بازگشت به بالا

ارسال پیام در واتس اپ

ارسال تیکت پشتیبانی

SabaHost Small Loding

در حال بررسی ...

اطلاعات دامنه

کپی کردن اطلاعات در حافظه

https://sitetop.ir/license
https://sitetop.ir/blog/what-is-linux-vps

سرور مجازی لینوکس چیست؟

سرور مجازی لینوکس چیست و چه تفاوتی با vps ویندوز دارد؟ به احتمال زیاد هنگام خرید سرور مجازی با دو یا چند سیستم عامل از جمله لینوکس، ویندوز و یا میکروتیک مواجه شده اید؛ اما ایا می دانید سیستم عامل لینوکس چه مزایا و کاربردهایی دارد؟ در این مقاله پس از بررسی موارد فوق، نحوه اتصال به vps لینوکس را نیز آموزش خواهیم داد.

سرور مجازی لینوکس چیست؟

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که سایتی داشته باشید که ترافیک آن رو به افزایش باشد. در چنین شرایطی با توجه به رشد کسب و کار، اولین راه حلی که به ذهنمان می رسد این است که میزبان وب خود را ارتقا دهیم.

اما کدام سرویس میزبانی برای سایت های پرترافیک و بزرگتر مناسب است؟

سایت های معمولی و کم بازدید، اغلب از هاست اشتراکی استفاده می کنند؛ که این نوع سرویس ها می توانند تا حدی از نیازهای چنین سایت هایی را برآورده کنند. اما تا زمانی که ترافیک سایت باعث down شدن سایت نشود.

بحث سرور مجازی، تنها محدود به ترافیک سایت ها نیست؛ بلکه از لحاظ امنیتی نیز تفاوت چشم گیری با سرویس های اشتراکی دارد.

بنابراین سایت هایی که رشد کرده و ترافیک ماهانه زیادی دارند و از طرفی به امنیت بالاتری نیاز دارند، به سمت سرویس هایی مانند سرور مجازی لینوکس ( vps لینوکس ) یا ویندوز روی می آورند.

ممکن است هنگام دریافت این نوع سرویس، با دو یا سه گزینه از سیستم عامل ها و کنترل پنل ها مواجه شویم.

سرور مجازی لینوکس

Vps لینوکس، به کاربر کنترل بیشتری بر نرم افزارها و ابزارهایی می دهد که روی سرور نصب می شوند.

در یک سرور مجازی، پهنای باند، مموری و فضای بیشتری در اختیار کاربر قرار می گیرد. پس این منابع قوی تر، توانایی اداره حجم سنگین تر ترافیک را دارند که این موضوع باعث افزایش کارایی سایت و کسب و کار ما خواهد شد.

در این حوزه، وی پی اسی که سیستم عامل سرورش لینوکس باشد، به اصطلاح سرور مجازی یا vps لینوکس نامیده می شود. در واقع، سرور مجازی لینوکس محور، این روزها یک میزبان بسیار محبوب بحساب می آید، چراکه فیچرهای آن دقیقاً متناسب با انتظارات طراحان وب است.

کاربردی که سرور مجازی لینوکس را تهیه می کند، به روت دسترسی داشته و می تواند هر نرم افزاری را روی سرور مجازی خود نصب کند. دقیقاً چیزی شبیه به یک سرور اختصاصی.

در عمل، منابع و سخت افزارهای یک سرور فیزیکی توسط تکنولوژی هایی مثل virtualizor و غیره، به چند سرور مجازی تقسیم می شوند. 

کار با سرور مجازی لینوکس

سوالی که ممکن است برای خیلی از ما پیش بیاید این است که، من با محیط لینوکس آشناییتی ندارم، آیا می توانم از vps لینوکس استفاده کنم؟

در جواب این سوال باید گفت که سرور مجازی به دو صورت مدیریت شده و مدیریت نشده قابل ارائه است. یعنی اگر با محیط این سیستم عامل آشنا نیستیم، می توانیم از vps مدیریت شده استفاده کنیم که توسط کارشناسان شرکت هاستینگ، برای ما مدیریت می شود.

البته ممکن است در سرویس های هاست اشتراکی که تابحال برای میزبانی از سایت استفاده می کردیم، کنترل پنل cPanel و یا دایرکت ادمین، نصب شده و ما برای مدیریت امور سایتمان از آنها استفاده می کردیم.

