بازگشت به بالا

ارسال پیام در واتس اپ

ارسال تیکت پشتیبانی

SabaHost Small Loding

در حال بررسی ...

اطلاعات دامنه

کپی کردن اطلاعات در حافظه

https://sitetop.ir/license
https://sitetop.ir/blog/what-is-network-security

امنیت شبکه چیست؟

امنیت شبکه به معنای جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز و محافظت از سیستم در برابر حمله های هکریست. در بحث امنیت بایستی امنیت دستگاه ها و چگونگی اتصال و تعامل دستگاه ها تأمین و ایجاد شود. 

در مورد شبکه باید گفت امنیت شبکه به معنی محافظت از زیرساخت های شبکه در برابر دسترسی های غیر مجاز است که به صورت فیزیکی و نرم افزاری صورت می گیرد. باید از سو استفاده، کارکرد نادرست، تغییرات و خرابی های سیستم محافظت کرده و پلتفرمی مناسب برای کامپیوتر ها و نرم افزارها و کاربران فراهم کرد.

امنیت شبکه با استفاده از تسک ها و ابزارهای ساده ای انجام می شود. این کار باعث می شود افراد معدود و محدودی به شبکه دسترسی داشته باشند. هک زمانی صورت می گیرد که هکر وارد شبکه شود.

مثلث امنیتی

مثلث امنیتی عبارت است از رازداری و امانت داری و محرمانگی (Confidentiality)، یکپارچگی (Integrity) و در نهایت در دسترس بودن همیشگی (Availability). 

این سه عامل (CIA) اصول اصلی امنیت اطلاعات در شبکه یا خارج آن است. تمام تجهیزات و برنامه هایی که برای امنیت اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند سعی بر اعمال این سه پارامتر دارند.

امنیت شبکه به معنی ایجاد پیکربندی ها و تنظیمات برای تأمین سه پارامتر فوق است. امنیت شبکه از طریق نرم افزار و سخت افزارهای خاصی انجام می شود.

حفرۀ امنیتی یا باگ چیست؟

حفرۀ امنیتی یا باگ یعنی پیدا کردن ضعف یا خطا در یک نرم افزار. هیچ فرمول و قانون ساخت انسان بی اشکال و نقص نیست، درهرطرح و برنامه ای قطعاً نقص و لغزش هایی وجود دارد. که در نظر اول ممکن است دیده نمی شود. بنابراین باید همیشه در جهت اصلاح طرح ها، قوانین و فرمول ها تلاش کرد. حفرۀ امنیتی یا باگ در اصطلاح مهندسی از نظر لغوی به معنای حشره کوچک است.

تاریخچۀ کاربرد این اصطلاح

این اصطلاح از دانشگاه هاروارد شکل گرفته است. خانمی به نام گریس هوپر در حال تحصیل و تحقیق درباره کامپیوتر بود که با مشکلی مواجه می شود. 

با باز کردن سیستم متوجه می شوند که سوسکی در سیستم رفته و باعث اختلال در سیستم شده است. به عنوان طنز و اصطلاحی خودمانی این مشکل را باگ و رفع آن را باگ و حل این مشکل را Debgging اسم گذاری شد.

Debugging

یکی از مهم ترین بخش های رشته ی مهندسی نرم افزار است. این رشته به دنبال حفره های امنیتی است و مقالات و کتاب های زیادی در این زمینه تألیف شده است. معمولاً کار خوشایندی نیست و بسیاری افراد از آن گریزانند.

کاربرد حفرۀ امنیتی برای هکرها

حفره های امنیتی دقیقا مشکلی است که هکر ها از آن استفاده کرده و برای به سرقت بردن اطلاعات و آسیب دن به سیستم ما از آن استفاده می کنند. 

از نظر کسانی که از بیرون به سیستم نگاه می کنند این اشتباه یک خطای فاحش و بزرگ است اما برای متخصصین این کار پیدا کردن یه چیز کوچک در انبار شلوغ و پر از چیزهای مختلف است.

استاندارد WPA3 چیست و چه زمان در دسترس قرار می ‌گیرد؟

 WPA3 استاندارد جدیدی است که توسط اتحادیه وای فای معرفی شده و در دسترس همگان قرار گرفته است. این استاندارد جدید قابلیت های امنیتی شبکه ها را بسیار بالاتر از قبل برده است.

استاندارد WPA3 اخیراً تهیه شده است و یک استاندارد امنیتی جدید و جایگزین WPA2 به حساب می آید. این سیستم به زودی به تمام جوانب تکنولوژی لوازم خانگی و سایر وسایل پیشرفت خواهد کرد تا از فای وای سیستم در برابر هکر ها محافظت کند.

ویژگی‌های استاندارد امنیتی WPA3

با تأیید آسیب‌پذیر بودن پروتکل WPA2، از این به بعد هک کردن وای‌فای امکان‌پذیر است.


 • پروتکل WPA2 آسیب پذیر است و هک وای فای به راحتی ممکن است. WPA به این معنی است که دسترسی با وای فای محافظت شده است. شبکه های خانگی معمولاً از WPA2 استفاده می کنند. 
 • استانداردهای قدیی تری نیز وجود دارند مانند WPA و WPA1 که امروزه امنیت لازم و در نتیجه کاربردی ندارند.
 • WPA2 وظیفه مدیریت و نظارت درهنگام اتصال به شبکه وای فای داشته و ارتباط با دستگاه را به صورتی ایمن برقرار می کند. WPA2 از کدنگاری AES استفاده می کند و خیلی سخت تر از WPA قابل هک شدن است. 
 • این کدگذاری این اطمینان را می دهد که نقطه دستیابی وای فای مانند روتر، یک کلاینت و یا مصرف کننده وای فای مانند گوشی یا لپتاپ بدون تداخلی در میان راه به صورت بیسیم متصل شود.
 • WPA2 و WPA3 مجوزهایی هستند که تهیه کنندگان سخت افزار باید آن را دریافت کنند. برای دریافت این مجوز بایستی تمامی موارد امنیتی تعیین شده در پروتکل لحاظ شود.
 • عملکرد WPA2 در طول سالیانی که مورد استفاده قرار می گرفته بسیار خوب بوده است. این استاندارد در سال 2014 رونمایی شد و تقریبا 16 سال مورد استفاده قرار گرفته است. WPA3 در حقیقت برای تقویت و محکم تر کردن WPA2 بوجود امده است و ایرادات آن را برطرف می کند.

تفاوت WPA3 و WPA2 در چیست؟

WPA3 چهار ویژگی جدید دارد که در نسخه قبلی یعنی WPA2 وجود نداشته است. این چهارویژگی باید به محصولات سخت افزاری اضافه شود تا مجوز تولید داشته باشند.

انواع امنیت شبکه

با کنترل امنیت شبکه آشنا شدیم. حال انواع مدل های امنیت شبکه را نام برده و شرح خواهیم داد.

۱- کنترل دسترسی شبکه
فعالیت هایی که برای دسترسی تعیین می شود باعث می شود هکر ها نتوانند به شبکه و سیستم نفوذ کنند. این موارد باید درباره کاربر و سیستم ها نیز اجرا شود.

 کنترل دسترسی به شبکه یا به عبارتی Network Access Control، NAC گفته می شود. این دسترسی ها توان دسترسی افراد و کاربران به بخش های مختلف شبکه را فراهم می کنند.

۲- نرم افزار آنتی ویروس و ضد بدافزار
نرم افزارهای آنتی ویروس و ضد بدافزار از شبکه و سیستم های داخل آن از برنامه های مخرب مانند ویروس، کرم یا تروژان ها حفاظت می کنند. 

در برخی موارد برخی برنامه ها که وارد سیستم می شوند تا مدتها غیر فعال می مانند و از بین بردن آنها کاری بسیار سخت و مشکل است. 

آنتی ویروس خوب نه تنها موقع ورود داده به سایت باید آن را چک کند در روزهای بعدی و پس از مدتی هم دوباره باید این بررسی فایل ها را انجام دهد و فایل های موجود در هارد دیسک چک کند.

۳- فایروال Firewall
فایروال در واقع مرز شبکه با محیط بیرونی یعنی اینترنت است. استفاده از فایروال ها بدین شکل است که ادمین سایت با استفاده از فایروال رول هایی را تعریف کرده و ترافیک خاصی را اجازه عبور می دهند. فایروال ها هم نوع سخت افزاری دارند و هم نوع نرم افزاری.

۴- امنیت ایمیل
Gateway از جاهایی است که از آن برای رخنه به ایمیل و شبکه استفاده می شود. افراد هکر از اطلاعات مختلف شخصی و تکنیک های مهندسی اجتماعی را برای کمپین های پیچیده فیشینگ استفاده می کنند. 

این افراد اطلاعات را به سایت هایی که بد افزار تولید می کنند می فرستند. در اینجا لزوم استفاده از برنامه های امنیتی که جلوی حمله های ورودی به سایت را می گیرند.

