بازگشت به بالا

ارسال پیام در واتس اپ

ارسال تیکت پشتیبانی

SabaHost Small Loding

در حال بررسی ...

اطلاعات دامنه

کپی کردن اطلاعات در حافظه

https://sitetop.ir/license
https://sitetop.ir/blog/web-hosting-glossary

مروری بر اصطلاحات رایج در وب و هاستینگ

اصطلاحات کاربردی هاستینگ

در هر فن و حیطه ای از دانش اصطلاحاتی خاص وجود دارد که آشنایی با آنها برای درک و استفاده درست از ابزارها ضروری است. در حوزه وب و هاستینگ که موضوع این مقاله است اصطلاحات کاربردی و خاص بسیاری وجود دارد. 

مواردی که در ادامه به آنها اشاره شده است اصطلاحات بسیار رایجی است که در فضای وب و هاستینگ مورد استفاده قرار می گیرند.

تاریخچه وب

ابداع اینترنت به سال 1990 بر می گردد. در این سال یکی از فیزیکدانان سازمان تحقیقات هسته ای اروپا شبکه ای را طراحی کرد  می شد از طریق آن پیام های الکترونیک و اطلاعات را با سرعت مناسب انتقال داد؛ این سیستم با اینترنت امروزی فرق زیادی داشته است. در این نسخه اولیه از کد های HTML و پروتکل HTTP استفاده نمی شد. 

کاربرد اصلی این شبکه در انتقال نامه های الکترونیکی و فایل های اطلاعاتی به صورت فرمت بندی نشده بوده است. سال 1993 سال شروع استفاده عمومی از اینترنت است.

سایت

سایت نوعی برنامه است که بر روی بستر اینترنت قابل دسترسی است. با توجه به اهدافی که برای ایجاد سایت در نظر گرفته شده، می تواند به صورت اداری، شرکتی یا سازمانی ایجاد شود. 

امروزه وب سایت ها مجموعه ای از صفحات طراحی شده مرتبط به هم هستند. این صفحات وب خروجی کد های HTML هستند. صفحات وب می توانند شامل متن، عکس، ویدیو و سایر انواع فایل باشد.
سایت محلی برای ارائه محتوا است. مدیریت این محتوا بر عهده برنامه هایی با نام CMS یا سیستم مدیریت محتوا است. صفحات وب سایت از طریق بروزر ها و موتورهای جستجو قابل فراخوانی هستند.
تفاوت اصلی وبلاگ و وب سایت در این است که در وب سایت یک دامنه مستقل خریداری شده اختیار کاملی بر تمام سایت داریم اما در وب لاگ دسترسی به کنترل ها امکان پذیر نبوده و مدیر وبلاگ اختیارات کمتری نسبت به وب سایت دارد. در واقع وبلاگ صفحه ای از یک دامنه مشترک است.

پروتکل HTTP و HTTPS

فراخوانی و انتقال اطلاعات در وب بر اساس پروتکل HTTP انجام می شود. در صورت استفاده از گواهی های اعتبار نوع این پروتکل به صورت امن HTTPS نام دارد. 

در نوع ارتباط امن اطلاعات و داده هایی که منتقل می شوند از طریق الگوریتم های پیچیده رمزگذاری شده و حتی در صورتی که کسی به آن دسترسی پیدا کند قادر به بازیابی آن نخواهد بود. 

سازمان های جهانی وب که برای وضع قوانین در فضای وب کار می کنند این پروتکل ها را ایجاد می کنند. برای داشتن یک سایت معتبر به گواهینامه SSL نیاز خواهیم داشت.

اصلاحات مدیریت وب

سیستم مدیریت محتوا یا CMS

این سیستم های از پیش طراحی شده برای ایجاد وب سایت و مدیریت محتوای سایت بدون نیاز به دانش کدنویسی به کار می روند. این برنامه ها کار ساخت و مدیریت محتوای سایت را بسیار آسان و کاربر پسند کرده اند.

انواع مختلفی از سیستم مدیریت محتوا برای وب سایت ها وجود دارد که عموماً بر اساس یکی از دو تکنولوژی ASP و PHP توسعه یافته اند. 

فرایند ها در CMS بسیار سریع تر انجام می شود؛ زیرا از ساختار استانداردی برای مدیریت وب سایت استفاده می کنند. 

علاوه بر این CMS های بسیار خوبی وجود دارند که اینترفیس مناسبی در اختیارمان قرار داده و کد نویسی مرتب و استانداردی دارند.
همه CMS ها نقاط ضعف و قوت خاص خود را دارند. اگر بخواهیم از یک CMS برای ایجاد و مدیریت وب سایت استفاده کنیم باید به نیاز هایمان از طراحی وب سایت توجه کنیم. 

هر CMS نقاط ضعف و قوت خود را دار می توانیم با بررسی سی ام اس های مختلف با توجه به نیازی که از سی ام اس داریم انتخاب خود را انجام دهیم. بسیاری از این سی ام اس ها به صورت متن باز و رایگان هستند از جمله این برنامه های اوپن سورس می توان به جوملا، وردپرس، دیتالایف و مامبو اشاره کرد.

دامنه (دامین)

 • دامنه یا دامین عنوانی اختصاصی برای یک وب سایت است که برای تسهیل در مدیریت نشانی سایت در وب معرفی شده است. هر آدرس مانند Example. com به آدرس خاصی در فضای اینترنت اشاره می کند. دامین به آدرس DNS متصل شده و می زبان و IP سرور را تعیین می کند. 
 • دامین بیشتر برای افراد کاربرد دارد تا ماشین. بروزر دامنه را به IP تبدیل می کند و مشخصات مربوط به DNS آن بدست می آوریم. نام دامنه همواره ثابت است اما DNS بسته به میزبانی و سرور تغییر خواهد کرد.
 • دامنه معمولاً با WWW. شروع می شود و به پسوند های خاصی مانند. Com. وir. ختم می شوند. برای انتخاب دامنه باید توجه زیادی به خرج دهیم. اولین قدم در ایجاد یک وب سایت ثبت دامنه است. این دامنه باید کاملا یکتا باشد و مفهوم خاصی مرتبط با کسب و کار را در بر داشته باشد. 
 • از دیگر نکاتی که برای انتخاب درست دامنه می توان به آن اشاره کرد راحتی در خواندن و نوشتن دامنه و حفظ کردن آن و ارتباط آن با کسب و کاری که قرار است راه اندازی شود. باید نام دامین به صورتی باشد که با دیدن دامنه بتوانیم به نوع کسب و کار پی ببریم. عنوان دامنه باید کوتاه باشد و حقوق سایت های دیگر نیز نباید تضییع شود.

نکته 1: هر گاه دامنه به صورت مثلاQ یکساله یا پنج ساله ثبت شد در تمام این مدت هیچکس دیگری نمی تواند از این دامنه استفاده کند. در واقع این نشانی دیگر قابل ثبت نیست چون باید یکتا باشد. یکی از کارهایی که می توانیم انجام دهیم این است که دامنه خود را بعد از مهلت مقرر شده دوباره تمدید کنیم.

نکته 2: با توجه به بازار داغ کسب و کار های اینترنتی و درخواست های بالا برای ثبت دامنه، امروزه به راحتی نمی توان دامین مناسب انتخاب کرد و نیازمند بررسی و تحقیق بسیار زیادی است. باید زمان و انرژی نسبتا طولانی برای انتخاب نام دامین صرف کنیم تا دامنه ای مناسب و هدفمند انتخاب کنیم.