برای اینکه دقیقاً به همان صورت قبل با کنترل پنل مورد نظرمان، سایتمان را مدیریت کنیم، می توانیم هنگام ثبت سفارش کنترل پنل مدنظرمان را نیز انتخاب کنیم.

ممکن است از خود بپرسیم که آیا افراد دیگری ( همانند سرویس های اشتراکی ) روی vps با ما فضایی را به اشتراک می گذارند؟ 

خیر، در عمل منابع سرور مجازی ما با هیچ کاربر دیگری مشترک نخواهد بود. یعنی ارائه دهنده این خدمات، بخشی از منابع را به طور اختصاصی در اختیار ما می گذارد. پس برای مثال اگر ما 2 گیگ رم داشته باشیم، مصرف این میزان رم به عملکرد خود ما بستگی دارد.

در چنین شرایطی، down شدن و یا عملکرد ضعیف یک سایت دیگر، بر روی عملکرد ما تأثیری نخواهد داشت؛ چراکه هر سیستم عامل در سرور مجازی، داده ها و نرم افزارهای مختص خود را دارد و از سایرین جداست.

مزایای vps لینوکس

در مقایسه با وی پی اس ویندوز، اغلب اوقات vps لینوکس ارزان تر است، چراکه سیستم عامل لینوکس رایگان و منبع باز است. در حالی که ویندوز، به لایسنس سیستم عامل نیاز دارد، به همین دلیل است که اکثر نرم افزارهای آن نیز در اصل غیر رایگان هستند.

لینوکس، در مبحث کنترل پنل، انعطاف پذیری بیشتری به کاربر خود می دهد. موضوع کنترل پنل به این صورت است که پلسک هم روی سرورهای لینوکس قابل استفاده است و هم روی ویندوز؛ در حالی که سی پنل، که یک کنترل پنل بسیار محبوب است، فقط با لینوکس همخوانی دارد.

این موضوع باعث شده که افرادی که قصد کار کردن با سی پنل را دارند، به سمت سیستم عامل لینوکس سوق داده می شوند.

مزیت دیگر vps لینوکس، open source بودن آن است که باعث شده این سیستم عامل در مقابل ویروس ها و بدافزارها، بسیار سرسختانه عمل کند. در حالی در ویندوز برای مقابله با این حملات باید نرم افزارهای زیادی را به صورت دستی نصب کنیم.

تفاوت سرور مجازی لینوکس با ویندوز

تفاوت سرور مجازی لینوکس با ویندوز

 • عملکرد

VPS لینوکس: لینوکس مصرف منابع کمتری دارد و هنگام بالا رفتن لود، به اندازه ویندوز درخواست ریبوت کردن نمی کند. این سیستم عامل به طور اختصاصی برای کار با SSH ساخته شده و مدیریت وی پی اس توسط کامند لاین انجام می شود.

VPS ویندوز: با توجه به مصرف GUI ویندوز تقریباً بعد از هر پچ، آپدیت نرم افزار یا درایوی باید ریبوت شود. این موضوع می تواند در صورت بهینه سازی ضعیف، مصرف منابع را بالا ببرد.

 • امنیت

سرورهای لینوکس اغلب ایمن تر بحساب می آیند، چراکه ادمین ها توانایی ادیت کردن و برقراری امنیت را در سیستم عامل لینوکس دارند. البته باز هم موضوع امنیت بشدت به ارائه دهنده خدمات هاستینگ نیز بستگی دارد.

سرورهای ویندوز، اگرچه ایمن هستند، اما باید تنظیمات درستی روی آنها انجام شده باشد تا به امنیت ایده آل برسند.

 • تطبیق پذیری

لینوکس گزینه ای ایده آل برای نرم افزارهای منبع بازی نظیر PHP/PERL, ROR, Java, Python, SSH, CGI و افزونه های frontpage بشمار می آید.

در طرف مقابل، ویندوز، برای نرم افزارهای ویندوزی مثل Asp classic, Asp.net, MySQL, C# و غیره بهترین انتخاب است.

 • دسترسی به سرور

دسترسی FTP به فایلها در هر دو سیستم عامل امکان پذیر است؛ اما دسترسی telnet و SSH مختص لینوکس است.

