بازگشت به بالا

ارسال پیام در واتس اپ

ارسال تیکت پشتیبانی

SabaHost Small Loding

در حال بررسی ...

اطلاعات دامنه

کپی کردن اطلاعات در حافظه

https://sitetop.ir/license
https://sitetop.ir/blog/what-is-the-differenece-between-managed-and-unmanaged-dedicated-sesrver

تفاوت سرور اختصاصی مدیریت شده و مدیریت نشده در چیست؟

سرور اختصاصی مدیریت شده یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از مشتریانی است که قصد خرید سرور اختصاصی را دارند. اما آیا می دانید تفاوت سرور اختصاصی مدیریت شده و مدیریت نشده در چیست ؟ در این مقاله بررسی خواهیم کرد که این دو نوع پلن چه ویژگی هایی دارند و چه امکاناتی را در اختیار شما می گذارند. و در انتها، سوالاتی را خواهیم دید که بهتر است هنگام انتخاب پلن مدیریت سرور اختصاصی از خود بپرسید.

سرور اختصاصی مدیریت شده 

سرور اختصاصی مدیریت شده بدان معناست که دیگر سازمان شما برای دستیابی به بالاترین سطح عملکرد سرور، نیازی به استخدام افراد جدید برای نگهداری سخت افزارها و مدیریت آنها ندارد.

در این پلن ها، شما تنها با پرداخت یک هزینه جانبی، اموری مثل برقراری امنیت، تست کردن ها، بروزرسانی ها، دانلودها، ریبوت ها، رفع خطاها، و سایر الزامات مرتبط با مدیریت سرور را به شرکت ارائه دهنده می سپارید.

سرور اختصاصی مدیریت شده

بگذارید این موضوع را با ذکر یک مثال برایتان توضیح دهیم. فرض کنید قصد تعویض روغن ماشینتان را دارید. اگر خودتان یک قوطی روغن خریداری کرده و ماشین خود را جک زده و مخزن روغن قبلی را خالی کنید و آن را با روغن جدید پر کنید، شاید هزینه شما کمتر شود. در این روش اگر فرضاً قوطی روغن را 10 دلار خریده باشید و جمعاً این کار یک ساعت از شما زمان بگیرد، با فرض اینکه زمان شما، ساعتی 10 دلار ارزش دارد ( قطعاً زمان برای همه افراد ارزشی دارد )، شما در نهایت 20 دلار هزینه کرده اید.

اما اگر ارزش یک ساعت زمان شما برای مثال 100 دلار باشد چه؟ آن وقت با احتساب 10 دلار هزینه قوطی روغن، برای تعویض روغن ماشینتان 110 دلار هزینه کرده اید؛ در حالی که می توانستید با 30 دلار این کار را به یک تعویض روغنی بسپارید. مدیریت سرور نیز به همین شکل است.

کانفیگ و مدیریت سرور اختصاصی 

برای برخی از سازمان ها یا اشخاص، یک پلن سرور اختصاصی مدیریت نشده مقرون به صرفه تر است. اما برای سازمان های سطح بالاتر، اغلب یک پلن مدیریت شده مناسب تر است.

همانطور که می دانید، یک سرور اختصاصی در بالاترین سطح خدمات هاستینگ قرار دارد، که برای عملیات و کارکردهای سازمان های بزرگ طراحی شده است. با این وجود بسیاری از مشتریانِ این سرورها، خود به تنهایی توانایی به کارگیری این زیرساخت در بالاترین سطح پتانسیل، امنیت و قابلیت هایش را ندارند.

در پلن های مدیریت نشده که در ادامه به طور مفصل تری در مورد آن صحبت خواهیم کرد، تمام کاری که دیتاسنتر یا ارائه دهنده خدمات هاستینگ شما انجام می دهند، این است که سرور را نصب ( setup ) کرده ، به شما کمک می کنند تا آنلاین شوید و آدرس IP اختصاصیتان را به شما می دهند.

