بازگشت به بالا

ارسال پیام در واتس اپ

ارسال تیکت پشتیبانی

SabaHost Small Loding

در حال بررسی ...

اطلاعات دامنه

کپی کردن اطلاعات در حافظه

https://sitetop.ir/license
https://sitetop.ir/blog/how-to-improve-website-security

راهکارهایی برای افزایش امنیت وب سایت

در سال های اخیر، ایجاد وب سایت ها از طریق سیستم های مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس و جوملا بسیار آسان است. همین امر باعث شده است که بسیاری از صاحبان مشاغل اقدام به راه اندازی وب سایت نمایند.
هنگامی که مشتریان از پرداخت آنلاین استفاده می کنند، باید از ایمن بودن داده های خود اطمینان حاصل نمایند.
هیچ روشی نمی تواند ضمانت کند که وب سایت شما برای همیشه از حمله هکرها ایمن خواهد بود؛ با این حال استفاده از روش های پیشگیرانه آسیب پذیری سایت شما را کاهش می دهد. 


مهمترین مشکلات امنیتی در وب

در ادامه به بررسی مهمترین مشکلات امنیت وب که باید از آن آگاه باشید، می پردازیم و توصیه هایی در مورد چگونگی کاهش آنها ارائه خواهیم کرد.


 • Injection flaws

 Injection flaws ناشی از شکست در فیلتر کردن ورودی نامعتبر است. این  موضوع زمانی رخ می دهد که داده های بدون فیلتر را به  SQL server( SQL injection )، به مرورگر (XSS که بعداً در این مورد صحبت خواهیم کرد)، به LDAP server ( LDAP injection ) یا هرجای دیگر ارسال کنید. مشکل در اینجا این است که مهاجم می تواند دستوراتی را به این قسمت ها تزریق کند. در نتیجه اطلاعات از بین رفته و اطلاعات ربوده می شود.
برای پیشگیری از این موضوع میبایست هر چیزی که برنامه شما از منابع نامعتبر دریافت می کند باید فیلتر شود، ترجیحاً طبق لیست سفید. شما تقریباً نباید از لیست سیاه استفاده کنید.
ازآنجا که انجام فیلترینگ بسیار سخت است (مانند رمزنگاری)، معمولا توصیه می گردد که به توابع فیلترینگ فریم ورک خود تکیه کنید. 


 • Cross Site Scripting ( XSS )

در این نوع از حمله که بسیار رایج است، برنامه مهاجم کد های جاوا اسکریپت را به سایت تزریق می کند. هنگامی که این ورودی به کاربر بازگردانده شود، مرورگر کاربر آن را اجرا می کند و می تواند منجر به سرقت اطلاعات کاربر گردد.
در این حمله با باز کردن یک صفحه وب سایت و یا کلیک روی یک لینک کدی به صورت مخفی روی کامپیوتر کاربر اجرا میشود که می‌تواند اطلاعات مهمی را از سیستم کاربر سرقت کند. هکرها با استفاده از این حمله، کوکی‌ها را سرقت می کنند و از طریق آنها به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا میکنند.
هنگامی که کاربر وارد یک حساب اینترنتی مانند ایمیل، حساب بانکی یا حساب های دیگر میشود اطلاعاتی (کوکی ها) روی کامپیوتر کاربر ذخیره می شود.
یک راه حل ساده برای امنیت وب وجود دارد، تگ های HTML را به سرویس گیرنده باز نگردانید. این راه حل باعث جلوگیری از HTML injection نیز می گردد.
ایجاد فیلتر درinput ها، رمزگذاری داده ها در خروجی، استفاده از response header های مناسب و استفاده از CSP یا سیاست های امنیت محتوا از جمله راه حل های جلوگیری از این نوع حملات است.


 • Cross Site Request Forgery ( CSRF )

CSRF یا جعل درخواست میان‌ وب گاهی، نوعی از حمله است که به موجب آن مرورگر توسط طرف دیگری فریب داده می شود تا از اختیارات خود سوء استفاده کند. به عنوان مثال، یک سایت شخص ثالث می تواند باعث شود مرورگر کاربر از اختیارات خود برای انجام کاری برای مهاجم استفاده کند.

CSRF هنگامی رخ می دهد که یک وب سایت، ایمیل، وبلاگ، پیام یا برنامه مخرب باعث می شود مرورگر وب کاربر هنگامیکه کاربر احراز هویت می شود، اقدامی  ناخواسته را در یک سایت مورد اعتماد انجام دهد. 

حمله CSRF به این دلیل می تواند به درستی عمل کند زیرا درخواست های مرورگر به طور خودکار شامل همه کوکی ها از جمله کوکی های  session است. بنابراین، در صورت احراز هویت کاربر در سایت، سایت نمی تواند بین درخواست های مجاز قانونی و درخواست های احراز هویت جعلی تمایز قائل شود. 

این حمله هنگامی که از مجوز مناسب استفاده شود، خنثی می گردد. این بدان معناست که مکانیسم پاسخ به چالش یا challenge-response برای تأئید هویت و اختیار درخواست کننده مورد نیاز است. 

