بازگشت به بالا

ارسال پیام در واتس اپ

ارسال تیکت پشتیبانی

SabaHost Small Loding

در حال بررسی ...

اطلاعات دامنه

کپی کردن اطلاعات در حافظه

https://sitetop.ir/license
https://sitetop.ir/blog/the-best-tools-for-website-analysis

ابزارهای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

بخش زیادی از فرایند تجارت و تأمین کالاهای مورد نیاز جامعه به صورت اینترنتی انجام می شود. در این راستا فروشگاه های آنلاین بسیاری وجود دارند که در حال فروش محصولات خود از طریق پلتفرم ها و وب سایت ها هستند. راه دستیابی به این فروشگاه ها در وهله اول گوگل است. گوگل هم جای بسیار کمی برای نشان دادن نتایج خود دارد. 

بنابراین رقابت بر سر رتبه های بالاتر آن افزایش می یابد. آمارها نشان می دهد 85 درصد از کلیک ها روی سه لینک اول است. برای این جایگاه یک وب سایت با شرایطی را داشته باشد که گوگل هرگز اعلام نمی کند. علم سئو با حدس و گمان و تحلیل های آماری که محققین انجام داده اند در این راستا شکل گرفت. 

سئو نوعی از بازاریابی درونگراست. سئو یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو؛ یعنی سایت را طوری طراحی و مدیدیت کنیم و چه کارهایی انجام دهیم تا رتبه سایت در نتیجه جستجوی گوگل به صدر لیست تا حد ممکن نزدیک تر باشد. یکی از کارهایی که هر سئو کار انجام می دهد آنالیز سایت و رقباست. 

این کار از هر کسی بر نمی آید و توان کدنویسی بالایی نیاز دارد اما ابزارها نرم افزار ها و افزونه هایی طراحی شدند که با یک اینترفیس بسیار خوب می توانند گزارش های تصویری معرکه ای را به راحتی در اختیار ما قرار دهد. در مقاله حاضر قصد داریم درباره ابزارهای بسیار معروفی که در زمینه آنالیز سئو وجود دارند صحبت کنیم. این ابزارها در برخی موارد رایگان و در کل پولی هستند. 

1. گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)

این ابزار رایگان گوگل با داشتن یک اکانت یا ایمیل گوگل قابل دستیابی است. یکی از بهترین ابزارها که تقریباً می تواند نیاز اکثر تحلیلگران را برآورده کند. 

آنالیتیکس اطلاعات و آمارهای خوبی درباره کاربران و بازدید کنندگان تهیه و نشان می دهد. گوگل آنالیتیکس اطلاعات را در طبقه های مختلف بررسی کرده و پیگیری می کند. 

 • Real-Time (بررسی لحظه به لحظه):
  اطلاعات این قسمت، به صورت آنلاین و لحظه ای نشان داده می شود. در این بخش می توانیم ببینیم در لحظه چند نفر در سایت ما حضور دارند و در حال انجام چه کاری هستند. صفحات فعال، مکان فعلی، تعداد صفحات دیده شده توسط این کاربران به صورت لحظه ای نشان می دهد. 
 • Audience (مخاطبان):
  بخش مخاطبان اطلاعاتی درباره افراد بازدید کننده از سایت به ما می دهد. مانند جنسیت، علاقمندی ها، مدت زمان ماندن در سایت، تعداد کاربران آنلاین و بانس ریت. 
 • Acquisition (نحوه جذب):
  مسیرهای راه یابی کاربر به سایت چه بوده است؟ این بخش اطلاعات مورد نظر را به ما می دهد. نشان می دهد که ورودی و ترافیک سایت بیشتر از چه راه هایی وارد سایت شده اند. 
 • Behavior (رفتار):
  این بخش رفتار کاربر در سایت را نشان می دهد. که از زمانی که وارد سایت می شود دقیقا چه صفحاتی را بازدید می کند و در هر صفحه چه کاری انجام می دهد. 
 • Conversions (نرخ تبدیل):

نرخ تبدیل به معنی این است که چه نرخی از کاربران در واقع خرید کرده اند و جزو مشتریان هستند.

باید توجه کنیم که موارد گفته شده تنها بخش کوچکی از توانایی های گوگل آنالتیکس است. ابزار های مختلف گوگل آنالیتیکس زیر مجموعه ای کامل از داده ها در اختیار مدیران سایت قرار می دهد. 

دریایی از داده در گوگل آنالیتیکس وجود دارد برای آشنایی با بخش کوچکی از آن در بخش Acquisition روی گزینه channel کلیک کرده و صفحه ذیل نمایش داده می شود. 

در این صفحه می توانیم لیست پلتفرم هایی که از طریق آن وارد سایت شده اند و درصد هر کدام را ببینیم. بر اساس همین اطلاعات که به سادگی بدست آمده است می توانیم استراتژی بازاریابی خود را طوری بچینیم که از این کانال های پر طرفدار بیشترین استفاده ممکن بشود. 

گوگل آنالتیکس رایگان است، بنابراین وقتی آن را روی سایت نصب کردیم تمام مزایای آن در اختیار ما وجود دارد. گوگل آنالیتیک به صورت اتوماتیک کارهای مربوط به جمع آوری اطلاعات و ثبت و نمایش آنها را انجام می دهد.

2. Google PageSpeed Insights

در گذشته سرعت سایت ها اهمیت چندانی برای گوگل نداشته است. اما امروزه سرعت سایت به یکی از مهمترین فاکتور ها در موفقیت کسب و کار و رتبه بندی در گوگل تبدیل شده است. گوگل به طور واضح بیان می کند که سرعت سایت ها اثر بسیار مهمی در رتبه بندی گوگل دارد. 

از طریق این ابزار سرعت بارگذاری صفحات در دسکتاپ و موبایل نشان داده می شود. با ثبت یو ار ال سایت در نمایش خروجی اطلاعات متعددی نشان داده خواهد شد. 

مقیاس امتیازی که این سایت نشان می دهد 1 تا 100 است. همه ما دوست داریم امتیاز سایتمان نزدیک به 100 شود. این سایت در ادامه گزارشی که می دهد توصیه هایی برای وب مستر دارد که این توصیه ها می توانند به بهبود سایت ما کمک کنند. 

3. Similar Web

در دنیای سئو در حین اینکه سئوی سایت خود را بهبود می دهیم و بررسی های دوره ای روی آن به عمل می آوریم بایستی از طریق همین ابزارها رقبا را نیز مورد بررسی قرار دهیم. در دنیای رقابت اینترنتی از هر ایده ای می توانیم استفاده کنیم. دنیای مجازی دنیای منعطفی است. باید با بازدید مرتب از وب سایت های دیگر نحوه عملکرد سایت های دیگر نیز باید در استراتژی سئو در نظر گرفته شود. 

ابزار سیمیلار وب برای استفاده عموم رایگان است. کار کردن به این ابزار بسیار ساده است. با استفاده از این ابزار می توانیم میزان ترافیک رقبا را بدست اورده و رتبه صفحات آنها را ببینیم. اینگیجمنت سایت های رقیب چگونه است و بسیاری از اطلاعات دیگر از طریق این ابزار بدست می آوریم. 

اطلاعات بسیار زیادی از طریق این ابزار به دست می آید، بنابراین سعی کنید صفحه نتایج را به دقت و با جزئیات بررسی کنید چون این داده‌ها برای بهبود سئو و استراتژی بازاریابی شما در آینده استفاده می ‌شود. 

4. SEO SiteCheckup

فرض کنید سئوی سایتمان را انجام داده‌ایم، اما هنوز آن طور که باید مورد توجه گوگل قرار نگرفته. این مشکل را می توانیم با ابزار Seo Site Checkup برطرف کنیم.