در ویندوز، دسترسی FTP داده می شود ولی در سرویس های میزبانی ویندوز، دسترسی SSH ارائه نمی شود.

 • راحتی در کار با محیط

کار با محیط لینوکس کمی دشوارتر است، البته برای کسانی که تا بحال با این سیستم عامل کار نکرده اند؛ اما با توجه به کاربرد وسیع سی پنل بین وب مستران، و یا کارکردهای خاص سرور مجازی برای توسعه دهندگانی که به محیط منبع باز نیاز دارند، vps لینوکس می تواند بهتر باشد.

کار با محیط ویندوز قطعاً ساده تر است و کاربر برای نصب و راه اندازی نرم افزارها با مشکلی مواجه نخواهد شد.

 • هزینه

از آنجایی که لینوکس منبع باز است، غالباً vps لینوکس ارزان تر است.

ویندوز یکی از محصولات مایکروسافت است، کاربران باید برای استفاده از آن و نرم افزارهای مربوطه، هزینه ای بابت لایسنس پرداخت کنند؛ این موضوع باعث افزایش قیمت وی پی اس ویندوزی شده است.

کاربردهای VPS لینوکس

کاربردهای VPS لینوکس

در کنار کاربرد غالب تر وی پی اس، یعنی میزبانی از سایت، در کل از یک VPS می توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد، چراکه دقیقاً همانند یک PC خانگی است. کاربردهایی نظیر:

 • ویرایش و ارائه فایل های مشارکتی
 • تله کنفرانس های ویدیویی
 • استریم رسانه ای
 • مدیریت پروژه ها
 • مدیریت روابط مشتریان یا CRM
 • شبکه های اجتماعی
 • تست نرم افزار
 • برقراری امنیت سرور ( Hardening )

برای مثال، ممکن است گاهی اوقات پیش آید که بخواهیم نرم افزاری را که برای اولین بار امتحانش می کنیم، روی سیستم نصب کنیم؛ اما نمی خواهیم آن را روی سیستم شخصی خودمان تست کنیم؛ در چنین شرایطی، می توانیم به راحتی از طریق یک سرور مجازی، آن را آزادانه نصب و پاک کنیم. 

بسیاری از افراد، برای حفظ امنیت اطلاعات و یا حفظ هویت شخصی شان، از سرور مجازی استفاده می کنند؛ برای مثال، جهت حفظ حریم خصوصی بیشتر هنگام استفاده از ابزارهایی مثل taiga.io، می توانیم از یک سرور مجازی کمک بگیریم.

اما مهمترین کاربرد سرور مجازی لینوکس، استفاده از کنترل پنل cPanel است که برای استفاده از آن باید سیستم عامل لینوکس روی سرور نصب شده باشد. برای مثال، ممکن است بخواهیم از ابزارهایی مثل softaculous یا ابزارهای CRM استفاده کنیم که فقط روی وردپرس قابل ارائه هستند؛ مسلماً در چنین شرایطی باید از سرور مجازی لینوکس کمک بگیریم. 

نحوه اتصال به VPS لینوکس از طریق SSH

 • اتصال از طریق سیستم عامل لینوکس

Terminal را باز کرده و دستور زیر را وارد می کنیم. سپس Enter می زنیم:

ssh [email protected]

  اتصال از طریق سیستم عامل لینوکس

در این مرحله از ما رمز عبور می خواهد؛ پسورد را وارد کرده و Enter می زنیم:

نحوه اتصال به VPS لینوکس از طریق SSH

 • اتصال از طریق سیستم عامل ویندوز

برای اتصال به SSH از طریق ویندوز، ابتدا باید نرم افزار Putty Terminal client را نصب کنیم.

Putty Terminal client را باز کرده و در پنجره باز شده آی پی آدرس سرور مجازی خود را وارد می کنیم، سپس تیک SSH را زده و روی دکمه OPEN کلیک می کنیم:

  اتصال از طریق سیستم عامل ویندوز

سپس در پنجره باز شده، پسورد خود را وارد کرده و ENTER می زنیم.

وی پی اس لینوکس

تمام! به وی پی اس لینوکس خود وصل شدیم.