برای جلوگیری از این نوع حملات بررسی نمایید:

 • در صورتیکه فریمورک شما دارای حفاظت CSRF داخلی است، از آن استفاده کنید.
 • برای نرم افزارهای stateful از synchronizer token pattern استفاده کنید.
 • برای نرم افزارهای stateless از double submit cookies استفاده کنید.
 • از درخواست های GET برای تغییر state استفاده نکنید.
 • حداقل یک mitigation از بخش Defense in Depth Mitigations را پیاده سازی کنید.


چگونه امنیت وب سایت را افزایش دهیم؟

 • نرم افزار و افزونه ها را به روز نگه دارید.

تعداد زیادی از وب سایت ها به دلیل قدیمی بودن نرم افزار آسیب می بینند. هکرها و ربات های احتمالی به صورت مداوم در حال اسکن سایت ها برای حمله هستند.
به روز رسانی برای سلامت و امنیت وب سایت شما بسیار مهم است. اگر نرم افزار یا برنامه های سایت شما به روز نیست، سایت شما ایمن نمی باشد. بنابراین تمام درخواست های به روز رسانی نرم افزار و افزونه ها را جدی بگیرید.
به روز رسانی ها اغلب شامل ارتقا امنیتی و تعمیر قسمت های آسیب پذیر است. وب سایت خود را برای بروزرسانی بررسی کنید یا افزونه اعلان به روز رسانی را اضافه کنید. برخی از پلتفرم ها اجازه می دهند به روز رسانی خودکار انجام شود که گزینه دیگری برای اطمینان از امنیت وب سایت است.


 • HTTPS و گواهی SSL اضافه کنید.

برای ایمن نگه داشتن وب سایت خود، به یک URL امن نیاز دارید. اگر بازدیدکنندگان سایت شما پیشنهاد ارسال اطلاعات خصوصی خود را می دهند، به HTTPS نیاز دارید نه HTTP.


 • HTTPs چیست؟

 HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) پروتکلی است که برای تامین امنیت اینترنت استفاده می شود. HTTPS مانع از وقفه ها و اختلال ها در هنگام انتقال محتوا می شوند.
برای ایجاد اتصال آنلاین ایمن، وب سایت شما همچنین به گواهی SSL نیاز دارد. اگر وب سایت شما از بازدیدکنندگان می خواهد که ثبت نام کنند یا هر نوع  تراکنش را انجام دهند، باید اتصال خود را رمزگذاری کنید.


 • SSL چیست؟

SSL (Secure Sockets Layer) یکی دیگر از پروتکل های ضروری سایت است. SSL اطلاعات شخصی بازدید کننده بین وب سایت و پایگاه داده را رمزگذاری می کند تا از خوانده شدن اطلاعات توسط دیگران در هنگام انتقال جلوگیری گردد.
همچنین دسترسی افراد بدون مجوز به داده ها را سلب می کند.برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می کنیم مقاله SSL چیست؟ را مطالعه فرمایید.


 •  یک رمز عبور هوشمند انتخاب کنید.

به دلیل اینکه تعداد زیادی وب سایت، پایگاه های داده و برنامه ها به رمز عبور نیاز دارند ، بسیاری از افراد از رمز عبور یکسان در همه مکان ها استفاده می کنند تا اطلاعات ورود به سیستم خود را به خاطر بسپارند. این یک اشتباه امنیتی بزرگ است.
برای هر درخواست ورود به سیستم جدید، یک رمز عبور منحصر به فرد ایجاد کنید. با گذرواژه های پیچیده و تصادفی که حدس زدن آن مشکل است، آشنا شوید؛ سپس آنها را در خارج از دایرکتوری وب سایت ذخیره کنید.
به عنوان مثال، ممکن است از ترکیب 14 رقمی حروف و اعداد به عنوان رمز عبور استفاده کنید. سپس می توانید رمز عبور را در یک فایل آفلاین، تلفن هوشمند یا رایانه دیگری ذخیره کنید.
CMS شما ورود به سیستم را درخواست می کند و شما باید یک رمز عبور هوشمند انتخاب کنید.

از استفاده هرگونه اطلاعات شخصی در داخل گذرواژه خود خودداری کنید. از تاریخ تولد یا نام حیوان خانگی خود استفاده نکنید.
پس از سه ماه یا زودتر، گذرواژه خود را به رمز دیگری تغییر دهید و سپس تکرار کنید. گذرواژه های هوشمند طولانی هستند و باید حداقل دوازده کاراکتر باشند. رمز عبور شما باید ترکیبی از اعداد و نمادها باشد. مطمئن شوید از حروف بزرگ و کوچک  استفاده می کنید.
هرگز از یک رمزعبوردوبار استفاده نکنید و آن را با دیگران به اشتراک نگذارید.

اگر مدیر CMS هستید، اطمینان حاصل نمایید که همه کارکنان رمزهای عبور خود را به طور مکرر تغییر می دهند.


 • از میزبان وب امن استفاده کنید.

نام دامنه وب سایت خود را به عنوان آدرس خیابان در نظر بگیرید. همانطور که برای ساختن یک خانه در مورد زمین تحقیق می کنید، باید میزبان های وب احتمالی را بررسی کنید تا هاست مناسب خود را پیدا کنید.
شما میبایست هاستی را انتخاب نمایید که ویژگی های امنیتی سرور همچون فایروال اختصاصی برای جلوگیری از حملات DDOS، همچنین  WAF اختصاصی را ارائه دهد.  
برای اطلاعات بیشتر در مورد حملات DDOS مقاله انواع حملات DDOS و نحوه جلوگیری از حملات DDOS  را مطالعه فرمایید.


