بازگشت به بالا

ارسال پیام در واتس اپ

ارسال تیکت پشتیبانی

SabaHost Small Loding

در حال بررسی ...

اطلاعات دامنه

کپی کردن اطلاعات در حافظه

https://sitetop.ir/license
https://sitetop.ir/blog/what-is-ftp-&-sftp

FTP چیست و چه کاربردی دارد؟ ایجاد اکانت FTP

FTP یکی از کاربردی ترین پروتکل های انتقال فایل بر اساس استاندارد TCP/IP است. در این مقاله پس از بررسی چیستی ftp، به ویژگی ها و نحوه استفاده از آن با نرم افزار فایل زیلا، اشاره خواهیم کرد.

FTP چیست و چه کاربردی دارد؟

File Transfer Protocol یا به اختصار FTP یک پروتکل استاندارد شبکه برای انتقال فایل از یک هاست به هاست دیگر است. از این پروتکل برای آپلود صفحات وب و سایر اسناد میان سرور ها استفاده می شود. معماری این پروتکل Client Server بوده و اتصال داده و کنترلی را به صورت مجزا بین سرویس دهنده و سرویس گیرنده برقرار می کند.

پروتکل FTP، اولین تلاش انجام شده برای ایجاد یک استاندارد به منظور مبادله فایل بر روی شبکه های مبتنی بر پروتکل TCP/IPبوده است که از سال 1970 مطرح و مشخصات استاندارد آن طی RFC 959 در اکتبر سال 1985 ارائه گردید.

به منظور ارسال امن داده ها می توانیم از پروتکل SSH File Transfer Protocol استفاده نماییم.

تفاوت FTP و SFTP چیست؟

یکی از کارهای مهمی که در محیط شبکه انجام می شود، انتقال فایل ها و داده های بین میزبان های موجود در شبکه است.   انتقال پرونده ها از طریق شبکه با فرمت متن ساده می تواند نگرانی امنیتی ایجاد کند. پروتکل FTP زمانی معرفی شد که امنیت در اینترنت مساله بزرگی نبود. داده های به صورت رمز نگاری نشده در FTP ارسال می شوند و به راحتی توسط مهاجم قابل رهگیری است. از این رو، برخی کانال های امن برای انتقال پرونده ها مورد نیاز بود و به همین منظور یک لایه با نام Secure Socket Layer به FTP اضافه شد و پروتکلی با نام SFTP ایجاد گردید.

SFTP ( پروتکل امن انتقال پرونده ) روشی مطمئن برای انتقال پرونده ها از طریق شبکه است. SFTP بخشی از پروتکل SSH ( Secure Shell ) است. پروتکل SSH ارتباط مستقیمی بین مشتری و سرور برقرار می کند و سپس SFTP مشابه FTP عمل می کند و پرونده را در کانال امن ایجاد شده توسط SSH انتقال می دهد. در این روش، پرونده با استفاده از SFTP به صورت ایمن قابل انتقال است.

تفاوت FTP و SFTP چیست؟

مقایسه SFTP و FTP

 • FTP برای انتقال پرونده ها بین میزبان ها کانال ایمنی فراهم نمی کند.
 • SFTP یک کانال مطمئن برای انتقال پرونده ها بین هاست فراهم می کند.
 • FTP یک پروتکل TCP/IP است. 
 • SFTP بخشی از پروتکل SSH ( یک برنامه کاربردی ورد به سیستم به صورت ریموت ) است.
 • FTP اتصال پورت را در پورت TCP 21 برقرار می کند.
 • SFTP پرونده تحت اتصال ایجاده شده توسط پروتکل SSH، بین مشتری و سرور را انتقال می دهد.
 • رمز و داده های FTP با فرمت متن ساده ارسال می شوند.
 • SFTP قبل از ارسال، داده ها را رمزنگاری می کند.

 

ویژگی FTP چیست ؟ 

ویژگی FTP چیست ؟

هر پروتکل موجود در اینترنت ویژگی خاص خود را دارد. از مهم ترین ویژگی های  FTP می توانیم به دو مورد زیر اشاره کنیم

 1. پروتکل FTP دارای حداکثر انعطاف لازم به منظور استفاده در شبکه های مختلف با توجه به نوع پروتکل شبکه است.
 2. پروتکل FTP از مدل سرویس گیرنده/سرویس دهنده ، تبعیت می کند. HTTP که یک حاکم مطلق در عرصه مرورگرهای وب و سرویس دهندگان وب است. اما نمی توان همین تعریف را بر FTP ارائه نمود.

روش های انتقال داده در FTP

روش های انتقال داده در FTP

برای انتقال فایل با استفاده از پروتکل FTP به یک سرویس گیرنده FTP نیز نیاز است. برای انتقال فایل دو روش زیر وجود دارد:

1.ویندوز یک برنامه سرویس گیرنده FTP است اما دارای محدودیت هایی هم هست. راه ساده این است که با تبدیل windows explorer به FTP client اقدام به انتقال فایل نماییم که در ادامه مقاله به تفصیل این روش به صورت مرحله به مرحله آموزش داده خواهد شد.

2.در روش دوم ما می توانیم یک نرم افزار کلاینت FTP بر روی سیستم خود نصب نموده و از سرویس اف تی پی استفاده کنیم. در این روش جهت لاگین لازم است نام سرور ( یا مقدار Server IP ) را به همراه پورت وارد نماییم.

پورت مذکور به صورت پیش فرض 22 است، اما این عدد در تنظیمات سرور توسط مدیر سرور قابل تغییر می باشد.

از جمله نرم افزار های کلاینت جهت انتقال FTP می توان به Filezilla  اشاره نمود. در ادامه سعی می گردد تا نحوه کار با نرم افزار Filezilla نیز توضیح داده شود.

اما نرم افزارهای متعدد دیگری نیز برای انتقال از طریق FTP طراحی و پیاده سازی شده است. به عنوان مثال می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

CuteFTP، FTP Exolorer، WS FTP Professhional، Smart FTP، ulletProof FTP و...

نحوه ارسال فایل با پروتکل FTP

نحوه ارسال فایل با پروتکل FTP

پروتکل انتقال فایل ( FTP ) را می توان به عنوان یک سیستم پرس و جو تلقی کرد. زیرا سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان به منظور تایید یکدیگر و انتقال فایل به گفت و گو می پردازند. سرویس دهنده و سرویس گیرنده، داده ها را بر روی کانال گفت و گو ارسال نمی کنند. این در حالی است که سرویس دهنده و سرویس گیرنده در مورد نحوه ارسال فایل ها بر روی اتصالات مجزا ( یک اتصال برای هر ارسال داده) با یکدیگر گفت و گو می کنند.