هاست (میزبان)

هاست در واقع محلی برای نگهداری دیتا های سایت در اینترنت است. سایت روی سرورهایی هاست می شود که به صورت دائم روشن و آنلاین هستند و سایت همواره در اینترنت در دسترس است. 

برای ایجاد و آپلود کردن وب سایت در اینترنت باید از فضای هاست استفاده کنیم. هاست امکانات مشخصی از قبیل حافظه و قدرت پردازش را در اختیار سایت قرار می دهد. 

بسته به منابعی که در هاست به سایت ارائه می شود هزینه و شارژ هاست متفاوت خواهد بود. هاستینگ حالت های مختلف دارد. می توانیم از هاستینگ اشتراکی استفاده کنیم. 

این سرویس دارای یک سرور فیزیکی است که چندین سایت به صورت اشتراکی از منابع آن استفاده می کنند. در این حالت به دلیل اشتراکی بودن منابع و محدودیت ظرفیت سخت افزاری ممکن است با افزایش ترافیک و استفاده از قدرت پردازش سایت دچار مشکل شود یا اصطلاحاً کراش کند. 

این سرورها از طرفی می توانند به صورت اختصاصی باشند. در این صورت تمام منابع سرور در اختیار یک نفر خواهد بود و اختیار کاملی بر روی سرور وجود دارد. از دیگر فواید این نوع سرورها نبود رقابت بین منابع است.

مکان هایی وجود دارند به نام دیتا سنتر که سرورها در آن نگهداری می شوند. این نگهداری تحت اصول استاندارد ایمنی صورت می گیرد. می توانیم سرورهای خود را در این مکان ها نگهداری کنیم و البته برای این کار باید هزینه ای پرداخت کنیم.

ممکن است استفاده از دیتا سنتر مشکلاتی داشته باشد از این رو افرادی ترجیح می دهند که سرورها را در مکان های شخصی و دیگری نگه داری کنند. 

در انتخاب هاست حتما باید به محل نگهداری، امکانات، خدمات،. و پشتیبانی و موارد اینچنینی که کیفیت است را تحت تأثیر قرار می دهند توجه کنیم. هاست بی کیفیت اثرات بدی بر روی وب سایت و کسب و کار خواهد گذاشت.

فضای هاست

فضای هاست با توجه به پلانی که از سرویس دهنده خریداری کرده ایم فرق می کند. اگر برای مثال 500 مگا بایت فضا خریداری کرده باشیم تنها همین مقدار می توانیم داده در هاست آپلود کنیم. با افزایش این فضا هزینه آن نیز افزایش خواهد یافت. 

باید با توجه به فعالیت و حجم ترافیک برآورد شده از پلان های مختلف استفاده کنیم. پلان های مختلفی که معمولاً سرویس دهندگان هاستینگ ارائه می کنند احجام مشخصی از منابع در زمان مقرر است و می توانیم با توجه به نیاز از این طرح ها استفاده کنیم. 

باید قبل از انتخاب پلان حجم مورد نیاز منابع برآورد شود و در موقع انتخاب پلان منابع را کمی بیشتر از برآورد انتخاب کنیم تا در شرایط خاص دچار مشکل نشویم.

ترافیک ماهانه

حجم اطلاعاتی که دانلود و آپلود می شود در طول یک ماه سقف مشخصی دارد که با توجه به پلان خریداری شده تعیین می شود. این میزان پهنای باند نام دارد. باید توجه کنیم که هر نوع دریافت یا ارسال داده جزوی از پهنای باند به حساب می آید. 

هر گونه فایل مانند HTML و CSS و سایر فایل هایی که در هربار فراخوانی سایت از طریق کاربر دانلود و آپلود می شود جزوی از مصرف پهنای باند به حساب می آید. بازدیدهایی که کراولر های موتورهای جستجو از سایت انجام می دهند نیز جزوی از این ترافیک ماهانه به حساب خواهد آمد. 

البته کراولر ها به نسخه های متنی و تصویری اهمیت بیشتری می دهند. این کراولر ها فایل های HTML و CSS و js را بارگذاری نمی کنند از این رو نسبت به کاربران اینترنت هر بازدیدی که انجام می دهند میزان کمتری از ترافیک سایت را مصرف می کند.

 باید توجه شود که به همین دلیل باید حجم تصاویر و ویدیو ها را تا جای ممکن فشرده کنیم تا مصرف ترافیک سایت کمتر شود. به نظر می رسد مصرف منابع در شرایط پهنای باند نا محدود بدون مشکل باشد اما سرعت بارگذاری و میزان مصرف ترافیک و سرعتی که از سرویس دهنده دریافت می کنند بسیار اهمیت بالایی دارند.

کنترل پنل (Control Panel)

کنترل پنل محلی برای انجام تنظیمات مربوط به سایت بوده و امکانات خاصی را برای مدیر سایت فراهم می کند. سرورهای مختلف از برناموه های متفاوتی برای مدیریت هاست استفاده می کنند. از جمله این نرم افزار ها که به عنوان کنترل پنل هاست های لینوکسی مورد استفاده قرار می گیرد نرم افزار سی پنل است. 

دایرکت ادمین نیز دیگر نرم افزاری است که در سرور های لینوکسی مورد استفاده قرار می گیرد. سرور لینوکسی به سروری گفته می شود که سیستم عامل نصب شده روی آن لینوکس باشد. 

سرور هایی هم وجود دارند که از سیستم عامل ویندوز برای مدیریت سرور استفاده می کنند. برای این سیستم عامل نرم افزار های پلسک و هلم وجود دارند و مورد استفاده قرار می گیرند. 

باید سعی کنیم قبل از شروع به استفاده از این نوع نرم افزار ها در محیط دموی آن کمی کار کرده یا اطلاعاتی در زمینه آنها بدست آوریم.

نام سرور یا کارگزار دامنه

DNSیکی از ساسترین موارد برای یک دامنه است. این سازو کار آدرس نامی سرور یا سرورهای تخصیص یافته به دامنه سایت را با آی پی تطبیق داده و آی پی اختصاصی سرور می زبان را اصطلاحاً Resolve می کند. اطلاعات مورد نظر دربانک های اطلاعاتی DNS سراسر دنیا توزیع شده اند و هر تغییری در آن به سرعت سیستم را به روز رسانی می کند.

وقتی آدرس سایتی وارد می شود مرورگر ابتدا به کامپوتر های حاوی اطلاعات DNS دامنه ها درخواست تبدیل نام دامنه به IP را داده و پس از دریافت آی پی درخواست به میزبان اصلی فرستاده می شود.

وقتی به یک دامنه ارجاع می دهیم به آی پی مربوط به DNS رجوع می شود. در واقع دامنه به اعداد آی پی تبدیل شده و از این روش دسترسی به سایت های مختلف ممکن می شود.

نکته : اعمال تغییرات روی DNS از طریق کنترل پنل شرکت های مجاز ثبت دامنه ارائه می شود. هر بار که اطلاعات جدیدی ثبت می شود مدتی کمتر از 24 ساعت طول می کشد که این اطلاعات در همه جا به روز شده و دامنه در اینترنت منتشر می شود.

سرور لینوکس

سرور لینوکس از سیستم عامل لینوکس برای مدیریت سرور استفاده می کند. این سیستم عامل یک برنامه متن باز است که در زمینه های اینترنت و وب و امنیت گزینه بسیار مناسبی برای CMS های نوشته شده بر اساس PHP است. 

لینوکس برنامه ها و پروتکل های زیادی را مورد پشتیبانی قرار می دهد از جمله این موارد می توان به Apache HTTP Server، SSH Server و. . . ، اشاره کرد. هزینه راه اندازی سرور لینوکسی خیلی کمتر از سرور ویندوزی است. سرعت و کیفیت سیستم عامل لینوکس بسیار خوب است و از لحاظ امنیتی در سطح بالایی قرار دارد.