 • WAF چیست؟

WAF یا Web Application Firewall یک فایروال است که بسته های داده در وب سایت یا وب اپلیکیشن را مانیتور، فیلتر و یا مسدود می کند. WAF می تواند مبتنی بر شبکه، مبتنی بر هاست یا مبتنی برفضای ابر باشد. WAF جلوی حملات تحت وب که به سرور صورت می گیرد را گرفته و سایت های حمله کننده را بلاک کند.
 WAF درخواست های پروتکل HTTP را تجزیه و تحلیل می کند وبا استفاده از مجموعه ای از قوانین قسمت های مخرب را مشخص می نماید.  


 •  مزیت های WAF 

 • از وب سایت، در مقابل حملات  ( XSS ) Cross-site scripting محافظت می کند.
 • امنیت وب سایت را در مقابل حملات SQL injection، تأمین می نماید.
 • امنیت وب سایت را در مقابل حملات DDoS تأمین می کند.
 • ازوب سایت در مقابل حملات session hijacking محافظت می کند.

WAF برای تعداد زیادی از شرکت هایی که محصولات خود را از طریق اینترنت ارائه می هند بسیار با اهمیت می باشد. بانکداری آنلاین، ارائه دهندگان پلتفرم های شبکه های اجتماعی و توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه  از جمله مشاغلی هستند که با استفاده از WAF می توانند امنیت داده های خود را تأمین نمایند. 

بسیاری از داده های حساس، مانند داده های کارت اعتباری و سوابق مشتریان در پایگاه داده های بک اند ذخیره می شوند که از طریق وب اپلیکیشن ها قابل دسترسی هستند. مهاجمان اغلب این برنامه ها را برای دسترسی به داده های مرتبط هدف قرار می دهند.

از موارد دیگری که در هنگام انتخاب و خرید هاست باید مورد توجه قرار گیرد، بک آپ گیری منظم و ارتقا ویژگی های امنیتی است.


 • تغییر تنظیمات پیش فرض CMS

شایع ترین حملات علیه وب سایت ها کاملاً خودکار است. آنچه بسیاری از ربات های حمله متکی بر آن هستند این است که کاربران تنظیمات CMS خود را به صورت پیش فرض داشته باشند.

پس از انتخاب CMS خود، فوراً تنظیمات پیش فرض خود را تغییر دهید. تغییرات به جلوگیری از وقوع تعداد زیادی از حملات کمک می کند. تنظیمات CMS  شامل تنظیمات کنترل نظرات و مجوزها است.

یک مثال عالی از تغییر تنظیمات پیش فرض که باید انجام دهید "مجوزهای فایل" است. شما می توانید مجوزها را تغییر دهید تا مشخص شود هر کسی چه کاری را می تواند در یک فایل انجام دهد.
هر فایل دارای سه نوع مجوز است:
Read یا خواندن: مشاهده محتویات فایل.
Write یا نوشتن: محتویات فایل را تغییر دهید.
Execute یا اجرا: فایل یا اسکریپت برنامه را اجرا کنید.
 همراه با تنظیمات پیش فرض مجوز فایل، سه نوع کاربر وجود دارد:
Owner یا مالک: اغلب سازنده فایل است؛ اما مالکیت آن قابل تغییر است. فقط یک کاربر می تواند مالک در یک زمان باشد.
Group یا گروه: هر فایل به یک گروه اختصاص داده شده است. کاربرانی که بخشی از آن گروه خاص هستند به مجوزهای گروه دسترسی خواهند داشت.
Public یا عمومی: بقیه کاربران
کاربران و تنظیمات مجوز آنها را سفارشی کنید. تنظیمات پیش فرض را همانطور که هست نگه ندارید، در غیر اینصورت با مشکلات امنیتی وب سایت روبرو خواهید شد.


 • بک آپ گیری از وب سایت خود

یکی از بهترین روش ها برای ایمن نگه داشتن سایت شما انجام بک آپ گیری ست. شما باید بیش از یک بک آپ در اختیارداشته باشید زیرا هر یک از آنها برای بازیابی وب سایت شما پس از وقوع یک حادثه امنیتی بسیار مهم است.
چندین راه حل مختلف وجود دارد که می توانید برای بازیابی فایل های آسیب دیده یا از دست رفته استفاده کنید.
اطلاعات وب سایت خود را خارج از سایت نگه دارید. بک آپ های خود را در همان سرور وب سایت خود ذخیره نکنید زیرا آنها نیز در برابر حملات آسیب پذیر هستند.

بک آپ وب سایت شما باید در رایانه خانگی یا هارد دیسک باشد. مکانی خارج از سایت برای ذخیره داده ها و محافظت از آن در برابر خرابی های سخت افزاری، هک ها و ویروس ها پیدا کنید.