از این مرحله به بعد شما باید خودتان سیستم عامل، فایروال و تمام نرم افزارهای مدنظرتان را نصب کنید، و سایر امور مثل کانفیگ کردن، مدیریت کنترل پنل و رفع خطاها هنگام نصب بر عهده شماست.

سرور اختصاصی مدیریت شده چیست؟ 

سرورهایی که شامل خدمات مدیریت نیز باشند، سخت افزارها، اتصالات، و نرم افزارهایی در دیتاسنتر خود دارند که توسط متخصصان این حوزه با پیشرفته ترین تکنولوژی مدیریت می شوند. 

همانطور که از نامش پیداست، مدیریت سرور اختصاصی نوعی از خدمات هاستینگ است که در آن تمام وظایف نصب سرور و کانفیگ کردن، بک آپ گیری، مانیتورینگ و بهینه سازی توسط ارائه دهنده صورت می گیرد. 

مشتریانی که سرورهای اختصاصی مدیریت شده را انتخاب می کنند، خدماتی نظیر مانیتورینگ و مدیریت عملیات اختصاصی دریافت می کنند؛ که یعنی شرکت ارائه دهنده، تمام امور مدیریت و پشتیبانی زیرساخت ها را هَندل یا اداره می کند. 

تمام این کارها در دیتاسنتری انجام می شود که در اختیار شرکت ارائه دهنده قرار دارد نه شرکت مشتری. یکی از اصلی ترین مزایای این خدمات، این است که به شما آزادی عمل بیشتری می دهد تا دیگر نگران نگهداری و تعمیرات سرور نباشید.

 این موضوع بیشتر با پیشرفت روز به روز تکنولوژی در ذهن مشتریان جا می افتد، که برون سپاری کردن مدیریت برخی امور و زیرساخت ها یا در اینجا سخت افزارها، ارزش بیشتری دارد تا زمانی که این کار را در سازمان یا in-house، انجام دهند. چراکه شرکت هم در زمان و هم در نیروی کار صرفه جویی خواهد کرد.

سرور اختصاصی مدیریت نشده یعنی چه؟ 

در طرف مقابل، سرور اختصاصی مدیریت نشده به شما کنترل کامل می دهد؛ یعنی دسترسی و آزادی واقعی، دقیقاً مثل کامپیوتر شخصیتان. مسلماً پلن های مدیریت نشده ارزان تر از پلن های مدیریت شده هستند، بنابراین اگر با سیستم عاملتان مشکلی ندارید و زمان اضافی برای مدیریت کردن سرور را دارید، این پلن را انتخاب کنید.

سرویس مدیریت نشده به این دلیل ارزان تر است که هیچ پشتیبانی و مدیریتی وجود نخواهد داشت. عملاً شرکت ارائه دهنده، فقط قطعات خراب را جایگزین کرده، سرور را مجدداً راه اندازی و شبکه را مدیریت خواهد کرد. ولی چیزی را برای شما نصب و کانفیگ نمی کند. این کار بر عهده خودتان است. 

پس شما باید پچ های امنیتی را نصب کنید، پیام های خطا را رفع کنید، و مسئولیت نصب هر نرم افزاری بروی سیستم عاملتان را بر عهده بگیرید. شاید برخی از ارائه دهندگان حتی کنترل پنل هم برای شما فراهم نکنند.

کدام پلن سرور اختصاصی را انتخاب کنیم؟ 

کدام پلن سرور اختصاصی را انتخاب کنیم ؟

زمان انتخاب سرور اختصاصی مدیریت شده یا مدیریت نشده این سوالات را از خود بپرسید:

 • آیا خودتان می توانید به تنهایی از پس مشکلات نرم افزاری و downtime ها برآیید؟
 • آیا با اجرای پچ های امنیتی از راه دور مشکلی ندارید؟
 • آیا واقعاً به دسترسی آزاد و بدون محدودیت نیاز دارید؟
 • آیا تفاوت هزینه جانبی برای پلن مدیریتی، ارزش کار اضافه را دارد؟
 • آیا زمانی که در پلن های مدیریت شده سیو یا ذخیره می شود، برایتان ارزشمند است؟
 • آیا دانش فنی کافی برای پیشبرد امور مدیریتی سرور را دارید؟
 • آیا در سازمان خود کارشناسان و مهندسان نرم افزار در اختیار دارید؟

