بازگشت به بالا

ارسال پیام در واتس اپ

ارسال تیکت پشتیبانی

SabaHost Small Loding

در حال بررسی ...

اطلاعات دامنه

کپی کردن اطلاعات در حافظه

https://sitetop.ir/license
https://sitetop.ir/blog/vps-web-hosting

میزبانی وب سایت با سرور مجازی

سرور مجازی یکی از منابع میزبانی وب سایت است که ما می توانیم سایت خودمان را با استفاده از آن در اینترنت به صورت آنلاین منتشر کنیم. در واقع برای میزبانی وب سایت، سرور مجازی از هاست اشتراکی به مراتب بهتر است و می توانیم سرعت و عملکرد بهتری را تجربه کنیم؛ در این مقاله قصد داریم به کاربردها و مزایای میزبانی وب سایت به کمک سرور مجازی بپردازیم و آنها را به طور مفصل مورد بررسی قرار دهیم.

سرور مجازی برای میزبانی وب سایت

سرور مجازی اغلب با کلمه VPS شناخته می شود، که این کلمه مخفف Virtual Private Server و به معنی یک سرور مجازی خصوصی است، که در اصل یک فضای مجازی را به ما اختصاص می دهد؛ در واقع vps ها نیز نوعی سرور اختصاصی هستند که منابع زیادی را در اختیار کاربر قرار می دهند و شرکت های میزبانی وب، این سرورها را به چندین بخش تقسیم کرده که به هر کدام از این بخش ها منابعی را اختصاص می دهند؛ به این بخش ها سرور مجازی گفته می شود.

سرور مجازی کاربرد‌های فراوانی دارد و ما می توانیم با عناوین مختلفی از آن ها استفاده کنیم که یکی از رایج ترین کاربرد های آن میزبانی وب سایت است؛ این سرورهای مجازی توسط شرکت های ارائه دهنده به قسمت های بزرگ و کوچکی تقسیم می شوند، یعنی برخی از آنها از Ram 1 گیگابایت و 1 هسته CPU استفاده می کنند، اما برخی منابع بالاتری دارند و برای سایت های بزرگتر استفاده می شوند.

برخی از سرویس های هاستینگ که ما برای میزبانی سایت از آنها استفاده می کنیم از سرورهای مجازی تشکیل شده اند؛ این یعنی هر سرور مجازی نیز قابلیت این را دارد که چندین هاست در آن ساخته شود و می توان در هر هاست چند سایت را میزبانی کرد؛ بنابراین اگر از هر نوع هاستی استفاده می کنیم، در واقع یک بخش بسیار کوچکی از یک سرور را در اختیار گرفته ایم.

اما اگر بجای هاست، سایت خود را روی یک سرور مجازی میزبانی کنیم، با توجه به منابع بیشتری که در اختیار ما گذاشته می شود، می توانیم عملکرد و سرعت بیشتری را تجربه کنیم و از طرفی، دیگر این منابع را با چندین سایت دیگر به اشتراک نخواهیم گذاشت.

یکی از اصلی ترین دلایلی که اکثراً سایت های بزرگ و پربازدید از سرور مجازی و یا سرور اختصاصی استفاده می کنند، همین اشتراکی نبودن منابع است، که می تواند سرعت سایت آنها را افزایش داده و تحمل ترافیک بالای کاربران را داشته باشد.

مزایای میزبانی سایت با سرور مجازی

اگر سایتمان را روی یک سرور مجازی میزبانی کنیم، یک سری مزایا شامل حال ما خواهد شد که باعث افزایش عملکرد سایت می شود و می تواند به ما کمک کند که بهتر به کاربران خودمان خدمات ارائه دهیم، در این بخش از مقاله قصد داریم به مزایای میزبانی سایت از طریق سرور مجازی بپردازیم و با سرورهای مجازی بیشتر آشنا شویم.

 • منابع اختصاصی

اصلی ترین دلیلی که ما باید سرور مجازی داشته باشیم، استفاده از منابع اختصاصی است، اگر هاست اشتراکی خریداری کنیم، این هاست اشتراکی در یک سرور مجازی ایجاد شده است، که این سرور مجازی ممکن است هزاران سایت دیگر را نیز میزبانی کند، این مورد باعث خواهد شد که سرعت سایت کاهش یافته و نتوانیم عملکرد بسیار خوبی را تجربه کنیم.