گزینه دیگر این است که یک بک آپ از وب سایت خود در فضای ابری تهیه کنید. انجام این کار ذخیره اطلاعات را آسان کرده و دسترسی به اطلاعات را از هر کجا امکان پذیر می سازد.
علاوه بر انتخاب مکان مناسب برای بک آپ گیری از وب سایت خود، باید این فرآیند به صورت خودکار و با برنامه ریزی انجام گردد.
میبایست از نسخه بک آپ خود نیز بک آپ بگیرید. با انجام این کار، می توانید فایل ها را از هر نقطه قبل از وقوع هک یا ویروس بازیابی کنید.


 • فایلهای پیکربندی وب سرور خود را بشناسید.

با فایلهای پیکربندی وب سرورخود آشنا شوید. می توانید آنها را در دایرکتوری root وب پیدا کنید. فایل های پیکربندی وب سرور به شما اجازه می دهد  تا سرور را مدیریت کنید. این موارد شامل دستورالعمل هایی برای بهبود امنیت وب سایت شما است.

 انواع مختلفی از فایل ها در هر سرور وجود دارد. با موردی که استفاده می کنید آشنا شوید.

 • وب سرورهای Apache از فایل .htaccess استفاده می کنند.
 • سرورهای Nginx از nginx.conf استفاده می کنند.
 • سرورهای Microsoft IIS از web.config استفاده می کنند.

همه مدیران وب نمی دانند که از کدام وب سروراستفاده می کنند. اگر شما یکی از آنها هستید، از یک اسکنر وب سایت مانند Sitecheck برای بررسی وب سایت خود استفاده کنید. این برنامه بدافزارهای شناخته شده، ویروس ها، وضعیت لیست سیاه، خطاهای وب سایت و موارد دیگر را اسکن می کند.

هرچه اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت فعلی امنیت وب سایت خود داشته باشید، بهتر است و به شما زمان می دهد تا قبل از هرگونه آسیبی به آن رسیدگی نمایید.


 • امنیت شبکه را تقویت کنید.

برای ایجاد امنیت بهتر در وب سایت خود، باید امنیت شبکه خود را تجزیه و تحلیل کنید.

کارکنانی که از رایانه های اداری استفاده می کنند ممکن است ناخواسته مسیری ناامن برای وب سایت شما ایجاد کنند.

برای جلوگیری از دسترسی آنها به سرور وب سایت شما، موارد زیر را در کسب و کار خود در نظر بگیرید:

 • لاگین سیستم های کامپیوتری پس از مدت کوتاهی عدم فعالیت منقضی شود.
 • اطمینان حاصل کنید که سیستم شما هر سه ماه یکبار تغییرات رمز عبور را به کاربران اطلاع می دهد.
 • اطمینان حاصل کنید که همه دستگاه های متصل به شبکه هر بار که متصل می شوند از نظر بدافزار اسکن می شود.

افزونه های امنیتی وردپرس

در حالی که هسته اصلی نرم افزار وردپرس بسیار ایمن است، افزونه ها و تم هایی که نصب می کنید می توانند وب سایت شما را آسیب پذیر کنند.

در ادامه بهترین پلاگین های امنیتی وردپرس برای محافظت از وب سایت شما را جمع آوری کرده ایم.

 

 • Sucuri
 • iThemes Security Pro
 • Jetpack Security
 • WPScan
 • Wordfence
 • BulletProof Security
 • All In One WP Security & Firewall
 • Google Authenticator

 

WPA چیست؟

Wi-Fi Protected Access  یک استاندارد امنیتی است که برای دستگاه هایی با اینترنت بی سیم مانند دستگاه های تلفن همراه طراحی شده است. WPA جانشین پروتکل امنیتی قدیمی تر Wired Equivalent Privacy (WEP) است که تمام داده های منتقل شده از طریق اتصال بی سیم را برای امنیت رمزگذاری می کند.

تاثیر امنیت سایت بر سئو

بحث اول تامین امنیت کلی و یا ساختاری سایت و بحث دوم تامین امنیت در خصوص تبادلات اطلاعاتی برای کاربران است. در حالت اول به واسطه اقداماتی که صورت می گیرد درصد هک شدن وب سایت به حداقل می رسد و در شرایط دوم به واسطه یک گواهی امنیتی، اطلاعات رد و بدل شده توسط کاربران رمزنگاری می شوند. به طور کلی اگر امنیت سایت شما برقرار و خیلی عالی باشد، تاثیر مثبتی بر روی سئو سایتتان ندارد، ولی اگر وب سایت شما از نظر امنیتی ضعیف باشد می تواند اثر منفی بر روی سئو سایت شما بگذارد. 

در حالت دوم بحث استفاده از گواهی امنیتی SSL است، که استفاده از آن با رعایت یک سری دستورالعمل می تواند تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت ما بگذارد.

تأثیرات مثبت گواهی نامه امنیتی SSL به شرح زیر است:

 • تمامی صفحات HTTP به صورت 301 به صفحات HTTPS ریدایرکت شوند.
 • بهتر است از گواهی نامه امنیتی SSL رایگان استفاده نکنید.
 • خطایی از جانب گواهی وجود نداشته باشد و در گوگل به رنگ سبز نشان داده شود.
 • گواهی امنیتی مورد استفاده برای مرورگر های معتبر قابل شناسایی باشد.