این ابزار سئو قابلیت‌های مختلفی دارد. برخی از قابلیت‌های این برنامه را در ادامه مشاهده می ‌کنید:

 • تجزیه و تحلیل مشکلات مرتبط با سئو
 • مانیتورینگ سئو
 • بررسی رقبا
 • قابلیت ایجاد گزارش‌های مرتبط با سئو

5. گوگل سرچ کنسول (Google Search Console)

گوگل سرچ کنسول ابزاری رایگان است که توسط گوگل به کاربران به صورت رایگان ارائه می شود. نام قبلی سرچ کنسول وب مستر تولز بوده است. آمار های سایت به صورت شسته رفته و ساده در داشبورد گوگل سرچ کنسول نشان داده می شوند. این داشبورد شامل اطلاعات بسیاری از نظر سلامتی فنی سایت است.

در این ابزار مجموع کلیک ها، ایمپرشن ها، نرخ کلیک سایت، و میانگین جایگاه سایت در گوگل در هر بازه زمانی که انتخاب شود نشان داده می شود. سرچ کنسول بخش های زیادی دارد که در ادامه به صورت اجمالی معرفی می شود. 

 • تجزیه و تحلیل جستجو
 • لینک‌های داده شده به سایت شما
 • لینک‌های داخلی
 • جریمه‌های دستی
 • هدف‌گیری بین المللی
 • قابلیت استفاده از سایت در موبایل

در قسمت search result می توانیم عملکرد سایت خود را ببینیم. برای مثال اطلاعات مختلف را در قالب موقعیت های جغرافیایی و کشور، وسیله جستجو و تاریخ آن بدانیم. در این نرم افزار می توانیم رتبه در گوگل و نرخ کلیک را مشخص کنیم. 

سرچ کنسول ابزار مناسبی برای پیگیری لینک هایی است که به سایت ما داده شده اند. کار لینکدهی برای بهبود رتبه بندی سایت بسیار مفید است. با استفاده از سرچ کنسول هم می توانید تعداد لینک ها را دنبال کنید و هم صفحاتی را که بیشترین لینک ها را به خود اختصاص داده اند را می توانیم مشخص کنیم. 

با کاوش در اطلاعات ارائه شده به دانش خوبی خواهیم رسید. اطلاعات سریعاً به روز رسانی می شوند بنابراین فکر خوبی است که سرچ کنسول را به صورت دائم بررسی کنیم. 

6. SpyFu

یکی از مواردی که در سئو رایج است این است که بررسی کنیم رقبای ما چه کارهایی انجام داده اند. باید بدانیم سایت های دیگر در راه سئوی سایت چه کارهایی انجام داده اندف چقدر لینک دارند در کل فعالیت های سئو و وضعیت سئوی سایت رقبا به چه شکل است. 

برای اینکار می توانیم از ابزارهایی که در این زمینه وجود دارند استفاده کنیم. یکی از بهترین این ابزار ها SpyFu است. این ابزار به ما این امکان را می دهد که رقبای خود را بررسی و کارهایی که انجام می دهند را بررسی کنیم. برای استفاده از این ابزار صرفاً نیاز است تا آدرس سایت مورد نظر را در این نرم افزار آنلاین وارد کنیم. 

با استفاده از این ابزار می توانیم اطلاعات خوبی به شرح ذیل پیدا کنیم:

 • کلمات کلیدی اشتراکی
 • کلمات کلیدی برتر
 • سابقه رتبه‌بندی سایت
 • لینک‌های داخلی

با کمک ابزار SpyFu می ‌توانیم کارهای زیر را انجام دهیم: 

 • پیدا کردن کلمات کلیدی جدید
 • بررسی و مقایسه موفقیت خود و سایر رقبا در زمینه کلمه کلیدی خاص
 • کسب اطلاع از لینک بیلدینگ سایر رقبا

7. Dasheroo

این ابزار کارایی بالایی دارد بنابراین برای استفاده آن را به شما معرفی می کنیم. این ابزار تجاری، یوزرفرندلی و رایگان است و جوانب مختلف یک کسب و کار را در کنار هم قرار می دهد. این ابزار همه تحلیل های لازم را انجام می دهد و برای تحلیل داده ها نیازی به ابزار دیگری نخواهیم داشت. 

این ابزار این مزیت را دارند که می تواند به شبکه ها و پلتفرم های اجتماعی متصل شود. 

 • فیس بوک
 • توییتر
 • یوتیوب
 • گوگل آنالیز
 • اینستاگرام
 • HubSpot
 • Shopify

8. Google Keyword Planner

یکی از مهم ترین بخش های سئو کلمات کلیدی هستند. ابزارهای مختلف و متنوعی برای تحقیق و جستجوی آن ایجاد شده است. ابزار کیورد پلنر در واقع یکی از بهترین ابزارها در فیلد کلمات کلیدی است. 

استفاده از این ابزار منوط به داشتن یک حساب گوگل ادز است و حساب گوگل ادز نیز باید حتماً فعال بوده باشد. در این صورت می توانیم از ابزار کیورد پلنر به صورت نامحدود و رایگان استفاده کنیم. در غیر این صورت اطلاعات به صورت نا کامل و ناقص نشان داده خواهد شد. 

اگر کلمات کلیدی اشتباهی را برای سئوی سایت خود انتخاب کنیم ممکن است در نهایت با شکست مواجه شویم. برای جلوگیری از این مشکل و انتخاب کلمات کلیدی دقیق این ابزار یکی از بهترین هاست و چون اطلاعات خود را از گوگل می گیرد نسبت به صحت خروجی آن تردیدی وجود ندارد. با ورود به کیورد پلنر و ورود چند کلمه مربوط به کسب و کار خودمان می توانیم اطلاعات لیست ذیل را بدست آوریم:

 • میانگین جستجوی کلمات کلیدی در هر ماه
 • رقابت آن کلمه در گوگل
 • روند جستجوی کلمه در بازه زمانی مشخص شده
 • کلمات کلیدی مرتبط با کلمه‌ای که جستجو کردید و تعداد جستجوهای ماهانه این کلمه‌ها

در این صورت لیستی از کلمات کلیدی داریم که می توانیم برای تولید محتوا و سئوی سایت خود بر اساس آن از آن استفاده کنیم. یکی از توصیه هایی که در این زمینه وجود دارد این است که از این ابزار استفاده کرده و بر اساس آن مدیریت سایت را پیش ببریم. 

9. GTMETRIX

یکی دیگر از موارد بسیار مهم در کیفیت سایت که در رتبه بندی آن در گوگل نیز اثر فراوانی دارد سرعت سایت است. خوشبختانه برای این آیتم نیز ابزارهایی تخصصی ایجاد شده اند که مورد استفاده قرار می گیرند. این سایت بسیار خوب است و علیرغم نشان دادن شاخص های مختلف سرعت سایت پیشنهاداتی نیز در جهت بهبود سرعت سایت نیز ارائه می دهد. توصیه های عملی این ابزار بسیار مناسب است و می تواند اثر زیادی بر سئوی سایت داشته باشد. 

Performance scores

این بخش شاخص های سرعت را نشان داده و دو زیربخش دارد:

 • PageSpeed score: این شاخص درصد بهینه بودن کدهای سایت را نشان می دهد. هر چه این درصد بالاتر باشد برای سرعت سایت بهتر است. 
 • Yslow score: این قسمت مربوط به شاص های موتورجستجوی یاهو برای سرعت و تحلیل های کیفی سایت است. اگر در این قسمت موقعیت خوبی نداشته باشیم تنها راه ارتباط با یک برنامه نویس خبره و رفع مشکل موجود است. 