هکرها، اطلاعات شخصی و تاکتیک های مهندسی اجتماعی را برای ایجاد کمپین های پیچیده فیشینگ استفاده می ‌کنند و اطلاعات را به سایت هایی که بدافزارها را توسعه می ‌دهند می ‌فرستند.

 اینجاست که لزوم استفاده از برنامه های امنیتی ایمیل که Attack های ورودی را بلاک می ‌کند یا پیغام ها را کنترل می ‌کند، مشخص می ‌شود. با این کار امنیت ایمیل ها و اطلاعات بالاتر خواهد رفت.

۵- امنیت برنامه ها و نرم افزارها
امنیت این منابع بسیار مهم است. از هر نرم افزاری برای کسب و کار استفاده کنیم باز هم نیاز به محافظت دارد زیرا هر برنامه معمولاً یک یا چند باگ یا حفره امنیتی دارد و بدین وسیله هکر ها می توانند از فیلترینگ عبور کنند. 

باید سعی کنیم این باگ های امنیتی را تشخیص داده و آنها را رفع کنیم.

۶- تحلیل رفتاری شبکه
برای اینکه بتوانیم رفتارهای نادرست در شبکه را تشخیص دهیم نیاز داریم تا رفتارهای درست را بشناسیم. 

ابزارهایی برای این کار وجود دارد که کارهای غیرعادی را مشخص می کند. با استفاده از تحلیل این ابزار ها متخصصین می توانند سریعاً ایرادات بوجود آمده را برطرف کنند.

۷- امنیت کلود و فضای ابری
فضای ابری در کل برای حفاظت از داده ها ساخته شده است و در این راه از تکنولوزی های فراوارنی استفاده می کند. این کار مدیریت تهدیدات را بهبود می بخشد.

۸- جلوگیری از فقدان داده Data Loss
باید در مورد اطلاعاتی که به خارج از شبکه فرستاده می شود به خوبی دقت کنیم و اطلاعات حساس و مهم را به خارج از شبکه نفرستیم. تکنولوژی هایی مانند Data Loss قادرند تا از آپلود، فوروارد و پرینت نا ایمن اطلاعات جلوگیری کنند.

۹- سیستم های جلوگیری از دسترسی به دستگاه
سیستم های Intrusion Prevention System یا IPS، با اسکن ترافیک شبکه حملاتو اتک های هکرها را بلاک می کنند. این تکنولوژی هم جلوی فعالیت های شرورانه و مشکوک را می گیرد و هم از آلودگی بیشتر و با کنترل فایل های مشکوک ترافیک شبکه را اسکن می ‌کنند تا حملات و اتک ها را بلاک کنند؛ نه تنها فعالیت های شرورانه و مخرب را بلاک می ‌کنند بلکه جلوی گسترس آلودگی را نیز با پیگیری فایل های مشکوک و بدافزارها می ‌گیرند.

۱۰- امنیت دستگاه های موبایل و سیار
افراد مجرم بیشتر اشخاصی را مورد حمله هکری قرار می دهند که از گوشی های همراه استفاده می کنند. برای جلوگیری از این مشکل باید پیکربندی لازم جهت اتصال آنها ایجاد شود تا ترافیک به صورت خصوصی باقی بماند.

۱۱- امنیت وب
امنیت وب برای کاربران باید کاربران وب را کنترل کند، حمله های هکری و تهدیدات را بلاک کند و دسترسی وب سایت های مخرب را مسدود کند.

۱۲- امنیت وای فای
شبکه های وایرلس امنیت کمتری نسبت به حالت های کابلی دارند. برای استفاده از وای فای و سیستم های وایرلس باید تمهیدات امنیتی مهمی را در نظر بگیریم.

انواع تهدیدات امنیت شبکه

خطرات بسیاری در اینترنت شبکه های کامپیوتری را مورد تهدید قرار می دهند. در ادامه پنج مورد از رایج ترین حمله های آنلاین را معرفی می کنیم.

۱- بد افزار و باج افزار
باج افزارها هر 14 ثانیه یک کسب و کار را مورد حمله قرار می دهند. این حملات در سال تا حدود 350 درصد افزایش دارد. از سال 2017 تا 2018 درصد حملات IoT حدود 220 درصد افزایش داشته است.

هر ۱۴ ثانیه یک کسب‌وکار، قربانی حمله باج افزار می ‌شود. حملات باج افزار سالانه ۳۵۰ درصد افزایش می ‌یابد. از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ هم ۲۱۷ درصد حملات IoT افزایش یافته است.

باج افزارها سیستم دیتابیس را آلوده می کنند. در برخی موارد هکر ها اطلاعات افراد را رمز گذاری می کنند و به این صورت شخص مورد نظر دسترسی به اطلاعات مورد نیاز خود نخواهد داشت. 

معمولاً هکرها در مقابل برداشتن مشکل بوجود آمده مبلغی پول درخواست می کنند. روش های کریپتوگرافی رمز ارز ها کار را برای مجرمان اینترنتی سخت کرده است.

۲- بات نت ها – Botnets
بات نت در اینترنت تهدید بزرگی به شمار می رود. شبکه های بات بسیار قدرتمند هستند و قادرند به صورت ریموت حملات زیادی را به شبکه ها انجام دهند. این حملات قربانی را برای دریافت باج تحت فشار قرار می دهند.

۳- ویروس ها و ورم های کامپیوتری

درصد بالایی از سیستم های خانگی با انواع مختلفی از بدافزارها آلوده می شوندو بخش اعظم این بدافزارها ویروس ها هستند. نحوه عملکرد ویروس ها به این شکل است که ابتدا به فایل هاست یا سیستم حمله کرده و غیرفعال می شوند. 

این فایل های غیرفعال در سیستم باقی می مانند تا بر اثر تایمر یا ایونت خاصی فعال بشوند. ورم های اینترنتی اسناد و مدارک را آلوده می کنند. 

وقتی ویروس وارد سیستم یا هاست شد بلافاصله کل سیستم ها و فایل های موجود در سیستم یا هاست را الوده می کند.

۴- فیشینگ – Phishing
این نوع حملات معمولا به دنبال اطلاعات حساس افراد هستند، مانند پسورد ها، نام های کاربری و یا شماره های کارت اعتباری. این اقدامات می تواند در قالب ارسال ایمیل های جعلی از طرف موسسات معتبر باشد.

۵- حملات دیداس
حملات دیداس سرورقربانی را کاملاً از کار می اندازند. این اتک های سایبری به طور متوسط 33 درصد از کسب و کارها را مختل می کنند. این حملات بیشتر سازمان ها و کسب و کار های آنلاین را مورد هدف قرار می دهد.

حملات فعال و غیرفعال شبکه

انواع حمله از منظری دیگر عبارتند از:

 • حمله فعال – Active
 • حمله غیرفعال – Passive
 • حمله خودی – Insider
 • حمله مجاور- Close In
 • حمله توزیع – Distribution
 • حمله فعال یا Active Attack چیست؟

در این نوع حمله مهاجم محتوای پیام ها را تغییر می دهد. حملات فعال جنبه های یکپارچگی و دسترس پذیری شبکه را تهدید می کند. یکی از نکات جالب در باره حمله فعال این است که به قربانی درباره حمله اطلاع داده می شود.

انواع حمله فعال عبارتند از:

 • Masquerade attack
 • Modification of messages
 • Repudiation
 • Replay
 • Denial of Service

حمله غیرفعال یا Passive Attack چیست؟

در حمله غیرفعال مهاجم محتوای پیام ها را مشاهده و کپی می کند. این نوع حمله جنبه محرمانگی امنیتی را تهدید می کنند. قربانی از حمله غیر فعال آگاه نمی شود و به سیستم نیز آسیبی وارد نخواهد شد.

انواع حمله غیرفعال عبارتند از:

 • The release of message content: افشای محتوای پیام مانند مکالمه تلفنی و متن ایمیل ها
 • Traffic analysis

5 راهکار برای تامین امنیت شبکه کسب و کارهای کوچک

ترافیک شبکه را کاملا مانیتور کنید.

 باید ترافیک عبوری از فایروال را بررسی رده و گزارشات را با دقت بخوانیم. بهتر است افرادی که داده ها را می شناسند در کنار ما باشند تا این اطلاعات عمیقاً مورد بررسی قرار بگیرند.

به روز باشید و تهدیدات جدید را بشناسید.

دائماً باید موارد جدیدی که کشف می شوند و یا در اینترنت اعلام می شوند را پیگیری کنیم. سایت های مختلفی در این زمینه وجود دارند مانند Trend Micro’s TrendWatch

خط مقدم خود را مرتب آپدیت کنید.

آنتی ویروس و فایروال سیستم را بهتر است حتماً در حالت به روزرسانی شده نگهداری کنیم. این ابزارا در خط مقدم مقابله با ورود باج افزار به سیستم قرار دارند.

پروتکل های امنیتی را به کارمندان خود آموزش دهید.