اما سرور مجازی این طور نیست و ما تنها سایت مستقر بر روی یک سرور مجازی خواهیم بود، که این باعث می شود هم امنیت بالاتری داشته باشیم و هم سرعت بهتری را تجربه کنیم.

 • انعطاف پذیری

در سرور های مجازی ما انعطاف پذیری بالایی را تجربه خواهیم کرد؛ در واقع اگر ما یک هاست اشتراکی داشته باشیم و بخواهیم یک تابع و پلاگین در سرور ما فعال باشد، ممکن است میزبان ما این کار را برای ما انجام ندهد، چرا که این امکان وجود دارد که پلاگین مورد نیاز ما بر روی سایت های دیگر آن سرور تاثیر بگذارد و آن ها را دچار مشکلاتی کند.

اما در سرور مجازی این طور نیست و ما می توانیم از ارائه دهنده درخواست کنیم که هر پلاگین و تابعی که نیاز داریم را روی سرورمان فعال کنند، هیچ محدودیتی هم در این مورد نداریم؛ البته در هاست اشتراکی اکثراً تابع ها و پلاگین های مورد نیاز از قبل فعال هستند، اما اگر بخواهیم یک پلتفرم کاملاً اختصاصی طراحی کنیم، ممکن است نیاز به یک سری پلاگین های خاص داشته باشیم که در هاست های اشتراکی فراهم نباشند.

 • مانیتورینگ سرور

با داشتن یک سرور مجازی می توانیم دسترسی کامل به آن داشته و هر تغییری را مشاهده کنیم. به طوری که به اصطلاح مانیتوینگ کامل روی سرور خود خواهیم داشت؛ از طرفی، در صورت بروز هر نوع مشکلی می توانیم برای رفع آن از تیم پشتیبان ارائه دهنده خود درخواست کمک کنیم.

با نظارت و سیستم مانیتورینگ، که در سرویس های سرور مجازی داریم، می توانیم امنیت سایت خود را بیشتر حفظ کرده و دیگر نگران خراب کاری های سایت های دیگر نیز نباشیم؛ برای مثال می توانیم گزارش تمامی حملات DDos سایت خود را مشاهده کنیم و اگر مشکلی وجود داشت خیلی سریع مشکل خود را تیکت زده تا پشتیبان آن را رفع کند.

 • افزایش عملکرد سایت

سرعت سایت یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو است، اگر مدیر هر نوع وب سایتی باشیم، باید بر روی سرعت سایت تمرکز بالایی داشته باشیم تا هم سایت برای کاربران سریع تر لود شده و هم این فاکتور مهم سئو را در سایت خودمان رعایت کرده باشیم.

اصلی ترین دلیلی که ما در سرور مجازی سرعت بالاتری داریم، منابع بالایی است که در دسترس داریم، این منابع هرچه بالاتر باشد سرعت و عملکرد بهتری خواهیم داشت.

 • صرفه جویی در هزینه ها نسبت به سرور اختصاصی

یکی از دلایلی که ما باید به سمت سرور مجازی برویم این هست که منابع بالایی نیاز داریم، اما هزینه زیادی نداریم؛ سرور های اختصاصی هزینه بسیار بالایی دارند و ما باید یک مدیر سرور هم داشته باشیم که بتواند این سرور را مدیریت کند و مشکلاتی که به وجود می آید را رفع کند.

ما با خرید سرور مجازی می توانیم بر روی هزینه ها صرفه جویی بسیار عالی داشته باشیم و یک سرور اختصاصی را با هزینه بالا خریداری نکنیم.

این مزایا در واقع اصلی ترین دلایلی هست که ما باید از یک سرور مجازی برای میزبانی وب سایت خودمان استفاده کنیم؛ اما باید توجه داشته باشیم که سرور مجازی برای سایت های تازه تاسیس و کم بازدید مناسب نیست و فقط هزینه زیادی را صرف می کند، اگر ما یک سایت تازه تاسیس داریم بهتر است که از هاستینگ های اشتراکی استفاده کنیم، تا هر وقت به مشکل منابع بر خوردیم، می توانیم از سرور مجازی استفاده کنیم تا بتوانیم عملکرد خودمان را حفظ کنیم.