اگر از سیستمی استفاده می کنیم که بر اساس PHP نوشته شده یا می خواهیم سیستم مدیریت سایت را با PHP بنویسیم، بهترین گزینه برای سیستم عامل سرور لینوکس است. در این صورت هزینه و مشکلات کمتری خواهیم داشت.

سرور ویندوز

سرور های ویندوزی از سیستم عامل ویندوز که تولید شرکت مایکروسافت است استفاده می کند. این نوع سرورها نسبت به سرورهای لینوکسی ویژگی های متفاوتی دارند و هر کدام کارکرد و مزیت های خود را در برابر دیگری دارند. 

اگر از سرور ویندوزی استفاده کنیم بهتر است برنامه نویسی ها و کد ها بر اساس تکنولوژی ASP نوشته شوند. ویندوز متن باز نیست و برای تهیه لایسنس آن باید هزینه پرداخت کنیم. برنامه های داخلی مایکروسافت نیز متن باز نبوده از این رو کلاً هزینه سرور های ویندوزی بیشتر از سرور های لینوکسی است. 

سیستم های ویندوزی سرعت و سازگاری مناسبی در حد سرور های لینوکسی دارند و از کد های PHP نیز در کنار کد های ASP می توانند استفاده کنند.

سرور مجازی (VPS)

 • در سرور مجازی منبع فیزیکی که همان سرور است با اعمال برخی تنظیمات بین چند DNS به اشتراک گذاشته می شود. مانند زمانی که چند سیستم عامل روی کامپیوتر نصب کرده باشیم. تمان DNS ها به صورت مستقل اما همزمان از منابع سرور استفاده می کنند. کیفیت سرور های مجازی در حد سرور های اختصاصی نیست.
 • سرور مجازی با هاست اشتراکی فرق دارد. سرور عادی می تواند همزمان به چند سرور مجازی تقسیم شود و هر بخش برای خود سرویس دهی اشتراکی را ارائه کند. سرور عادی را می توان بدون مجازی سازی برای سرویس اشتراکی به کار گرفت و به تعداد زیادی سایت اختصاص داد.

Web Server VPS

 • با رعایت انصاف بهترین حالت سرور از لحاظ سرعت و امکانات سرور اختصاصی است بعد از آن سرور های مجازی و در انتها سرورهای هاست اشتراکی قرار می گیرند. کیفیت خدمات هاستینگ بستگی زیادی به شرکت ارائه دهنده دارد و صرف نام پلان نمی تواند کیفیت آن را تضمین کند. 
 • برای سایت های معمولی و تازه کار بهترین حالت با در نظر گرفتن ترافیک و میزان قدرت پردازش و منابع مورد نیاز، هاست اشتراکی است. 
 • معمولاً هزینه سرورهای مجازی بسیر بیشتر از سرورهای اشتراکی است و معمولاً برای سایت های پر ترافیک و سایت های چندگانه و یا ارائه دهندگان سرویس های پر کاربرد به کار می رود.

Uptime سرور

 • مدت زمانی که بی وقفه سرور فعال است و سایت در دسترس قرار دارد در شرکت های هاستینگ آپ تایم نام دارد. برخی از شرکت ها این آپ تایم را واقعی اعلام نمی کنند و همین می تواند مشکلات و ایرادات بسیار زیادی را برای سایت ها بوجود آورد. 
 • معمولاً آپ تایم هایی که با اعداد بسیار خوب مانند 100 و 99 نشان داده می شوند تا 95 درصد آپ تایم واقعی دارند. شرکت های سعی می کنند با کار بر روی قسمت های فنی هاستینگ این زمان آپ تایم را به بالاترین حد ممکن برسانند اما گاهاً مشکلاتی بوجود آمده و به دلایل مختلف سایت و سرور ز دسترس خارج می شود. 
 • بروز مشکلات فنی در هاستینگ طبیعی است اما دانش فنی تیم پشتیبانی باید به حدی باشد تا این زمان کراش کردن سایت و بار های اتفاق افتادن آنها به حداقل برسد. 
 • باید سعی کنیم قبل از خرید هاست برای سایت حتماً از طریق فروم ها و سوال پرسیدن از دیگران درباره بهترین و مناسب ترین هاستینگ که از لحاظ فنی نیز در وضعیت خوبی قرار داشته باشد پرس و جو شود.
 • Down شدن سرور اتفاق ناخوشایندی است که در مسیر رشد کسب و کار و وب سایت مانع بزرگی به شمار می آید. و باید در هر صورت تعداد بار ها و زمان داون بودن سایت از طریق رسیدگی سریع تیم پشتیبانی فنی به حداقل برسد.

پایگاه داده

 • پایگاه داده در واقع تکنولوژی ذخیره سازی اطلاعات است. هرپایگاه داده از نظم خاصی برای چینش و ارجاع به اطلاعات استفاده می کند. پایگاه داده ها از اشیایی بنام جدول استفاده می کنند. هر جدول دارای سطر و ستون است.
 • هر سلول در این جدول یک رکورد نام دارد. در مدیریت پایگاه داده، داده ها در جداول ثبت و در فضای دیسک سخت ذخیره می شوند. از جمله مسائل مربوط به پایگاه داده های رابطه ای می توان به استخراج اطلاعات و زبان برنامه نویسی  SQL اشاره کرد. 
 • دستوراتی که در زبان اس کیو ال نوشته می شود در واقعی نوعی استخراج اطلاعات از پایگاه داده است. در واقع بدواً سیستم مدیریت دیتا بیس، داده ها را با نظم مشخص چینش کرده و در پاسخ به کوئری ها یا درخواست های جستجو، اطلاعات موجود در جدول را بر می گرداند. 
 • از جمله مهم ترین سیستم های مدیریت پایگاه داده می توان Oracle ، Microsoft SQL Server، MySQL و SQLite را نام برد.

ایمیل اختصاصی

 • سرویس دهندگان ایمیل بسیار معروفی وجود دارند که نیاز روزانه افراد و سازمان ها را براحتی حل کرده اند. 
 • با داشتن یک دامنه ثبت شده با مراجعه به کنترل پنل هاست می توانیم از قابلیت ایجاد ایمیل اختصاصی استفاده کرده و با ایجاد یک حساب کاربری به نرم افزار های تحت وب مانند Roundcube و یا نرم افزارهایی مانند اوت لوک برای مدیریت ایمیل ها دسترسی داشته باشیم.

DDoS

نوعی از حملات سایبری است که در آن وب سایت ها مورد حمله نرم افزارهای قرار میگیرند. در این گونه حملات با برنامه نویسی الگوریتمی نوشته می شود که در زمان بسیار کوتاه تعداد بسیار زیادی درخواست به سرور ارسال می شود. این کار مصرف منابع سایت را بالا برده و باعث مختل شدن سرور می شود. 

با این اتفاق سرور کراش کرده و سایت در حالت داون قرار می گیرد. این نوع حملات دیداس بسیار رایج بوده و بسته به قدرت مقابله سایت مورد هدف و یا منابع سخت افزاری و نرم افزاری سایت آسیب هایی را به سرور می رساند.