آموزش پروتکل های امنیتی به کارمندان آنها را قادر می سازد تا هر زمان که با ورد مشکوکی مواجه شدند آن را شناخته و به مسئول امنیت شبکه اعلام کنند.

از اطلاعات خود در برابر Data Loss یا فقدان داده حفاظت کنید.

حفاظت از داده ها ابزارها و لوازمی دارد که با نصب و راه اندازی آنها در سیستم، اطلاعات به خوبی حفظ می شوند.

تعریف محاسبات لبه (edge computing)

محاسبات لبه (edge computing) پردازش داده ها است که نزدیک به منابع داده اتفاق می ‌افتد.

 کاربردهای محاسبات لبه (edge computing)

 • یکی از کاربردهای بالقوه محاسبات لبه (edge computing) این است که با اینترنت چیزها (IoT) ارتباط تنگاتنگی دارد و دستگاه‌های متصل به اینترنت یا "هوشمند" را در برمی‌گیرد (همه چیز از ماشین شما گرفته تا یخچال شما!). 
 • محاسبات لبه (edge computing) این امکان را فراهم می ‌کند که این دستگاه‌ها داده‌هایی(مثلاً چه مقدار شیر در یخچال باقی مانده است) را از یک مرکز پردازش داده که نزدیک است، به یک مرکز پردازش ابری دورتر ارسال کند. 
 • این روش مقدار داده‌ها و فاصله ای که باید طی کنند، کاهش می ‌دهد به طوری که پردازش سریعتر انجام می ‌شود و باعث کارکرد بیشتر دستگاه می ‌شود.
 • محاسبات لبه (edge computing) بیشتر اینترنت اشیا (IoT) را پشتیبانی می ‌کند چرا که تکنولوژی اینترنت اشیا در حال پیشرفت چشمگیری است. به عنوان یک نمونه ماشین‌های خودران را در نظر بگیرید که مطمئناً در سال‌های آتی بیشتر رواج پیدا خواهند کرد.
 • برای پیاده سازی درست با استفاده از رایانش ابری،، یک ماشین باید اطلاعات مربوط به شرایط فعلی را به یک سرور ارسال کند که ممکن است در یک ایالت دیگر یا حتی یک کشور دیگر قرار داشته باشد و منتظر پاسخ در مورد نحوه ادامه دادن بماند. 
 • این فرآیند تنها چند ثانیه طول می ‌کشد، اما در مواردی که نیاز به پاسخ سریعتر وجود دارد، مانند وقتی که یک عابر پیاده وارد مسیر حرکت ماشین می ‌شود، چند ثانیه ممکن است خیلی زیاد باشد. 
 • یک مرکز داده محلی می ‌تواند داده‌ها را پردازش کند و پاسخ را بسیار سریعتر ارسال کند، بنابراین ماشین قادر خواهد بود برای جلوگیری از برخورد با عابر پیاده، به موقع ترمز کند.

محاسبات لبه (edge computing) و دستگاه‌های هوشمند خانگی

 • ابزارهایی که به طور معمول رایج هستند، مانند ترموستات‌های هوشمند و بلندگوهای هوشمند، از فناوری محاسبات لبه (edge computing) برای پاسخ سریع به تغییر شرایط و دستورات استفاده می ‌کنند.
 • شهرها و خانه‌های هوشمند، پیام رسانی، هواپیماهای بدون سرنشین و واقعیت افزوده می ‌توانند از پردازش اطلاعات سریع تر و محلی تر نیز بهره مند شوند.
 •  همین اصل برای هر دستگاه دیگری که مرکز کنترل آن بر روی خود دستگاه یا در محلی نزدیک آن قرار دارد، صادق است. به طور بالقوه یک دستگاه به طور همزمان می ‌تواند از ابر برای پردازش‌های با حساسیت به زمان و از لبه (edge) برای پردازش‌های اورژانسی‌تر استفاده کند.

 محاسبات لبه (edge computing) در کسب و کارها

به عنوان مثال یک فروشگاه خرده فروشی با مجموعه ای از دوربین های امنیتی فعال را در نظر بگیرید. با استفاده از روش مبتنی بر ابر، دوربین‌ها داده‌ها را به یک سرور، هزاران کیلومتر دورتر ارسال می ‌کنند که این سرور حرکات را شناسایی می ‌کند و کلیپ‌ها را به حساب فروشگاه ذخیره می ‌کند.

با استفاده ار محابات لبه (edge computing)، واحد پردازش که می ‌تواند بخشی از خود دوربین باشد، قادر خواهد بود تصمیم گیری کند که یک کلیپ‌ لازم است ذخیره شود یا نه. 

این فرآیند، بار وارد بر ظرفیت محاسبات فروشگاه را کاهش می ‌دهد، امکان کارکرد کارآمدتر را فراهم می ‌کند و از اطلاعات دیگر شرکت برای جلوگیری از نقایص احتمالی محافظت می ‌کند.

محاسبات لبه (edge computing) را می ‌توان در صنایع مختلفی فراتر از خرده فروشی، از جمله تولید، انرژی، آب و برق، حمل و نقل، دفاع، مراقبت‌های بهداشتی و رسانه‌ها مورد استفاده قرار داد که این‌ها فقط موارد کمی از کاربردهای فروان آن هستند. 

به طور مثال تصور کنید سنسورهای هوشمندی که به بر روی تجهیزات نصب شده اند و پردازش آن ها با استفاده از محاسبات لبه (edge computing) انجام می ‌شود، چقدر می ‌توانند برای ارسال هشدار به خدمه یک کشتی یا هواپیما، بلافاصله پس از یک طوفان شدید مفید باشند.

نوآوری های IoT کدامند؟

 • کاربران از راه دور، با استفاده IPsec VPN دسترسی آسان به سایت های دیگر دارند. دسکتاپ از راه دور، VoIP، ابر نرم افزار. . . برای همه آنها مشترک هستند. اینترنت (DIA) جهت هزینه های کارآمد کسب و کار و سهولت دسترسی به اینترنت از ابزار هایی مانند: فیوز، U-verse، کابل کسب و کار و DSL استفاده می کند. 
 • نوع DIA مدار مورد نیاز شرکت شما، بستگی به انواع مدار موجود در آدرس شما و پهنای باند مورد نیاز شرکت شما دارد در تئوری، نوع DIA مدار (یعنی فیبر در مقابل T-1)، تنها بر پهنای باند و قیمت اتصال اینترنت تاثیر می گذارد. 
 • صرف نظر از نوع مدار، یک مدار DIA همیشه 5 مزایای زیر را شامل می شود: پهنای باند تضمین شده با اختصاص دسترسی به اینترنت، شرکت شما تضمین می کند که پهنای باند شما را خریداری، 100٪ از زمان.
 • اگر شرکت شما یک فیبر اختصاصی 100 M را خریداری کند، شما همیشه 100M دریافت خواهید کرد. زیرا یک شرکت می تواند سرعت مورد نیاز خود را تعیین کند، آن را خریداری کند و به سرعت به آن متکی باشد، هر لحظه ای از روز. 
 • این متفاوت از اتصالات "مشترک" است، جایی که سرعت خرید شرکت شما، حداکثر سرعت دریافتی شما است. (مانند ساعت 2:00 صبح). با استفاده از اتصالات مشترک، سرعت واقعی غیر قابل پیش بینی است و در طول روز تغییر می کند، بسته به ترافیک شبکه ISP. 
 • سرعت آپلود و دانلود همگام اگر شرکت شما یک مدار 100M اختصاصی اینترنت را خریداری کند، هر دو بار دانلود و آپلود سرعت / پهنای باند همیشه در 100M تضمین شده است. 
 • سرعت آپلود سریع مهم است اگر شرکت شما دارای بسیاری از کاربران از راه دور، برنامه های ابر، VoIP، و غیره به طور معمول، مشترکین اینترنت دارای سرعت دانلود سریع و سرعت آپلود به مراتب کندتر هستند. 
 • به عنوان مثال: رایانه مشترک اینترنت ارزان با حداکثر سرعت 100 مگابایت و حداکثر سرعت آپلود تنها 10 مگابایت است.

بازده بهتر

آیا شرکت شما تا کنون سرعت اینترنت آهسته ای را تجربه کرده است، اما سرعت اینترنت شما می گوید پهنای باند شما بالا است. اگر شرکت شما برای این نوع خرابکاری زمان نداشته باشد، DIA ممکن است جواب دهد. 

این یک راز کوچک شناخته شده در جهان ISP است، اما همانطور که هر مهندس شبکه ISP به شما می گوید پهنای باندی که شرکت شما خریداری می کند، توان واقعی این مدار نیست. 

این فقط پهنای باند است که در آن مدار دسترسی به شبکه ستون فقرات ISP است. هنگامی که ترافیک شما به شبکه می رسد با این حال آن را فقط به همان سرعت که شبکه اجازه می دهد حرکت می کند. 