سرور مجازی برای میزبانی چه سایت هایی مناسب است؟

ما می توانیم از سرور مجازی برای میزبانی هر سایتی استفاده کنیم، اما یک سری سایت ها هستند که پر بازدید بوده و حتماً به سرور مجازی نیاز دارند؛ در این بخش مقاله به سایت هایی اشاره خواهیم کرد که به سرور مجازی نیاز دارند:

 • سایت های فروشگاهی

اگر یک سایت فروشگاهی داریم و در روز کاربران زیادی در سایت ما خرید می کنند، بهتر است که از vps برای میزبانی سایت خودمان استفاده کنیم، تا کاربران در هنگام فرآیند سفارش خود با قطعی سایت مواجه نشوند، سرور مجازی با منابعی که دارد این امکان را فراهم می کند. کاربر در سریع ترین زمان سفارش خود را ثبت و کوچکترین وقفه ای برای او ایجاد نخواهد شد.

سایت های فروشگاهی به دلیل اینکه یک سیستم ثبت سفارش دارند و مدام در حال فعالیت هستند، حتماً نیاز دارند که از یک VPS استفاده کنند تا بتوانند این حجم از پردازش را تحمل کنند و با قطعی مواجه نشوند.

 • سایت های آموزشی

امروزه تعداد سایت های آموزشی بسیار افزایش یافته است، اگر ما هم یک سایت آموزشی داریم که افراد زیادی از طریق سایت در حال آموزش هستند بهتر است از وی پی اس استفاده کنیم، فرض کنید که ما در یک تایم خاص، یک دوره آنلاین آموزشی ایجاد کنیم که مستلزم آن باشد که کاربران زیادی در یک زمان خاص به سایت ما مراجعه کنند؛ در چنین شرایطی سرور باید بتواند این تعداد بازدید را پردازش کند تا دچار مشکل نشود.

البته اگر تعداد افرادی که از سایت ما آموزشی دریافت می کنند کم باشد، نیاز نیست که لزوماً از سرور مجازی استفاده کنیم و می توانیم از هاست های اشتراکی نیز کمک بگیریم و هر وقت با مشکل کمبود منابع مواجه شدیم، سایت خودمان را بر روی یک وی پی اس میزبانی کنیم. 

 • سایت‌های دانلودی

سایت‌های دانلودی بسیار مهم بوده و کاربران زیادی از آن ها استفاده می کنند؛ اگر یک سایت دانلودی داشته باشیم، بهتر است از یک سرور مجازی استفاده کنیم تا کاربرانی که برای دانلود به سایت ما مراجعه می کنند، بتوانند به سادگی فایل ‌های خود را از سایت دانلود کرده و با هیچ مشکلی روبرو نشوند.

در ضمن سایت های دانلودی اغلب بازدید کننده های زیادی دارند و ما باید یک سرویس میزبانی داشته باشیم که این تعداد بازدید را ساپورت کند؛ در چنین شرایطی، بهترین گزینه برای ما استفاده از VPS است.

 • سایت های اشتراک ویدئو

سایت های اشتراک ویدئو زیادی در دنیا وجود دارند که بهترین و محبوب ترین آنها یوتیوب است؛ کاربران زیادی از این سایت ها استفاده می کنند، برخی از افراد در این سایت ها  ویدئوهای خود را آپلود و برخی آنها را مشاهده کننده می کنند، که این باعث می شود ترافیک بسیار زیادی به سمت این سایت ها روانه شود. برای اینکه بتوانیم میزبان این حجم از کاربر باشیم، باید از یک میزبان قدرتمند استفاده کنیم تا از نظر منابع ما را محدود نکند.

بهترین سرویس برای سایت های اشتراک ویدئو که به منابع زیادی نیاز دارند، استفاده از vps است که محدودیتی برای ما ایجاد نخواهد کرد، همین منابع اختصاصی که در سرور مجازی داریم می تواند به سرعت سایت ما کمک کند و کاربران قادر خواهند بود سریع تر ویدئوها را مشاهده کنند، افرادی هم که در سایت ما ویدئویی آپلود می کنند، سریع تر قادر به انجام این کار خواهند بود.

 • سایت های اختصاصی

همان طور که گفته شد بهتر است سایت هایی که به صورت کاملاً اختصاصی طراحی می کنیم را روی سرور مجازی میزبانی کنیم؛ در واقع ممکن است سایت ما به یک سری پلاگین هایی نیاز داشته باشد که با پلن های هاست اشتراکی ارائه نمی شوند.