به موارد زیر برای تامین امنیت سایت خود توجه کنید:

 • از امنیت هاست خود مطمئن شوید بهتر است هاست خود را از شرکت های معتبر تهیه کنید.
 • از سیستم مدیریت محتوای معتبر استفاده کنید( مانند: وردپرس ، جوملا و... )
 • به هیچ وجه از کد های نال شده و افزونه های نامعتبر استفاده نکنید.
 • ابزار های مورد استفاده برای وب سایت خود را مدام بروز رسانی کنید.
 • درخصوص تامین امنیت وب سایت خود همواره اطلاعاتتان را بروز نگه دارید.

جمع بندی

در این مقاله مهمترین راهکارهای امنیت وب سایت و مهمترین مشکلات امنیتی در وب مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین با توجه به استفاده بسیاری از مشاغل از وب سایت های وردپرسی افزونه های امنیتی ورد پرس معرفی گردید.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. اگر سوالی دارید که در این مقاله پاسخش را پیدا نکردید، در قسمت کامنت ها سوال خود را مطرح کنید، کارشناسان ما در کمتر از چند دقیقه به سوالات پاسخ خواهند داد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

موفق باشید. 


جدیدترین مطالب

مطالب مرتبط

هاست ویندوز چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست ویندوز چیست ؟

هاست ویندوزی چیست و چرا برخی از توسعه دهندگان از آن استفاده می کنند؟ زمانی که می خواهید برای کسب و کار و سایت خود پلنی را برای میزبانی انتخاب کنید، دو نوع هاست...

تفاوت هاست وردپرس و هاست لینوکس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت هاست وردپرس و هاست لینوکس

فرق بین هاست اشتراکی یا لینوکس با هاست وردپرس چیست؟ حتماً تا بحال به پلن هایی برخورد کرده اید که از عبارت هاست وردپرسی، استفاده کرده باشند. اما آیا می دانید کار...

راهنمای خرید دامنه
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای خرید دامنه

راهنمای خرید دامنه به شما کمک میکند تا دامنه های را انتخاب کنید که باعث گسترش فعالیت شما و افزایش رونق بازدید وبسایتتان میشود.در ابتدا توضیحاتی را راجع به دامنه...

راهنمای قدم به قدم خرید سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای قدم به قدم خرید سرور مجازی

راهنمای خرید سرور مجازی در این مقاله به دو صورت اینفوگرافیک و متن برای شما همراهان عزیز فراهم شده است. به صورتی که ابتدا با کاربردها و انواع سرور مجازی آشنا شده...

راهنمای قدم به قدم خرید سرور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای قدم به قدم خرید سرور اختصاصی

راهنمای خرید سرور اختصاصی در این مقاله به دو صورت اینفوگرافیک و متن برای شما همراهان عزیز فراهم شده است. به صورتی که ابتدا با مزایای سرور اختصاصی آشنا شده و سپس...

بهترین هاست کدام است؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بهترین هاست کدام است؟

کدام هاست بهترین گزینه برای میزبانی سایت ماست؟ این روزها، داشتن یک وب سایت به یک اصل حیاتی برای بسیاری از کسب و کارها تبدیل شده است، اما برای داشتن یک وب سایت،...

آموزش صفر تا صد طراحی سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش صفر تا صد طراحی سایت

آموزش تصویری صفر تا صد طراحی سایت همراه با توضیحات کامل و قدم به قدم، در این مقاله برای شما عزیزان فراهم شده است. اگر بخواهیم کسب و کار آنلاینی را برپا کنیم، یا...

سیستم عامل ابونتو چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سیستم عامل ابونتو چیست؟

ابونتو توزیعی دابیان بیس از لینوکس است. این سیستم عامل از طریق شرکت Canonical پشتیبانی می شود. ابونتوبه دلیل مناسبت برای افراد تازه کار بسیار شهرت دارد. این سیس...

PAGE EXPERIENCE و تاثیر آن بر سئو
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

PAGE EXPERIENCE و تاثیر آن بر سئو

در سال 2021، الگوریتم جستجوی گوگل در حال بروز رسانی جدیدی است که معیار Page Experience یا تجربه صفحه را به عنوان یکی از سیگنال های مهم در رتبه بندی وب سایت ها ق...

هاست وردپرس چه مزایایی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست وردپرس چه مزایایی دارد؟

یکی از سرویس های میزبانی وب که بسیار بحث بر انگیز است، هاست وردپرس می باشد، که در صباهاست نیز به مشتریان ارائه می گردد. با توجه به اینکه بسیاری از افراد هنوز مت...

نحوه ی ارسال تیکت پشتیبانی در صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه ی ارسال تیکت پشتیبانی در صبا هاست

اغلب شرکت های ارائه دهنده ای خدمات از مدت ها قبل از سیستم تیکتینگ به منظور ارتباط با کاربران استفاده مینمایند. امّا مهم ترین مسئله در رابطه با این موضوع این میب...

SSID وای فای چیست؟ لاگین، تغییر و یا مخفی کردن نام شبکه
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

SSID وای فای چیست؟ لاگین، تغییر و یا مخفی کردن نام شبکه

SSIDهمان نام شبکه وای فای است که به وسیله آن می توانیم مودم خود را از میان چنیدن شبکه بیابیم.هنگامی که قصد داریم به یک شبکه وای فای متصل شویم، به وسیله نام آن،...