سرویس گیرندگان، مسئولیت ایجاد و مقداردهی اولیه درخواست ها را بر عهده دارند که با استفاده از دستورات اولیه FTP انجام می گردد. دستورات معمولا سه و یا چهار حرفی می باشند. سرویس دهنده نیز بر اساس یک فرمت استاندارد به سرویس گیرندگان پاسخ خواهد داد. سرویس گیرندگان لازم است صرفا به کد عددی نتیجه استناد نمایند، زیرا متن تشریحی، متغیر می باشد و عملا برای عیب یابی مناسب است.

پروتکل انتقال فایل یا همان پروتکل FTP دارای امکانات لازم برای ارسال داده با نوع های مختلف می باشد. دو فرمت متداول، اسکی برای متن ( سرویس گیرنده با ارسال دستور Type A، موضوع را به اطلاع سرویس دهنده می رساند ) و Image برای داده های باینری  استفاده می شود ( توسط Type I مشخص می شود ) .

ارسال داده با فرمت اسکی در مواردی که ماشین سرویس دهنده و ماشین سرویس گیرنده از استانداردهای متفاوتی برای متن استفاده می کنند، مفید است.

همچنین یک سرویس گیرنده می تواند پس از دریافت داده آن را به فرمت مد نظر خود ترجمه و استفاده نماید.

در نسخ خهای ویندوز از یک دنبال carriage return و linefeed برای نشان دادن انتهای خط استفاده می گردد، این در حالی است که در سیستم های مبتنی بر یونیکس صرفا از یک linefeed استفاده می شود.

نحوه ارسال فایل با پروتکل FTPنحوه ارسال فایل با پروتکل FTP

گرفتن تصمیم در مورد نوع ارسال فایل ها در اختیار سرویس گیرنده قرار داد ( برخلاف HTTP که می تواند به سرویس گیرنده نوع داده ارسالی را اطلاع دهد ). به طور معمول سرویس گیرندگان نوع ارسال را از نوع باینری انتخاب می کنندو پس از دریافت فایل، ترجمه را انجام می دهند. نوع ارسال باینری کارآمدتر می باشد، زیرا سرویس دهنده و سرویس گیرنده نیازی به تراکنش one the fly را نخواهند داشت. 

به طور پیش فرض نیز در پروتکل FTP، نوع ارسال اسکی انتخاب شده است و در صورت نیاز به ارسال باینری، سرویس گیرنده، می باید این موضوع را از سرویس دهنده درخواست نماید.

یک اتصال TCP/IP شامل دو نقطه مجزا می باشد، که هر نقطه از یک آدرس IP و یک شماره پورت استفاده می کند.

برای ارتباط بین سرویس گیرنده و سرویس دهنده لازم است، 4 مورد اساسی زیر در اختیار باشد.

 • آدرس سرویس دهنده
 • پورت سرویس دهنده
 • آدرس سرویس گیرنده
 • پورت سرویس گیرنده

در زمان برقراری یک ارتباط، سرویس گیرنده از یک شماره پورت استفاده می کند. این شماره پورت می تواند متناسب با نوع عملکرد برنامه سرویس گیرنده، به صورت اختیاری و یا اجباری باشد. در برخی برنامه های سرویس گیرنده، نظیر برنامه های سرویس گیرنده web، لازم است از پورت 80 به منظور ارتباط استفاده شود. در مواردی نیز الزامی در خصوص شماره پورت وجود ندارد و از یک شماره پورت موقت و یا ephemeral استفاده می شود.

شایان ذکر است این پورت موقتی بوده و توسط IP Stacks ماشین مربوط به متقاضیان نسبت داده می شود و پس از پایان ارتباط، پورت آزاد می گردد. با توجه به اینکه اکثر IP Stacks ها بلافاصله از پورت موقت آزاد شده استفاده نمی کندد ( تا زمانی که تمام pool تکمیل نشده باشد )، در صورتی که سرویس گیرنده دوباره درخواست برقراری یک ارتباط را داشته باشد، یک شماره پورت موقتی دیگر به ایشان اختصاص می یابد.

یکی از کاربردهای FTP انتقال فایل از سیستم کاربر به سرور سایت است. همان گونه که پیشتر نیز بیان گردید، به طور معمول دو راه برای انتقال وجود دارد. در ادامه روش اول را که با تبدیل windows explorer به FTP Client اقدام به برقراری ارتباط و انتقال می نماید را توضیح خواهم داد.

تبدیل Windows explorer به FTP client باعث می شود، FTP Client ما همواره مثل یک پوشه معمولی در سیستم قابل دسترسی باشد. و ما می توانیم با دستورات Copy/Paste و یا Drag/Drop، انتقال فایل از سیستم به سرور سایت خود را، به راحتی انجام دهیم. 

مراحل تبدیل Windows explorer به FTP client

مراحل تبدیل Windows explorer به FTP client

این روش ساده بوده و با طی نمودن 6 مرحله زیر به راحتی می توانیم ­­­­ ویندوز اکسپلورر را به FTP client تبدیل نماییم.

مرحله اول: یک لوکیشن شبکه اضافه می کنیم

مرحله اول: اضافه نمودن لوکیشن شبکه

در این مرحله در ابتدا لازم است file explorer را به عنوان FTP Client اجرا نماییم (مستقیما یا با فشردن کلید میانبر ویندوز+E ). سپس از قسمت ساید بار بر روی this pc کلیک می کنیم. در بالای صفحه سه گزینه با نام های Computer، File و View وجود دارد، که لازم است از بین سه گزینه گفته شده، گزینه Computer را انتخاب تا زیر منوی آن را مشاهده کنیم. در پایان این مرحله، از بین موارد نمایش داده شده، روی گزینه add a network location کلیک می کنیم.

مرحله اول: اضافه نمودن لوکیشن شبکه

مرحله دوم: اجرا نمودن Wizard

در پنجره خوشآمد گویی بر روی گزینه  nextکلیک می نماییم تا به مرحله بعدی منتقل شویم.

مرحله دوم: اجرا نمودن Wizard

در ادامه استفاده از windows explorer به عنوان  FTP Client از ما پرسیده می شود. همچنین لازم است مسیر ایجاد شدن لوکیش شبکه را نیز مشخص نماییم. به این منظور گزینه Choose a costum Network Location را انتخاب نموده و بر روی گزینه Next کلیک می کنیم.

مرحله دوم: اجرا نمودن Wizard

مرحله سوم: وارد نمودن آدرس FTP Server

FTP Server، همان سیستمی است که قصد داریم از آن به عنوان سرور استفاده کنیم. بنابراین هنگامی که از ما خواسته می شود که آدرس IP یا نام دامنه مورد نظر را به عنوان آدرس سرور وارد می کنیم.

اگر در حال انتقال به هاست سایت خود هستیم، احتمالا یک ایمیل خوشآمدگویی در صندوق الکترونیکی هاست خود دریافت می کنیم.