اما اگر قصد استفاده از سیستم های مدیریت محتوا عمومی را داریم، لزوماً نیازی به استفاده از سرور مجازی نیست و می توانیم برای سایت های تازه تاسیس از هاست اشتراکی هم استفاده کنیم تا در هزینه هایمان صرفه جویی کرده باشیم.

 • سرور مجازی برای ارسال ایمیل

اگر در روز ایمیل های زیادی دریافت و ارسال می کنیم ( برای مثال با آدرس : [email protected] )، بهتر است از vps برای اینکار استفاده کنیم؛ هاست اشتراکی در تعداد اکانت ایمیلها و حتی ارسال آنها در روز و هفته محدودیت هایی دارد، یا گاهی اوقات ممکن است هنگام ارسال با وقفه یا مشکلات این چنینی مواجه شویم، که این موضوع باعث نارضایتی کاربران سایت ما خواهد شد.

اما سرور مجازی، یک میل سرور اختصاصی داشته که به صورت اشتراکی استفاده نمی شود، مشکلاتی نظیر ارسال ایمیل و محدودیت های پیرو آن نیز در این نوع از سرویس ایجاد نخواهند شد که ما به صورت آزادانه می توانیم هر تعداد ایمیلی دریافت و ارسال کنیم و در کسری از ثانیه ایمیل ها را به دست کاربران برسانیم.

کنترل پنل سرور مجازی ( VPS )

هاست های اشتراکی همگی یک کنترل پنل دارند که ما از طریق این کنترل پنل می توانیم مدیریت هاست خود را بهتر انجام دهیم و تنظیمات مورد نیاز خودمان را در هاست اعمال کنیم؛ اما سوالی که این بین به وجود خواهد آمد این است که سرور های مجازی از چه کنترل پنلی استفاده می کنند؛ در واقع ما می توانیم با استفاده از سرور مجازی هر کنترل پنلی که می خواهیم را برای خود داشته باشیم و به استفاده از آن بپردازیم.

البته باید توجه داشته باشیم که برای استفاده از هر کنترل پنلی، باید لایسنس همان کنترل پنل را خریداری کنیم. اکثر ارائه دهندگان سرور مجازی خودشان این خدمات را برای خرید لایسنس کنترل پنل هاستینگ ارائه می دهند و نیازی به نگرانی در این خصوص نخواهیم داشت.

کاربردهای سرور مجازی

یکی دیگر از رایج ترین کاربردهای سرور مجازی این است که می توانیم یک سیستم عامل خاص بر روی آن نصب کرده و از طریق اینترنت متصل به آن، اقدام به آپلود و دانلود فایل های مورد نظر کنیم؛ البته این مورد بیشتر برای سایت های دانلودی کاربرد دارد.

همه سایت های دانلودی یک سرور مجازی برای خود دارند، با استفاده از این vps فایل هایی که حجیم هستند را دانلود کرده و در هاست خود آپلود می کنند تا سریع تر بتوانند فایل ها را برای دانلود در اختیار کاربران قرار دهند.

اغلب اینترنت سرور مجازی بسیار قدرتمند است، دانلود و آپلود با استفاده از سرور مجازی کاری طولانی نخواهد بود و همین دلیل باعث شده که سایت های دانلودی از سرور مجازی استفاده کنند.

 جمع بندی

در کل سرور مجازی می تواند برای ما بسیار مناسب باشد و ما با استفاده از آن قادر خواهیم بود تا عملکرد سایت خودمان را تا حد بسیار زیادی بهبود بخشیم و از این طریق رضایت کاربران را نسبت به قبل بیشتر جلب کنیم؛ در این مقاله کاربردهای خاص تر یک سرور مجازی را مرور کرده و دریافتیم که این سرویس بیشتر مناسب میزبانی چه نوع سایت هایی است.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. اگر سوالی دارید که در این مقاله پاسخش را پیدا نکردید، در قسمت کامنت ها سوال خود را مطرح کنید، کارشناسان ما در کمتر از چند دقیقه به سوالات پاسخ خواهند داد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

موفق باشید.


جدیدترین مطالب

پرسش ها و پاسخ های متداول

اگر سوالی دارید که پاسخش را در زیر پیدا نکرده اید، آن را با واحد پشتیبانی یا فروش ما در میان بگذارید.