فرمت یا فایل png چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

فرمت یا فایل png چیست؟

فرمت یا فایل png چیست و چه کاربردهایی دارد؟ قطعاً بارها با تصاویری رو به رو شده اید که پسوند آنها png باشد؛ این فرمت یکی از پرکاربردترین فرمت ها در بین تصاویر د...

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی

Solidcp در سال 2016 جهت به عنوان یک پنل جدید از کنترل پنل website panel راه اندازی شد. هدف از راه اندازی، ایجاد یک کنترل پنل با ثبات و پایدار برای ترکیب سرور ها...

آموزش گوگل آناتلیکس 4 ( GA4 )
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش گوگل آناتلیکس 4 ( GA4 )

آموزش گوگل آنالتیکس 4 ( GA4 ) یکی از مهمترین و جذاب ترین مطالبی است که با توجه به پیچیدگی های نسخه جدید گوگل آنالتیکس، مخاطب زیادی را به سمت خود جذب کرده است. ب...

نحوه تنظیم DNS در پنل های مختلف
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه تنظیم DNS در پنل های مختلف

نحوه تنظیم DNS در پنل های مختلف، موضوعی است که ممکن است برای بسیاری از وب مستران عزیز دشوار یا گنگ به نظر آید. پس پیش از آن که به تنظیم رکورد های dns بپردازیم،...

حملات DDoS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

حملات DDoS چیست؟

این روز ها کمتر اسم حملات DoS به گوش ما می خورد، و دلیل آن استفاده هکر ها از حملات شدید تر و گسترده تر با توانایی تخریب بالاتر به نام DDoS می باشد. در این مقاله...

آموزش تغییر آدرس سایت در وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تغییر آدرس سایت در وردپرس

ممکن است دلایل مختلفی باعث شده باشد که بخواهیم آدرس سایتمان را تغییر دهیم، از جمله تغییر دامنه، انتقال به یک ساب دامین، بروز رسانی از WWW به بدون www، انتقال فا...

آموزش ریست هاست سی پنل و پلسک
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش ریست هاست سی پنل و پلسک

ریست هاست سی پنل و پلسک یکی از رایج ترین سوالات یا مشکلاتی است که برخی از وب مستران با آن مواجه می شوند. حتما تا بحال برایتان پیش آمده که به هر دلیلی بخواهید تم...

آموزش تغییر دامنه اصلی هاست سی پنل و پلسک
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تغییر دامنه اصلی هاست سی پنل و پلسک

تغییر دامنه اصلی هاست در سرویس های لینوکس و ویندوز یکی از موضوعاتی است که ممکن است برای برخی از کاربران حائز اهمیت باشد. در این مقاله در ابتدا روش تغییر دامنه ا...

بازیابی ایمیل حذف شده
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بازیابی ایمیل حذف شده

حتماً این سوال برایتان پیش آمده که چگونه ایمیل پاک شده را برگردانیم؟ اکثر ما یک حساب gmail داریم که روزانه ده ها و یا صدها ایمیل در آن دریافت و ارسال می کنیم. ا...

چطور متوجه افت رنکینگ سایت شویم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چطور متوجه افت رنکینگ سایت شویم؟

چطور افت رتبه سایت را شناسایی کرده و مشکل را برطرف کنیم؟ تا بحال برایتان پیش آمده که متوجه شوید که مدتی است در نتایج صفحه اول موتورهای جستجو مخصوصاً گوگل نمایشی...

ایمن سازی فایل wp-config وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ایمن سازی فایل wp-config وردپرس

آیا شما هم قصد محافظت از سایت وردپرسی تان را دارید؟ حتماً با انواع حملات هکرها آشنا هستید، و می خواهید از فایل های خود در مقابل این حملات محافظت کنید. راه های م...

suspend کردن اکانت در ssh
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

suspend کردن اکانت در ssh

در برخی مواقع بنا به دلایلی ممکن است نیاز باشد اکانتی را در سرور مسدود کنیم که باعث بروز اختلال در سرور شده و دسترسی ساسپند کردن در whm برای ما وجود ندارد، در ا...

آموزش ریستور بکاپ در jetbackup
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش ریستور بکاپ در jetbackup

یکی از پلاگین های کاربردی در کنترل پنل cpanel، جت بکاپ است که ابزاری به منظور تهیه بکاپ از قسمت های مختلف و بازگردانی بکاپ ها می باشد. برخی شرکت های هاستینگ مان...

نحوه بک آپ گیری در هاست ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه بک آپ گیری در هاست ویندوز

بکاپ گیری یا تهیه نسخه پشتیبان از هاست، یکی از مهم ترین، ضروری ترین و اولین کارهایی هست که هر مدیر سایتی باید انجام بده. Backup یا نسخه پشتیبان، زمانی به کمک ما...

آموزش تغییر دامنه در وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تغییر دامنه در وردپرس

تغییر دادن دامنه برای یک سایت وردپرسی، تنها به تغییر آدرس ها در تنظیمات وردپرس نبوده و لازم است تنظیمات دیگری نیز انجام دهیم تا تمامی لینک ها و آدرس های سایت از...

آموزش آپلود از طریق ftp
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش آپلود از طریق ftp

آپلود اطلاعات بر روی هاست یا سرور بسیار مهم است چرا که اطلاعات مورد نیاز کسب و کار ما قرار است بارگزاری شود ولی شاید پیش آمده باشه واسمون که در موقع آپلود فایل...