جمع بندی

در مجموع، کاربردهای vps بسیار جذاب و کار راه انداز هستند؛ اینکه وی پی اس لینوکس را انتخاب کنیم، یا ویندوز، به هدف و نیاز ما بستگی دارد؛ در این مقاله پس از بررسی چیستی سرور مجازی لینوکس، به مزایا و کاربردهای آن اشاره کردیم و نحوه اتصال به آن را از طریق دو سیستم عامل ویندوز و لینوکس آموزش دادیم.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. اگر سوالی دارید که در این مقاله پاسخش را پیدا نکردید، در قسمت کامنت ها سوال خود را مطرح کنید، کارشناسان ما در کمتر از چند دقیقه به سوالات پاسخ خواهند داد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

موفق باشید.


جدیدترین مطالب

پرسش ها و پاسخ های متداول

اگر سوالی دارید که پاسخش را در زیر پیدا نکرده اید، آن را با واحد پشتیبانی یا فروش ما در میان بگذارید.

سرور مجازی نیاز به دامنه دارد؟

سرور مجازی نیاز به دامنه دارد اما این دامنه برای میزبانی وب استفاده می شود و اگر بخواهیم با استفاده از سرور مجازی آپلود و دانلود داشته باشیم نیازی به دامنه نیست.

با محیط لینوکس آشنا نیستم، باز هم می توانم از وی پی اس لینوکس استفاده کنم؟

بله، شما می توانید از سرور مجازی لینوکس مدیریت شده استفاده کنید که توسط کارشناسان صباهاست برای شما به بهترین شکل مدیریت شده و در نهایت دسترسی به سی پنل در اختیار شما قرار می گیرد.

سرور مجازی لینوکس بهتر است یا ویندوز؟

این دو سیستم عامل تفاوت های زیادی از نظر کاربرد ندارند و بیشتر تفاوت آن ها در سیستم عامل است؛ اگر ما بخواهیم از سرور مجازی برای میزبانی وب استفاده کنیم، می توانیم از هر دو این سیستم عامل ها استفاده کنیم.

آیا می توانم از هاست اشتراکی به سرور مجازی لینوکس مهاجرت کنم؟

اگر در حال استفاده از هاست اشتراکی هستید به راحتی به می توانید به vps لینوکس مهاجرت کنید. اما با توجه به پیچیدگی هایی که ممکن است برای افراد تازه کار داشته باشد، می توانید کار انتقال را به متخصصان صباهاست بسپارید.

مطالب مرتبط

سرور مجازی یا vps چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور مجازی یا vps چیست؟

سرور مجازی چیست و چرا برخی از افراد از آن استفاده می کنند؟ شاید شما به تازگی عبارت VPSرا شنیده باشید و با توجه به پیچیدگی های علم فناوری و اینترنت، که پر از مخف...

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟ در این مقاله به طور کامل پاسخ این سوال را توضیح خواهیم داد. اما پس از مرور تفاوت دو سرور در یک جدول، در مورد هر دو نوع...

یک سرور مجازی چطور کار می کند ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی چطور کار می کند ؟

حتماً برایتان این سوال پیش آمده که یک سرور مجازی چطور ایجاد شده و چطور کار می کند. اگر قصد راه اندازی یک وب سایت را دارید، یا اگر میخواهید داده های کسب و کار خو...

یک سرور مجازی چه مزایا و معایبی دارد ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی چه مزایا و معایبی دارد ؟

یک سرور مجازی چه مزایا و معایبی دارد ؟ آیا تا بحال از خود پرسیده اید که چرا باید از یک vps استفاده کنیم ؟ خب در این مقاله به این سوالات مهم پاسخ خواهیم داد و در...

تفاوت سرور مجازی و هاست اشتراکی در چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی و هاست اشتراکی در چیست ؟

تفاوت سرور مجازی با هاست اشتراکی در چیست ؟ قبل از اینکه اقدام به خرید هاست یا سرور کنیم، هم باید بدانیم که فرق vps با هاست چیست و هم اینکه یک سرور مجازی با سرور...

یک سرور مجازی چه کاربردی دارد ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی چه کاربردی دارد ؟

حتماً تا بحال بارها به واژه vps برخورد کرده اید، و به احتمال زیاد این سوال در ذهنتان پیش آمده که یک vps به چه دردی می خورد. در این مقاله بررسی خواهیم کرد که یک...