جمع بندی

اصطلاحات مختلفی در تکنولوژی هاستینگ وجود دارد که برای کار در این زمینه و یا درک دستورالعمل ها نیاز داریم تا این اصطلاحات را بخوبی درک کرده باشیم. در مقاله حاضر به بررسی چندین اصطلاح و وازه رایج در صنعت وب و هاستینگ پرداختیم.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. اگر سوالی دارید که در این مقاله پاسخش را پیدا نکردید، در قسمت کامنت ها سوال خود را مطرح کنید، کارشناسان ما در کمتر از چند دقیقه به سوالات پاسخ خواهند داد.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


جدیدترین مطالب

پرسش ها و پاسخ های متداول

اگر سوالی دارید که پاسخش را در زیر پیدا نکرده اید، آن را با واحد پشتیبانی یا فروش ما در میان بگذارید.

سرور مجازی بهتر است یا سرور اختصاصی؟

هر کدام از انواع این دو سرور مزایا و معایب خاص خود را دارند. هر کدام برای نیاز های خاصی مناسب ترند از این رو هنگام تصمیم انتخاب یکی از این دو تکنولوژی باید برآورد درستی ازحجم نیاز ها و رشد سازمان و کسب و کار خود داشته باشیم.

ایا هر وب سایتی به پایگاه داده نیاز دارد؟

هر وب سایتی که اطلاعاتی را در خود دارد باید این اطلاعات و داده ها را در قالب پایگاه داده مدیریت کرده و در هنگام لزوم به راحتی با ارسال درخواست قابل بازیابی باشند.

مطالب مرتبط

WHM چیست و چه کاربردهایی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

WHM چیست و چه کاربردهایی دارد؟

whm چیست و چه کاربردهایی دارد؟ حتماً تا بحال این واژه انگلیسی را بارها شنیده اید، اما نمی دانید که معنای این عبارت چیست و چه تفاوتی با cPanel دارد. در این مقاله...

مدیریت ترافیک وب سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مدیریت ترافیک وب سایت

مدیریت ترافیک وب سایت. یکی از مهم ترین فاکتورها برای مدیران وب سایت ها در راستای گسترش کسب و کار خود، مدیریت صحیح ترافیک وب سایت می باشد. ما با مدیریت صحیح تراف...

چگونه Subdomain را به سرور مجازی متصل کنیم
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه Subdomain را به سرور مجازی متصل کنیم

اتصال subdomain به سرور مجازی یکی از کارهایی است که در برخی سایتها باید مورد استفاده قرار بگیرد. نمونه عملی این کار در سایتهایی است که فایل دانلودی بارگذاری می...

تفاوت هاست و دامنه در چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت هاست و دامنه در چیست؟

تفاوت هاست و دامنه موضوع مقاله حاضر است. هر کسی که با وب سایت و فضای اینترنت آشنایی داشته باشد نام این دو موضوع را شنیده است. معمولا تأمین کننده ها هاست و ثبت د...

چگونه از سی پنل استفاده کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه از سی پنل استفاده کنیم؟

سی پنل یکی از معروف ترین کنترل پنل های بر مبنای لینوکس است که برای مدیریت حساب کاربری میزبانی وب به کار می رود. cPanel به ما این امکان را می دهد که به صورت مستم...

نحوه تهیه بک آپ از هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه تهیه بک آپ از هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی

بک آپ از کارهای بسیار مهم در اداره یک وب سایت است. این مورد مخصوصاً وقتی سرور مجازی یا اختصاصی استفاده میکنیم، اهمیت بالاتری پیدا می کند. بر روی سرورهای هاست ای...

آموزش کار با Analog Stats و آمارهای کنترل پنل از وضعیت سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش کار با Analog Stats و آمارهای کنترل پنل از وضعیت سایت

ماژول Analog Statsیکی از ماژول های بخش Logs در کنترل پنل لینوکسی سی پنل است. از این قسمت می توانیم اطلاعات بسیار مفیدی از قبیل وضعیت بازدیدهای سایت و ترافیک ورو...

کانفیگ Cron Jobs در سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

کانفیگ Cron Jobs در سی پنل

سی پنل ابزاری برای مدیریت هاست است. این نرم افزار لینوکسی قابلیت بسیار جالبی دارد که قادر است بخشی از کارهای تکراری و وقت گیر در سایت را به صورت اتوماتیک انجام...

بک آپ هاست چیست و چرا باید از وب سایت بک آپ تهیه کنیم
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بک آپ هاست چیست و چرا باید از وب سایت بک آپ تهیه کنیم

کارهای بسیار زیادی برای امنیت سایت می توان انجام داد. از جمله انتخاب یک هاست با کیفیت و یا استفاده از پسوورد های بسیار قوی.اما موثرترین و مهم ترین کاری که باید...

آشنایی با Email Authentication
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آشنایی با Email Authentication

Email Authentication روشی است که در آن دریافت کننده ایمیل از ربات نبودن ایمیل و ارسال آن توسط شخصی که ادعا می کند اطمینان حاصل می کند. به این معنی که اگر از Ema...

اموزش کار با ایمیل در هاست و رفع مشکل ارسال نشدن ایمیل در وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

اموزش کار با ایمیل در هاست و رفع مشکل ارسال نشدن ایمیل در وردپرس

یکی از مشکلات رایجی که برای وب مستران سایت های وردپرسی اجاد می شود.ارسال نشدن ایمیل است. ممکن است شرکت های هاستینگی که از آنها خدمات دریافت می کنیم این امکان را...

آشنایی به شبکه های کامپیوتری
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آشنایی به شبکه های کامپیوتری

یک شبکه کامپیوتری از یک یا چند کامپیوتر مستقل و متصل بهم تشکیل شده است. هدف از این اتصال، انتقال اطلاعات و به اشتراک گذاری منابع سخت افزاری است. مستقل بودن کامپ...

خطاهای وب سایت و ابزارهای وردپرس برای رفع خطا
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

خطاهای وب سایت و ابزارهای وردپرس برای رفع خطا

ممکن است به طور روزمره در هنگام کار در اینترنت به صفحات خطا برخورد کنیم. سایت هایی که لود نمی شوند معمولا به دلیل وجود ارور در آنهاست.ممکن است سایت های مختلف دس...

CSR چیست و چگونه در دایرکت ادمین آن را ایجاد کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

CSR چیست و چگونه در دایرکت ادمین آن را ایجاد کنیم؟

درخواست CSR یکی از اولین کارهایی است که برای دریافت گواهی نامه SSL/TLS باید انجام شود. این کد روی سرور، همان سروری ایجاد می شود که قصد داریم گواهی SSL/TLS را بر...

همه چیز درباره کنترل پنل Website panel
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

همه چیز درباره کنترل پنل Website panel

این کنترل پنل نرم افزاری رایگان و متن باز است که برای مدیریتهاست های ویندوزی بکار می رود. این نرم افزار امروز تقریباً جای خود را به نرم افزار جدید تری بنام پلسک...

همه چیز درباره نرم افزار پلسک
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

همه چیز درباره نرم افزار پلسک

پلسک نوعی کنترل پنل بسیار قدرتمند است که در سرورهای اشتراکی تحت ویندوز مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله مروری جامع بر مبانی کنترل پنل پلسک انجام خواهد ش...

ساخت یوزر در سرور مجازی ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ساخت یوزر در سرور مجازی ویندوز

زمانی که یک سرور مجازی ویندوز جدید خریداری می کنیم، با نصب ویندوز سرور بر روی این VPS، یک یوزر پیش فرض با نام administrator و با دسترسی ادمین خواهیم داشت که از...

امنیت شبکه چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

امنیت شبکه چیست؟

امنیت شبکه به معنای جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز و محافظت از سیستم در برابر حمله های هکریست. در بحث امنیت بایستی امنیت دستگاه ها و چگونگی اتصال و تعامل دستگاه...