ساخت اکانت هاست در دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ساخت اکانت هاست در دایرکت ادمین

در مقاله امروز قصد داریم آموزش ساخت هاست در دایرکت ادمین را آموزش دهیم، که آموزشی برای مدیران سرور ها و مدیران سرویس های نمایندگی می باشد. این آموزش نیاز به دست...

مشاهده پارک دامنه ها در WHM
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مشاهده پارک دامنه ها در WHM

شاید برای شما به عنوان یک مدیر سرور و یا ارائه دهنده خدمات میزبانی وب، پیش آمده باشد، که به دسترسی به لیست کلیه دامنه هایی که بر روی سرور شما پارک (Park) شده ان...

آموزش ساخت DNS اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش ساخت DNS اختصاصی

یکی از سوالاتی که کاربران صباهاست در بخش نمایندگی هاست لینوکس همواره داشتند، آموزش ساخت DNS اختصاصی بوده است. بنابراین ما تصمیم گرفتیم در مقاله آموزشی امروز، نح...

PAGE EXPERIENCE و تاثیر آن بر سئو
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

PAGE EXPERIENCE و تاثیر آن بر سئو

در سال 2021، الگوریتم جستجوی گوگل در حال بروز رسانی جدیدی است که معیار Page Experience یا تجربه صفحه را به عنوان یکی از سیگنال های مهم در رتبه بندی وب سایت ها ق...

حملات DoS چه نوع حملاتی هستند؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

حملات DoS چه نوع حملاتی هستند؟

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد، که توسط شرکت هاستینگ پیامی با عنوان بروز حمله DoS بر روی سرور میزبان سایت خود دریافت کرده باشید. حملات زیادی توسط هکر ها به خصو...

پینگ تایم چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

پینگ تایم چیست؟

زمانی که بازدید کنندگان وارد وب سایتی می شوند، انتظار دارند، سایت مورد نظر با سرعت خوبی برای آن ها بارگذاری شود. یکی از مواردی که به وب مسترها امکان بررسی سرعت...

رایج ترین خطاهای وب سایت و نحوه رفع آنها
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

رایج ترین خطاهای وب سایت و نحوه رفع آنها

خطاهای وب سایت یکی از چالش هایی است که هر مدیر و توسعه دهنده وب با آن مواجه می گردد و در برخی از مواقع ممکن است باعث ایجاد مشکلات بسیار و اختلال در خدمات رسانی...

شورت کاتهای لینوکس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

شورت کاتهای لینوکس

کار با سیستم عامل لینوکس برای مدیران سرور ها از طریق کیبورد و میانبر ها یا shortcuts بسیار ساده تر از کار با ماوس می باشد. بنابراین مدیران سرور ها و لینوکس کار...

کاربرد ابزار jetpack برای وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

کاربرد ابزار jetpack برای وردپرس

یکی از افزونه های قدرتمند در زمینه بهبود و افزایش سرعت سایت های وردپرسی، افزونه JetPack می باشد، که با بهینه سازی محتوا، کشینگ و ... تأثیر چشم گیری بر افزایش تر...

xml چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

xml چیست؟

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد، که در پوشه دانلود های خود، با فایل هایی با پسوند .xml مواجه شده باشید. در این مقاله قصد داریم، که شما را با فایل های XML و کارب...

اصلاح پیوند های شکسته وب سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

اصلاح پیوند های شکسته وب سایت

اگر صاحب یک وب سایت هستید، اصلی ترین الویت شما باید ارائه یک تجربه کاربری یا UX ( User Experience ) عالی به کاربران باشد. متأسفانه لینک های شکسته در سایت ها می...

افزایش سرعت و عملکرد وب سایت های وردپرسی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

افزایش سرعت و عملکرد وب سایت های وردپرسی

شما زمان بسیار کمی برای نشان دادن محتوای وب سایت خود به کاربران و متقاعد کردن آنها برای ماندن در وب سایت خود دارید. کاربران احتمالاً یک وب سایت کند را قبل از لو...

آموزش ساخت صفحات ارور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش ساخت صفحات ارور اختصاصی

صفحات خطا از نظر بهینه سازی برای موتور های جستجو و سئو گزینه مناسبی نیستند، و هیچ پوئن مثبتی نیز برای وب سایت ها ندارند. با این حال هر وب سایتی ممکن است بنابر د...

آموزش نصب Apache tomcat
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش نصب Apache tomcat

نصب نرم افزار هایی به ویژه مواردی مانند Java servlet می تواند، کمی پیچیده و دشوار باشد. در مراحل نصب می بایست، اطمینان حاصل کنید، که روند نصب به درستی در حال ان...

فشرده سازی Gzip چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

فشرده سازی Gzip چیست؟

شاید دو ثانیه زمان زیادی به نظر نرسد. با این حال، وقتی نوبت به وبسایت شما می رسد، اتفاقات زیادی در این مدت کوتاه میتواند رخ دهد.به گفته گوگل، افزایش زمان بارگذا...