لازم به ذکر است که اگر سرور ما از پورت های مختلفی استفاده کند، لازم است بعد از وارد نمودن آدرس IP از علامت ":" استفاده نموده و شماره پورت مورد نظر را در ادامه وارد کنیم.

همچنین لازم است پیش از آدرس IP مقدار زیر را وارد نماییم. 

ftp://

فرمت استاندارد وارد نمودن آدرس سرور، به شرح زیر است.

ftp://IP:Port

مرحله سوم: وارد نمودن آدرس FTP Server

مرحله چهارم : وارد نمودن نام کاربری

این مرحله اختیاری می باشد. در برخی مواقع دسترسی به بعضی از سرورهای FTP مانند فروشندگان نرم افزار، عمومی می باشد. در این نوع دسترسی نیازی به وارد نمودن نام کاربری و کلمه عبور نبوده و می توانیم به صورت عمومی و ناشناس به فایل مد نظر دسترسی داشته باشیم.

اما برای سرورهای شخصی مانند انواع هاست، بهتر است از نام کاربری و کلمه عبور استفاده کنیم.

مرحله چهارم : وارد نمودن نام کاربری

مرحله پنجم: انتخاب نام برای FTP Server

در این مرحله یک نام برای سرور FTP انتخاب می نماییم. با این کار نیازی به تایپ نمودن IP سرور نمی باشد و این مساله می تواند به جلوگیری از لو رفتن IP سرور کمک کند.

نام انتخاب شده در file explorer ما نمایش داده می شود. پس از انتخاب نام بر روی گزینه Next کلیک نموده و در ادامه گزینه finish را انتخاب می کنیم.


مرحله پنجم: انتخاب نام برای FTP Server


مرحله ششم: اتصال به FTP Server

مجدداً در قسمت فایل اکسپلورر بر روی this pc کلیک می کنیم.

در این قسمت در بخش network Location، لوکیشنی را که پیشتر انتخاب کرده بودیم، با همان نامی که به آن اختصاص داده بودیم، قابل مشاهده است.

حال برای استفاده از تنظیماتی که اعمال نموده ایم بر روی آیکون Network Location دابل کلیک می کنیم.

پس از باز شدن صفحه جدید لازم است رمز خود را وارد نماییم. برای راحتی کار در مراجعات بعدی، می توانیم تیک گزینه Save password را بزنیم. با این کار در استفاده های بعدی، نیازی به وارد نمودن پسورد نبوده و از پسورد ذخیره شده استفاده می شود. در نهایت بر روی گزینه log on کلیک می کنیم.

مرحله ششم: اتصال به FTP Server

نحوه استفاده از FTP با نرم افزار Filezilla   

نحوه استفاده از FTP با نرم افزارFilezilla

برای استفاده از نرم افزار filezilla لازم است ابتدا نرم افزار filezilla را از طریق لینک زیر بر روی سیستم لوکال خود دانلود و نصب نماییم.

https://download.filezilla-project.org/client/FileZilla_3.54.1_win64_sponsored-setup.exe

پس از دانلود آن را اجرا می نماییم. صفحه ای مطابق با شکل زیر برای ما باز می شود.

نحوه استفاده از FTP با نرم افزارFilezilla

 1. در قسمت  Host نام و یا IP سرور را وارد می کنیم.
 2. در قسمت یوزر نیم می بایست یوزرنیم اکانت ftp خود را وارد نماییم.
 3. در قسمت پسورد لازم است پسورد یوزر ftp را وارد نماییم.
 4. در قسمت پورت لازم است، پورتی را که برای اتصال FTP در سرور تنظیم نموده ایم را وارد نمایید.
 5. این پورت به صورت پیش فرض 21 می باشد.
 6. در نهایت بر روی گزینه connect کلیک می کنیم.

در صورتی که لاگین به درستی صورت گیرد بعد از اتصال، اطلاعات،فایل ها و دایرکتوری های سیستم لوکال ما در سمت چپ قرار داشته و اطلاعات،فایل ها و دایرکتوری های سرور مد نظر در سمت راست قرار دارد. و ما می توانیم فایل های مد نظر خود در پوشه مورد نظر از سرور آپلود و یا آطلاعات و فایل مورد نیاز از سرور در مسیر مشخص از سیستم لوکال خود دانلود نماییم.

نحوه ایجاد FTP Account در سی پنل (  Cpanel )

نحوه ایجاد FTP Account در سیپنل ( Cpanel )

به طور معمول پس از خرید هاست، اکانت ftp به صورت پیش فرض ایجاد شده که یوزرنیم و پسورد آن با یوزرنیم و پسورد هاست یکسان است. از طریق مراحل زیر می توانیم اکانت FTP دیگری را نیز در پنل سیپنل ایجاد نماییم.

ابتدا لازم است به سیپنل خود لاگین نماییم. مطابق با عکس زیر بر روی FTP Accounts کلیک می کنیم.

نحوه ایجاد FTP Account در سیپنل ( Cpanel )

در ادامه لازم است موارد زیر را وارد نماییم:

Log In

Domain

Password

Directory

Quota

Log In و domain به صورت پایه، یوزرنیمی می باشند که در آینده با  آن اقدام به اتصال FTP به سرور  می نماییم. در قسمت پسورد لازم است پسوردی برای اکانت FTP در نظر بگیریم.

مهم ترین قسمت در تنظیمات اکانت FTP قسمت انتخاب Directoy می باشد. با انتخاب دایرکتوری مسیری را مشخص می نمایم که اکانت FTP می تواند به آن دسترسی داشته باشد. اکانت ftp که همزمان با ایجاد شدن هاست ایجاد می شود، دارای دسترسی روت ( Root ) می باشد و به تمام قسمت های هاست دسترسی دارد.

اما در برخی موارد لازم است این دسترسی را محدود کنیم. به طور مثال فرض کنید لازم است تنها دسترسی پوشه public-Html را به طراح سایت ارایه داده تا فایل ها را مدیریت نماید، به این منظور اکانت FTP ایجاد می نماییم که دارای دسترسی public-html  باشد. با این کار طراح سایت تنها به پوشه مذکور دسترسی خواهد داشت.

اما می بایست توجه داشته باشیم که بعد از ایجاد اکانت FTP امکان تغییر Directory وجود نخواهد داشت.

در قسمت quota ما می توانیم تنظیم نماییم که اکانت FTP که در حال ایجاد آن هستیم، به چه میزان می تواند از پهنای باند ( Bandwidth ) استفاده کند.

برای مثال فرض کنیم، محدودیت را بر روی 2 گیگ تنظیم نموده ایم. در صورتی که کاربر FTP اقدام به آپلود فایل با حجم 1 گیگ نموده و مجددا آن را دانلود نماید، دیگر امکان آپلود بر روی دایرکتوری که به کاربر FTP اختصاص داده ایم را نخواهد داشت.