ویندوز سرور چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ویندوز سرور چیست؟

اکثر افراد عادی شاید اصلاً تا به حال با اسم ویندوز سرور آشنا نشده باشند، بنابراین لازم دانستیم در این مقاله آموزشی از صباهاست، شما را با ویندوز سرور و تفاوت های...

آموزش اتصال به ریموت دسکتاپ
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش اتصال به ریموت دسکتاپ

خیلی از کاربران ما این سوال را دارند که چطور به vps یا سرور مجازی که خریداری می کنیم وصل شویم؟ آیا برنامه خاصی دارد؟ خوب، زمانی که یک سرور مجازی ویندوز یا سرور...

اتصال به سرور مجازی از طریق موبایل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

اتصال به سرور مجازی از طریق موبایل

ریموت زدن به سرور مجازی نیازمند استفاده از نرم افزار هایی بر روی سیستم کامپیوتری یا لپ تاپ ما است. اما همیشه نمی توانیم به کامپیوتر یا لپ تاپ در هرکجا دسترسی دا...

بکاپ گیری از سی پنل در ssh
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بکاپ گیری از سی پنل در ssh

بکاپ گیری یکی از مهم ترین امکاناتی است که هر سرویس دهنده خدمات میزبانی وب مانند صباهاست در اختیار مدیران سرور های مجازی و مشترکین هاست اشتراکی قرار می دهند.بکاپ...

تفاوت ورژن های ویندوز سرور
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت ورژن های ویندوز سرور

سرور ها وظیفه دارند تا کامپیوتر های شبکه شده را مدیریت کنند، بنابراین سیستم عاملی که بر روی آن ها نصب می شود، با سیستم عامل های معمولی متفاوت است.ویندوز سرور که...

آموزش فعال کردن اس اس ال در وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش فعال کردن اس اس ال در وردپرس

اگر به دنبال تغییر آدرس سایت از http به https، و نصب گواهی اس اس ال در سایت وردپرس خود هستید، در این مقاله از صباهاست با آموزش فعال کردن اس اس ال در وردپرس، با...

A Record چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

A Record چیست؟

کلمه A مخفف Address است. این نوعدی آن اس رکورد یکی از پایه ای ترینرکوردهای موجود در میان DNS های مختلف است. این رکورد IP آدرس یک دامین را مشخص می کند. برای مثال...

تغییر نیم سرور دامنه
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تغییر نیم سرور دامنه

راهنمای تصویری و قدم به قدم تغییر و تنظیم name server برای دامنه های ملی ir و دامنه های بین المللیهمانطور که می دانید، برای راه اندازی یک وب سایت، باید بعد از خ...

همه چیز درباره سرور
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

همه چیز درباره سرور

شاید تا کنون با خود فکر کرده باشیم که سرورها چه هستند؟ امروزه در عصر دیجیتال سرورها نقش بسیار مهمی در ذخیره و حفظ امنیت داده های کسب و کار دارند.با گذشت سال ها...

آموزش تعویض سیستم عامل در KVM
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تعویض سیستم عامل در KVM

در مقاله امروز، قصد داریم آموزشتعویض سیستم عامل در KVM را ارائه کنیم. در این مقاله آموزشی از صباهاست، به دو روش تغییر و نصب مجدد سیستم عامل در سرور های مجازی یا...

ارور 503 در سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ارور 503 در سایت

در مقاله آموزشی امروز از صباهاست، با موضوع بسیار رایج خطای دسترسی به سایت 503 Service Unavailable، همراه شما هستیم. این خطا، یکی از رایج ترین خطاهایی است که ممک...

htaccess پیشفرض وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

htaccess پیشفرض وردپرس

زمانیکه برای اولین بار سیستم مدیریت محتوای وردپرس را نصب می کنیم، به همراه آن فایل هایی نیز بر روی سرور افزوده می شوند، از پوشه wp-admin گرفته تا پوشه wp-conten...

راهنمای حل مشکلات وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای حل مشکلات وردپرس

مشکلات بسیاری در وردپرس ممکن است بوجود بیاید که بخش زیادی از آنها تکراری و پر تکرار هستند. از نمونه این ارورها 500 و 404 است. با مطالعه مقاله ذیل اکثر مشکلات بو...

آموزش تغییر پورت دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تغییر پورت دایرکت ادمین

همانطور که می دانید، پورت پیشفرض دایرکت ادمین عدد 2222 می باشد. یکی از نکات امنیتی که مدیران سرور هاانجام می دهند، تغییر پورت دیفالت directadmin به عددی دلخواه...

آموزش نصب WHMreseller
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش نصب WHMreseller

افزونه WHMreseller برای مدیران هاستینگ ها، یکی از مهم ترین و کاربردی ترینافزونه ها است، چرا که با وجود آن به راحتی امکان ارائه پنل های ریسلر، مستر ریسلر و آلفا...

راهنمای خرید SSL
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای خرید SSL

یکی از موارد بسیاری مهمی که امروزه برای وب سایت اهمیت بالایی دارد بحث امنیت و SSL است. این گواهی نامه امنیتی نشان می دهد که انتقال اطلاعات بین سرور و کاربر به ص...

WAF چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

WAF چیست؟

نوعی سخت افزار یا مجموعه نرم افزاری از کد است که در مسیر اینترنت/فایروال و وب سرور قرار گرفته تا جلوی حملات تحت وب که به سرور صورت می گیرد را گرفته و سایت های ح...

امنیت سرویس های صباهاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

امنیت سرویس های صباهاست

امنیت یکی از موارد بسیاری مهمی است هر سایتی به آن توجه خاصی دارد. بسیاری از سایت ها حاوی اطلاعات فردی و بسیار مهمی هستند که افشای آنها می تواند باعث مشکلات بسیا...

درباره بک آپ گیری در صباهاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

درباره بک آپ گیری در صباهاست

بکاپ گیری جزوی لاینفک از مدیریت وب سایت است. بکاپ به معنای تهیه نسخه پشتیبان برای یک وب سایت است در واقع کپی کاملی از سایت در وضعیت کنونی اشت است. موارد استفاده...

ابزارهای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ابزارهای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

بخش زیادی از فرایند تجارت و تأمین کالاهای مورد نیاز جامعه به صورت اینترنتی انجام می شود. در این راستا فروشگاه های آنلاین بسیاری وجود دارند که در حال فروش محصولا...

آموزش نصب csf در centos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش نصب csf در centos7

زمانی که یک سرور مجازی یا سرور اختصاصی از صباهاست خریداری کردید، در قدم اول باید یک فایروال نرم افزاری بر روی سرور خود نصب کنید. نصب کردن فایروال نرم افزاری بر...

restore فول بکاپ در دایرکت ادمین از ssh
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

restore فول بکاپ در دایرکت ادمین از ssh

داشتن یک نسخه پشتیبان از اطلاعات هاست بسیار مهم و حیاتی است و هر مدیر وب سایتی این موضوع را به خوبی می داند. مقاله امروز ما در صباهاست، نحوه restore فول بکاپ در...

جایگزین های مناسب برای MailChimp
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

جایگزین های مناسب برای MailChimp

MailChimp یکی از سرویس های ایمیل مارکتینگ بسیار محبوب است، که طیف وسیعی از ابزار ها و پلن ها را به مشتریان خود ارائه می نماید. با این حال، ممکن است برای تمامی ا...

هوش مصنوعی چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هوش مصنوعی چیست؟

کمتر از یک دهه پس از شکستن رمزگذاری ماشین انیگما نازی ها و کمک به نیروهای متفقین برای پیروزی در جنگ جهانی دوم؛ ریاضیدان، آلن تورینگ با یک سوال ساده تاریخ را برا...