توافقنامه سطح خدمات

با استفاده از برنامه های کاربردی مانند VoIP، دسکتاپ ویدئو و دسکتاپ از راه دور در حال افزایش است چیزهایی مانند زمان تاخیر، از دست دادن بسته و jitter در اتصال به اینترنت شرکت شما بسیار مهم است. 

پشتیبانی از Piggy به نفع بهره وری بهتر (از آنجا که ترافیک DIA بیش از یک شبکه ماهواره ای بهتر اجرا می شود)، ISP ها همچنین می توانند تضمین های سنگین بر کیفیت ترافیک اینترنت خود را به عنوان یک توافق نامه سطح خدمات (SLA) نامیدند. 

یک استاندارد DIA SLA تضمین خواهد کرد: Uptime شبکه عدم تاخیر و از دست دادن بسته فقط در بعضی از (ISP ها تضمین شده است ) اگر شرکت شما دارای دسترسی اختصاصی به اینترنت باشد و ISP شما نمیتواند با SLA خود مقابله کند براساس جزئیات مندرج در قرارداد اصلی شما به شما بازپرداخت پولی می دهند. 

زمان پاسخگویی بهتر است مدارهای مجاز اختصاصی اینترنت تقریبا همیشه با زمان پاسخ گویانه تضمین شده بهتر از اتصالات اینترنت ارزان به اشتراک گذاشته می شوند. ISP معمولا 4 ساعت پاسخ تضمین شده برای مشکل DIA ارائه می دهد.

میکروسگمنتیشن چیست؟

( Microsegmentation )یک روش ایجاد مناطق امن در مراکز داده و توسعه دهی ابری است که به شرکتها اجازه می دهد جداول کاری را از یکدیگر جدا کنند و آنها را به صورت جداگانه محافظت کنند. 

این هدف بیشتر در راستای ایجاد امنیت شبکه است. می کروسگمنتیشن در برابر VLAN ها، فایروال ها و ACL ها تقسیم بندی شبکه جدید نیست شرکت ها سالها متکی به فایروال ها، شبکه های مجازی مجازی (VLAN) و لیست های کنترل دسترسی (ACL) بوده اند. 

با تقسیم بندی میکروسگمنتیشن سیاست ها برای بارهای فردی برای مقاومت بیشتر  اعمال می شود. میکروسگمنتیشن به شما اجازه می دهد که تقسیم بندی دانه ریزتری انجام دهید بنابراین، در هر جایی که شما نیاز دارید تا به تقسیم بندی گرانشی ترافیک بپردازید این جایی است که شما آن را پیدا خواهید کرد.

ابراز کنجکاوی چیست؟

پیش بینی های 10 مرکز داده IDC ظهور شبکه های تعریف شده توسط نرم افزار و مجازی سازی شبکه مسیری را برای تقسیم بندی چند جانبه باز کرده است. Kerravala می گوید: "ما می توانیم چیزهایی را در نرم افزار در یک لایه ای که از سخت افزار های پایه جدا شده است انجام دهیم.

تقسیم بندی ترافیک مرکز داده را چگونه مدیریت می کند

فایروال های سنتی، سیستم های پیشگیری از نفوذ (IPS) و سایر سیستم های امنیتی طراحی شده اند تا ترافیک را که به سمت مرکز داده در جهت شمال و جنوب حرکت می کند، بررسی و تضمین کند Microsegmentation شرکتها کنترل بیشتر بر میزان رو به رشد ارتباطات شرق-غرب یا جانبی که بین سرورها اتفاق می افتد دارد اگر نقص ها رخ دهد دور زدن ابزارهای محافظت شده محیطی را کنترل می کند.

تقسیم بندی تقریبا محدود کردن اکتشافات جانبی در شبکه ها توسط هکرها را محدود می کند. "اکثر شرکت ها تمام ابزارهای ارزشمند خود را در هسته مرکز داده قرار می دهند مانند: فایروال ها، IPS ها. و بنابراین ترافیک در حال حرکت از شمال به جنوب باید از طریق آن فایروال عبور کند. 

می توانید فایروال ها را در هر نقطه اتصال متصل کنید، اما این بسیار گران است. آیا شبکه های امنیتی باعث ایجاد تقسیم بندی می شوند؟ تقسیم بندی میکروسگمنتیشن در حال به دست آوردن حرکت است.

اما هنوز هم سؤال است که چه کسی باید آن را داشته باشد؟ در یک شرکت بزرگ، ممکن است یک مهندس امنیت شبکه بتواند انجام دهد. در شرکت های کوچک تر، گروهی که شامل عملیات های امنیتی و شبکه می شوند، ممکن است به توسعه دهندگان تقسیم می شوند.

آیا واقعا یک گروهی وجود دارد که از آن پشتیبانی کند؟

این بستگی دارد که شما از آن چگونه استفاده می کنید. »Kerravala می گوید علاقه او به امنیت و شبکه های متفاوت است. ممکن است دلیل آن باشد که به عنوان پوشش شبکه عمل می کند در اغلب موارد، عملیات امنیتی آسان است برای راه اندازی و سپس آن را در بالای شبکه. 

همچنین که می دانید عملیات شبکه نیز این کار را انجام می دهد، به عنوان راهی برای محافظت از دستگاه های IoT، برای مثال: این واقعا دو مخاطب اصلی است. 

مزایای تقسیم بندی و چالش های امنیتی

با تقسیم بندیمیکروسگمنتیشن با استفاده از فناوری اطلاعات می تواند تنظیمات امنیتی را به انواع مختلف ترافیک متصل کند و سیاست هایی را ایجاد کند که جریان شبکه و برنامه ها را بین بار کاری به کسانی که صراحتا مجاز هستند محدود کند در این مدل امنیتی جهت اعتماد به یک شرکت می تواند یک سیاست را ایجاد کند.

به عنوان مثال: دستگاه های پزشکی می توانند تنها با سایر دستگاه های پزشکی صحبت کنند و اگر یک دستگاه یا حجم کار حرکت می کند.

 سیاست های امنیتی و ویژگی ها با آن حرکت می کنند. هدف این است که سطح حمله شبکه را کاهش دهیم با استفاده از قوانین تقسیم بندی به محدوده کاری یا برنامه کاربردی، فناوری اطلاعات می تواند خطر حمله مهاجم را از یک حجم کاری یا برنامه کاربردی دیگر به خطر بیندازد.

جمع بندی

امنیت یکی از بخش های اساسی هر شبکه است. در فضاهای ازاد مانند اینترنت اتصال شبکه می تواند شامل تهدید هایی باشد که برای اطلاعات و کارکرد درست سایت وجود دارند. در این مقاله به بررسی کلی امنیت در شبکه و روش های بهبود سطح امنیت سایت پرداختیم.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. اگر سوالی دارید که در این مقاله پاسخش را پیدا نکردید، در قسمت کامنت ها سوال خود را مطرح کنید، کارشناسان ما در کمتر از چند دقیقه به سوالات پاسخ خواهند داد.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


جدیدترین مطالب

پرسش ها و پاسخ های متداول

اگر سوالی دارید که پاسخش را در زیر پیدا نکرده اید، آن را با واحد پشتیبانی یا فروش ما در میان بگذارید.

آیا تهدیدات سایبری در حال افزایش است؟

بله تهدیدات سایبری از لحاظ پیچیدگی و تعداد دفعاتی که رخ می دهند بسیار افزایش یافته اند.

چطور امنیت سایبری را برای شبکه فراهم کنیم؟

امنیت سایبری راه های زیادی دارد و برای انجام آن از نرم افزارها و سخت افزار های مختلفی می توان استفاده کرد. بالا بردن امنیت به نوعی سرمایه گذاری است.

آیا اتصالاتی که با موبایل انجام می شوند تحت خطرات امنیتی هستند؟

بیشترین نقطه اتصال به اینترنت موبایل های هوشمند هستند و به دلیل انجام بسیاری تراکنش ها می توانند محل خوبی برای هکر ها برای به سرقت بردن اطلاعات باشند.

مطالب مرتبط

WHM چیست و چه کاربردهایی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

WHM چیست و چه کاربردهایی دارد؟

whm چیست و چه کاربردهایی دارد؟ حتماً تا بحال این واژه انگلیسی را بارها شنیده اید، اما نمی دانید که معنای این عبارت چیست و چه تفاوتی با cPanel دارد. در این مقاله...

مدیریت ترافیک وب سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مدیریت ترافیک وب سایت

مدیریت ترافیک وب سایت. یکی از مهم ترین فاکتورها برای مدیران وب سایت ها در راستای گسترش کسب و کار خود، مدیریت صحیح ترافیک وب سایت می باشد. ما با مدیریت صحیح تراف...

چگونه Subdomain را به سرور مجازی متصل کنیم
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه Subdomain را به سرور مجازی متصل کنیم

اتصال subdomain به سرور مجازی یکی از کارهایی است که در برخی سایتها باید مورد استفاده قرار بگیرد. نمونه عملی این کار در سایتهایی است که فایل دانلودی بارگذاری می...