 Page Detail

 • Page Load Time: زمان بارگذاری کامل سایت 
 • Total Page Size: حجم اصلی صفحه مورد نظر را نشان می دهد. 
 • Request: تعداد درخواست های ارسالی به سرور در قسمت های مختلف را نشان می دهد. هر چه تعداد این درخواست ها کمتر باشد فشار کمتری روی سرور خواهد بود و سرعت بارگذاری سایت افزایش می یابد. 

PageSpeed و Yslow

 • این بخش با استفاده از اطلاعات گوگل و یاهو تعیین می شود. در این قسمت توصیه هایی برای بهبود سرعت سایت ارائه می شود. این قسمت عوامل کندی و سرعت پایین سایت را نشان می دهد. این موارد در سئوی سایت بسیار تأثیرگذار هستند. در برخی موارد ممکن است این ابزار بعد از بررسی سایت پیشنهاد بهینه سازی سایز عکس ها را داشته باشد. 

Waterfall

 • یکی از بخش های جی تی متریکس است که میزان سرعت وب سایت را بر اساس منابع مورد استفاده آن مانند تصاویر، استایل ها وغیره، نشان می دهد. 

Video

 • ویدیو ها را از نظر سرعت و بهینه سازی بررسی می کند. 

History

 • در این قسمت می توانیم تاریخچه بررسی های انجام شده را در یک سری زمانی در یک نمودار در اختیار داشته باشیم. 

مزایای جی تی متریکس

جی تی متریکس ابزار معروفی برای بررسی سرعت سایت است. از مزایای آن نسبت به ابزارهای مشابه می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • بررسی و آنالیز جزئیات سرعت بارگذاری سایت
 • ارائه لیستی از مواردی که باعث کاهش سرعت بارگذاری سایت می شوند. 
 • ارائه راهکارهای مفید برای بهبود سرعت سایت با توجه به آنالیز صورت گرفته
 • اطلاع رسانی از سرعت و نحوه بارگذاری بخش های مختلف سایت
 • ارائه اطلاعات و آنالیز سایت به صورت روزانه، ماهانه و سالانه

10. Google mobile friendly test

یکی از مواردی که گوگل رسمً اعلام کرده، فاکتور ریسپانسیو بودن صفحات مختلف یک سایت است. در واقع سایت هایی که برای موبایل بهینه سازی نشده باشند رتبه و امتیاز کمتری در گوگل خواهند داشت. گوگل در این مواقع ابتدا نسخه موبایل صفحات را چک می کند تا به سایت هایی که ریسپانسیو هستند اعتبار و رتبه بالاتری اختصاص دهد. 

ابزاری که گوگل طراحی کرده است ریسپانسیو و موبایل فرندلی بودن سایت را مورد بررسی قرار می دهد. 

11. xml-sitemaps

این صفحه از وب سایت است که آدرس تمام صفحات سایت در آن لیست می شود. این کار به ربات های موتورهای جستجو کمک می کند راحت تر صفحات وب سایت ایندکس شده و رتبه بگیرند. 

سایت مپ یا نقشه سایت، یک صفحه از وب سایت شماست که با لیست کردن آدرس تمامی صفحاتتان، به ربات‌های موتور جستجو کمک می ‌کند راحت‌تر سایتتان را بررسی و ایندکس کنند. 

در سایت های وردپرسی افزونه های مناسبی برای این کار وجود دارد اما اگر سایت شما سی ام اس اختصاصی دارد ممکن است برای ایجاد سایت مپ به مشکل بر بخوریم. در این موقع ابزاری که در اینم بخش معرفی شد بسیار برای این کار مناسب است. در ضمن بهتر است سایت های وردپرسی از هاست وردپرس استفاده کنند.

آدرس سایت را در باکس آدرس این ابزار نوشته و با زدن دکمه استارت فایل سایت مپ ساخته می شود. با ایجاد این فایل آن را در آدرس مشخصی قرار دادخهف و منتشر کنیم. سپس آدرس دقیق صفحه سایت مپ را از طریق سرچ کنسول به گوگل معرفی می کنیم. 

12. keywordtool

ابزار کیورد تول ابزاری غیر رایگان و پولی است اما نسخه رایگان آن هم اطلاعات خوب و مناسبی در باره سایت به ما ارائه می دهد. 

در گذشته که کیورد پلنر رایگان و در دسترس وب مستران قرار داشته نیاز به ابزار دیگری حس نمی شد اما از وقتی این ابزار از دسترس کاربران معمول و رایج سایت خارج شده است. ابزارهای پولی و رایگان دیگری نیز به بازار مصرف معرفی شدند. این نرم افزارهای رایگان نیاز وب مستران به کیورد پلنر را برطرف می کنند. 

 

13. ahrefs

این وب سایت یکی از قدرتمندترین ابزارهای موجود در زمینه تحلیل و آنالیز وضعیت سایت است. البته این ابزار تا حدی رایگان است و استفاده از تمام ابزارهای آن پولی است و باید برای بدست آوردن اکانت آن مبلغی پول به صورت دوره ای بپردازیم. این ابزار قسمتی دارد با عنوان Link Checker که می توانیم به صورت رایگان از طریق آن اطلاعاتی در باره سایت خود و یا رقبا بدست بیاوریم. 

امتیاز دامنه، تعداد بک لینک های دامنه، میزان لینک های فالو و نوفالو و اطلاعاتی از این قبیل در نسخه رایگان این ابزار قابل دسترس است. علاوه بر سایت ahrefs سایت moz قابلیت های مشابهی در این زمینه دارد. 

 

14. moz bar

بارها کلمه پیج اتوریتی را شنیده ایم که سئوکارها آن را تکرار می کنند. این ها شاخص هایی معتبر از طرف سایت moz هستند که اعتبار دامنه و سایت را نزد گوگل مشخص می کنند. زمانی که گوگل شاخص page rank را از دسترس وب مستران خارج کرده است دامین و پیج آتوریتی که ماز ارائه می دهد اهمیت و رواج زیادی در بین وب مستران دارد. 

این سایت برای افرادی که می خواهند براحتی با این ابزار کار کنند افزونه ای برای مرور گر کروم ساخته که با دانلود و نصب این افزونه روی کروم اطلاعاتی را در مورد هر سایتی که در لیست گوگل قرار گرفته است بدست بیاوریم. 

به کمک ماز بار می توانیم اطلاعاتی از قبیل دامین اتوریتی، پیج اتوریتی و همینطور نرخ اسپم و بک لینک های سایت مورد نظر در زمانی کوتاه نمایش داده می شود. 

 

15. Screaming frog

این ابزار به صورت رایگان اطلاعات خوبی در باره سئوی داخلی سایت ما ارائه کند. می توان از طریق این ابزار نگاهی وسیع و جزئی به سئو داخلی سایت داشته باشیم. برای مثال اطلاعات ذیل قابل حصول است:

 • تعداد تگ‌های H در هر صفحه
 • عنوان هر صفحه
 • توضیحات متای صفحات
 • لینک و ریدایرکت صفحات
 • لینک‌های خروجی

16. Brocken link checker

یک مشکل اساسی که می توان به رتبه سایت آسیب جدی وارد کند لینک های شکسته است. لینک های شکسته به لینکی گفته می شود که به صفحه 404 ختم می شود. برای مشخص کردن لینک های شکسته در سایت از ابزار رایگان Broken Link Check می توانیم استفاده کنیم. 

17. Google Light House

این ابزار وضعیت سایت را از 5 جهت بررسی کرده و بخش هایی که مشکل دارند را اعلام می کند. این پنج بخش به شرح ذیل است:

 • اجرا (Performance)

در این قسمت بررسی می شود که سرعت و روند بارگذاری صفحات چطور است. 