سرور مجازی ویندوز یا لینوکس؟

بیشتر افراد با دو نوع سرور مجازی کار می کنند، یکی از سیستم عامل ویندوز تشکیل شده و یکی هم از لینوکس، که ما در هنگام خرید می توانیم تعیین کنیم که از در سرور مجازی سیستم عامل لینوکس نصب شود و یا سیستم عامل ویندوز، اگر قصد داریم که سرور مجازی را برای میزبانی سایت استفاده کنیم بهتر است که بر روی آن لینوکس نصب کنیم تا امنیت بیشتری را تجربه کنیم و بتوانیم از کنترل پنل سی پنل مدیریت این سرور مجازی را بهتر در دست داشته باشیم.

سرور اختصاصی بخریم یا سرور مجازی؟

یکی از چالش هایی که ما با آن در خرید سرور مجازی روبرو می شویم این است که بهتر است یک سرور اختصاصی برای خودمان خریداری کنیم یا یک سرور مجازی؛ در اصل ما باید شرایط وب سایت و امکاناتی که نیاز داریم را بررسی کرده و طبق نیازی که داریم تعیین کنیم که از کدام نوع سرویس برای سایت خودمان استفاده کنیم.

هزینه لایسنس پنل مدیریت برای سرور مجازی چقدر است؟

یکی از معایب سرور مجازی نسبت به هاست اشتراکی همین خرید لایسنس پنل مدیریتی است که ممکن است بودجه بندی ما را با مشکل مواجه کند، برای اینکه به صورت ماهانه لایسنس پنل مدیریت خریداری کنیم باید هزینه زیادی بپردازیم، قیمت این لایسنس ها به دلار بوده و با توجه به قیمت دلار در ایران هزینه ما بسیار بالا خواهند رفت.

استفاده از سرور مجازی ایران یا خارج؟

سرور مجازی می تواند از سراسر دنیا ارائه شود و ما می توانیم نسبت به نیاز خودمان یک سرور مجازی از کشور مورد نظر خود خریداری کنیم و از آن استفاده کنیم، در کل اگر قصد داریم از سرور مجازی خود برای میزبانی سایت استفاده کنیم، بهتر است که از سرور مجازی ایران استفاده کنیم، تا کاربران ما بتوانند سریع تر به سایت ما دسترسی داشته باشند و سایت برای بازدید کنندگان سایت با سرعت بیشتری لود شود.

از هاست اشتراکی استفاده کنیم یا سرور مجازی؟

اگر سایت تازه تاسیسی داریم و درآمد زیادی هم از این سایت نداریم که باعث شده از نظر بودجه بندی سایت با مشکلاتی مواجه باشیم، بهتر است که از هاست های اشتراکی که از نظر قیمت اقتصادی تر هستند استفاده کنیم، اما اگر یک سایت پر بازدید داریم و محدودیت بودجه برای خرید هاست و سرور نداریم، برای اینکه از نظر منابع محدود نباشیم بهتر است از سرور های مجازی پر قدرت استفاده کنیم و سایت خودمان را با عملکرد بهتری در اختیار کاربران قرار دهیم.

مطالب مرتبط

سرور مجازی یا vps چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور مجازی یا vps چیست؟

سرور مجازی چیست و چرا برخی از افراد از آن استفاده می کنند؟ شاید شما به تازگی عبارت VPSرا شنیده باشید و با توجه به پیچیدگی های علم فناوری و اینترنت، که پر از مخف...

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟ در این مقاله به طور کامل پاسخ این سوال را توضیح خواهیم داد. اما پس از مرور تفاوت دو سرور در یک جدول، در مورد هر دو نوع...

یک سرور مجازی چطور کار می کند ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی چطور کار می کند ؟

حتماً برایتان این سوال پیش آمده که یک سرور مجازی چطور ایجاد شده و چطور کار می کند. اگر قصد راه اندازی یک وب سایت را دارید، یا اگر میخواهید داده های کسب و کار خو...

یک سرور مجازی چه مزایا و معایبی دارد ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی چه مزایا و معایبی دارد ؟

یک سرور مجازی چه مزایا و معایبی دارد ؟ آیا تا بحال از خود پرسیده اید که چرا باید از یک vps استفاده کنیم ؟ خب در این مقاله به این سوالات مهم پاسخ خواهیم داد و در...

تفاوت سرور مجازی و هاست اشتراکی در چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی و هاست اشتراکی در چیست ؟

تفاوت سرور مجازی با هاست اشتراکی در چیست ؟ قبل از اینکه اقدام به خرید هاست یا سرور کنیم، هم باید بدانیم که فرق vps با هاست چیست و هم اینکه یک سرور مجازی با سرور...