تفاوت هاست و دامنه در چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت هاست و دامنه در چیست؟

تفاوت هاست و دامنه موضوع مقاله حاضر است. هر کسی که با وب سایت و فضای اینترنت آشنایی داشته باشد نام این دو موضوع را شنیده است. معمولا تأمین کننده ها هاست و ثبت د...

چگونه از سی پنل استفاده کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه از سی پنل استفاده کنیم؟

سی پنل یکی از معروف ترین کنترل پنل های بر مبنای لینوکس است که برای مدیریت حساب کاربری میزبانی وب به کار می رود. cPanel به ما این امکان را می دهد که به صورت مستم...

نحوه تهیه بک آپ از هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه تهیه بک آپ از هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی

بک آپ از کارهای بسیار مهم در اداره یک وب سایت است. این مورد مخصوصاً وقتی سرور مجازی یا اختصاصی استفاده میکنیم، اهمیت بالاتری پیدا می کند. بر روی سرورهای هاست ای...

آموزش کار با Analog Stats و آمارهای کنترل پنل از وضعیت سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش کار با Analog Stats و آمارهای کنترل پنل از وضعیت سایت

ماژول Analog Statsیکی از ماژول های بخش Logs در کنترل پنل لینوکسی سی پنل است. از این قسمت می توانیم اطلاعات بسیار مفیدی از قبیل وضعیت بازدیدهای سایت و ترافیک ورو...

کانفیگ Cron Jobs در سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

کانفیگ Cron Jobs در سی پنل

سی پنل ابزاری برای مدیریت هاست است. این نرم افزار لینوکسی قابلیت بسیار جالبی دارد که قادر است بخشی از کارهای تکراری و وقت گیر در سایت را به صورت اتوماتیک انجام...

بک آپ هاست چیست و چرا باید از وب سایت بک آپ تهیه کنیم
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بک آپ هاست چیست و چرا باید از وب سایت بک آپ تهیه کنیم

کارهای بسیار زیادی برای امنیت سایت می توان انجام داد. از جمله انتخاب یک هاست با کیفیت و یا استفاده از پسوورد های بسیار قوی.اما موثرترین و مهم ترین کاری که باید...

آشنایی با Email Authentication
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آشنایی با Email Authentication

Email Authentication روشی است که در آن دریافت کننده ایمیل از ربات نبودن ایمیل و ارسال آن توسط شخصی که ادعا می کند اطمینان حاصل می کند. به این معنی که اگر از Ema...

اموزش کار با ایمیل در هاست و رفع مشکل ارسال نشدن ایمیل در وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

اموزش کار با ایمیل در هاست و رفع مشکل ارسال نشدن ایمیل در وردپرس

یکی از مشکلات رایجی که برای وب مستران سایت های وردپرسی اجاد می شود.ارسال نشدن ایمیل است. ممکن است شرکت های هاستینگی که از آنها خدمات دریافت می کنیم این امکان را...

آشنایی به شبکه های کامپیوتری
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آشنایی به شبکه های کامپیوتری

یک شبکه کامپیوتری از یک یا چند کامپیوتر مستقل و متصل بهم تشکیل شده است. هدف از این اتصال، انتقال اطلاعات و به اشتراک گذاری منابع سخت افزاری است. مستقل بودن کامپ...

خطاهای وب سایت و ابزارهای وردپرس برای رفع خطا
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

خطاهای وب سایت و ابزارهای وردپرس برای رفع خطا

ممکن است به طور روزمره در هنگام کار در اینترنت به صفحات خطا برخورد کنیم. سایت هایی که لود نمی شوند معمولا به دلیل وجود ارور در آنهاست.ممکن است سایت های مختلف دس...

CSR چیست و چگونه در دایرکت ادمین آن را ایجاد کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

CSR چیست و چگونه در دایرکت ادمین آن را ایجاد کنیم؟

درخواست CSR یکی از اولین کارهایی است که برای دریافت گواهی نامه SSL/TLS باید انجام شود. این کد روی سرور، همان سروری ایجاد می شود که قصد داریم گواهی SSL/TLS را بر...

همه چیز درباره کنترل پنل Website panel
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

همه چیز درباره کنترل پنل Website panel

این کنترل پنل نرم افزاری رایگان و متن باز است که برای مدیریتهاست های ویندوزی بکار می رود. این نرم افزار امروز تقریباً جای خود را به نرم افزار جدید تری بنام پلسک...

همه چیز درباره نرم افزار پلسک
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

همه چیز درباره نرم افزار پلسک

پلسک نوعی کنترل پنل بسیار قدرتمند است که در سرورهای اشتراکی تحت ویندوز مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله مروری جامع بر مبانی کنترل پنل پلسک انجام خواهد ش...

ساخت یوزر در سرور مجازی ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ساخت یوزر در سرور مجازی ویندوز

زمانی که یک سرور مجازی ویندوز جدید خریداری می کنیم، با نصب ویندوز سرور بر روی این VPS، یک یوزر پیش فرض با نام administrator و با دسترسی ادمین خواهیم داشت که از...

ویندوز سرور چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ویندوز سرور چیست؟

اکثر افراد عادی شاید اصلاً تا به حال با اسم ویندوز سرور آشنا نشده باشند، بنابراین لازم دانستیم در این مقاله آموزشی از صباهاست، شما را با ویندوز سرور و تفاوت های...

آموزش اتصال به ریموت دسکتاپ
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش اتصال به ریموت دسکتاپ

خیلی از کاربران ما این سوال را دارند که چطور به vps یا سرور مجازی که خریداری می کنیم وصل شویم؟ آیا برنامه خاصی دارد؟ خوب، زمانی که یک سرور مجازی ویندوز یا سرور...

اتصال به سرور مجازی از طریق موبایل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

اتصال به سرور مجازی از طریق موبایل

ریموت زدن به سرور مجازی نیازمند استفاده از نرم افزار هایی بر روی سیستم کامپیوتری یا لپ تاپ ما است. اما همیشه نمی توانیم به کامپیوتر یا لپ تاپ در هرکجا دسترسی دا...

بکاپ گیری از سی پنل در ssh
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بکاپ گیری از سی پنل در ssh

بکاپ گیری یکی از مهم ترین امکاناتی است که هر سرویس دهنده خدمات میزبانی وب مانند صباهاست در اختیار مدیران سرور های مجازی و مشترکین هاست اشتراکی قرار می دهند.بکاپ...

تفاوت ورژن های ویندوز سرور
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت ورژن های ویندوز سرور

سرور ها وظیفه دارند تا کامپیوتر های شبکه شده را مدیریت کنند، بنابراین سیستم عاملی که بر روی آن ها نصب می شود، با سیستم عامل های معمولی متفاوت است.ویندوز سرور که...

آموزش فعال کردن اس اس ال در وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش فعال کردن اس اس ال در وردپرس

اگر به دنبال تغییر آدرس سایت از http به https، و نصب گواهی اس اس ال در سایت وردپرس خود هستید، در این مقاله از صباهاست با آموزش فعال کردن اس اس ال در وردپرس، با...

A Record چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

A Record چیست؟

کلمه A مخفف Address است. این نوعدی آن اس رکورد یکی از پایه ای ترینرکوردهای موجود در میان DNS های مختلف است. این رکورد IP آدرس یک دامین را مشخص می کند. برای مثال...

تغییر نیم سرور دامنه
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تغییر نیم سرور دامنه

راهنمای تصویری و قدم به قدم تغییر و تنظیم name server برای دامنه های ملی ir و دامنه های بین المللیهمانطور که می دانید، برای راه اندازی یک وب سایت، باید بعد از خ...

همه چیز درباره سرور
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

همه چیز درباره سرور

شاید تا کنون با خود فکر کرده باشیم که سرورها چه هستند؟ امروزه در عصر دیجیتال سرورها نقش بسیار مهمی در ذخیره و حفظ امنیت داده های کسب و کار دارند.با گذشت سال ها...

آموزش تعویض سیستم عامل در KVM
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تعویض سیستم عامل در KVM

در مقاله امروز، قصد داریم آموزشتعویض سیستم عامل در KVM را ارائه کنیم. در این مقاله آموزشی از صباهاست، به دو روش تغییر و نصب مجدد سیستم عامل در سرور های مجازی یا...

ارور 503 در سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ارور 503 در سایت

در مقاله آموزشی امروز از صباهاست، با موضوع بسیار رایج خطای دسترسی به سایت 503 Service Unavailable، همراه شما هستیم. این خطا، یکی از رایج ترین خطاهایی است که ممک...

htaccess پیشفرض وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

htaccess پیشفرض وردپرس

زمانیکه برای اولین بار سیستم مدیریت محتوای وردپرس را نصب می کنیم، به همراه آن فایل هایی نیز بر روی سرور افزوده می شوند، از پوشه wp-admin گرفته تا پوشه wp-conten...