 • تجربه برتر (Best Practices)

تجربه کاربران مورد بررسی قرار می گیرد و مشکلاتی که ممکن است از دید کاربران نیز پنهان مانده باشد را نشان می دهد. این کار مشکلاتی که کاربران عادی متوجه آن نمی شوند را نشان داده و با رفع آن به سایت کمک می کند. 

 • دسترسی‌پذیری (Accessibility)
 • سئو (SEO)

چک لیستی از موارد سئو که از اصول اولیه آن است در این ابزار چک می شود و در صورت بروز مشکل یا نقصی به وب مستر اعلام می کند. 

 • وب اپلیکیشن پیش‌رونده (PWA)

این ابزارها قابل نصب بر روی سیستم هستند گزارش این نرم افزار شامل سرعت و کارایی و قابلیت نصب و بهینه سازی است. 

جمع بندی

در مقاله حاضر برخی از مهمترین نرم افزارها و سرویسهای آنلاین تحلیل وب سایت معرفی و توضیح داده شند. انواع بیشتری از این ابزارها وجود دارد که در این مقاله نگنجیده اند. ابزارهای فراوان پولی و رایگان به صورا افزونه و اپلیکیشن و نرم افزار و وب سایت به متقاضیان خدمات می دهند. در این مقاله بخشی از این محصولات توصیح داده شدند.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. اگر سوالی دارید که در این مقاله پاسخش را پیدا نکردید، در قسمت کامنت ها سوال خود را مطرح کنید، کارشناسان ما در کمتر از چند دقیقه به سوالات پاسخ خواهند داد.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


جدیدترین مطالب

مطالب مرتبط

WHM چیست و چه کاربردهایی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

WHM چیست و چه کاربردهایی دارد؟

whm چیست و چه کاربردهایی دارد؟ حتماً تا بحال این واژه انگلیسی را بارها شنیده اید، اما نمی دانید که معنای این عبارت چیست و چه تفاوتی با cPanel دارد. در این مقاله...

مدیریت ترافیک وب سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مدیریت ترافیک وب سایت

مدیریت ترافیک وب سایت. یکی از مهم ترین فاکتورها برای مدیران وب سایت ها در راستای گسترش کسب و کار خود، مدیریت صحیح ترافیک وب سایت می باشد. ما با مدیریت صحیح تراف...

چگونه Subdomain را به سرور مجازی متصل کنیم
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه Subdomain را به سرور مجازی متصل کنیم

اتصال subdomain به سرور مجازی یکی از کارهایی است که در برخی سایتها باید مورد استفاده قرار بگیرد. نمونه عملی این کار در سایتهایی است که فایل دانلودی بارگذاری می...

تفاوت هاست و دامنه در چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت هاست و دامنه در چیست؟

تفاوت هاست و دامنه موضوع مقاله حاضر است. هر کسی که با وب سایت و فضای اینترنت آشنایی داشته باشد نام این دو موضوع را شنیده است. معمولا تأمین کننده ها هاست و ثبت د...

چگونه از سی پنل استفاده کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه از سی پنل استفاده کنیم؟

سی پنل یکی از معروف ترین کنترل پنل های بر مبنای لینوکس است که برای مدیریت حساب کاربری میزبانی وب به کار می رود. cPanel به ما این امکان را می دهد که به صورت مستم...

نحوه تهیه بک آپ از هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه تهیه بک آپ از هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی

بک آپ از کارهای بسیار مهم در اداره یک وب سایت است. این مورد مخصوصاً وقتی سرور مجازی یا اختصاصی استفاده میکنیم، اهمیت بالاتری پیدا می کند. بر روی سرورهای هاست ای...

آموزش کار با Analog Stats و آمارهای کنترل پنل از وضعیت سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش کار با Analog Stats و آمارهای کنترل پنل از وضعیت سایت

ماژول Analog Statsیکی از ماژول های بخش Logs در کنترل پنل لینوکسی سی پنل است. از این قسمت می توانیم اطلاعات بسیار مفیدی از قبیل وضعیت بازدیدهای سایت و ترافیک ورو...

کانفیگ Cron Jobs در سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

کانفیگ Cron Jobs در سی پنل

سی پنل ابزاری برای مدیریت هاست است. این نرم افزار لینوکسی قابلیت بسیار جالبی دارد که قادر است بخشی از کارهای تکراری و وقت گیر در سایت را به صورت اتوماتیک انجام...

بک آپ هاست چیست و چرا باید از وب سایت بک آپ تهیه کنیم
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بک آپ هاست چیست و چرا باید از وب سایت بک آپ تهیه کنیم

کارهای بسیار زیادی برای امنیت سایت می توان انجام داد. از جمله انتخاب یک هاست با کیفیت و یا استفاده از پسوورد های بسیار قوی.اما موثرترین و مهم ترین کاری که باید...

آشنایی با Email Authentication
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آشنایی با Email Authentication

Email Authentication روشی است که در آن دریافت کننده ایمیل از ربات نبودن ایمیل و ارسال آن توسط شخصی که ادعا می کند اطمینان حاصل می کند. به این معنی که اگر از Ema...

اموزش کار با ایمیل در هاست و رفع مشکل ارسال نشدن ایمیل در وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

اموزش کار با ایمیل در هاست و رفع مشکل ارسال نشدن ایمیل در وردپرس

یکی از مشکلات رایجی که برای وب مستران سایت های وردپرسی اجاد می شود.ارسال نشدن ایمیل است. ممکن است شرکت های هاستینگی که از آنها خدمات دریافت می کنیم این امکان را...

آشنایی به شبکه های کامپیوتری
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آشنایی به شبکه های کامپیوتری

یک شبکه کامپیوتری از یک یا چند کامپیوتر مستقل و متصل بهم تشکیل شده است. هدف از این اتصال، انتقال اطلاعات و به اشتراک گذاری منابع سخت افزاری است. مستقل بودن کامپ...

خطاهای وب سایت و ابزارهای وردپرس برای رفع خطا
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

خطاهای وب سایت و ابزارهای وردپرس برای رفع خطا

ممکن است به طور روزمره در هنگام کار در اینترنت به صفحات خطا برخورد کنیم. سایت هایی که لود نمی شوند معمولا به دلیل وجود ارور در آنهاست.ممکن است سایت های مختلف دس...

CSR چیست و چگونه در دایرکت ادمین آن را ایجاد کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

CSR چیست و چگونه در دایرکت ادمین آن را ایجاد کنیم؟

درخواست CSR یکی از اولین کارهایی است که برای دریافت گواهی نامه SSL/TLS باید انجام شود. این کد روی سرور، همان سروری ایجاد می شود که قصد داریم گواهی SSL/TLS را بر...

همه چیز درباره کنترل پنل Website panel
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

همه چیز درباره کنترل پنل Website panel

این کنترل پنل نرم افزاری رایگان و متن باز است که برای مدیریتهاست های ویندوزی بکار می رود. این نرم افزار امروز تقریباً جای خود را به نرم افزار جدید تری بنام پلسک...

همه چیز درباره نرم افزار پلسک
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

همه چیز درباره نرم افزار پلسک

پلسک نوعی کنترل پنل بسیار قدرتمند است که در سرورهای اشتراکی تحت ویندوز مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله مروری جامع بر مبانی کنترل پنل پلسک انجام خواهد ش...

ساخت یوزر در سرور مجازی ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ساخت یوزر در سرور مجازی ویندوز

زمانی که یک سرور مجازی ویندوز جدید خریداری می کنیم، با نصب ویندوز سرور بر روی این VPS، یک یوزر پیش فرض با نام administrator و با دسترسی ادمین خواهیم داشت که از...