راهکار صباهاست

اگر به دنبال بهره مندی از مزایای فوق العاده سرورهای اختصاصی هستید، صباهاست راهکارهای حرفه ای و مطمئنی را به شما پیشنهاد می کند. در واقع، صباهاست پس از سالها تجربه، نگرانی های مخاطبین خود را به خوبی درک کرده و بر اساس آن خدمات متمایزی ارائه می کند.

راهکار سرور اختصاصی صباهاست

 • امکان مجازی سازی
 • منابع اختصاصی سخت افزاری با IP اختصاصی
 • ارائه دسترسی KVM به کاربران جهت مدیریت سرور
 • پشتیبانی 24 ساعته حتی ایام تعطیل
 • مانیتورینگ اختصاصی
 • پورت یک گیگ شبکه
 • دسترسی کامل به روت
 • سفارشی سازی سخت افزاری و نرم افزاری
 • خدمات مدیریت سرور اختصاصی در صورت سفارش مشتری
 • قرارگیری در امن ترین و معتبرترین دیتاسنترهای داخل و خارج کشور

مزایای دریافت خدمات از صباهاست

 • ضمانت بازگشت وجه
 • آپ تایم 100 درصد
 • ترافیک نامحدود
 • پشتیبانی 24/7
 • تحویل آنی خدمات
 • بک آپ روزانه
 • آخرین تکنولوژی ابری
 • دسترسی کامل به روت
 • قابلیت ارسال تیکت، برقراری تماس تلفنی، ارتباط از طریق چت آنلاین سایت، واتس اپ و تلگرام
 • ارائه مناسب ترین قیمت با بهترین کیفیت


در صورت نیاز به دریافت مشاوره، هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و یا پلن های سرور اختصاصی صباهاست را مشاهده کنید.

جمع بندی

اگر واقعاً قصد درگیر شدن در پیچیدگی و عملیات پیش روی یک سرور اختصاصی را ندارید، اما می خواهید سرویس خود را ارتقا دهید، پس گزینه بهتر برای شما سرور اختصاصی مدیریت شده است. و یا برعکس، اگر شما و نیروی کارتان در مدیریت نرم افزارها، سخت افزارها و منابع شبکه ای ماهر هستید، مثل نصب یک گواهی SSL، پس انتخاب بهتر برای شما سرور اختصاصی مدیریت نشده است.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. اگر سوالی دارید که در این مقاله پاسخش را پیدا نکردید، در قسمت کامنت ها سوال خود را مطرح کنید، کارشناسان ما در کمتر از چند دقیقه به سوالات پاسخ خواهند داد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

موفق باشید.


جدیدترین مطالب

پرسش ها و پاسخ های متداول

اگر سوالی دارید که پاسخش را در زیر پیدا نکرده اید، آن را با واحد پشتیبانی یا فروش ما در میان بگذارید.

تفاوت سرور اختصاصی با سرور مجازی در چیست؟

در سرور اختصاصی کنترل بیشتری روی سرور وجود دارد و از لحاظ امنیت در سطح بالاتری قرار دارد. همچنین چون ممکن است سرور مجازی بین چند کاربر تقسیم شود سرور اختصاصی با توجه به سخت افزار بازدهی بالاتری دارد. .البته قیمت آن نیز بالاتر است.

مطالب مرتبط

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی در چیست ؟ در این مقاله به طور کامل پاسخ این سوال را توضیح خواهیم داد. اما پس از مرور تفاوت دو سرور در یک جدول، در مورد هر دو نوع...

سرور اختصاصی چیست ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور اختصاصی چیست ؟

منظور از سرور اختصاصی یا dedicated چیست؟ آیا می دانید با سرور مجازی و یا هاست اشتراکی چه تفاوتی دارد؟ در این مقاله به طور جامع در مورد سرور اختصاصی توضیح خواهیم...

