفاهیمی هستند که با وجود آنکه کلمات اختصاری آنها مشابه است، هر یک از آنها به دو نوع خدمات بسیار متفاوت اشاره می کنند.پیش از انجام مقایسه بین سرور مجاز...

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای دیجیتالی امروز، داشتن یک وب سایت با عملکرد مناسب یکی از فاکتورهای کلیدی برای موفقیت در کسب و کار است. اطمینان از عملکرد کامل وب سایت و عدم خرابی های من...

ارتقا امنیت سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ارتقا امنیت سرور مجازی

امنیت یکی از نگرانی های بزرگ برای اکثر مدیران وب سایت ها می باشد. با این حال تنها نگرانی شما نباید محافظت از مدیریت وب سایت باشد، بلکه حفظ امنیت سرور مجازی یا V...

معرفی کامل انواع سیستم عامل ها
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی کامل انواع سیستم عامل ها

سیستم عامل چیست؟سیستم عامل (OS) نرم افزاری است که به عنوان رابط بین اجزای سخت افزار کامپیوتر و کاربر عمل می کند. هر سیستم کامپیوتری باید حداقل یک سیستم عامل برا...

سرور لینوکس ubuntu چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور لینوکس ubuntu چیست؟

یکی از موارد حائز اهمیت در انتخاب یک سرویس میزبانی وب، این است که از چه سیستم عامل سرور مبتنی بر لینوکس در آن سرور استفاده شده است. تصمیم گیری در این زمینه کار...

Vmware چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Vmware چیست؟

مجازی سازی چیست؟مجازی سازی سرور در حال حاضر موضوعی پرطرفدار در دنیای فناوری اطلاعات است و محبوبیت و پذیرش آن به ویژه در محیط های سازمانی همچنان در حال رشد است....

یک سرور مجازی به چه میزان رم، cpu و فضا نیاز دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی به چه میزان رم، cpu و فضا نیاز دارد؟

در زمان خرید سرور مجازی ( VPS ) ممکن است مطمئن نباشید، که به چه میزان منابعی نیاز دارید. در این مقاله آموزشی بررسی خواهیم کرد که به چه میزان منابع RAM، CPU، Dis...

سرور مجازی ویندوز صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور مجازی ویندوز صبا هاست

سرور مجازی یا virtual private server که مخفف آن vps میباشد یک بخش کوچک از یک سرور میباشد. زمانی که شما اقدام به خرید یک سرور مجازی مینمایید همه ای محیط سرور مجا...

چرا باید از سرور مجازی صبا هاست استفاده کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چرا باید از سرور مجازی صبا هاست استفاده کنیم؟

اینترنت یک شبکه ای بسیار وسیع از کامپیوتر های میباشد که در سراسر جهان قرار دارد. زمانی که شما دو سیستم کامپیوتری را به هم دیگر متصل مینمایید و از آنها برای رد و...