امنیت شبکه چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

امنیت شبکه چیست؟

امنیت شبکه به معنای جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز و محافظت از سیستم در برابر حمله های هکریست. در بحث امنیت بایستی امنیت دستگاه ها و چگونگی اتصال و تعامل دستگاه...

ویندوز سرور چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ویندوز سرور چیست؟

اکثر افراد عادی شاید اصلاً تا به حال با اسم ویندوز سرور آشنا نشده باشند، بنابراین لازم دانستیم در این مقاله آموزشی از صباهاست، شما را با ویندوز سرور و تفاوت های...

آموزش اتصال به ریموت دسکتاپ
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش اتصال به ریموت دسکتاپ

خیلی از کاربران ما این سوال را دارند که چطور به vps یا سرور مجازی که خریداری می کنیم وصل شویم؟ آیا برنامه خاصی دارد؟ خوب، زمانی که یک سرور مجازی ویندوز یا سرور...

اتصال به سرور مجازی از طریق موبایل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

اتصال به سرور مجازی از طریق موبایل

ریموت زدن به سرور مجازی نیازمند استفاده از نرم افزار هایی بر روی سیستم کامپیوتری یا لپ تاپ ما است. اما همیشه نمی توانیم به کامپیوتر یا لپ تاپ در هرکجا دسترسی دا...

بکاپ گیری از سی پنل در ssh
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بکاپ گیری از سی پنل در ssh

بکاپ گیری یکی از مهم ترین امکاناتی است که هر سرویس دهنده خدمات میزبانی وب مانند صباهاست در اختیار مدیران سرور های مجازی و مشترکین هاست اشتراکی قرار می دهند.بکاپ...

تفاوت ورژن های ویندوز سرور
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت ورژن های ویندوز سرور

سرور ها وظیفه دارند تا کامپیوتر های شبکه شده را مدیریت کنند، بنابراین سیستم عاملی که بر روی آن ها نصب می شود، با سیستم عامل های معمولی متفاوت است.ویندوز سرور که...

آموزش فعال کردن اس اس ال در وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش فعال کردن اس اس ال در وردپرس

اگر به دنبال تغییر آدرس سایت از http به https، و نصب گواهی اس اس ال در سایت وردپرس خود هستید، در این مقاله از صباهاست با آموزش فعال کردن اس اس ال در وردپرس، با...

A Record چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

A Record چیست؟

کلمه A مخفف Address است. این نوعدی آن اس رکورد یکی از پایه ای ترینرکوردهای موجود در میان DNS های مختلف است. این رکورد IP آدرس یک دامین را مشخص می کند. برای مثال...

تغییر نیم سرور دامنه
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تغییر نیم سرور دامنه

راهنمای تصویری و قدم به قدم تغییر و تنظیم name server برای دامنه های ملی ir و دامنه های بین المللیهمانطور که می دانید، برای راه اندازی یک وب سایت، باید بعد از خ...

همه چیز درباره سرور
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

همه چیز درباره سرور

شاید تا کنون با خود فکر کرده باشیم که سرورها چه هستند؟ امروزه در عصر دیجیتال سرورها نقش بسیار مهمی در ذخیره و حفظ امنیت داده های کسب و کار دارند.با گذشت سال ها...

آموزش تعویض سیستم عامل در KVM
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تعویض سیستم عامل در KVM

در مقاله امروز، قصد داریم آموزشتعویض سیستم عامل در KVM را ارائه کنیم. در این مقاله آموزشی از صباهاست، به دو روش تغییر و نصب مجدد سیستم عامل در سرور های مجازی یا...

ارور 503 در سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ارور 503 در سایت

در مقاله آموزشی امروز از صباهاست، با موضوع بسیار رایج خطای دسترسی به سایت 503 Service Unavailable، همراه شما هستیم. این خطا، یکی از رایج ترین خطاهایی است که ممک...

htaccess پیشفرض وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

htaccess پیشفرض وردپرس

زمانیکه برای اولین بار سیستم مدیریت محتوای وردپرس را نصب می کنیم، به همراه آن فایل هایی نیز بر روی سرور افزوده می شوند، از پوشه wp-admin گرفته تا پوشه wp-conten...

راهنمای حل مشکلات وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای حل مشکلات وردپرس

مشکلات بسیاری در وردپرس ممکن است بوجود بیاید که بخش زیادی از آنها تکراری و پر تکرار هستند. از نمونه این ارورها 500 و 404 است. با مطالعه مقاله ذیل اکثر مشکلات بو...

آموزش تغییر پورت دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تغییر پورت دایرکت ادمین

همانطور که می دانید، پورت پیشفرض دایرکت ادمین عدد 2222 می باشد. یکی از نکات امنیتی که مدیران سرور هاانجام می دهند، تغییر پورت دیفالت directadmin به عددی دلخواه...

آموزش نصب WHMreseller
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش نصب WHMreseller

افزونه WHMreseller برای مدیران هاستینگ ها، یکی از مهم ترین و کاربردی ترینافزونه ها است، چرا که با وجود آن به راحتی امکان ارائه پنل های ریسلر، مستر ریسلر و آلفا...

مروری بر اصطلاحات رایج در وب و هاستینگ
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مروری بر اصطلاحات رایج در وب و هاستینگ

اصطلاحات کاربردی هاستینگدر هر فن و حیطه ای از دانش اصطلاحاتی خاص وجود دارد که آشنایی با آنها برای درک و استفاده درست از ابزارها ضروری است. در حوزه وب و هاستینگ...

راهنمای خرید SSL
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای خرید SSL

یکی از موارد بسیاری مهمی که امروزه برای وب سایت اهمیت بالایی دارد بحث امنیت و SSL است. این گواهی نامه امنیتی نشان می دهد که انتقال اطلاعات بین سرور و کاربر به ص...

WAF چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

WAF چیست؟

نوعی سخت افزار یا مجموعه نرم افزاری از کد است که در مسیر اینترنت/فایروال و وب سرور قرار گرفته تا جلوی حملات تحت وب که به سرور صورت می گیرد را گرفته و سایت های ح...

امنیت سرویس های صباهاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

امنیت سرویس های صباهاست

امنیت یکی از موارد بسیاری مهمی است هر سایتی به آن توجه خاصی دارد. بسیاری از سایت ها حاوی اطلاعات فردی و بسیار مهمی هستند که افشای آنها می تواند باعث مشکلات بسیا...

درباره بک آپ گیری در صباهاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

درباره بک آپ گیری در صباهاست

بکاپ گیری جزوی لاینفک از مدیریت وب سایت است. بکاپ به معنای تهیه نسخه پشتیبان برای یک وب سایت است در واقع کپی کاملی از سایت در وضعیت کنونی اشت است. موارد استفاده...

آموزش نصب csf در centos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش نصب csf در centos7

زمانی که یک سرور مجازی یا سرور اختصاصی از صباهاست خریداری کردید، در قدم اول باید یک فایروال نرم افزاری بر روی سرور خود نصب کنید. نصب کردن فایروال نرم افزاری بر...

restore فول بکاپ در دایرکت ادمین از ssh
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

restore فول بکاپ در دایرکت ادمین از ssh

داشتن یک نسخه پشتیبان از اطلاعات هاست بسیار مهم و حیاتی است و هر مدیر وب سایتی این موضوع را به خوبی می داند. مقاله امروز ما در صباهاست، نحوه restore فول بکاپ در...

جایگزین های مناسب برای MailChimp
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

جایگزین های مناسب برای MailChimp

MailChimp یکی از سرویس های ایمیل مارکتینگ بسیار محبوب است، که طیف وسیعی از ابزار ها و پلن ها را به مشتریان خود ارائه می نماید. با این حال، ممکن است برای تمامی ا...