سرور اختصاصی چه کاربردهایی دارد ؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور اختصاصی چه کاربردهایی دارد ؟

کاربردهای سرور اختصاصی بسیار متنوع و متفاوت از هم هستند؛ در این مقاله علاوه بر توضیح کاربردهای این نوع سرور، خواهیم دید که یک سرور اختصاصی برای چه سازمان هایی و...

مزایا و معایب سرور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

مزایا و معایب سرور اختصاصی

یک سرور اختصاصی چه مزایا و معایبی دارد؟ در این مقاله خواهیم دید که یک سرور اختصاصی چه ویژگی هایی داشته و چرا توسط سازمان های بزرگ انتخاب می شوند. پس از خواندن ا...

راهنمای قدم به قدم خرید سرور اختصاصی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راهنمای قدم به قدم خرید سرور اختصاصی

راهنمای خرید سرور اختصاصی در این مقاله به دو صورت اینفوگرافیک و متن برای شما همراهان عزیز فراهم شده است. به صورتی که ابتدا با مزایای سرور اختصاصی آشنا شده و سپس...

­­­Nginx چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

­­­Nginx چیست؟

Nginx یک وب سرورopen source و قدرتمند است که از performance بالایی برخوردار می باشد و مسئول رسیدگی به بارگذاری سریع بسیاری از سایت های بزرگ در اینترنت می باشد....

تفاوت vds با vps چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت vds با vps چیست؟

وب سایت ها برای قراردادن فایل های مورد نیاز و محتوایی که منتشر می کنند نیاز به فضایی در اینتر نت دارند. این فضا هاست نام دارد. روی هر سرور می توان چندین هاست دا...

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

وب سرور litespeed چیست؟ راهنمای نصب لایت اسپید رویCentos7

پیش از آن که به تعریف وب سرور litespeed بپردازیم، در ابتدا لازم است با مفهوم کلی تر وب سرورآشنا شویم.وب سرور به سخت افزار و نرم افزاری اتلاق می شود که با هم کار...

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

Solidcp چیست؟ نحوه نصب solidcp بر روی سرور مجازی

Solidcp در سال 2016 جهت به عنوان یک پنل جدید از کنترل پنل website panel راه اندازی شد. هدف از راه اندازی، ایجاد یک کنترل پنل با ثبات و پایدار برای ترکیب سرور ها...

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

DNS چیست؟ جزییات تبدیل نام دامنه به IP

DNS، مخفف عبارت Domain Name System است. ما با استفاده از نام دامنه نظیر example.com به صورت آنلاین به اطلاعات وب سایت ها دسترسی پیدا می کنیم.مرورگرهای وب (web b...

راه های افزایش ترافیک سایت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

راه های افزایش ترافیک سایت

روش های افزایش ترافیک وب سایت چه هستند و چطور می توان بازدیدکنندگان سایت را به تعامل بیشتر دعوت کرد؟ حتماً در مرحله ای هستید که یک وب سایت شکیل طراحی کرده اید،...

سرور VDS چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

سرور VDS چیست؟

با گسترش روز افزون اینترنت و اثر آن بر زندگی مردم روزانه افراد بیشتری به سمت استفاده از سرویس های آنلاین گرایش پیدا می کنند. این کسب و کارها برای اداره امور وب...

suspend کردن اکانت در ssh
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

suspend کردن اکانت در ssh

در برخی مواقع بنا به دلایلی ممکن است نیاز باشد اکانتی را در سرور مسدود کنیم که باعث بروز اختلال در سرور شده و دسترسی ساسپند کردن در whm برای ما وجود ندارد، در ا...

میکروتیک چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

میکروتیک چیست؟

میکروتیک یک شرکت لتونی است که درشهر ریگا، پایتخت لتونی واقع شده است و بیش از 280 کارمند دارد. این شرکت در سال 1996 برای توسعه روترها و سیستم های ISP (Internet s...