در نهایت بعد از وارد نمودن تمامی موارد بالا بر روی Create FTP Account کلیک نموده تا اکانت FTP با یوزرنیم و پسورد و حق دسترسی به دایرکتوری مشخص، ایجاد گردد.

ایجاد اکانت FTP در پلسک ( Plesk )

ایجاد اکانت FTP در پلسک ( Plesk )

به طور مشابه با هاست های لینوکسی، در زمان ایجاد هاست های ویندوزی با کنترل پنل پلسک نیز، اکانت FTP پیش فرضی  ایجاد می گردد. جهت اتصال از اکانت FTP پیش فرض، یوزرنیم و پسورد همان یوزرنیم و پسورد هاست می باشد. ( پس از خرید هاست از صباهاست ایمیلی با عنوان مشخصات هاست جدید برای شما ارسال می گردد که حاوی اطلاعات لاگین می باشد ).

اما در صورتی که قصد اکانت FTP دیگری را داشته باشیم که به بخش خاصی دسترسی داشته باشد می بایست مراحل زیر را طی کنیم.

در ابتدا لازم است با مشخصات ارسالی توسط ایمیل با عنوان " مشخصات هاست جدید " به کنترل پنل هاست خود لاگین نماییم. آدرس لاگین به کنترل پنل پلسک در صباهاست به شرح زیر است:

DomainName:8880

در قسمت DomainName، نام دامنه خود را وارد می نماییم .

پس از لاگین به کنترل پنل هاست، در قسمت Websites & Domains بر روی FTP Access کلیک می نماییم.

سپس گزینه Add FTP Accounts را انتخاب می نماییم.

ایجاد اکانت FTP در پلسک ( Plesk )

در صفحه جدید لازم است مقادیر زیر را وارد نماییم.

FTP Account Name: در این قسمت نام دلخواهی برای اکانت FTP جدید انتخاب می کنیم.

Home directory: در این قسمت می بایست مسیری را مشخص کنیم که قصد داریم کاربر FTP، به آن دسترسی داشته باشد.

FTP Password: همان گونه که از نام این قسمت قابل استناد می باشد در این قسمت لازم است پسورد اکانت FTP را تنظیم نماییم تا ازآن برای اعتبار سنجی کاربر FTP استفاده نماییم.

Hard disk quota: این قسمت در هاست های ویندوزی با این نام می باشد و مشخص می نماید که کاربر FTP به چه میزان از فضای هاست دسترسی داشته باشد. در صورتی که این مورد بر روی unlimited تنظیم شود، کاربر FTP بدون محدودیت به تمام فضای دایرکتوری اختصاص داده شده، دسترسی خواهد داشت.

Read permission: این گزینه نیز در هاست های ویندوزی قابل مشاهده بوده و مشخص می نماید که کاربر FTP، دارای دسترسی Read بر روی دایرکتوری اختصاص داده شده می باشد و می تواند با دسترسی Read محتوای دایرکتوری اختصاص یافته را مشاهده نماید و اقدام به دانلود محتوا از این دایرکتوری نماید.

Write permission: این گزینه نیز در هاست های ویندوزی وجود دارد و به کاربر FTP این امکان را می دهد که در دایرکتوری که به آن اختصاص داده ایم اقدام به ایجاد، تغییرنام و حذف دایرکتوری نماید.

بهتر است به این نکته توجه داشته باشیم که در صورتی که ) permissions دسترسی های ) لازم را به کاربر FTP اعطا ( Grant ) نکنیم، محتوای دایرکتوری که به کاربر FTP اختصاص داده ایم، بعد از لاگین کاربر به وی نمایش داده نخواهد شد.

در پایان و پس از پر نمودن موارد بالا بر روی گزینه ok کلیک می کنیم تا اکانت FTP مد نظر ایجاد گردد.

ایجاد اکانت FTP در پلسک ( Plesk )

جمع بندی

FTP ابزاری قدرتمند برای انتقال بین کامپیوتر های موجود در شبکه می باشد. همانگونه که طی مقاله توضیح داده شد، به دو روش مختلف می توان با استفاده از پروتکل  FTP بین دو نقطه مختلف ارتباط برقرار نموده و به تبادل فایل بین دو نقطه بپردازیم  .  .

 امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. اگر سوالی دارید که در این مقاله پاسخش را پیدا نکردید، در قسمت کامنت ها سوال خود را مطرح کنید، کارشناسان ما در کمتر از چند دقیقه به سوالات پاسخ خواهند داد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

موفق باشید.


جدیدترین مطالب

مطالب مرتبط

هاست ویندوز چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست ویندوز چیست ؟

هاست ویندوزی چیست و چرا برخی از توسعه دهندگان از آن استفاده می کنند؟ زمانی که می خواهید برای کسب و کار و سایت خود پلنی را برای میزبانی انتخاب کنید، دو نوع هاست...

هاست سی پنل چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست سی پنل چیست؟

هاست cpanel چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ به احتمال بسیار زیاد، اگر در دنیای وب حضور آنلاین داشته باشید یا قصد چنین کاری را داشته باشید تا کسب و کارتان از طریق یک...

هاست اختصاصی چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست اختصاصی چیست؟

هاست اختصاصی چیست و چه کاربردی دارد؟ اگر سایتی دارید که رشد کرده و به منابع بیشتری نیاز دارد و می خواهید از یک هاست قوی تر برای میزبانی استفاده کنید، گزینه پیش...

تفاوت هاست وردپرس و هاست لینوکس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت هاست وردپرس و هاست لینوکس

فرق بین هاست اشتراکی یا لینوکس با هاست وردپرس چیست؟ حتماً تا بحال به پلن هایی برخورد کرده اید که از عبارت هاست وردپرسی، استفاده کرده باشند. اما آیا می دانید کار...

هاست لینوکس چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست لینوکس چیست ؟

هاست لینوکس چیست و چرا محبوب تر از هاست ویندوز است؟ قطعاً بارها شنیده اید که هاست لینوکس بسیار محبوب بوده و توسط اکثر صاحبین وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد....

هاست پرترافیک چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست پرترافیک چیست ؟

هاست پربازدید چیست و چرا برخی از ارائه دهندگان آن را پیشنهاد می کنند؟ زمانی که کسب و کار و سایت ما، یک سایت ساده و با ترافیک اندک باشد، مطمئناً یک هاست ساده و پ...

هاست یا میزبانی وب چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست یا میزبانی وب چیست؟

هاستچیست و چه کاربردی دارد؟ اگر قصد ایجاد سایتی را داشته باشید، حتماً شنیده اید که باید برای بالا آوردن یک وب سایت یا وبلاگ، یک هاست و یک دامنه داشت. در واقع ها...