هوش مصنوعی چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هوش مصنوعی چیست؟

کمتر از یک دهه پس از شکستن رمزگذاری ماشین انیگما نازی ها و کمک به نیروهای متفقین برای پیروزی در جنگ جهانی دوم؛ ریاضیدان، آلن تورینگ با یک سوال ساده تاریخ را برا...

نحوه ی بکاپ گیری و انتقال ایمیل های هاست سی پنل و انتقال آن به هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه ی بکاپ گیری و انتقال ایمیل های هاست سی پنل و انتقال آن به هاست

در وضعیت های متعدد همانند خرید هاست ایمیل، منتقل نمودن اطلاعات و یا عوض کردن هاست به احتمال زیاد شما میخواهید ایمیل های که از اهمیت زیادی برخوردار هستند نیز انت...

سیستم مدیریت محتوای دروپال چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سیستم مدیریت محتوای دروپال چیست؟

اولین گامی که شما برای ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی بایستی انجام دهید تأسیس و راه اندازی وب سایت میباشد. در گذشته راه اندازی و طرحی وب سایت کاری سخت و دشوار...

آموزش پاک کردن کش مرورگر فایر فاکس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش پاک کردن کش مرورگر فایر فاکس

کش مرورگر چیست؟ چگونه میتوان کش مرورگر فایر کس را پاک نمود؟ اینها بخشی از سوالاتی است که ممکن است در ذهن شما پیش آید. اگر بخواهیم مفهوم کش مرورگر را به طور ساده...

آموزش ثبت سایت در گوگل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش ثبت سایت در گوگل

به منظور اینکه سایت شما در گوگل ثبت شود و برای اینکه ربات های گوگل سایت شما را تشخیص دهد بایستی سایت خود را در گوگل ثبت نمایید. فرآیند ثبت سایت در گوگل رایگان م...

آموزش سرچ کنسول و طرز استفاده از آن
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش سرچ کنسول و طرز استفاده از آن

از بهترین و مهم ترین ابزاری های که میتوان از آن به منظور وارسی و بهبود عملکرد وب سایت خود استفاده نمایید میتوان به سرچ کنسول اشاره نمود. در اصل زمانی که شما اقد...

تفاوت پروتکل HTTP و HTTPS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت پروتکل HTTP و HTTPS چیست؟

به طور قطع شما با سایت های سر و کار داشتید که بعضی از آنها با HTTP و برخی با پروتکل HTTPS آغاز میشوند. در این صورت سوال که ممکن است برای شما به وجود آید این است...

آموزش تعیین کردن یک آدرس IP استاتیک در ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تعیین کردن یک آدرس IP استاتیک در ویندوز

به طور پیش فرض، بیشتر دستگاه ها و رایانه ها که در شبکه قرار دارند آدرس IP خود را به وسیله DHCP بدست میاورد. DHCP فناوری میباشد که با استفاده از آن هاست، همچون س...

پلاگین چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

پلاگین چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

چنانچه شما دانش و اطلاعات کافی در رابطه با فضای اینترنت داشته باشید بدون شک نام بلاگین یا همان افزونه را شنیده اید. در اصل پلاگین قسمت جدا ناپذیری از برنامه های...

چگونه سرعت صفحات سایت را افزایش دهیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه سرعت صفحات سایت را افزایش دهیم؟

بدون شک برای همه ی ما این اتفاق رخ د اده است که زمانی که وارد یک سایت میشویم. سرعت بالا آمدن سایت پایین میباشد از اینرو شما لحظه ای برای بالا آمدن آن وب سایت صب...

نحوه disavow کردن بک لینک ها
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه disavow کردن بک لینک ها

همانگونه که میدانید دریافت بک لینک ها از سوی سایت های معتبر و معروف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد. چرا که بر روی سئو شما تأثیر خواهد گذاشت. لینک ها میتوا...

روش پیدا کردن IP سیستم خود در ویندوز 10
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

روش پیدا کردن IP سیستم خود در ویندوز 10

شاید برای شما سوالاتی نظیر آدرس IP کامپیوتر من چیست؟ به چه روشی میتواتن آدرس IP را در لپ تاپ یا سیستم خود پیدا کنیم؟ آدرس IP در بردارنده یکسری از اعداد میباشد ک...

تعریف وبلاگ چیست؟ بررسی تفاوت های سایت و وبلاگ
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تعریف وبلاگ چیست؟ بررسی تفاوت های سایت و وبلاگ

اکثر ما ها با نام واژه وبلاگ و سایت آشنایی داریم و در بسیاری از موارد این دو کلمه را به جای هم استفاده مینماییم. در اصل فاصله میان وبلاگ وسایت با یک دیگر بسیار...

رمز نگاری چیست؟ تاریخچه و انواع رمز نگاری
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

رمز نگاری چیست؟ تاریخچه و انواع رمز نگاری

رمز نگاری را میتوان به عنوان یکی از پرکاربرد ترین فناوری روز دنیا به حساب آورد. رمز نگاری دارای تاریخچه بسیار طولانی میباشد به نحوی که سابقه این فناوری به یونان...

لینک سازی شبکه ای یا pbn چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

لینک سازی شبکه ای یا pbn چیست؟

از موضوعات مهمی که در این روز ها در سئو مطرح میشود و توانسته است نظرات مخالف و موافق ی را بدست آورد میتوان به pbn اشاره نمود. در اصل شما پس از تهیه دامنه و هاست...

آموزش ساخت اکانت در اسکایب ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش ساخت اکانت در اسکایب ویندوز

در دنیای امروز شما میتوانید به وسیله نرم افزار ها و اینترنت با یک دیگر ارتباط برقرار نمایید. نرم افزار اسکایپ یکی از این نرم افزار ها میباشد که از کیفیت بسیار ب...

نحوه برقراری تماس تصویری در اسکایپ
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه برقراری تماس تصویری در اسکایپ

در دنیای امروز اهمیت استفاده از پیام رسان ها و همچنین ویژگی ها آنها نظیر تماس تصویری گروهی روز به روز در حال افزایش میباشد. به خصوص در دوران همه گیری ویروس کرون...

نحوه تایید هویت دو مرحله ای در دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه تایید هویت دو مرحله ای در دایرکت ادمین

همانطور که میدانید در همه جا و در هر صورت امنیت اولین مسئله مطرح شده میباشد. برای مثال اگر یک سایت نتواند امنیت بالایی داشته باشد پیشرفت نخواهد کرد. در دنیای ام...

Impression چیست؟ و با ctr چه تفاوتی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Impression چیست؟ و با ctr چه تفاوتی دارد؟

اصطلاحات دنیای وب بسیار وسیع میباشد از اینرو گاهی این اطلاعت میتواند سبب گیج شدن شما گردد. ولیکن اگر شما بر روی بهینه سازی سئو سایت خود فعالیت مینمایید با کلمه...

آشنایی با سرویس کلودفلر
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آشنایی با سرویس کلودفلر

کلودفلر را میتوان به عنوان یکی از بزرگترین شبکه های CDN در دنیا قلمداد کرد. اکنون این در جهان بیشتر از 8 میلیون وب سایت از این سرویس استفاده مینماید. کلودفلر می...

کلمه کلیدی در سئو چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

کلمه کلیدی در سئو چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

شما در نظر بگیرید هنگامی که شما تصمیم میگیریم تا یک عبارت و یا موضوعی را در گوگل جستجو میکنید. از یک عبارت برای انجام این کار استفاده میکنید. برای مثال اگر شما...