یک سرور مجازی چه کاربردی دارد ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی چه کاربردی دارد ؟

حتماً تا بحال بارها به واژه vps برخورد کرده اید، و به احتمال زیاد این سوال در ذهنتان پیش آمده که یک vps به چه دردی می خورد. در این مقاله بررسی خواهیم کرد که یک...

راهنمای قدم به قدم خرید سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای قدم به قدم خرید سرور مجازی

راهنمای خرید سرور مجازی در این مقاله به دو صورت اینفوگرافیک و متن برای شما همراهان عزیز فراهم شده است. به صورتی که ابتدا با کاربردها و انواع سرور مجازی آشنا شده...

تفاوت سرور مجازی با هاست ابری
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی با هاست ابری

سرویس های زیادی برای میزبانی وب سایت وجود دارند که هر کدام از آنها ویژگی ها و منابع خاص خود را دارند. دو نوع از رایج ترین سرویس های میزبانی وب سایت، سرور مجازی...

­­­Nginx چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

­­­Nginx چیست؟

Nginx یک وب سرورopen source و قدرتمند است که از performance بالایی برخوردار می باشد و مسئول رسیدگی به بارگذاری سریع بسیاری از سایت های بزرگ در اینترنت می باشد....

تفاوت vds با vps چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت vds با vps چیست؟

وب سایت ها برای قراردادن فایل های مورد نیاز و محتوایی که منتشر می کنند نیاز به فضایی در اینتر نت دارند. این فضا هاست نام دارد. روی هر سرور می توان چندین هاست دا...

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7

پیش از آن که به تعریف وب سرور litespeed بپردازیم، در ابتدا لازم است با مفهوم کلی تر وب سرورآشنا شویم.وب سرور به سخت افزار و نرم افزاری اتلاق می شود که با هم کار...

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی

Solidcp در سال 2016 جهت به عنوان یک پنل جدید از کنترل پنل website panel راه اندازی شد. هدف از راه اندازی، ایجاد یک کنترل پنل با ثبات و پایدار برای ترکیب سرور ها...

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP

DNS، مخفف عبارت Domain Name System است. ما با استفاده از نام دامنه نظیر example.com به صورت آنلاین به اطلاعات وب سایت ها دسترسی پیدا می کنیم.مرورگرهای وب (web b...

سرور مجازی لینوکس چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور مجازی لینوکس چیست؟

سرور مجازی لینوکس چیست و چه تفاوتی با vps ویندوز دارد؟ به احتمال زیاد هنگام خرید سرور مجازی با دو یا چند سیستم عامل از جمله لینوکس، ویندوز و یا میکروتیک مواجه ش...

بهینه سازی سرور مجازی برای وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بهینه سازی سرور مجازی برای وردپرس

سرویس مجازی برای وردپرس چگونه است؟ حتما سرویس مجازی یا vpsرا می شناسید و یا اسم آن را شنیده اید. اما برای داشتن یک سیستم وردپرس همراه با سرور مجازی چه بایدهایی...

راه های افزایش ترافیک سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راه های افزایش ترافیک سایت

روش های افزایش ترافیک وب سایت چه هستند و چطور می توان بازدیدکنندگان سایت را به تعامل بیشتر دعوت کرد؟ حتماً در مرحله ای هستید که یک وب سایت شکیل طراحی کرده اید،...

نحوه نصب Cpanel بر روی Centos لینوکس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه نصب Cpanel بر روی Centos لینوکس

نحوه نصب Cpanel بر روی Centos لینوکس، می تواند برای برخی از کاربران کمی پیچیده باشد، بنابراین در این مقاله در مورد سی پنل و سنتوس و نحوه نصب آن توضیح خواهیم داد...

سرور VDS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور VDS چیست؟

با گسترش روز افزون اینترنت و اثر آن بر زندگی مردم روزانه افراد بیشتری به سمت استفاده از سرویس های آنلاین گرایش پیدا می کنند. این کسب و کارها برای اداره امور وب...

تفاوت سرور مجازی لینوکس و ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی لینوکس و ویندوز

کسب و کار های مختلف سطح نیاز های متفاوتی دارند. در ابتدا که کسب و کار هنوز رونق چندانی ندارد، می توان از هاست اشتراکی به عنوان یک راهکار خوب استفاده کرد. اما پس...