هاست ایران یا خارج
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست ایران یا خارج

هاست ایران یا خارج؟ کدام بهتر است؟ اگر برای میزبانی سایتمان به دنبال یک هاست خوب باشیم، به احتمال زیاد به پلن هایی برخورد خواهیم کرد که لوکیشن های مختلفی را نیز...

بهترین هاست کدام است؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بهترین هاست کدام است؟

کدام هاست بهترین گزینه برای میزبانی سایت ماست؟ این روزها، داشتن یک وب سایت به یک اصل حیاتی برای بسیاری از کسب و کارها تبدیل شده است، اما برای داشتن یک وب سایت،...

تفاوت هاست لینوکس و هاست ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت هاست لینوکس و هاست ویندوز

فرق هاست ویندوز و لینوکس در چیست و چرا هاست لینوکس محبوب تر از هاست ویندوز است؟ احتمالاً هنگام خرید هاست با دو گزینه لینوکس و ویندوز مواجه شده اید و نمی دانید ک...

هاست وردپرس چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست وردپرس چیست؟

هاست وردپرس چیست و چرا برخی از شرکت های میزبانی وب آن را توصیه می کنند؟ حتماً کسب و کارتان به جایی رسیده است که به یک وب سایت نیاز دارد، و یا شاید از قبل وب سای...

هاست لینوکس حرفه ای چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست لینوکس حرفه ای چیست؟

هاست لینوکس حرفه ای چیست و چرا باید از آن برای میزبانی سایتمان استفاده کنیم؟ حتماً هنگام سفارش هاست لینوکس، با گزینه ای به نام پیشرفته، ویژه و یا لینوکس حرفه ای...

هاست فروشگاهی چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست فروشگاهی چیست ؟

هاست فروشگاهی چیست ؟ اگر قصد ساخت یک فروشگاه اینترنتی را داشته باشیم و بخواهیم محصولاتمان را به صورت آنلاین به فروش برسانیم، باید ابتدا یک هاست مناسب فروشگاهی ت...

راهنمای قدم به قدم خرید هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای قدم به قدم خرید هاست

انتخاب یک میزبان وب مناسب و قابل اعتماد، یکی از مهمترین مراحل حضور آنلاین و ساخت وب سایت است؛ مخصوصاً اگر وب سایت یک کسب و کار یا شرکت باشد. هاستینگ ها، نه تنها...

هاست دانلود چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست دانلود چیست؟

امروزه انواع مختلفی از سرویس های هاستینگ در بازار وجود دارد که ما با استفاده از آنها می توانیم سایت های خود را در اینترنت به نمایش بگذاریم؛ در واقع هر کدام از ا...

تفاوت سرور مجازی با هاست ابری
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی با هاست ابری

سرویس های زیادی برای میزبانی وب سایت وجود دارند که هر کدام از آنها ویژگی ها و منابع خاص خود را دارند. دو نوع از رایج ترین سرویس های میزبانی وب سایت، سرور مجازی...

تأثیر هاست در سرعت سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تأثیر هاست در سرعت سایت

تأثیر هاست در سئو سایت چقدر است؟ حتماً تابحال به این موضوع فکر کرده اید که آیا هاست نیز در سرعت سایتمان تأثیری دارد یا نه؟ جواب این سوال و بهترین راهکار را در ا...

هاست ابری چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست ابری چیست؟

هاست ابری امروزه به یکی از محبوب ترین سرویس های میزبانی وب تبدیل شده است؛ اگر بخواهیم سایتی راه اندازی کنیم که آپ تایم آن 100 درصد باشد، در بین سرویس های اشتراک...

Smtp، Imap، pop3 چه هستند؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Smtp، Imap، pop3 چه هستند؟

ایمیل ابزار ارتباطی می باشد، که برای ارسال ایمیل بین دو یا چندین نقطه ی مختلف از آن استفاده می گردد. به طوری که با تنظیم نمودن آدرس دریافت کننده ها می توانیم به...

دامنه eu. چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

دامنه eu. چیست؟

با گسترش اینترنت در سال های اخیر، تعداد سایت ها به طرز قابل توجهی افزایش یافته اند؛ برای داشتن هر نوع وب سایتی نیز، باید ابتدا یک دامنه ثبت کنیم تا بتوانیم سایت...

جوملا چیست ؟ و نحوه نصب آن در هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

جوملا چیست ؟ و نحوه نصب آن در هاست

جوملا یک cms ( content Management system ) open source می باشد. CMS به کسانی که دانش برنامه نویسی ندارند، کمک می کند که وب سایت خود را با قالب های از پیش تعریف...

تاثیر هاست بر سئو سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تاثیر هاست بر سئو سایت

تاثیر هاست بر سئو چگونه است؟ در این مطلب می خواهیم تاثیر یک هاست را بر سئو سایت مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم که آیا یک هاست می تواند باعث بهبود سئو یک سایت شود...

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی

Solidcp در سال 2016 جهت به عنوان یک پنل جدید از کنترل پنل website panel راه اندازی شد. هدف از راه اندازی، ایجاد یک کنترل پنل با ثبات و پایدار برای ترکیب سرور ها...

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP

DNS، مخفف عبارت Domain Name System است. ما با استفاده از نام دامنه نظیر example.com به صورت آنلاین به اطلاعات وب سایت ها دسترسی پیدا می کنیم.مرورگرهای وب (web b...

پلاگین های مهاجرت وردپرس از یک هاست به هاست دیگر
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

پلاگین های مهاجرت وردپرس از یک هاست به هاست دیگر

آیا پلاگین های مهاجرت وردپرساز یک هاست به هاست دیگر را می شناسید؟ در این مقاله می خواهیم این پلاگین ها را به شما معرفی کنیم و پروسه مهاجرت وردپرس از یک سرور به...

مقایسه هاست SSD با هاست HDD
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مقایسه هاست SSD با هاست HDD

مقایسه هاست SSD با هاست HDD. همانطور که می دانیم، هارد درایو مکانی است که همه اطلاعات سرور در آن ذخیره شده است. این اطلاعات دربرگیرنده سیستم عامل، نرم افزارهای...

آموزش ریست هاست سی پنل و پلسک
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش ریست هاست سی پنل و پلسک

ریست هاست سی پنل و پلسک یکی از رایج ترین سوالات یا مشکلاتی است که برخی از وب مستران با آن مواجه می شوند. حتما تا بحال برایتان پیش آمده که به هر دلیلی بخواهید تم...

تفاوت سرور ایران با سرور اروپا
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور ایران با سرور اروپا

تفاوت سرور ایرانبا سرور اروپا. شاید شما هم در زمان تهیه سرور بر سر این دو راهی بمانید. یکی از سوالات متداولی که برای کسانی که به دنبال تهیه هاست هستند پیش می آی...