اینفوگرافیک چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

اینفوگرافیک چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

مغز انسان همواره اطلاعات و داده ها را به صورت بصری بهتر از شکل نوشتاری آن درک و ذخیره مینمایید. چرا که یادگیری و درک صورت فیزیکی و بصری برای مغز انسان آسانتر می...

دیجیتال مارکتینگ چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

آنچه ما قصد داریم در این مطلب از صبا هاست به آن بپردازیم در رابطه با دیجیتال مارکتینگ میباشد. از اینرو اگر شما تمایل به افزایش اطلاعات خود در این زمینه را دارید...

ای نماد چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ای نماد چیست؟

در هر زمانی که مخاطبی برای خرید محصولی به سایت شما مراجعه میکند. اولین فکری که میکند این است که آیا کالایی که خریداری نموده ام به دستم خواهد رسید؟ آیا مبلغی که...

گوگل آنالیتیکس چگونه رفتار و عادات مشتریان را برای شما آشکار میکند؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

گوگل آنالیتیکس چگونه رفتار و عادات مشتریان را برای شما آشکار میکند؟

فروش بالا بدون شک اولین هدف یک فروشگاه و یا کسب و کاری میباشد. به همین منظور برای دست یابی به این هدف بایستی متری خود را عین کف دست بشناسید. چرا که اگر شما در ب...

نحوه دیلیت اکانت کردن حساب کاربری در اسکایپ
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه دیلیت اکانت کردن حساب کاربری در اسکایپ

نرم افزار اسکایپ یکی از ابزار های تماس تصویری است که به وسیله شرکت مایکرو سافت ارائه شده است. همچنین این نکته را خاطر نشان کنیم که تماس تصویری اسکایپ، یکی از وی...

RAID چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

RAID چیست؟

هارد دیسک یکی از مهم ترین قطعات اصلی بشمار میاید به نحوی که تمام داده و اطلاعات شما از قبیل سیستم عامل، فایل ها، برنامه و ... بر روی آن قرار میگیرد هارد دیسک ها...

پروتکل به چه معنا است؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

پروتکل به چه معنا است؟

در حوزه شبکه مفهومی با نام پروتکل مطرح میشود از اینرو ممکن است برای کاربران این سؤال پیش آید که پروتکل چیست؟ در حقیقت Porotocol که در زبان فارسی که با نام پروتک...

پیش بینی ترند های دیجیتال مارکتینگ در سال 2022
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

پیش بینی ترند های دیجیتال مارکتینگ در سال 2022

دیجیتال مارکتینگ همیشه در حال تغییر و تحول بوده است و همیشه فاکتور های مهم پویایی و زیبای و سرعت را در کنار خود دارد. بر اساس آمار ها دیجیتال مارکتینگ، تحت عنوا...

متاورس چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

متاورس چیست؟

در یک بیان ساده در رابطه با متاورس میتوان چنین گفت که ترکیبی از دنیای واقعی و مجازی میباشد. دنیایی متعددی که در آن میتوان هر کاری انجام داد. در حقیقت متاورس هما...

وب سرور چیست و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

وب سرور چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای امروزه کسب و کار های زیادی وجود دارند که از فضای نامحدود اینترنت به منظور بهبود اوضاع کسب و کار خود استفاده مینمایند. برای انجام این کار فقط کافی است ش...

CDN چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

CDN چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

همه ای اشخاصی که وب سایت دارند یکی از مهم ترین دغدغه های آنها سرعت بارگذاری محتوا برای مخاطبان میباشد. از اینرو وب سایتی که سرعت بالا آمدن بیشتری داشته باشد در...

روش های افزایش سرعت دانلود
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

روش های افزایش سرعت دانلود

اگر یادتان باشد در طی همین چند سال گذشته برای اینکه یک موزیک و یا ویدیو را دانلود بایستی یک ساعت منتظر میماندید. از اینرو اگر در آن زمان کسی به شما میگفت که در...

آنالیز وب سایت به وسیله زبانه history در Gtmetrix
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آنالیز وب سایت به وسیله زبانه history در Gtmetrix

Gtmetrix را میتوان یک ابزار بسیار خاص و قدرتمند قلمداد نمود که شما با بکارگیری آن قادر هستید به سهولت به آنالیز و تحلیل آنلاین وب سایت خود بپردازید. در جی تی مت...

نحوه جلوگیری از مصرف پهنای باند سایت به وسیله سایت های دیگر
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه جلوگیری از مصرف پهنای باند سایت به وسیله سایت های دیگر

شرکت های که در زمینه ارائه خدمات هاستینگ از کنترل پنل های متفاوتی برای سرویس های هاست خریداری شده استفاده میکنند. ولیکن بدون شک سی پنل یکی از رایج ترین و معروف...

چگونه وب سایت رقبا را تجزیه و تحلیل نماییم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه وب سایت رقبا را تجزیه و تحلیل نماییم؟

اگر شما یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ باشید یقیناً میدانید که تحلیل و آنالیز وب سایت رقبا از لحاظ سئو چگونه میتواند به شما کمک نمایید. همچنین اطلاعات بسیار زیادی...

DDOS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

DDOS چیست؟

در این سری از مقالات صبا هاست ما قصد داریم تا در رابطه با DDOS چیست؟ با شما گفتگو نماییم. در واقع DDOS یکی از روش های مورد علاقه هکران برای ایجاد اختلال در یک س...

معرفی تمام بخش های گوگل آنالیتیکس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی تمام بخش های گوگل آنالیتیکس

چنانچه که شما یک وب سایت داشته باشید بدون شک نام گوگل آنالیتیکس را شنیده اید. گوگل آنالیتکس که با نام های گوگل آنالیز، گوگل آنالیتیک نیز شناخته میشود. ابزاری به...

هارد SSD چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هارد SSD چیست؟

بیشتر شرکت های که در زمینه ارائه خدمات هاستینگ فعالیت مینمایند. از سرور های که به هارد HDD استفاده مینمایند. در دنیای پیشرفته امروز استفاده از فناوری SSD در بین...

علت نمایش خطای 403 چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

علت نمایش خطای 403 چیست؟

به احتمال خیلی زیاد دست کم همه ما ها در زمان کار کردن با اینترنت و سرچ در گوگل با خطا های گوناگونی مواجه شده ایم. اغلب این خطا ها همچون خطای 404 و یا خطای 403 ب...

وارسی و رفع خطای 503 وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

وارسی و رفع خطای 503 وردپرس

این خطا یکی از متداول ترین خطا های رایج در وردپرس میباشد که در اغلب سایت ها اتفاق میافتد. به احتمال زیاد یکبار که هم شده سایت شما با ای خطا روبرو شده است یا این...

نحوه ساخت انواع کد تخفیف ووکامرس با حالت های مختلف
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه ساخت انواع کد تخفیف ووکامرس با حالت های مختلف

برخورداری از قابلیت ایجاد کد تخفیف از یکی از بهترین مزیت های این افزونه میباشد. این قابلیت به خوبی میتواند مخاطبانی که از سایت شما بازدید میکند را به مشتریان شم...

معرفی قالب Jannah به منظور راه اندازی سایت خبری
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی قالب Jannah به منظور راه اندازی سایت خبری

راه اندازی یک وب سایت وردپرسی به طور قطع میتواند در گسترش کسب و کار شما به نحوی مناسب موثر باشد. سبب میشود که کاربران بیشتری به سمت کسب و کار خود جذب نمایید. از...

معرفی پروتکل IPsec
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی پروتکل IPsec

پروتکل IPsec که بر گرفته از عبارت Internrt Protocol Security میباشد این پروتکل در بردارنده ای مجموعه ای از الگوریتم و پروتکل میباشد. که در واقع به منظور ایمن سا...