راهنمای حل مشکلات وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای حل مشکلات وردپرس

مشکلات بسیاری در وردپرس ممکن است بوجود بیاید که بخش زیادی از آنها تکراری و پر تکرار هستند. از نمونه این ارورها 500 و 404 است. با مطالعه مقاله ذیل اکثر مشکلات بو...

آموزش تغییر پورت دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تغییر پورت دایرکت ادمین

همانطور که می دانید، پورت پیشفرض دایرکت ادمین عدد 2222 می باشد. یکی از نکات امنیتی که مدیران سرور هاانجام می دهند، تغییر پورت دیفالت directadmin به عددی دلخواه...

آموزش نصب WHMreseller
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش نصب WHMreseller

افزونه WHMreseller برای مدیران هاستینگ ها، یکی از مهم ترین و کاربردی ترینافزونه ها است، چرا که با وجود آن به راحتی امکان ارائه پنل های ریسلر، مستر ریسلر و آلفا...

مروری بر اصطلاحات رایج در وب و هاستینگ
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مروری بر اصطلاحات رایج در وب و هاستینگ

اصطلاحات کاربردی هاستینگدر هر فن و حیطه ای از دانش اصطلاحاتی خاص وجود دارد که آشنایی با آنها برای درک و استفاده درست از ابزارها ضروری است. در حوزه وب و هاستینگ...

راهنمای خرید SSL
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای خرید SSL

یکی از موارد بسیاری مهمی که امروزه برای وب سایت اهمیت بالایی دارد بحث امنیت و SSL است. این گواهی نامه امنیتی نشان می دهد که انتقال اطلاعات بین سرور و کاربر به ص...

WAF چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

WAF چیست؟

نوعی سخت افزار یا مجموعه نرم افزاری از کد است که در مسیر اینترنت/فایروال و وب سرور قرار گرفته تا جلوی حملات تحت وب که به سرور صورت می گیرد را گرفته و سایت های ح...

امنیت سرویس های صباهاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

امنیت سرویس های صباهاست

امنیت یکی از موارد بسیاری مهمی است هر سایتی به آن توجه خاصی دارد. بسیاری از سایت ها حاوی اطلاعات فردی و بسیار مهمی هستند که افشای آنها می تواند باعث مشکلات بسیا...

درباره بک آپ گیری در صباهاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

درباره بک آپ گیری در صباهاست

بکاپ گیری جزوی لاینفک از مدیریت وب سایت است. بکاپ به معنای تهیه نسخه پشتیبان برای یک وب سایت است در واقع کپی کاملی از سایت در وضعیت کنونی اشت است. موارد استفاده...

ابزارهای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ابزارهای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

بخش زیادی از فرایند تجارت و تأمین کالاهای مورد نیاز جامعه به صورت اینترنتی انجام می شود. در این راستا فروشگاه های آنلاین بسیاری وجود دارند که در حال فروش محصولا...

آموزش نصب csf در centos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش نصب csf در centos7

زمانی که یک سرور مجازی یا سرور اختصاصی از صباهاست خریداری کردید، در قدم اول باید یک فایروال نرم افزاری بر روی سرور خود نصب کنید. نصب کردن فایروال نرم افزاری بر...

restore فول بکاپ در دایرکت ادمین از ssh
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

restore فول بکاپ در دایرکت ادمین از ssh

داشتن یک نسخه پشتیبان از اطلاعات هاست بسیار مهم و حیاتی است و هر مدیر وب سایتی این موضوع را به خوبی می داند. مقاله امروز ما در صباهاست، نحوه restore فول بکاپ در...

جایگزین های مناسب برای MailChimp
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

جایگزین های مناسب برای MailChimp

MailChimp یکی از سرویس های ایمیل مارکتینگ بسیار محبوب است، که طیف وسیعی از ابزار ها و پلن ها را به مشتریان خود ارائه می نماید. با این حال، ممکن است برای تمامی ا...

هوش مصنوعی چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هوش مصنوعی چیست؟

کمتر از یک دهه پس از شکستن رمزگذاری ماشین انیگما نازی ها و کمک به نیروهای متفقین برای پیروزی در جنگ جهانی دوم؛ ریاضیدان، آلن تورینگ با یک سوال ساده تاریخ را برا...

نحوه ی بکاپ گیری و انتقال ایمیل های هاست سی پنل و انتقال آن به هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه ی بکاپ گیری و انتقال ایمیل های هاست سی پنل و انتقال آن به هاست

در وضعیت های متعدد همانند خرید هاست ایمیل، منتقل نمودن اطلاعات و یا عوض کردن هاست به احتمال زیاد شما میخواهید ایمیل های که از اهمیت زیادی برخوردار هستند نیز انت...

سیستم مدیریت محتوای دروپال چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سیستم مدیریت محتوای دروپال چیست؟

اولین گامی که شما برای ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی بایستی انجام دهید تأسیس و راه اندازی وب سایت میباشد. در گذشته راه اندازی و طرحی وب سایت کاری سخت و دشوار...

آموزش پاک کردن کش مرورگر فایر فاکس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش پاک کردن کش مرورگر فایر فاکس

کش مرورگر چیست؟ چگونه میتوان کش مرورگر فایر کس را پاک نمود؟ اینها بخشی از سوالاتی است که ممکن است در ذهن شما پیش آید. اگر بخواهیم مفهوم کش مرورگر را به طور ساده...

آموزش ثبت سایت در گوگل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش ثبت سایت در گوگل

به منظور اینکه سایت شما در گوگل ثبت شود و برای اینکه ربات های گوگل سایت شما را تشخیص دهد بایستی سایت خود را در گوگل ثبت نمایید. فرآیند ثبت سایت در گوگل رایگان م...

آموزش سرچ کنسول و طرز استفاده از آن
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش سرچ کنسول و طرز استفاده از آن

از بهترین و مهم ترین ابزاری های که میتوان از آن به منظور وارسی و بهبود عملکرد وب سایت خود استفاده نمایید میتوان به سرچ کنسول اشاره نمود. در اصل زمانی که شما اقد...

تفاوت پروتکل HTTP و HTTPS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت پروتکل HTTP و HTTPS چیست؟

به طور قطع شما با سایت های سر و کار داشتید که بعضی از آنها با HTTP و برخی با پروتکل HTTPS آغاز میشوند. در این صورت سوال که ممکن است برای شما به وجود آید این است...

آموزش تعیین کردن یک آدرس IP استاتیک در ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تعیین کردن یک آدرس IP استاتیک در ویندوز

به طور پیش فرض، بیشتر دستگاه ها و رایانه ها که در شبکه قرار دارند آدرس IP خود را به وسیله DHCP بدست میاورد. DHCP فناوری میباشد که با استفاده از آن هاست، همچون س...

پلاگین چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

پلاگین چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

چنانچه شما دانش و اطلاعات کافی در رابطه با فضای اینترنت داشته باشید بدون شک نام بلاگین یا همان افزونه را شنیده اید. در اصل پلاگین قسمت جدا ناپذیری از برنامه های...

چگونه سرعت صفحات سایت را افزایش دهیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه سرعت صفحات سایت را افزایش دهیم؟

بدون شک برای همه ی ما این اتفاق رخ د اده است که زمانی که وارد یک سایت میشویم. سرعت بالا آمدن سایت پایین میباشد از اینرو شما لحظه ای برای بالا آمدن آن وب سایت صب...

نحوه disavow کردن بک لینک ها
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه disavow کردن بک لینک ها

همانگونه که میدانید دریافت بک لینک ها از سوی سایت های معتبر و معروف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد. چرا که بر روی سئو شما تأثیر خواهد گذاشت. لینک ها میتوا...

روش پیدا کردن IP سیستم خود در ویندوز 10
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

روش پیدا کردن IP سیستم خود در ویندوز 10

شاید برای شما سوالاتی نظیر آدرس IP کامپیوتر من چیست؟ به چه روشی میتواتن آدرس IP را در لپ تاپ یا سیستم خود پیدا کنیم؟ آدرس IP در بردارنده یکسری از اعداد میباشد ک...

تعریف وبلاگ چیست؟ بررسی تفاوت های سایت و وبلاگ
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تعریف وبلاگ چیست؟ بررسی تفاوت های سایت و وبلاگ

اکثر ما ها با نام واژه وبلاگ و سایت آشنایی داریم و در بسیاری از موارد این دو کلمه را به جای هم استفاده مینماییم. در اصل فاصله میان وبلاگ وسایت با یک دیگر بسیار...

رمز نگاری چیست؟ تاریخچه و انواع رمز نگاری
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

رمز نگاری چیست؟ تاریخچه و انواع رمز نگاری

رمز نگاری را میتوان به عنوان یکی از پرکاربرد ترین فناوری روز دنیا به حساب آورد. رمز نگاری دارای تاریخچه بسیار طولانی میباشد به نحوی که سابقه این فناوری به یونان...