تفاوت IPV4 با IPV6
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت IPV4 با IPV6

جالب است بدانید، ارسال اطلاعات و دیتا در سطح اینترنت بین دو دستگاه، از طریق IP انجام می شود، و این IP که یک مجموعه اعداد است، کاملاً منحصر بفرد و unique می باشد...

آموزش تغییر پسورد هاست از WHM
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آموزش تغییر پسورد هاست از WHM

در این مقاله قصد داریم نحوه تغییر پسورد هاست از طریق WHM را به دو روش کاربردی آموزش دهیم. توجه داشته باشید، این روش ها از سمت پنل مدیریت سرور WHM بوده و نیاز به...

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos7

در مقاله امروز قصد داریم نحوه نصب دایرکت ادمین و سی پنل روی centos 7 را به شما آموزش دهیم. در این آموزش ابتدا به صورت مختصری کنترل پنل CPanel و کنترل پنل Direct...

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ریستور بکاپ در WHM با دسترسی روت

Restore یا بازگردانی بکاپ ها یکی از امکانات هر سرویس میزبانی وب است، که بسیار نیز مورد استفاده قرار می گیرد. دلایلی مختلفی برای نیاز به ریستور کردن بکاپ وجود دا...

پروتکل SSH چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

پروتکل SSH چیست؟

پروتکل SSH یک روش ارتباطی امن برای برقراری اتصال بین کلاینت یا کاربر با سرور از راه دور می باشد. از طریق این پروتکل می توانیم به ترمینال لینوکس متصل شده، و کد ه...

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

آپتایم چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای دیجیتالی امروز، داشتن یک وب سایت با عملکرد مناسب یکی از فاکتورهای کلیدی برای موفقیت در کسب و کار است. اطمینان از عملکرد کامل وب سایت و عدم خرابی های من...

منظور از سرور اختصاصی Bare Metal چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

منظور از سرور اختصاصی Bare Metal چیست؟

در زمان انتخاب یک سرویس میزبانی وب، می توان گفت انتخاب یک پلن مناسب به اندازه انتخاب یک ارائه دهنده خدمات بسیار مهم است. در حالی که پلن هایی مانند هاست اشتراکی...

ثابت IP چیست؟ و چگونه در اینترنت ثابت IP داشته باشیم
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

ثابت IP چیست؟ و چگونه در اینترنت ثابت IP داشته باشیم

از کلماتی که ممکن است شما در دنیای دیجیتال آن را شنیده باشید میتوان به IP اشاره نمود. IP یا همان internet protocol کد یا آدرسی است که به دستگاه های که به اینترن...

قوانین استفاده از سرویس های صبا هاست
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

قوانین استفاده از سرویس های صبا هاست

این شرکت با نام تجاری صبا هاست فعالیت خود را از سال 1385 آغاز نموده است. از بهترین و با تجربه ترین شرکت های موجود در زمینه خدمات میزبانی و دامنه میباشد. به گونه...

نحوه ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل

فرآیند بکاپ گیری از سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد که همواره بایستی در حوزه حفظ و نگهداری اطلاعات و داده ها، همیشه به آن توجه نمود. پس از آنکه نام د...

نحوه کار با Jetbackup در سی پنل
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

نحوه کار با Jetbackup در سی پنل

این موضوع برای وب مستران و صاحبان سایت بسیار مهم میباشد که از داده ها و اطلاعات یک وب سایت بکاپ تهیه نمایند. از اینرو اشخاص بایستی به صورت منظم از داد ها و اطلا...

تفاوت سی پنل با دایرکت ادمین در چیست؟
صباهاست

کاربر: صباهاست

12856

تفاوت سی پنل با دایرکت ادمین در چیست؟

از مهم ترین اقداماتی که شما بایستی به منظور موفقیت در کسب و کار انجام دهید انتخاب یک هاستینگ یا همان سرویس میزبانی وب می باشد. از اینرو در حقیقت یکی از پایه های...