نحوه ی بکاپ گیری و انتقال ایمیل های هاست سی پنل و انتقال آن به هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه ی بکاپ گیری و انتقال ایمیل های هاست سی پنل و انتقال آن به هاست

در وضعیت های متعدد همانند خرید هاست ایمیل، منتقل نمودن اطلاعات و یا عوض کردن هاست به احتمال زیاد شما میخواهید ایمیل های که از اهمیت زیادی برخوردار هستند نیز انت...

سیستم مدیریت محتوای دروپال چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سیستم مدیریت محتوای دروپال چیست؟

اولین گامی که شما برای ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی بایستی انجام دهید تأسیس و راه اندازی وب سایت میباشد. در گذشته راه اندازی و طرحی وب سایت کاری سخت و دشوار...

آموزش پاک کردن کش مرورگر فایر فاکس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش پاک کردن کش مرورگر فایر فاکس

کش مرورگر چیست؟ چگونه میتوان کش مرورگر فایر کس را پاک نمود؟ اینها بخشی از سوالاتی است که ممکن است در ذهن شما پیش آید. اگر بخواهیم مفهوم کش مرورگر را به طور ساده...

آموزش ثبت سایت در گوگل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش ثبت سایت در گوگل

به منظور اینکه سایت شما در گوگل ثبت شود و برای اینکه ربات های گوگل سایت شما را تشخیص دهد بایستی سایت خود را در گوگل ثبت نمایید. فرآیند ثبت سایت در گوگل رایگان م...

آموزش سرچ کنسول و طرز استفاده از آن
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش سرچ کنسول و طرز استفاده از آن

از بهترین و مهم ترین ابزاری های که میتوان از آن به منظور وارسی و بهبود عملکرد وب سایت خود استفاده نمایید میتوان به سرچ کنسول اشاره نمود. در اصل زمانی که شما اقد...

تفاوت پروتکل HTTP و HTTPS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت پروتکل HTTP و HTTPS چیست؟

به طور قطع شما با سایت های سر و کار داشتید که بعضی از آنها با HTTP و برخی با پروتکل HTTPS آغاز میشوند. در این صورت سوال که ممکن است برای شما به وجود آید این است...

آموزش تعیین کردن یک آدرس IP استاتیک در ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تعیین کردن یک آدرس IP استاتیک در ویندوز

به طور پیش فرض، بیشتر دستگاه ها و رایانه ها که در شبکه قرار دارند آدرس IP خود را به وسیله DHCP بدست میاورد. DHCP فناوری میباشد که با استفاده از آن هاست، همچون س...

پلاگین چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

پلاگین چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

چنانچه شما دانش و اطلاعات کافی در رابطه با فضای اینترنت داشته باشید بدون شک نام بلاگین یا همان افزونه را شنیده اید. در اصل پلاگین قسمت جدا ناپذیری از برنامه های...

چگونه سرعت صفحات سایت را افزایش دهیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه سرعت صفحات سایت را افزایش دهیم؟

بدون شک برای همه ی ما این اتفاق رخ د اده است که زمانی که وارد یک سایت میشویم. سرعت بالا آمدن سایت پایین میباشد از اینرو شما لحظه ای برای بالا آمدن آن وب سایت صب...

نحوه disavow کردن بک لینک ها
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه disavow کردن بک لینک ها

همانگونه که میدانید دریافت بک لینک ها از سوی سایت های معتبر و معروف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد. چرا که بر روی سئو شما تأثیر خواهد گذاشت. لینک ها میتوا...

روش پیدا کردن IP سیستم خود در ویندوز 10
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

روش پیدا کردن IP سیستم خود در ویندوز 10

شاید برای شما سوالاتی نظیر آدرس IP کامپیوتر من چیست؟ به چه روشی میتواتن آدرس IP را در لپ تاپ یا سیستم خود پیدا کنیم؟ آدرس IP در بردارنده یکسری از اعداد میباشد ک...

تعریف وبلاگ چیست؟ بررسی تفاوت های سایت و وبلاگ
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تعریف وبلاگ چیست؟ بررسی تفاوت های سایت و وبلاگ

اکثر ما ها با نام واژه وبلاگ و سایت آشنایی داریم و در بسیاری از موارد این دو کلمه را به جای هم استفاده مینماییم. در اصل فاصله میان وبلاگ وسایت با یک دیگر بسیار...

رمز نگاری چیست؟ تاریخچه و انواع رمز نگاری
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

رمز نگاری چیست؟ تاریخچه و انواع رمز نگاری

رمز نگاری را میتوان به عنوان یکی از پرکاربرد ترین فناوری روز دنیا به حساب آورد. رمز نگاری دارای تاریخچه بسیار طولانی میباشد به نحوی که سابقه این فناوری به یونان...

لینک سازی شبکه ای یا pbn چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

لینک سازی شبکه ای یا pbn چیست؟

از موضوعات مهمی که در این روز ها در سئو مطرح میشود و توانسته است نظرات مخالف و موافق ی را بدست آورد میتوان به pbn اشاره نمود. در اصل شما پس از تهیه دامنه و هاست...

آموزش ساخت اکانت در اسکایب ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش ساخت اکانت در اسکایب ویندوز

در دنیای امروز شما میتوانید به وسیله نرم افزار ها و اینترنت با یک دیگر ارتباط برقرار نمایید. نرم افزار اسکایپ یکی از این نرم افزار ها میباشد که از کیفیت بسیار ب...

نحوه برقراری تماس تصویری در اسکایپ
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه برقراری تماس تصویری در اسکایپ

در دنیای امروز اهمیت استفاده از پیام رسان ها و همچنین ویژگی ها آنها نظیر تماس تصویری گروهی روز به روز در حال افزایش میباشد. به خصوص در دوران همه گیری ویروس کرون...

نحوه تایید هویت دو مرحله ای در دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه تایید هویت دو مرحله ای در دایرکت ادمین

همانطور که میدانید در همه جا و در هر صورت امنیت اولین مسئله مطرح شده میباشد. برای مثال اگر یک سایت نتواند امنیت بالایی داشته باشد پیشرفت نخواهد کرد. در دنیای ام...

Impression چیست؟ و با ctr چه تفاوتی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Impression چیست؟ و با ctr چه تفاوتی دارد؟

اصطلاحات دنیای وب بسیار وسیع میباشد از اینرو گاهی این اطلاعت میتواند سبب گیج شدن شما گردد. ولیکن اگر شما بر روی بهینه سازی سئو سایت خود فعالیت مینمایید با کلمه...

آشنایی با سرویس کلودفلر
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آشنایی با سرویس کلودفلر

کلودفلر را میتوان به عنوان یکی از بزرگترین شبکه های CDN در دنیا قلمداد کرد. اکنون این در جهان بیشتر از 8 میلیون وب سایت از این سرویس استفاده مینماید. کلودفلر می...

کلمه کلیدی در سئو چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

کلمه کلیدی در سئو چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

شما در نظر بگیرید هنگامی که شما تصمیم میگیریم تا یک عبارت و یا موضوعی را در گوگل جستجو میکنید. از یک عبارت برای انجام این کار استفاده میکنید. برای مثال اگر شما...

اینفوگرافیک چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

اینفوگرافیک چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

مغز انسان همواره اطلاعات و داده ها را به صورت بصری بهتر از شکل نوشتاری آن درک و ذخیره مینمایید. چرا که یادگیری و درک صورت فیزیکی و بصری برای مغز انسان آسانتر می...