لینک سازی شبکه ای یا pbn چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

لینک سازی شبکه ای یا pbn چیست؟

از موضوعات مهمی که در این روز ها در سئو مطرح میشود و توانسته است نظرات مخالف و موافق ی را بدست آورد میتوان به pbn اشاره نمود. در اصل شما پس از تهیه دامنه و هاست...

آموزش ساخت اکانت در اسکایب ویندوز
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش ساخت اکانت در اسکایب ویندوز

در دنیای امروز شما میتوانید به وسیله نرم افزار ها و اینترنت با یک دیگر ارتباط برقرار نمایید. نرم افزار اسکایپ یکی از این نرم افزار ها میباشد که از کیفیت بسیار ب...

نحوه برقراری تماس تصویری در اسکایپ
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه برقراری تماس تصویری در اسکایپ

در دنیای امروز اهمیت استفاده از پیام رسان ها و همچنین ویژگی ها آنها نظیر تماس تصویری گروهی روز به روز در حال افزایش میباشد. به خصوص در دوران همه گیری ویروس کرون...

نحوه تایید هویت دو مرحله ای در دایرکت ادمین
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه تایید هویت دو مرحله ای در دایرکت ادمین

همانطور که میدانید در همه جا و در هر صورت امنیت اولین مسئله مطرح شده میباشد. برای مثال اگر یک سایت نتواند امنیت بالایی داشته باشد پیشرفت نخواهد کرد. در دنیای ام...

Impression چیست؟ و با ctr چه تفاوتی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Impression چیست؟ و با ctr چه تفاوتی دارد؟

اصطلاحات دنیای وب بسیار وسیع میباشد از اینرو گاهی این اطلاعت میتواند سبب گیج شدن شما گردد. ولیکن اگر شما بر روی بهینه سازی سئو سایت خود فعالیت مینمایید با کلمه...

آشنایی با سرویس کلودفلر
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آشنایی با سرویس کلودفلر

کلودفلر را میتوان به عنوان یکی از بزرگترین شبکه های CDN در دنیا قلمداد کرد. اکنون این در جهان بیشتر از 8 میلیون وب سایت از این سرویس استفاده مینماید. کلودفلر می...

کلمه کلیدی در سئو چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

کلمه کلیدی در سئو چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

شما در نظر بگیرید هنگامی که شما تصمیم میگیریم تا یک عبارت و یا موضوعی را در گوگل جستجو میکنید. از یک عبارت برای انجام این کار استفاده میکنید. برای مثال اگر شما...

اینفوگرافیک چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

اینفوگرافیک چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

مغز انسان همواره اطلاعات و داده ها را به صورت بصری بهتر از شکل نوشتاری آن درک و ذخیره مینمایید. چرا که یادگیری و درک صورت فیزیکی و بصری برای مغز انسان آسانتر می...

دیجیتال مارکتینگ چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

آنچه ما قصد داریم در این مطلب از صبا هاست به آن بپردازیم در رابطه با دیجیتال مارکتینگ میباشد. از اینرو اگر شما تمایل به افزایش اطلاعات خود در این زمینه را دارید...

ای نماد چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ای نماد چیست؟

در هر زمانی که مخاطبی برای خرید محصولی به سایت شما مراجعه میکند. اولین فکری که میکند این است که آیا کالایی که خریداری نموده ام به دستم خواهد رسید؟ آیا مبلغی که...

گوگل آنالیتیکس چگونه رفتار و عادات مشتریان را برای شما آشکار میکند؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

گوگل آنالیتیکس چگونه رفتار و عادات مشتریان را برای شما آشکار میکند؟

فروش بالا بدون شک اولین هدف یک فروشگاه و یا کسب و کاری میباشد. به همین منظور برای دست یابی به این هدف بایستی متری خود را عین کف دست بشناسید. چرا که اگر شما در ب...

نحوه دیلیت اکانت کردن حساب کاربری در اسکایپ
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه دیلیت اکانت کردن حساب کاربری در اسکایپ

نرم افزار اسکایپ یکی از ابزار های تماس تصویری است که به وسیله شرکت مایکرو سافت ارائه شده است. همچنین این نکته را خاطر نشان کنیم که تماس تصویری اسکایپ، یکی از وی...

RAID چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

RAID چیست؟

هارد دیسک یکی از مهم ترین قطعات اصلی بشمار میاید به نحوی که تمام داده و اطلاعات شما از قبیل سیستم عامل، فایل ها، برنامه و ... بر روی آن قرار میگیرد هارد دیسک ها...

پروتکل به چه معنا است؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

پروتکل به چه معنا است؟

در حوزه شبکه مفهومی با نام پروتکل مطرح میشود از اینرو ممکن است برای کاربران این سؤال پیش آید که پروتکل چیست؟ در حقیقت Porotocol که در زبان فارسی که با نام پروتک...

پیش بینی ترند های دیجیتال مارکتینگ در سال 2022
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

پیش بینی ترند های دیجیتال مارکتینگ در سال 2022

دیجیتال مارکتینگ همیشه در حال تغییر و تحول بوده است و همیشه فاکتور های مهم پویایی و زیبای و سرعت را در کنار خود دارد. بر اساس آمار ها دیجیتال مارکتینگ، تحت عنوا...

متاورس چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

متاورس چیست؟

در یک بیان ساده در رابطه با متاورس میتوان چنین گفت که ترکیبی از دنیای واقعی و مجازی میباشد. دنیایی متعددی که در آن میتوان هر کاری انجام داد. در حقیقت متاورس هما...

وب سرور چیست و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

وب سرور چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای امروزه کسب و کار های زیادی وجود دارند که از فضای نامحدود اینترنت به منظور بهبود اوضاع کسب و کار خود استفاده مینمایند. برای انجام این کار فقط کافی است ش...

CDN چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

CDN چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

همه ای اشخاصی که وب سایت دارند یکی از مهم ترین دغدغه های آنها سرعت بارگذاری محتوا برای مخاطبان میباشد. از اینرو وب سایتی که سرعت بالا آمدن بیشتری داشته باشد در...

روش های افزایش سرعت دانلود
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

روش های افزایش سرعت دانلود

اگر یادتان باشد در طی همین چند سال گذشته برای اینکه یک موزیک و یا ویدیو را دانلود بایستی یک ساعت منتظر میماندید. از اینرو اگر در آن زمان کسی به شما میگفت که در...

آنالیز وب سایت به وسیله زبانه history در Gtmetrix
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آنالیز وب سایت به وسیله زبانه history در Gtmetrix

Gtmetrix را میتوان یک ابزار بسیار خاص و قدرتمند قلمداد نمود که شما با بکارگیری آن قادر هستید به سهولت به آنالیز و تحلیل آنلاین وب سایت خود بپردازید. در جی تی مت...

نحوه جلوگیری از مصرف پهنای باند سایت به وسیله سایت های دیگر
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه جلوگیری از مصرف پهنای باند سایت به وسیله سایت های دیگر

شرکت های که در زمینه ارائه خدمات هاستینگ از کنترل پنل های متفاوتی برای سرویس های هاست خریداری شده استفاده میکنند. ولیکن بدون شک سی پنل یکی از رایج ترین و معروف...

چگونه وب سایت رقبا را تجزیه و تحلیل نماییم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه وب سایت رقبا را تجزیه و تحلیل نماییم؟

اگر شما یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ باشید یقیناً میدانید که تحلیل و آنالیز وب سایت رقبا از لحاظ سئو چگونه میتواند به شما کمک نمایید. همچنین اطلاعات بسیار زیادی...

DDOS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

DDOS چیست؟

در این سری از مقالات صبا هاست ما قصد داریم تا در رابطه با DDOS چیست؟ با شما گفتگو نماییم. در واقع DDOS یکی از روش های مورد علاقه هکران برای ایجاد اختلال در یک س...

معرفی تمام بخش های گوگل آنالیتیکس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی تمام بخش های گوگل آنالیتیکس

چنانچه که شما یک وب سایت داشته باشید بدون شک نام گوگل آنالیتیکس را شنیده اید. گوگل آنالیتکس که با نام های گوگل آنالیز، گوگل آنالیتیک نیز شناخته میشود. ابزاری به...

هارد SSD چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هارد SSD چیست؟

بیشتر شرکت های که در زمینه ارائه خدمات هاستینگ فعالیت مینمایند. از سرور های که به هارد HDD استفاده مینمایند. در دنیای پیشرفته امروز استفاده از فناوری SSD در بین...

علت نمایش خطای 403 چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

علت نمایش خطای 403 چیست؟

به احتمال خیلی زیاد دست کم همه ما ها در زمان کار کردن با اینترنت و سرچ در گوگل با خطا های گوناگونی مواجه شده ایم. اغلب این خطا ها همچون خطای 404 و یا خطای 403 ب...

وارسی و رفع خطای 503 وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

وارسی و رفع خطای 503 وردپرس

این خطا یکی از متداول ترین خطا های رایج در وردپرس میباشد که در اغلب سایت ها اتفاق میافتد. به احتمال زیاد یکبار که هم شده سایت شما با ای خطا روبرو شده است یا این...