آموزش جلوگیری از دریافت اسپم در وردپرس و هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش جلوگیری از دریافت اسپم در وردپرس و هاست

همه ما از کامنت ها یا پیام های اسپم بیزاریم! اگر از کنترل پنل های cPanel یا Plesk استفاده می کنید، در این پست آموزشی، چند روش سریع و آسان برای جلوگیری از اسپم ه...

رفع مشکلات google core web vitals
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

رفع مشکلات google core web vitals

Core Web Vitals گوگل به صاحبین وب سایت ها و سئو کار ها در بهبود تجربه کاربری و کیفیت وب سایت ها بسیار کمک می کند. معیار هایی که این ابزار دارد، در واقع معیار ها...

آموزش دریافت درگاه پرداخت اینترنتی برای سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش دریافت درگاه پرداخت اینترنتی برای سایت

امروزه، افراد زیادی ترجیح می دهند زمان خود را برای خرید به صورت حضوری صرف نکنند و در عوض خرید کالاها یا خدمات را به صورت آنلاین و از خانه خود انجام دهند. این مو...

آموزش غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10 از طریق رجیستری
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10 از طریق رجیستری

ویندوز ده شامل یک مجموعه از سیستم های عامل های کامپیوتر میباشد که به وسیله ای شرکت میکرو سافت تولید و طراحی شده است. این ویندوز جزئی از سری خانواده ای NT میباشد...

مشخصات سیستم در ویندوز 10
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مشخصات سیستم در ویندوز 10

بعد از اینکه شرکت مایکرو سافت ویندوز 8 و 8.1 را به بازار ارائه نمود همه در انتظار بودند که این شرکت ویندوزی با نام ویندوز 9 به بازار ارائه کند. ولیکن بر خلاف ان...

ذخیره سازی ابری اطلاعات چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ذخیره سازی ابری اطلاعات چه کاربردی دارد؟

گسترش دنیای دیجیتال موجب شده است که شیوه های نقل و انتقال قدیمی کمتر مورد استفاده قرار گیرد. از اینرو روش های قدیمی جای خود را به شیوه های جدید و مدرن داده اند....

انواع حملات DDoS
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

انواع حملات DDoS

حملات DDoS نوعی حمله هکری در سطح شبکه به منظور از کار انداختن سرور یا وب سایتی می باشند، که توسط تعدادی کامپیوتر متصل به شبکه که در اختیار هکر قرار گرفته اند، ب...

نحوه جلوگیری از حملات DDoS
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه جلوگیری از حملات DDoS

جلوگیری از حملات DDoS که بسیار مخرب نیز می باشند، و می توانند سرور ها یا شبکه های اینترنتی را از کار بیاندازند، کار بسیار دشواری است. در واقع می توان گفت، راه ح...

چطور امنیت سایتمان را تقویت کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چطور امنیت سایتمان را تقویت کنیم؟

داده یا Data یکی از ارزشمند ترین محتوا ها برای مجرمان سایبری و هکر ها می باشد، که برای دستیابی به آن تلاش زیادی می کنند. وقتی به داده های یک وب سایتی دسترسی پید...

پروکسی سرور چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

پروکسی سرور چیست؟

پروکسی سرور یک دروازه بین کاربران و اینترنت فراهم می کند. درواقع پروکسی سرور یک سرور است که از آن به عنوان "واسطه" یاد می شود.پروکسی سرور یک سیستم رای...

تفاوت SSL پولی با SSL رایگان
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت SSL پولی با SSL رایگان

آیا می دانستید، که هکر ها در هر 39 ثانیه و به طور متوسط 22244 بار در روز به رایانه های متصل به شبکه حمله می کنند؟امنیت موضوعی است، که همیشه مهم بوده است. بنابرا...

راهنمای انتخاب و خرید گواهی SSL
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای انتخاب و خرید گواهی SSL

یکی از بهترین روش های امنیت سایبری برای وب سایت ها، افزودن گواهینامه امنیتی SSL یا Secure Sockets Layer می باشد. با این حال، انتخاب بین گواهی SSL رایگان و پولی...

افزایش امنیت وب سایت های وردپرسی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

افزایش امنیت وب سایت های وردپرسی

در حالی که نرم افزار وردپرس بسیار ایمن است و به طور منظم توسط صدها توسعه دهنده بررسی می شود، کارهای زیادی را می توان برای حفظ امنیت سایت انجام داد.یک سایت وردپر...

انواع بدافزار و راههای جلوگیری از آنها
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

انواع بدافزار و راههای جلوگیری از آنها

Malware یا نرم افزار مخرب، مخفف "malicious software" است. Malware هر نرمافزار ناخواسته ای در رایانه ما است که اغلب برای ایجاد آسیب طراحی شده است. از گ...

راه های مقابله با ایمیل اسپم
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راه های مقابله با ایمیل اسپم

این امکان وجود دارد که در طی روز هزاران ایمیل و پیامک تبلیغاتی برای شما ارسال گردد. که در واقع این ایمیل ها بدون اینکه گیرنده آن را سفارش دهد ارسال میگردد. این...

نحوه تغییر پسورد سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه تغییر پسورد سی پنل

دسترسی های غیر مجاز به داده ها و اطلاعات از بزرگترین و مهم ترین مشکلاتی است. که اشخاص فعال در زمینه فناوری ممکن است با آن روبرو شوند. در بعضی از موارد این احتما...