تفاوت هاست سی پنل و هاست دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت هاست سی پنل و هاست دایرکت ادمین

تفاوت هاست سی پنل و دایرکت ادمین. شاید زمانی که برای راه اندازی وب سایت خود به دنبال خرید یک هاست مناسب بودید، با گزینه انتخاب کنترل پنل هم مواجه شده باشید. واق...

سرور VDS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور VDS چیست؟

با گسترش روز افزون اینترنت و اثر آن بر زندگی مردم روزانه افراد بیشتری به سمت استفاده از سرویس های آنلاین گرایش پیدا می کنند. این کسب و کارها برای اداره امور وب...

آموزش ایجاد پارک دامین در دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش ایجاد پارک دامین در دایرکت ادمین

پس از ثبت هاست و دامنه اصلی تکنولوژی این اجازه را می دهد تا دامین را با پسوندهای دیگر نیز در اختیار داشته باشیم. این قابلیت پارک دامنه نام دارد. در پنل کاربری م...

فایل زیلا چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

فایل زیلا چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

بروزرسانی قالب سایت و استفاده از ابزارهایی مانند فایل زیلااز جمله فنونی است که وبمستران و مدیران سایت باید بر آن تسلط کافی داشته باشید، ابزار Filezillaابزاری بس...

چطور بدون تأثیر منفی بر سئو، هاست را عوض کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چطور بدون تأثیر منفی بر سئو، هاست را عوض کنیم؟

گاهی پیش می آید که بخواهیمسرویس هاست وب سایت خود را عوض کنیم. در این شرایط این اتفاق باید به گونه ای صورت بگیرد که کمترین اثر منفی را بر سئوی سایت و ترافیک ورود...

چگونه از سی پنل استفاده کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه از سی پنل استفاده کنیم؟

سی پنل یکی از معروف ترین کنترل پنل های بر مبنای لینوکس است که برای مدیریت حساب کاربری میزبانی وب به کار می رود. cPanel به ما این امکان را می دهد که به صورت مستم...

بعد از خرید هاست و دامنه چه باید کرد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بعد از خرید هاست و دامنه چه باید کرد؟

برای داشتن حضوری آنلاین در اینترنت باید در وهله اول یک وب سایت تأسیس کنیم. برای ایجاد یک وب سایت جدید باید مراحلی را پشت سر بگذاریم. در مرحله اول بایستی هاست و...

تخمین پهنای باند مورد نیاز وب سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تخمین پهنای باند مورد نیاز وب سایت

اگر قصد داشته باشیم که برای کسب و کارمان یک وب سایت تأسیس کنیم، یکی از مواردی که باید هنگام خرید به آن توجه شود انتخاب شرکت میزبانیوب یا هاستینگ و پلن مناسب است...

تغییر پسورد Cpanel ،WHM و دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تغییر پسورد Cpanel ،WHM و دایرکت ادمین

تغییر پسوردCpanel ،WHM و دایرکت ادمین هاست یکی از ضروریات هر وب سایتی است. برای اینکه فضایی در اینترنت برای بارگذاری فایل های خود داشته باشیم باید هاست تهیه کنی...

آموزش forward کردن ایمیل در سی پنل و دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش forward کردن ایمیل در سی پنل و دایرکت ادمین

سی پنل و دایرکت ادمین دو نرم افزار لینوکسی هستند که برای مدیریت کنترل پنلهاستمورد استفاده قرار میگیرند. این دو نرم افزار قابلیت های بسیاری داشته و از محبوبیت با...

ایجاد A Record در سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ایجاد A Record در سی پنل

همان طور که می دانیم A Record یکی از رکورد های بخش Zone Editor است. اگر بخواهیم یکی از زیردامنه های سایت روی سرور دیگری باز شود از A Record استفاده می کنیم.برای...

مدیریت Error Page در سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مدیریت Error Page در سی پنل

ارورهای مختلفی در بروزرها نشان داده می شوند. اینارورها دلایل متعددی دارند اما برای رفع هر کدام از آنها چه کاری باید انجام دهیم؟ ابتدا بایدارورها را بشناسیم و دل...

آموزش File Manager در دایرکت ادمین و سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش File Manager در دایرکت ادمین و سی پنل

فایل منیجر در سی پنل ابزاری مفید است که از طریق آن می توانیم فایل ها را در رابط کاربری سی پنل مدیریت کنیم. این ابزار مشکلات کار با ftp را برطرف می کند. از طریق...

هاست ابری لینوکس چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست ابری لینوکس چیست؟

هاست یا میزبانی ابری تکنولوژی جدیدی در زمینه هاستینگ است. این تکنولوژی از آخرین تکنولوژی ها در این زمینه بوده و در سال های اخیر به دلیل ویژگی های خاص آن به شدت...

نحوه بک آپ گیری در هاست ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه بک آپ گیری در هاست ویندوز

بکاپ گیری یا تهیه نسخه پشتیبان از هاست، یکی از مهم ترین، ضروری ترین و اولین کارهایی هست که هر مدیر سایتی باید انجام بده. Backup یا نسخه پشتیبان، زمانی به کمک ما...

همه چیز درباره کار با سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

همه چیز درباره کار با سی پنل

سی پنل یکی از معروفترین نرم افزار کنترل پنل سایت های لینوکسی است و تقریبا پر استفاده ترین آنها. در مجموعه ذیل به بررسی بخش های مختلف سی پنل می پردازیم. ساخت دیت...

آموزش تغییر پسورد هاست از WHM
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تغییر پسورد هاست از WHM

در این مقاله قصد داریم نحوه تغییر پسورد هاست از طریق WHM را به دو روش کاربردی آموزش دهیم. توجه داشته باشید، این روش ها از سمت پنل مدیریت سرور WHM بوده و نیاز به...

ویژگی های کنترل پنل cPanel
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ویژگی های کنترل پنل cPanel

بعد از خرید هاست ، یکی از دغدغه های اصلی کاربران، عدم آشنایی با cPanel و کاربرد آن است. خیلی افراد به خصوص مبتدی ها نمی دانند که این کنترل پنل چه قابلیت ها و چه...

چگونگی انتقال وب سایت به هاست جدید
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونگی انتقال وب سایت به هاست جدید

تغییر هاست وب سایتممکن است به دلایل زیادی انجام گردد. انتقال سایت به خصوص اگر قبلاً آن را انجام نداده اید، می تواند کمی دلهره آور باشد. ایجاد خرابی یا مشکلات دی...

آیا هاست بر رتبه گوگل تاثیر دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آیا هاست بر رتبه گوگل تاثیر دارد؟

در آخرین بروز رسانی که گوگل در ماه May سال 2020 ارائه نمود، تعدادی از معیار های رتبه بندی وب سایت ها که در اثر کیفیت میزبانی وب یا همان هاستینگ وب سایت ها می با...