نحوه تهیه بک آپ از هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه تهیه بک آپ از هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی

بک آپ از کارهای بسیار مهم در اداره یک وب سایت است. این مورد مخصوصاً وقتی سرور مجازی یا اختصاصی استفاده میکنیم، اهمیت بالاتری پیدا می کند. بر روی سرورهای هاست ای...

suspend کردن اکانت در ssh
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

suspend کردن اکانت در ssh

در برخی مواقع بنا به دلایلی ممکن است نیاز باشد اکانتی را در سرور مسدود کنیم که باعث بروز اختلال در سرور شده و دسترسی ساسپند کردن در whm برای ما وجود ندارد، در ا...

آموزش نصب KVM Virtualizor
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش نصب KVM Virtualizor

یکی از قدرتمند ترین مجازی ساز هایی که به همراه KVM نصب می شود، KVM Virtualizor است که امکانات بسیار خوبی در اختیار ما قرار می دهد. در این مقاله با آموزش نصب KVM...

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7

در مقاله امروز قصد داریم نحوه نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos 7 را به شما آموزش دهیم. در این آموزش ابتدا به صورت مختصری کنترل پنل CPanel و کنترل پنل Direct...

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت

Restore یا بازگردانی بکاپ ها یکی از امکانات هر سرویس میزبانی وب است، که بسیار نیز مورد استفاده قرار می گیرد. دلایلی مختلفی برای نیاز به ریستور کردن بکاپ وجود دا...

مقایسه VPN با VPS
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مقایسه VPN با VPS

VPS و VPN مفاهیمی هستند که با وجود آنکه کلمات اختصاری آنها مشابه است، هر یک از آنها به دو نوع خدمات بسیار متفاوت اشاره می کنند.پیش از انجام مقایسه بین سرور مجاز...

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای دیجیتالی امروز، داشتن یک وب سایت با عملکرد مناسب یکی از فاکتورهای کلیدی برای موفقیت در کسب و کار است. اطمینان از عملکرد کامل وب سایت و عدم خرابی های من...

ارتقا امنیت سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ارتقا امنیت سرور مجازی

امنیت یکی از نگرانی های بزرگ برای اکثر مدیران وب سایت ها می باشد. با این حال تنها نگرانی شما نباید محافظت از مدیریت وب سایت باشد، بلکه حفظ امنیت سرور مجازی یا V...

معرفی کامل انواع سیستم عامل ها
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی کامل انواع سیستم عامل ها

سیستم عامل چیست؟سیستم عامل (OS) نرم افزاری است که به عنوان رابط بین اجزای سخت افزار کامپیوتر و کاربر عمل می کند. هر سیستم کامپیوتری باید حداقل یک سیستم عامل برا...

سرور لینوکس ubuntu چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور لینوکس ubuntu چیست؟

یکی از موارد حائز اهمیت در انتخاب یک سرویس میزبانی وب، این است که از چه سیستم عامل سرور مبتنی بر لینوکس در آن سرور استفاده شده است. تصمیم گیری در این زمینه کار...

Vmware چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Vmware چیست؟

مجازی سازی چیست؟مجازی سازی سرور در حال حاضر موضوعی پرطرفدار در دنیای فناوری اطلاعات است و محبوبیت و پذیرش آن به ویژه در محیط های سازمانی همچنان در حال رشد است....

یک سرور مجازی به چه میزان رم، cpu و فضا نیاز دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی به چه میزان رم، cpu و فضا نیاز دارد؟

در زمان خرید سرور مجازی ( VPS ) ممکن است مطمئن نباشید، که به چه میزان منابعی نیاز دارید. در این مقاله آموزشی بررسی خواهیم کرد که به چه میزان منابع RAM، CPU، Dis...

سرور مجازی ویندوز صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور مجازی ویندوز صبا هاست

سرور مجازی یا virtual private server که مخفف آن vps میباشد یک بخش کوچک از یک سرور میباشد. زمانی که شما اقدام به خرید یک سرور مجازی مینمایید همه ای محیط سرور مجا...

چرا باید از سرور مجازی صبا هاست استفاده کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چرا باید از سرور مجازی صبا هاست استفاده کنیم؟

اینترنت یک شبکه ای بسیار وسیع از کامپیوتر های میباشد که در سراسر جهان قرار دارد. زمانی که شما دو سیستم کامپیوتری را به هم دیگر متصل مینمایید و از آنها برای رد و...