راهنمای قدم به قدم خرید سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای قدم به قدم خرید سرور مجازی

راهنمای خرید سرور مجازی در این مقاله به دو صورت اینفوگرافیک و متن برای شما همراهان عزیز فراهم شده است. به صورتی که ابتدا با کاربردها و انواع سرور مجازی آشنا شده...

میزبانی وب سایت با سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

میزبانی وب سایت با سرور مجازی

سرور مجازییکی از منابع میزبانی وب سایت است که ما می توانیم سایت خودمان را با استفاده از آن در اینترنت به صورت آنلاین منتشر کنیم. در واقع برای میزبانی وب سایت، س...

تفاوت سرور مجازی با هاست ابری
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی با هاست ابری

سرویس های زیادی برای میزبانی وب سایت وجود دارند که هر کدام از آنها ویژگی ها و منابع خاص خود را دارند. دو نوع از رایج ترین سرویس های میزبانی وب سایت، سرور مجازی...

­­­Nginx چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

­­­Nginx چیست؟

Nginx یک وب سرورopen source و قدرتمند است که از performance بالایی برخوردار می باشد و مسئول رسیدگی به بارگذاری سریع بسیاری از سایت های بزرگ در اینترنت می باشد....

تفاوت vds با vps چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت vds با vps چیست؟

وب سایت ها برای قراردادن فایل های مورد نیاز و محتوایی که منتشر می کنند نیاز به فضایی در اینتر نت دارند. این فضا هاست نام دارد. روی هر سرور می توان چندین هاست دا...

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7

پیش از آن که به تعریف وب سرور litespeed بپردازیم، در ابتدا لازم است با مفهوم کلی تر وب سرورآشنا شویم.وب سرور به سخت افزار و نرم افزاری اتلاق می شود که با هم کار...

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی

Solidcp در سال 2016 جهت به عنوان یک پنل جدید از کنترل پنل website panel راه اندازی شد. هدف از راه اندازی، ایجاد یک کنترل پنل با ثبات و پایدار برای ترکیب سرور ها...

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP

DNS، مخفف عبارت Domain Name System است. ما با استفاده از نام دامنه نظیر example.com به صورت آنلاین به اطلاعات وب سایت ها دسترسی پیدا می کنیم.مرورگرهای وب (web b...

بهینه سازی سرور مجازی برای وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بهینه سازی سرور مجازی برای وردپرس

سرویس مجازی برای وردپرس چگونه است؟ حتما سرویس مجازی یا vpsرا می شناسید و یا اسم آن را شنیده اید. اما برای داشتن یک سیستم وردپرس همراه با سرور مجازی چه بایدهایی...

راه های افزایش ترافیک سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راه های افزایش ترافیک سایت

روش های افزایش ترافیک وب سایت چه هستند و چطور می توان بازدیدکنندگان سایت را به تعامل بیشتر دعوت کرد؟ حتماً در مرحله ای هستید که یک وب سایت شکیل طراحی کرده اید،...

نحوه نصب Cpanel بر روی Centos لینوکس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه نصب Cpanel بر روی Centos لینوکس

نحوه نصب Cpanel بر روی Centos لینوکس، می تواند برای برخی از کاربران کمی پیچیده باشد، بنابراین در این مقاله در مورد سی پنل و سنتوس و نحوه نصب آن توضیح خواهیم داد...

سرور VDS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور VDS چیست؟

با گسترش روز افزون اینترنت و اثر آن بر زندگی مردم روزانه افراد بیشتری به سمت استفاده از سرویس های آنلاین گرایش پیدا می کنند. این کسب و کارها برای اداره امور وب...

تفاوت سرور مجازی لینوکس و ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی لینوکس و ویندوز

کسب و کار های مختلف سطح نیاز های متفاوتی دارند. در ابتدا که کسب و کار هنوز رونق چندانی ندارد، می توان از هاست اشتراکی به عنوان یک راهکار خوب استفاده کرد. اما پس...