دیجیتال مارکتینگ چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

آنچه ما قصد داریم در این مطلب از صبا هاست به آن بپردازیم در رابطه با دیجیتال مارکتینگ میباشد. از اینرو اگر شما تمایل به افزایش اطلاعات خود در این زمینه را دارید...

ای نماد چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ای نماد چیست؟

در هر زمانی که مخاطبی برای خرید محصولی به سایت شما مراجعه میکند. اولین فکری که میکند این است که آیا کالایی که خریداری نموده ام به دستم خواهد رسید؟ آیا مبلغی که...

گوگل آنالیتیکس چگونه رفتار و عادات مشتریان را برای شما آشکار میکند؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

گوگل آنالیتیکس چگونه رفتار و عادات مشتریان را برای شما آشکار میکند؟

فروش بالا بدون شک اولین هدف یک فروشگاه و یا کسب و کاری میباشد. به همین منظور برای دست یابی به این هدف بایستی متری خود را عین کف دست بشناسید. چرا که اگر شما در ب...

نحوه دیلیت اکانت کردن حساب کاربری در اسکایپ
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه دیلیت اکانت کردن حساب کاربری در اسکایپ

نرم افزار اسکایپ یکی از ابزار های تماس تصویری است که به وسیله شرکت مایکرو سافت ارائه شده است. همچنین این نکته را خاطر نشان کنیم که تماس تصویری اسکایپ، یکی از وی...

RAID چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

RAID چیست؟

هارد دیسک یکی از مهم ترین قطعات اصلی بشمار میاید به نحوی که تمام داده و اطلاعات شما از قبیل سیستم عامل، فایل ها، برنامه و ... بر روی آن قرار میگیرد هارد دیسک ها...

پروتکل به چه معنا است؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

پروتکل به چه معنا است؟

در حوزه شبکه مفهومی با نام پروتکل مطرح میشود از اینرو ممکن است برای کاربران این سؤال پیش آید که پروتکل چیست؟ در حقیقت Porotocol که در زبان فارسی که با نام پروتک...

پیش بینی ترند های دیجیتال مارکتینگ در سال 2022
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

پیش بینی ترند های دیجیتال مارکتینگ در سال 2022

دیجیتال مارکتینگ همیشه در حال تغییر و تحول بوده است و همیشه فاکتور های مهم پویایی و زیبای و سرعت را در کنار خود دارد. بر اساس آمار ها دیجیتال مارکتینگ، تحت عنوا...

متاورس چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

متاورس چیست؟

در یک بیان ساده در رابطه با متاورس میتوان چنین گفت که ترکیبی از دنیای واقعی و مجازی میباشد. دنیایی متعددی که در آن میتوان هر کاری انجام داد. در حقیقت متاورس هما...

وب سرور چیست و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

وب سرور چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای امروزه کسب و کار های زیادی وجود دارند که از فضای نامحدود اینترنت به منظور بهبود اوضاع کسب و کار خود استفاده مینمایند. برای انجام این کار فقط کافی است ش...

CDN چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

CDN چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

همه ای اشخاصی که وب سایت دارند یکی از مهم ترین دغدغه های آنها سرعت بارگذاری محتوا برای مخاطبان میباشد. از اینرو وب سایتی که سرعت بالا آمدن بیشتری داشته باشد در...

روش های افزایش سرعت دانلود
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

روش های افزایش سرعت دانلود

اگر یادتان باشد در طی همین چند سال گذشته برای اینکه یک موزیک و یا ویدیو را دانلود بایستی یک ساعت منتظر میماندید. از اینرو اگر در آن زمان کسی به شما میگفت که در...

آنالیز وب سایت به وسیله زبانه history در Gtmetrix
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آنالیز وب سایت به وسیله زبانه history در Gtmetrix

Gtmetrix را میتوان یک ابزار بسیار خاص و قدرتمند قلمداد نمود که شما با بکارگیری آن قادر هستید به سهولت به آنالیز و تحلیل آنلاین وب سایت خود بپردازید. در جی تی مت...

نحوه جلوگیری از مصرف پهنای باند سایت به وسیله سایت های دیگر
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه جلوگیری از مصرف پهنای باند سایت به وسیله سایت های دیگر

شرکت های که در زمینه ارائه خدمات هاستینگ از کنترل پنل های متفاوتی برای سرویس های هاست خریداری شده استفاده میکنند. ولیکن بدون شک سی پنل یکی از رایج ترین و معروف...

چگونه وب سایت رقبا را تجزیه و تحلیل نماییم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه وب سایت رقبا را تجزیه و تحلیل نماییم؟

اگر شما یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ باشید یقیناً میدانید که تحلیل و آنالیز وب سایت رقبا از لحاظ سئو چگونه میتواند به شما کمک نمایید. همچنین اطلاعات بسیار زیادی...

DDOS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

DDOS چیست؟

در این سری از مقالات صبا هاست ما قصد داریم تا در رابطه با DDOS چیست؟ با شما گفتگو نماییم. در واقع DDOS یکی از روش های مورد علاقه هکران برای ایجاد اختلال در یک س...

معرفی تمام بخش های گوگل آنالیتیکس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی تمام بخش های گوگل آنالیتیکس

چنانچه که شما یک وب سایت داشته باشید بدون شک نام گوگل آنالیتیکس را شنیده اید. گوگل آنالیتکس که با نام های گوگل آنالیز، گوگل آنالیتیک نیز شناخته میشود. ابزاری به...

هارد SSD چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هارد SSD چیست؟

بیشتر شرکت های که در زمینه ارائه خدمات هاستینگ فعالیت مینمایند. از سرور های که به هارد HDD استفاده مینمایند. در دنیای پیشرفته امروز استفاده از فناوری SSD در بین...

علت نمایش خطای 403 چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

علت نمایش خطای 403 چیست؟

به احتمال خیلی زیاد دست کم همه ما ها در زمان کار کردن با اینترنت و سرچ در گوگل با خطا های گوناگونی مواجه شده ایم. اغلب این خطا ها همچون خطای 404 و یا خطای 403 ب...

وارسی و رفع خطای 503 وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

وارسی و رفع خطای 503 وردپرس

این خطا یکی از متداول ترین خطا های رایج در وردپرس میباشد که در اغلب سایت ها اتفاق میافتد. به احتمال زیاد یکبار که هم شده سایت شما با ای خطا روبرو شده است یا این...

نحوه ساخت انواع کد تخفیف ووکامرس با حالت های مختلف
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه ساخت انواع کد تخفیف ووکامرس با حالت های مختلف

برخورداری از قابلیت ایجاد کد تخفیف از یکی از بهترین مزیت های این افزونه میباشد. این قابلیت به خوبی میتواند مخاطبانی که از سایت شما بازدید میکند را به مشتریان شم...

معرفی قالب Jannah به منظور راه اندازی سایت خبری
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی قالب Jannah به منظور راه اندازی سایت خبری

راه اندازی یک وب سایت وردپرسی به طور قطع میتواند در گسترش کسب و کار شما به نحوی مناسب موثر باشد. سبب میشود که کاربران بیشتری به سمت کسب و کار خود جذب نمایید. از...

معرفی پروتکل IPsec
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی پروتکل IPsec

پروتکل IPsec که بر گرفته از عبارت Internrt Protocol Security میباشد این پروتکل در بردارنده ای مجموعه ای از الگوریتم و پروتکل میباشد. که در واقع به منظور ایمن سا...