نحوه ساخت انواع کد تخفیف ووکامرس با حالت های مختلف
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه ساخت انواع کد تخفیف ووکامرس با حالت های مختلف

برخورداری از قابلیت ایجاد کد تخفیف از یکی از بهترین مزیت های این افزونه میباشد. این قابلیت به خوبی میتواند مخاطبانی که از سایت شما بازدید میکند را به مشتریان شم...

معرفی قالب Jannah به منظور راه اندازی سایت خبری
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی قالب Jannah به منظور راه اندازی سایت خبری

راه اندازی یک وب سایت وردپرسی به طور قطع میتواند در گسترش کسب و کار شما به نحوی مناسب موثر باشد. سبب میشود که کاربران بیشتری به سمت کسب و کار خود جذب نمایید. از...

معرفی پروتکل IPsec
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی پروتکل IPsec

پروتکل IPsec که بر گرفته از عبارت Internrt Protocol Security میباشد این پروتکل در بردارنده ای مجموعه ای از الگوریتم و پروتکل میباشد. که در واقع به منظور ایمن سا...

اصول وبلاگ نویسی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

اصول وبلاگ نویسی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

اگر شما در حیطه مدیریت وبلاگ فعالیت داشته باشید بدون شک سؤالات بسیاری از قیبل معیار های وبلاگ نویسی چیست؟ اصول و پارامتر های حرفه ای ولاگ نویسی چیست؟ در حقیقت د...

نحوه سنجش سرعت سایت با زبانه waterfall در Gtmetrix
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه سنجش سرعت سایت با زبانه waterfall در Gtmetrix

در دنیای امروز که بیشتر کار ها در بستر اینترنت انجام میگیرد از اینرو بایستی اشخاص به منظور گسترش کسب و کار خود اقدام به تأسیس و راه اندازی وب سایت مینمایند. در...

Google discover چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Google discover چیست؟

در چند سال اخیر شاهد این ماجرا بوده ایم که گوگل بیش از قبل برای ارائه نتایج که دارای کیفیت بالا هستند به کاربران تلاش مینماید. از اینرو در همین راستا ربات و خزن...

Google Task Mate چیست و چگونه میتوان از آن کسب درآمد کرد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Google Task Mate چیست و چگونه میتوان از آن کسب درآمد کرد؟

از یکی از مهم تریت راهبرد های که گوگل برای اشخاص فراهم نموده تا از طریق آن به کسب درآمد برسند میتوان ب Google Task Mate را نام برد. از اینرو برنامه ای میباشد که...

آشنایی با سیستم عامل CentOS
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آشنایی با سیستم عامل CentOS

اینترنت به خوبی توانسته است یک شبکه بسیار محکم و یکپارچه ای را ایجاد نماید. از اینرو همه ای ما میدانیم که تا چه اندازه ای این ارتباطات برای ما مهم میباشد. ولیکن...

تأسیس وب سایت اینترنتی با لاراول یا وردپرس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تأسیس وب سایت اینترنتی با لاراول یا وردپرس

اگر شما تمایل به ایجاد وب سایت داشته باشید بدون شک میدانید که تأسیس و راه اندازی تا چه اندازه برای یک کسب و کار حیاتی میباشد. در حقیقت یک کسب و کار علاوه بر برخ...

ترلو چیست و چرا باید از آن استفاده نمود؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ترلو چیست و چرا باید از آن استفاده نمود؟

زمانی که شما کسب و کاری را راه اندازی میکنند و به دنبال آن افراد مختلفی را در اینکار دخیل میکنند. از اینرو مدیریت نمودن این کسب و کار سخت تر میشود. از اینرو اگر...

راهنمایی در رابطه با تست مؤثر سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمایی در رابطه با تست مؤثر سایت

برای موفقیت در دنیای وب که بیشتر فعالیات ها در بستر اینترنت انجام میگیرد صرفاً برخورداری از یک وب سایت کافی نمیباشد. از اینرو این امر بدیهی است که برای پیش گام...

رپورتاژ آگهی رایگان! مگه داریم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

رپورتاژ آگهی رایگان! مگه داریم؟

در دنیای امروز شیوه های تبلیغاتی بسیاری وجود دارد که هر کدام از کسب و کار ها بر اساس نیاز بهترین شیوه را برای معرفی کسب و کار خود بکار میبرند. تبلیغات که در دنی...

سیستم عامل DEBIAN چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سیستم عامل DEBIAN چیست؟

دیبان را میتوان به عنوان قدیمی ترین و رایگان سیستم عامل لینوکس به حساب آورد که علاوه بر برخورداری از نصب آسان میتوان آن را پر استفاده ترین سیستم عامل دانست که ه...

همه چیز درباره روتر (Router) و کاربرد های آن
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

همه چیز درباره روتر (Router) و کاربرد های آن

دنیای امروز دنیایی از اطلاعات و داده ها است. ولیکن چگونه اطلاعات تا این حد برای ما مهم شده است. فقط کافی است به اطراف مان نگاهی بیندازیم مودم های خانگی همان دست...

معرفی بهترین اپلیکیشن های ویدئو کنفرانس
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معرفی بهترین اپلیکیشن های ویدئو کنفرانس

با متداول شدن موضوع دورکاری بسیاری از کسب و کار ها به دنبال یک اپلیکیشن به منظور برقرار ارتباط میباشند. از اینرو این امر مسلم است که به منظور مدیریت نیرو های دو...

معیار های ساخت لینک
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

معیار های ساخت لینک

فاکتور ها و عوامل گوناگونی به منظور ایجاد لینک میتوان نام برد. که برای برخورداری از یک لینک بهینه و مناسب بایستی نسبت به آن آگاهی داشته باشید. این فاکتور ها به...

بک لینک چیست؟ و چطور بک لینک قوی بسازیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

بک لینک چیست؟ و چطور بک لینک قوی بسازیم؟

در بستر وب هر زمانی که کاربران را به یک صفحه و یا وب سایت دیگر ارجاع دهیم لینک ها را بکار میگیریم. به احتمال زیاد زمانی که به یک وب سایتی مراجعه کرده اید لینک ه...

چگونه انکر تکست (متن لینک) را بهینه سازی کنیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه انکر تکست (متن لینک) را بهینه سازی کنیم؟

متن لینک که با نام انکر تکست نیز شناخته میشود. از ضابطه های گوگل به منظور تشخیص نمودن مطالب و کلمات کلیدی یک صفحه میباشد. از اینرو در صورتی که زمانی شما با یک م...

چگونه یک لینک خوب را از یک لینک بد تشخیص دهیم؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

چگونه یک لینک خوب را از یک لینک بد تشخیص دهیم؟

اگر شما در حوزه وب و اینترنت فعالیت کرده باشید بدون شک متوجه شده اید. لینک ها اثر گذاری بسیاری بر روی کارایی جستجوی سایت شما دارند. با توجه به استراتژی و رویکرد...

ریدایرکت 301 چیست و چگونه باید از آن استفاده نمود؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ریدایرکت 301 چیست و چگونه باید از آن استفاده نمود؟

ریدایرکت 301 تأثیر بسیار مهمی در سئو دارد دلیل بکارگیری این ریدایرکت این است که اکثر وب سایت ها پس از چند سال فعالیت اقدام به تغییراتی از قبیل طراحی ظاهری، مدیر...

نوشتن تجربه کاربری (UX Writing) چه تأثیری بر فروش دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نوشتن تجربه کاربری (UX Writing) چه تأثیری بر فروش دارد؟

همانطور که میدانید در دنیای امروز سایت ها، نرم افزار ها، اپلیکیشن ها در زندگی ما سهم بسیاری دارند. چه بسا با نبود آنها با مشکل روبرو میشویم چرا که ما روزانه تعد...

نکات مهم برای بهینه سازی URL سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نکات مهم برای بهینه سازی URL سایت

از مهم ترین فاکتور ها و پارامتر های یک صفحه سئو شده برخورداری از یک URL بهینه میباشد. برخورداری از یک URL ربات ها و خزنده های گوگل را به نحو مناسبی هدایت خواهد...

نحوه انتخاب یک نام تجاری (برند) مناسب
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه انتخاب یک نام تجاری (برند) مناسب

نام تجاری در حقیقت نشان دهنده هؤیت کسب و کار شما میباشد از اینرو به این مسئله میتوان پی برد که انتخاب یک نام تجاری بر پایه اصول و قواعدی میباشد. به همین دلیل یک...

هر آنچه که باید در رابطه با بد افزار ها بدانید؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

هر آنچه که باید در رابطه با بد افزار ها بدانید؟

با افزایش میزان فعالیت در بستر اینترنت و در دنیای وب پیش از همه چیز شاهد افزایش جرایم سایبری بوده ایم. در این میان بد افزار یک راهکار راهبردی برای مجرمان سایبری...