اصول وبلاگ نویسی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

اصول وبلاگ نویسی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

اگر شما در حیطه مدیریت وبلاگ فعالیت داشته باشید بدون شک سؤالات بسیاری از قیبل معیار های وبلاگ نویسی چیست؟ اصول و پارامتر های حرفه ای ولاگ نویسی چیست؟ در حقیقت د...

نحوه سنجش سرعت سایت با زبانه waterfall در Gtmetrix
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه سنجش سرعت سایت با زبانه waterfall در Gtmetrix

در دنیای امروز که بیشتر کار ها در بستر اینترنت انجام میگیرد از اینرو بایستی اشخاص به منظور گسترش کسب و کار خود اقدام به تأسیس و راه اندازی وب سایت مینمایند. در...

Google discover چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Google discover چیست؟

در چند سال اخیر شاهد این ماجرا بوده ایم که گوگل بیش از قبل برای ارائه نتایج که دارای کیفیت بالا هستند به کاربران تلاش مینماید. از اینرو در همین راستا ربات و خزن...

Google Task Mate چیست و چگونه میتوان از آن کسب درآمد کرد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Google Task Mate چیست و چگونه میتوان از آن کسب درآمد کرد؟

از یکی از مهم تریت راهبرد های که گوگل برای اشخاص فراهم نموده تا از طریق آن به کسب درآمد برسند میتوان ب Google Task Mate را نام برد. از اینرو برنامه ای میباشد که...

آشنایی با سیستم عامل CentOS
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آشنایی با سیستم عامل CentOS

اینترنت به خوبی توانسته است یک شبکه بسیار محکم و یکپارچه ای را ایجاد نماید. از اینرو همه ای ما میدانیم که تا چه اندازه ای این ارتباطات برای ما مهم میباشد. ولیکن...

تأسیس وب سایت اینترنتی با لاراول یا وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تأسیس وب سایت اینترنتی با لاراول یا وردپرس

اگر شما تمایل به ایجاد وب سایت داشته باشید بدون شک میدانید که تأسیس و راه اندازی تا چه اندازه برای یک کسب و کار حیاتی میباشد. در حقیقت یک کسب و کار علاوه بر برخ...

ترلو چیست و چرا باید از آن استفاده نمود؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ترلو چیست و چرا باید از آن استفاده نمود؟

زمانی که شما کسب و کاری را راه اندازی میکنند و به دنبال آن افراد مختلفی را در اینکار دخیل میکنند. از اینرو مدیریت نمودن این کسب و کار سخت تر میشود. از اینرو اگر...

راهنمایی در رابطه با تست مؤثر سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمایی در رابطه با تست مؤثر سایت

برای موفقیت در دنیای وب که بیشتر فعالیات ها در بستر اینترنت انجام میگیرد صرفاً برخورداری از یک وب سایت کافی نمیباشد. از اینرو این امر بدیهی است که برای پیش گام...

رپورتاژ آگهی رایگان! مگه داریم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

رپورتاژ آگهی رایگان! مگه داریم؟

در دنیای امروز شیوه های تبلیغاتی بسیاری وجود دارد که هر کدام از کسب و کار ها بر اساس نیاز بهترین شیوه را برای معرفی کسب و کار خود بکار میبرند. تبلیغات که در دنی...

سیستم عامل DEBIAN چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سیستم عامل DEBIAN چیست؟

دیبان را میتوان به عنوان قدیمی ترین و رایگان سیستم عامل لینوکس به حساب آورد که علاوه بر برخورداری از نصب آسان میتوان آن را پر استفاده ترین سیستم عامل دانست که ه...

همه چیز درباره روتر (Router) و کاربرد های آن
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

همه چیز درباره روتر (Router) و کاربرد های آن

دنیای امروز دنیایی از اطلاعات و داده ها است. ولیکن چگونه اطلاعات تا این حد برای ما مهم شده است. فقط کافی است به اطراف مان نگاهی بیندازیم مودم های خانگی همان دست...

معرفی بهترین اپلیکیشن های ویدئو کنفرانس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی بهترین اپلیکیشن های ویدئو کنفرانس

با متداول شدن موضوع دورکاری بسیاری از کسب و کار ها به دنبال یک اپلیکیشن به منظور برقرار ارتباط میباشند. از اینرو این امر مسلم است که به منظور مدیریت نیرو های دو...

معیار های ساخت لینک
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معیار های ساخت لینک

فاکتور ها و عوامل گوناگونی به منظور ایجاد لینک میتوان نام برد. که برای برخورداری از یک لینک بهینه و مناسب بایستی نسبت به آن آگاهی داشته باشید. این فاکتور ها به...

بک لینک چیست؟ و چطور بک لینک قوی بسازیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بک لینک چیست؟ و چطور بک لینک قوی بسازیم؟

در بستر وب هر زمانی که کاربران را به یک صفحه و یا وب سایت دیگر ارجاع دهیم لینک ها را بکار میگیریم. به احتمال زیاد زمانی که به یک وب سایتی مراجعه کرده اید لینک ه...

چگونه انکر تکست (متن لینک) را بهینه سازی کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه انکر تکست (متن لینک) را بهینه سازی کنیم؟

متن لینک که با نام انکر تکست نیز شناخته میشود. از ضابطه های گوگل به منظور تشخیص نمودن مطالب و کلمات کلیدی یک صفحه میباشد. از اینرو در صورتی که زمانی شما با یک م...

چگونه یک لینک خوب را از یک لینک بد تشخیص دهیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه یک لینک خوب را از یک لینک بد تشخیص دهیم؟

اگر شما در حوزه وب و اینترنت فعالیت کرده باشید بدون شک متوجه شده اید. لینک ها اثر گذاری بسیاری بر روی کارایی جستجوی سایت شما دارند. با توجه به استراتژی و رویکرد...

ریدایرکت 301 چیست و چگونه باید از آن استفاده نمود؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ریدایرکت 301 چیست و چگونه باید از آن استفاده نمود؟

ریدایرکت 301 تأثیر بسیار مهمی در سئو دارد دلیل بکارگیری این ریدایرکت این است که اکثر وب سایت ها پس از چند سال فعالیت اقدام به تغییراتی از قبیل طراحی ظاهری، مدیر...

نوشتن تجربه کاربری (UX Writing) چه تأثیری بر فروش دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نوشتن تجربه کاربری (UX Writing) چه تأثیری بر فروش دارد؟

همانطور که میدانید در دنیای امروز سایت ها، نرم افزار ها، اپلیکیشن ها در زندگی ما سهم بسیاری دارند. چه بسا با نبود آنها با مشکل روبرو میشویم چرا که ما روزانه تعد...

نکات مهم برای بهینه سازی URL سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نکات مهم برای بهینه سازی URL سایت

از مهم ترین فاکتور ها و پارامتر های یک صفحه سئو شده برخورداری از یک URL بهینه میباشد. برخورداری از یک URL ربات ها و خزنده های گوگل را به نحو مناسبی هدایت خواهد...

نحوه انتخاب یک نام تجاری (برند) مناسب
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه انتخاب یک نام تجاری (برند) مناسب

نام تجاری در حقیقت نشان دهنده هؤیت کسب و کار شما میباشد از اینرو به این مسئله میتوان پی برد که انتخاب یک نام تجاری بر پایه اصول و قواعدی میباشد. به همین دلیل یک...

هر آنچه که باید در رابطه با بد افزار ها بدانید؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هر آنچه که باید در رابطه با بد افزار ها بدانید؟

با افزایش میزان فعالیت در بستر اینترنت و در دنیای وب پیش از همه چیز شاهد افزایش جرایم سایبری بوده ایم. در این میان بد افزار یک راهکار راهبردی برای مجرمان سایبری...