اصول وبلاگ نویسی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

اصول وبلاگ نویسی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

اگر شما در حیطه مدیریت وبلاگ فعالیت داشته باشید بدون شک سؤالات بسیاری از قیبل معیار های وبلاگ نویسی چیست؟ اصول و پارامتر های حرفه ای ولاگ نویسی چیست؟ در حقیقت د...

نحوه سنجش سرعت سایت با زبانه waterfall در Gtmetrix
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه سنجش سرعت سایت با زبانه waterfall در Gtmetrix

در دنیای امروز که بیشتر کار ها در بستر اینترنت انجام میگیرد از اینرو بایستی اشخاص به منظور گسترش کسب و کار خود اقدام به تأسیس و راه اندازی وب سایت مینمایند. در...

Google discover چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Google discover چیست؟

در چند سال اخیر شاهد این ماجرا بوده ایم که گوگل بیش از قبل برای ارائه نتایج که دارای کیفیت بالا هستند به کاربران تلاش مینماید. از اینرو در همین راستا ربات و خزن...

Google Task Mate چیست و چگونه میتوان از آن کسب درآمد کرد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Google Task Mate چیست و چگونه میتوان از آن کسب درآمد کرد؟

از یکی از مهم تریت راهبرد های که گوگل برای اشخاص فراهم نموده تا از طریق آن به کسب درآمد برسند میتوان ب Google Task Mate را نام برد. از اینرو برنامه ای میباشد که...

آشنایی با سیستم عامل CentOS
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آشنایی با سیستم عامل CentOS

اینترنت به خوبی توانسته است یک شبکه بسیار محکم و یکپارچه ای را ایجاد نماید. از اینرو همه ای ما میدانیم که تا چه اندازه ای این ارتباطات برای ما مهم میباشد. ولیکن...

تأسیس وب سایت اینترنتی با لاراول یا وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تأسیس وب سایت اینترنتی با لاراول یا وردپرس

اگر شما تمایل به ایجاد وب سایت داشته باشید بدون شک میدانید که تأسیس و راه اندازی تا چه اندازه برای یک کسب و کار حیاتی میباشد. در حقیقت یک کسب و کار علاوه بر برخ...

ترلو چیست و چرا باید از آن استفاده نمود؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ترلو چیست و چرا باید از آن استفاده نمود؟

زمانی که شما کسب و کاری را راه اندازی میکنند و به دنبال آن افراد مختلفی را در اینکار دخیل میکنند. از اینرو مدیریت نمودن این کسب و کار سخت تر میشود. از اینرو اگر...

راهنمایی در رابطه با تست مؤثر سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمایی در رابطه با تست مؤثر سایت

برای موفقیت در دنیای وب که بیشتر فعالیات ها در بستر اینترنت انجام میگیرد صرفاً برخورداری از یک وب سایت کافی نمیباشد. از اینرو این امر بدیهی است که برای پیش گام...

رپورتاژ آگهی رایگان! مگه داریم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

رپورتاژ آگهی رایگان! مگه داریم؟

در دنیای امروز شیوه های تبلیغاتی بسیاری وجود دارد که هر کدام از کسب و کار ها بر اساس نیاز بهترین شیوه را برای معرفی کسب و کار خود بکار میبرند. تبلیغات که در دنی...

سیستم عامل DEBIAN چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سیستم عامل DEBIAN چیست؟

دیبان را میتوان به عنوان قدیمی ترین و رایگان سیستم عامل لینوکس به حساب آورد که علاوه بر برخورداری از نصب آسان میتوان آن را پر استفاده ترین سیستم عامل دانست که ه...

همه چیز درباره روتر (Router) و کاربرد های آن
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

همه چیز درباره روتر (Router) و کاربرد های آن

دنیای امروز دنیایی از اطلاعات و داده ها است. ولیکن چگونه اطلاعات تا این حد برای ما مهم شده است. فقط کافی است به اطراف مان نگاهی بیندازیم مودم های خانگی همان دست...

معرفی بهترین اپلیکیشن های ویدئو کنفرانس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی بهترین اپلیکیشن های ویدئو کنفرانس

با متداول شدن موضوع دورکاری بسیاری از کسب و کار ها به دنبال یک اپلیکیشن به منظور برقرار ارتباط میباشند. از اینرو این امر مسلم است که به منظور مدیریت نیرو های دو...

معیار های ساخت لینک
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معیار های ساخت لینک

فاکتور ها و عوامل گوناگونی به منظور ایجاد لینک میتوان نام برد. که برای برخورداری از یک لینک بهینه و مناسب بایستی نسبت به آن آگاهی داشته باشید. این فاکتور ها به...

بک لینک چیست؟ و چطور بک لینک قوی بسازیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بک لینک چیست؟ و چطور بک لینک قوی بسازیم؟

در بستر وب هر زمانی که کاربران را به یک صفحه و یا وب سایت دیگر ارجاع دهیم لینک ها را بکار میگیریم. به احتمال زیاد زمانی که به یک وب سایتی مراجعه کرده اید لینک ه...

چگونه انکر تکست (متن لینک) را بهینه سازی کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه انکر تکست (متن لینک) را بهینه سازی کنیم؟

متن لینک که با نام انکر تکست نیز شناخته میشود. از ضابطه های گوگل به منظور تشخیص نمودن مطالب و کلمات کلیدی یک صفحه میباشد. از اینرو در صورتی که زمانی شما با یک م...

چگونه یک لینک خوب را از یک لینک بد تشخیص دهیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه یک لینک خوب را از یک لینک بد تشخیص دهیم؟

اگر شما در حوزه وب و اینترنت فعالیت کرده باشید بدون شک متوجه شده اید. لینک ها اثر گذاری بسیاری بر روی کارایی جستجوی سایت شما دارند. با توجه به استراتژی و رویکرد...

ریدایرکت 301 چیست و چگونه باید از آن استفاده نمود؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ریدایرکت 301 چیست و چگونه باید از آن استفاده نمود؟

ریدایرکت 301 تأثیر بسیار مهمی در سئو دارد دلیل بکارگیری این ریدایرکت این است که اکثر وب سایت ها پس از چند سال فعالیت اقدام به تغییراتی از قبیل طراحی ظاهری، مدیر...

نوشتن تجربه کاربری (UX Writing) چه تأثیری بر فروش دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نوشتن تجربه کاربری (UX Writing) چه تأثیری بر فروش دارد؟

همانطور که میدانید در دنیای امروز سایت ها، نرم افزار ها، اپلیکیشن ها در زندگی ما سهم بسیاری دارند. چه بسا با نبود آنها با مشکل روبرو میشویم چرا که ما روزانه تعد...

نکات مهم برای بهینه سازی URL سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نکات مهم برای بهینه سازی URL سایت

از مهم ترین فاکتور ها و پارامتر های یک صفحه سئو شده برخورداری از یک URL بهینه میباشد. برخورداری از یک URL ربات ها و خزنده های گوگل را به نحو مناسبی هدایت خواهد...

نحوه انتخاب یک نام تجاری (برند) مناسب
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه انتخاب یک نام تجاری (برند) مناسب

نام تجاری در حقیقت نشان دهنده هؤیت کسب و کار شما میباشد از اینرو به این مسئله میتوان پی برد که انتخاب یک نام تجاری بر پایه اصول و قواعدی میباشد. به همین دلیل یک...

هر آنچه که باید در رابطه با بد افزار ها بدانید؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هر آنچه که باید در رابطه با بد افزار ها بدانید؟

با افزایش میزان فعالیت در بستر اینترنت و در دنیای وب پیش از همه چیز شاهد افزایش جرایم سایبری بوده ایم. در این میان بد افزار یک راهکار راهبردی برای مجرمان سایبری...