هاست وردپرس چه مزایایی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست وردپرس چه مزایایی دارد؟

یکی از سرویس های میزبانی وب که بسیار بحث بر انگیز است، هاست وردپرس می باشد، که در صباهاست نیز به مشتریان ارائه می گردد. با توجه به اینکه بسیاری از افراد هنوز مت...

xml چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

xml چیست؟

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد، که در پوشه دانلود های خود، با فایل هایی با پسوند .xml مواجه شده باشید. در این مقاله قصد داریم، که شما را با فایل های XML و کارب...

مزایای هاست با هارد NVMe
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مزایای هاست با هارد NVMe

اگر شما یک طراح متخصص وب سایت، مالک یک سایت تجارت الکترونیک یا وبلاگ نویس هستید، به خوبی می دانید که عملکرد سایت شما تا حد زیادی به فناوری ذخیره سازی سرور میزبا...

چرا از هاست اختصاصی استفاده کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چرا از هاست اختصاصی استفاده کنیم؟

انتخاب یک میزبان یاHostمناسب برای راه اندازی وب سایت یک تصمیم بزرگ است، که می تواند در موفقیت و رشد وب سایت و کسب و کار شما تأثیر مستقیمی داشته باشد. با این حال...

آموزش جلوگیری از دریافت اسپم در وردپرس و هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش جلوگیری از دریافت اسپم در وردپرس و هاست

همه ما از کامنت ها یا پیام های اسپم بیزاریم! اگر از کنترل پنل های cPanel یا Plesk استفاده می کنید، در این پست آموزشی، چند روش سریع و آسان برای جلوگیری از اسپم ه...

هزینه هاست چقدر است؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هزینه هاست چقدر است؟

برای افراد زیادی میزان هزینه ای که برای یک هاست یا سرور مدیریت شده باید بپردازند، اهمیت بسیار بالایی دارد. بنابراین، در این مقاله قصد داریم نحوه محاسبه و هزینه...

خرید هاست ویندوز ایران و آلمان
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

خرید هاست ویندوز ایران و آلمان

در حوزه ی میزبانی وب از مهم ترین فاکتور ها خرید هاست ویندوز میباشد. در کشور ما ایران تقسیم بندی هاست بر اساس مکان دو نوع میباشدکه عبارت است از هاست ایران و هاست...

هاست ویندوز ماهانه
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست ویندوز ماهانه

هاست ویندوز فضایی است که اطلاعات سایت در آن ذخیره می گردد به طوری که زمانی که کاربر سایت را باز می کند می تواند اطلاعات را مشاهده نماید. هر سایتی با توجه هدف را...

هاست ابری (Cloud Hosting) چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست ابری (Cloud Hosting) چیست؟

انواع متعددی از هاست به منظور میزبانی از وب سایت وجود دارد یک از این هاست که میتوان به آن اشاره نمود هاست ابری میباشد. اکنون شاید برای شما این سوال پیش آید که ه...

هاست ابری ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست ابری ویندوز

برای میزبانی وب سایت ها هاست های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها هاست ابری ویندوز است. هاست ابری یا به عبارتی میزبانی وب ابری بهCloud Hostingمعروف می باشد. مفه...

برای سئو، هاست داخلی بهتر است یا هاست خارجی؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

برای سئو، هاست داخلی بهتر است یا هاست خارجی؟

هاست از مهم ترین و اصلی ترین بخش های یک سایت است، به طوری که حتی اگر از جنبه تاثیر آن بر سئو نیز صرف نظر کنیم باز هم اهمیت ویژه ای دارد و باید با دقت بالایی انت...

تفاوت هاست معمولی با هاست ابری در چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت هاست معمولی با هاست ابری در چیست؟

قبل از بیان مطلب اصلی مقاله بهتر است که در ابتدا با مفهوم هاست آشنا شویم و سپس در رابطه با موضوع اصلی مقاله بحث نماییم. هاست در واقع به معنای میزبانی میباشد. در...

5دلیل شگفت انگیز برای خرید هاست و دامنه از صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

5دلیل شگفت انگیز برای خرید هاست و دامنه از صبا هاست

هاست و دامنه دو سرویس کاملاً متفاوت از یک دیگر میباشد و همکاری این دو سرویس با یک دیگر موجب میشود تا یک سایت قابل نمایش باشد. به عبارتی نام دامنه همان نام سایت...

آموزش روش نصب اپن کارت روی دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش روش نصب اپن کارت روی دایرکت ادمین

این روزه ها بیشتر اشخاص به دنبال راه اندازی فروشگاه اینترنتی هستند و تمام سعی خود را میکنند تا این کار را به نحوه احسنت انجام دهند. در مرحله ای اول شما بایستی ی...

برای فروشگاه اینترنتی چه هاستی مناسب تر است؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

برای فروشگاه اینترنتی چه هاستی مناسب تر است؟

اگر شما به تازگی فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کرده باشید یا قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی را داشته باشید. این سوال برای شما میاید که برای راه اندازی یک...

هزینه ای ارتقاء هاست چگونه محاسبه میشود؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هزینه ای ارتقاء هاست چگونه محاسبه میشود؟

این امکان وجود دارد که افراد بعد از خرید هاست به وسیله ای مشتری و پس از استفاده از هاست، نیاز باشد که فر هاست خریداری خود را ارتقاء دهد. یعنی هاست خود را به پلن...

آموزش خرید هاست از صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش خرید هاست از صبا هاست

بسیاری از اشخاص و افرادی که به دنبال تاسیس و را اندازی فروشگاه های آنلاین و وب سایت هستند. در وهله اول بایستی اقدام به خرید هاست و دامنه کنند. ولیکن این سوال مم...

نحوه ی تغییر DNS در صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه ی تغییر DNS در صبا هاست

ممکن است سوالاتی نظیر در اینترنت وب سایت ها چگونه نشان داده میشوند؟ به چه نحوی شما با تایپ نمودن آدرس وب سایت به آن دسترسی پیدا میکنید؟ برای شما به وجود آید. در...

چگونه دروپال را روی هاست نصب کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه دروپال را روی هاست نصب کنیم؟

CMSها یا همان سیستم مدیریت محتوا نرم افزاری میباشد که به اشخاص این امکان را میدهند محتوا را در یک وب سایت انتشار، حذف و ویرایش نمایند. شما این کار را میتوانید ب...

آموزش تغییر پسورد سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تغییر پسورد سی پنل

چنانچه که شما نیز از وب سایت ها استفاده میکنید یا وب سایتی را مدیریت میکنید. به طور قطع از بزرگترین مشکلاتی که در این حوزه میتوان نام برد دسترسی غیر مجاز به اطل...