نحوه تهیه بک آپ از هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه تهیه بک آپ از هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی

بک آپ از کارهای بسیار مهم در اداره یک وب سایت است. این مورد مخصوصاً وقتی سرور مجازی یا اختصاصی استفاده میکنیم، اهمیت بالاتری پیدا می کند. بر روی سرورهای هاست ای...

suspend کردن اکانت در ssh
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

suspend کردن اکانت در ssh

در برخی مواقع بنا به دلایلی ممکن است نیاز باشد اکانتی را در سرور مسدود کنیم که باعث بروز اختلال در سرور شده و دسترسی ساسپند کردن در whm برای ما وجود ندارد، در ا...

آموزش نصب KVM Virtualizor
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش نصب KVM Virtualizor

یکی از قدرتمند ترین مجازی ساز هایی که به همراه KVM نصب می شود، KVM Virtualizor است که امکانات بسیار خوبی در اختیار ما قرار می دهد. در این مقاله با آموزش نصب KVM...

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7

در مقاله امروز قصد داریم نحوه نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos 7 را به شما آموزش دهیم. در این آموزش ابتدا به صورت مختصری کنترل پنل CPanel و کنترل پنل Direct...

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت

Restore یا بازگردانی بکاپ ها یکی از امکانات هر سرویس میزبانی وب است، که بسیار نیز مورد استفاده قرار می گیرد. دلایلی مختلفی برای نیاز به ریستور کردن بکاپ وجود دا...

مقایسه VPN با VPS
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مقایسه VPN با VPS

VPS و VPN مفاهیمی هستند که با وجود آنکه کلمات اختصاری آنها مشابه است، هر یک از آنها به دو نوع خدمات بسیار متفاوت اشاره می کنند.پیش از انجام مقایسه بین سرور مجاز...

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای دیجیتالی امروز، داشتن یک وب سایت با عملکرد مناسب یکی از فاکتورهای کلیدی برای موفقیت در کسب و کار است. اطمینان از عملکرد کامل وب سایت و عدم خرابی های من...

ارتقا امنیت سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ارتقا امنیت سرور مجازی

امنیت یکی از نگرانی های بزرگ برای اکثر مدیران وب سایت ها می باشد. با این حال تنها نگرانی شما نباید محافظت از مدیریت وب سایت باشد، بلکه حفظ امنیت سرور مجازی یا V...

معرفی کامل انواع سیستم عامل ها
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی کامل انواع سیستم عامل ها

سیستم عامل چیست؟سیستم عامل (OS) نرم افزاری است که به عنوان رابط بین اجزای سخت افزار کامپیوتر و کاربر عمل می کند. هر سیستم کامپیوتری باید حداقل یک سیستم عامل برا...

سرور لینوکس ubuntu چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور لینوکس ubuntu چیست؟

یکی از موارد حائز اهمیت در انتخاب یک سرویس میزبانی وب، این است که از چه سیستم عامل سرور مبتنی بر لینوکس در آن سرور استفاده شده است. تصمیم گیری در این زمینه کار...

Vmware چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Vmware چیست؟

مجازی سازی چیست؟مجازی سازی سرور در حال حاضر موضوعی پرطرفدار در دنیای فناوری اطلاعات است و محبوبیت و پذیرش آن به ویژه در محیط های سازمانی همچنان در حال رشد است....

یک سرور مجازی به چه میزان رم، cpu و فضا نیاز دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

یک سرور مجازی به چه میزان رم، cpu و فضا نیاز دارد؟

در زمان خرید سرور مجازی ( VPS ) ممکن است مطمئن نباشید، که به چه میزان منابعی نیاز دارید. در این مقاله آموزشی بررسی خواهیم کرد که به چه میزان منابع RAM، CPU، Dis...

سرور مجازی ویندوز صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور مجازی ویندوز صبا هاست

سرور مجازی یا virtual private server که مخفف آن vps میباشد یک بخش کوچک از یک سرور میباشد. زمانی که شما اقدام به خرید یک سرور مجازی مینمایید همه ای محیط سرور مجا...

چرا باید از سرور مجازی صبا هاست استفاده کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چرا باید از سرور مجازی صبا هاست استفاده کنیم؟

اینترنت یک شبکه ای بسیار وسیع از کامپیوتر های میباشد که در سراسر جهان قرار دارد. زمانی که شما دو سیستم کامپیوتری را به هم دیگر متصل مینمایید و از آنها برای رد و...