روش نصب ورد پرس روی هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

روش نصب ورد پرس روی هاست

ورد پرس از سیستم های مدیریت محتوا میباشد که از محبوبیت زیادی برخوردار میباشد. ورد پرس برای شما این امکان را فراهم میسازد تا بدون هیچ گونه نیاز به دانش برنامه نو...

هاست ارزان بخرید.
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست ارزان بخرید.

آیا تا به حال شما فکر کرده اید ماهیت وب سایت چیست؟ به طور معمول ما کامپیوتر یا گوشی خود ر ا باز میکنیم. سپس در مرورگر خود با وارد کردن عبارت یا کلمه ای مورد نظر...

آیا برای وردپرس نوع قالب مهم است؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آیا برای وردپرس نوع قالب مهم است؟

در دنیای امروز که بیشتر کار ها به صورت اینترنتی صورت میگیرد راه اندازی و تأسیس یک وب سایت حرفه ای و کار آمد بسیار مهم میباشد. یکی از مهم ترین فاکتور های که سبب...

نحوه ارسال ایمیل گروهی در دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه ارسال ایمیل گروهی در دایرکت ادمین

در دنیای امروزه که بیشتر کارها به صورت اینترنتی و در فضای مجازی انجام میگیرد. از اینرو ایمیل مارکتینگ را میتوان بهترین شیوه ای جلب نظر کاربران قلمداد کرد. چنانچ...

تفاوت هاست و دامین چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت هاست و دامین چیست؟

شاید برای شما نیز جالب باشد که همه ای اشخاصی که قصد ورود به دنیای اینترنت و کسب و کار آنلاین دارند. در این راستا بایستی اقدام به راه اندازی و تأسیس یک وب سایت ک...

قوانین استفاده از سرویس های صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

قوانین استفاده از سرویس های صبا هاست

این شرکت با نام تجاری صبا هاست فعالیت خود را از سال 1385 آغاز نموده است. از بهترین و با تجربه ترین شرکت های موجود در زمینه خدمات میزبانی و دامنه میباشد. به گونه...

دلیل مسدود شدن هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

دلیل مسدود شدن هاست

این امکان وجود دارد که شما پس از خریدای هاست پس از مدتی که شما هاست خریداری شده را استفاده نمایید. پیامی تحت عنوان This Account has been suspended روبرو شده باش...

نرخ پرش یا bounce rate وب سایت چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نرخ پرش یا bounce rate وب سایت چیست؟

یکی از مهم ترین مسائلی که تأثیر مستقیمی در رتبه یک وی سایت در موتور های جستجو دارد میتوان به نرخ پرش اشاره نمود. از اینرو بایستی به این موضوع بسیار توجه نمود. ن...

چگونگی مشاهده میزان منابع مصرفی سایت در هاست سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونگی مشاهده میزان منابع مصرفی سایت در هاست سی پنل

از موضوعات و مسائلی که میتواند بر روی عملکرد کلی سایت و همچنین میزان کاربران نقش مهمی داشته باشن. میتوان به سرعت وب سایت و قدرت هاست اشاره نمودسرعت یک وب سایت ب...

نحوه تغییر پسورد سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه تغییر پسورد سی پنل

دسترسی های غیر مجاز به داده ها و اطلاعات از بزرگترین و مهم ترین مشکلاتی است. که اشخاص فعال در زمینه فناوری ممکن است با آن روبرو شوند. در بعضی از موارد این احتما...

الزام تعیین سطح دسترسی فولدر و فایل ها در هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

الزام تعیین سطح دسترسی فولدر و فایل ها در هاست

از مهم ترین موضاعات و مسائلی که میتواند امنیت وب سایت شما را بسیار تحت تأثیر قرار دهد. میتوان به اجازه دسترسی به فایل در شبکه اشاره نمود. به بیان دیگر Permissio...

آموزش نصب دو یا چند سایت بر روی یک هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش نصب دو یا چند سایت بر روی یک هاست

این احتمال وجود دارد که شم با دلایل متعددی از قبیل تست یک وب سایت، کم نمودن هزینه ها و ... قصد داسته باشید که دو سایت را بر روی یک هاست نصب نمایید. از اینرو ما...

نحوه نصب پرستاشاپ بر روی هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه نصب پرستاشاپ بر روی هاست

همانگونه که میدانید در دنیای امروز راه اندازی و تأسیس یک فروشگاه اینترنتی یکی از شیوه های کسب در آمد به وسیله اینترنت میباشد. از اینرو بسیاری از اشخاص که تمایل...

نحوه نصب مجنتو بر روی هاست سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه نصب مجنتو بر روی هاست سی پنل

از مهم ترین موضوعاتی که برای وب مستران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد مدیریت نوشته ها در وب سایت است. چرا که بعد از خرید هاست و دامنه مناسب اولین گامی که...

هاست چیست و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر شما کمی با دنیای وب آشنایی داشته باشید بدون شک میدانید برای آنکه موفق به راه اندازی شبکه شوید بایست هاست، دامنه و به یک سیستم مدیریت محتوا نیاز دارید. هاست...

هاست اشتراکی (Shared hosting)
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هاست اشتراکی (Shared hosting)

برای درک بهتر مطالب بیان شده در رابطه با هاست اشتراکی بایستی چنین بیان نمود که نوعی از میزبانی وب میباشد. که در این هاست یک سرور میزبانی تعدادی وب سایت را به تن...

چه زمانی میتوان هاست اشتراکی استفاده کرد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چه زمانی میتوان هاست اشتراکی استفاده کرد؟

زمانی که شما تصمیم به راه اندازی وب سایت می گیرد. اولین کاری که پس از خریداری دامنه انجام می دهید خرید هاست می باشد. در حقیقت شما به یک فضا به منظور ذخیره سازی...

کیفیت هاست چه تأثیری در راه اندازی سایت دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

کیفیت هاست چه تأثیری در راه اندازی سایت دارد؟

زمانی که شما کسب و کار خود را در بستر اینترنت تحت قالب وب سایت راه اندازی و تأسیس می نمایید. شما برای آنکه در این حوزه موفق شوید و توانایی آن را داشته باشید با...

مزایا و معایب استفاده از هاست فروشگاهی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مزایا و معایب استفاده از هاست فروشگاهی

اگر شما دارای یک فروشگاه اینترنتی هستید در این صورت کیفیت هاست انتخابی شما دارای اهمیت بالایی می باشد. چرا که علاوه بر راندمان کلی وب سایت شما در سرعت دریافت و...

شش نکته برای انتخاب یک هاست پر سرعت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

شش نکته برای انتخاب یک هاست پر سرعت

در مبحث طراحی و راه اندازی وب سایت مهم ترین و اساسی ترین مسئله ای که وجود دارد انتخاب درست و مناسب هاست می باشد. در واقع هاست زیر ساخت (پایه) کسب و کار شما به ح...